MERSİN’DE 220 KİŞİ TUTUKLANDI

Paylaş
 

Mersin Valiliği, darbe girişimi sonrasında başlatılan FETÖ/PDY (Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması) soruşturması kapsamında 1383 kişinin açığa alındığını, 220 kişinin tutuklandığını, 70 kişi hakkında yakalama kararı olduğunu bildirdi.

Mersin Valiliği’nden yapılan açıklamada, 15 Temmuz darbe girişiminin bastırılmasından sonra başlatılan operasyon ve soruşturmalarla ilgili rakamlar kamuoyuyla paylaşıldı.

Valilik açıklamasında şu bilgilere yer verildi: “Çeşitli rütbelerde 33 askeri personel açığa alınmış, 28 askeri personel tutuklanmıştır.  Adalet Bakanlığı personelinden 82 hakim ve savcı açığa alınmış, 73 hakim ve savcı tutuklanmıştır. 6 vali yardımcısı ve 1 kaymakam açığa alınmış, 5 vali yardımcısı ve 1 kaymakam tutuklanmış, 1 vali yardımcısı hakkında yakalama kararı çıkartılmıştır. 307 emniyet mensubu açığa alınmış, aralarında daha önceden meslekten ihraç edilenler dahil olmak üzere 49 emniyet mensubu tutuklanmıştır. Milli Eğitim Müdürlüğü personelinden 671’i açığa alınmış, 17’si tutuklanmıştır. Diğer kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personelden 287’si açığa alınmış, 3’ü tutuklanmıştır. Kamu personeli olmayan ancak örgütle bağlantılı olduğundan şüphelenilen 61 şahıs gözaltına alınmış, 44’ü tutuklanmıştır. 15 Temmuz 2016 tarihinden bugüne kadar geçen 21 günlük süre zarfında toplam bin 383 kişi açığa alınmış, 21 kişi meslekten ihraç edilmiş, 220 kişi tutuklanmış, 70 kişi hakkında ise yakalama kararı bulunmaktadır. Halen 88 kişi gözaltında bulunmaktadır. Mersin Valiliği olarak bu teşebbüse kalkışan hain terör örgütü ve bu örgütün mensuplarına yönelik mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir.”

Mut RengaRenk Haber Merkezi

Bu yazı 1089 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın