DOĞAYLA TEMASTA OL

Paylaş
 

Bugün Dünya Çevre Günü. İnsanların doğanın değerini anlamasının çok önemli olduğuna dikkat çeken TEMA Vakfı, herkesi doğaya sahip çıkmaya davet ediyor.

TEMA Vakfı, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde herkesi doğaya çıkmaya ve doğayla temasta olmaya çağırdı.

Birleşmiş Milletler tarafından her sene 5 Haziran’da Dünya Çevre Günü kutlanıyor. Bu yıl kutlamaların teması ise “Doğayla Temasta Ol” olarak belirlendi.

Bireylerin doğaya çıkması ve onun değerini anlamasının çok önemli olduğunu söyleyen TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, “TEMA Vakfı olarak ekolojik okuryazar bireyler yetiştirmek amacıyla okul öncesinden üniversiteye kadar çocuklar ve gençler için doğa eğitimi programları uyguluyoruz. Bu vesileyle çocuklara yönelik ‘İçeride Çocuk Kalmasın’ sloganımızı yetişkinlere de uyarlayarak, ‘Doğayla Temasta Ol’ çağrısı yapıyoruz” dedi.

DOĞANIN ZARAR GÖRMESİ YAŞAMI OLUMSUZ ETKİLİYOR

“Doğal varlıkların insanlık için teşkil ettiği önem ve değer ancak onların yokluğunda anlaşılıyor” diyen TEMA Başkanı, “Doğanın değerini maddi olarak ölçemeyiz. Temiz havanın önemini hava kirliliğine maruz kalmadan önce de bilmeliyiz. Su ve toprak gibi varlıkların korunması için kıtlık yaşamadan önce harekete geçmeliyiz. Ekosistemi geri dönüşü olmayan bir yola girmekten korumamız lazım” şeklinde konuştu.

TEMA Vakfı Gönüllüleri, ‘Dünya Çevre Günü’ dolayısıyla ülke çapında çeşitli etkinlikler gerçekleştirecek.

deniz ataçTEMA Vakfı Başkanı Deniz ATAÇ

doğa temasta mutTEMA Vakfı Mut Sorumluluğu Dünya Çevre Günü Etkinliğinden

Mut RengaRenk Haber Merkezi

Bu yazı 1008 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın