DOĞANCI TEPESİ PARKINA 15 TEMMUZ İSMİ

Paylaş
 

Mut Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısında, Doğancı Tepesinde yapımı devam eden parka, “15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı” ismi verilmesi kararlaştırıldı.

Mut Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısı, Belediye Başkanı Nebi Yılmaz başkanlığında yapıldı. Belediye Sinema ve Toplantı Salonunda gerçekleştirilen meclis toplantısında, gündemde yer alan konular ve meclise havaleli evraklar görüşüldü.

MTSO KÜTÜPHANENİN YERİNE TALİP

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün Doğancı Mahallesinde bulunan mevcut kütüphane ve öğrenci yurdu olarak kullanılan iki eski binanın geri kazanımı ile ilgili müzekkeresinde, Mut Ticaret ve Sanayi Odasının (MTSO) kütüphanenin yerine talip olduğu ve belediye ile ortaklaşa kullanılabilecek şekilde bina yapmak isteği dile getirildi.

Başkan Yılmaz konuyla ilgili olarak; “Kütüphanenin olduğu bölgede küçük bir alan kamulaştırması söz konusu. İmar durumu dört kat. Ticaret ve Sanayi Odamız buraya idari bir bina yapmak istiyor. Kütüphane bizim vazgeçilmezimiz. Ön değerlendirmede ilk katı kütüphane ikinci katı son sistem ve odamızla ortak kullanabileceğimiz meclis ve toplantı salonu, üst iki katta da odamız idari yapısı teşekkülü şeklinde. Konunun değerlendirilmesini takdirlerinize sunuyorum” dedi. Konu, bütün komisyonlara havale edildi.

BORÇ 14 MİLYON

Belediye Başkanlığı tarafından belediyeye ait Mut İş Ltd. Şti’ne araç alınması için meclise sunulan müzekkere hakkında bilgi veren Başkan Yılmaz; “Bildiğiniz gibi 30,4 Milyon TL borcun 20,9 Milyon TL’sini ödedik. Biz dönemimizde 2 Milyon TL işçi maaşı ve 1 Milyon TL de kamyon alımı için kredi kullandık. Mevcut borç durumu 14 Milyon TL. Konuyu sizlerle paylaşarak her şeyi birlikte düşünerek hareket etmek istiyoruz. Bildiğiniz gibi belediyemizin makam aracı yok. Şirketimize sıfır araç almak da istemiyoruz. Maliyeti düşürmek ve şirketimizden kiralayarak belediyemiz emrinde bir araç almak için sizden yetki istiyoruz. Eğer izin verirseniz aracı alacağız, izin vermezseniz almayacağız” dedi.

Meclis, Mut İş Ltd. Şirketine en fazla 200 bin TL borçlanmak kaydıyla araç alınmasını kabul etti.

DOĞANCI TEPESİ PARKI, 15 TEMMUZ PARKI OLDU

Toplantıda, Doğancı Tepesi’ne yapılan parka Belediye Meclisi tarafından “15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı” isminin verilmesi kabul edildi.

260 KM ASFALT TAMAMLANDI

Meclis gündemindeki diğer konuların görüşülüp tamamlanmasının ardından yakın dönemdeki çalışmalar hakkında meclis üyelerine bilgilendirme yapan Başkan Nebi YILMAZ; “Bu yıl Büyükşehir Belediyemiz 260 km asfalt çalışmasını tamamladı. Yılbaşına kadar 300 km’yi bulur. Hedefimiz 400 km idi. Kalan 100 km’yi gelecek yıl tamamlayacağız. Yine büyükşehir belediyemiz ilçemizde 96 bin metreküp sıcak asfalt çalışması yapacak. Bu da yaklaşık 37 km’ye tekabül ediyor” şeklinde konuştu. Yılmaz, meclis üyelerinden bu çalışmalara katkı verilmesini ve alt yapı sorunu olmayan yerlere dökülecek olan asfalt için hep birlikle düşünülmesini istedi.

MOTOKROS ALANI YAPILACAK

 Geçtiğimiz meclis toplantısında satın alma kararı alınan Organize Sanayi Bölgesinin karşısındaki hazineye ait alanda, drift ve motokros alanı çalışması yapacaklarını ifade eden Başkan Yılmaz, şöyle konuştu: “İlçemizi tanıtmak ve farklı spor alanlarında gelişme kaydetmek için çalışma yapıyoruz. Alanımız müsait. Önce motokrosçular için daha sonra arabalar için alan düzenlemesi yapmayı planlıyoruz.”

Başkan Yılmaz’ın, belediyenin çalışmaları ve planladığı diğer konular hakkındaki verdiği bilgiler sonrası, Meclis Toplantısı sona erdi.

Mut RengaRenk Haber Merkezi

Bu yazı 1045 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın