MUT BELEDİYESİ’NDE TÜRK YEREL HİZMET-SEN DÖNEMİ

Paylaş
 

Mut Belediyesi Basın Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, Mut Belediyesi, Türk Yerel Hizmet-Sen sendikası ile memurlara yönelik sosyal denge tazminatlarında anlaşmaya vardı.

Mut Belediyesi’nde çoğunluk üyesini elinde bulunduran Türk Yerel Hizmet-Sen Başkanı Nihat AŞÇI, Belediyede görevli memurlarla ve Belediye Başkanı Nebi YILMAZ ile görüştü.

4688 Sayılı Yasa’nın 32. Maddesi ve geçici 14. Maddesinden doğan yasal hakların idare tarafından müzakere edilerek karara bağlanmasını kapsayan, sendika toplu görüşmelerinde Başkan YILMAZ ile mutabakata varıldı. Türk Yerel Hizmet Sen Mersin İl Başkanı Nihat AŞÇI yaptığı açıklamada, “Amacımız üyelerimizin menfaatlerini ve enflasyon oranlarının üzerinde iyileşme alarak haklarını korumaktır. Memur arkadaşlarımızla önce kendi aramızda yasanın öngördüğü limitleri ve kapsamı görüştük. Daha sonra Sayın Başkanımızla da müzakere ederek karara bağladık. Mut Belediyesinde imzaladığımız sözleşmenin üyelerimize ve belediyemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Nebi YILMAZ; konuşmasında, “Belediyemizde çalışan her bir arkadaşımın en iyi şekilde maaşını alması, sosyal haklardan yasanın bize verdiği yetkiyle birlikte en iyi şekilde faydalanması tarafındayım. Belediyemizin bütçe ve gelir düzeyi, çalışanlarımızın iş konusundaki gayreti ve istekliliği bizlerin elini güçlendirmiştir. Birlikte karara bağladığımız sosyal denge sözleşmesinin personelime ve belediyemize hayırlı olmasını diliyor, iş veriminin artacağına, etkin belediyecilik anlayışına hizmet edeceğine yürekten inanıyorum” dedi.

Başkan YILMAZ, konuşmaların ardından Türk Yerel Hizmet Sen Mersin İl Başkanı Nihat AŞÇI ile birlikte Mut Belediyesi’nde memurlara yönelik 2016 ve 2017 yıllarını kapsayan sosyal denge tazminatı sözleşmesini imzalayarak el sıkıştılar.

Mut RengaRenk Haber Merkezi

Bu yazı 927 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın