CUMHURİYET MEYDANI’NA İNCELEME

Paylaş
 

Mersin Vali Yardımcısı Ali Katırcı, Mut’ta Cumhuriyet Meydanı’nda süren çalışmaları yerinde inceledi.

Mersin’de Yatırım İzleme ve Koordinasyon Biriminden Sorumlu Vali Yardımcısı Ali Katırcı, Mut’taki Cumhuriyet Meydanı’nda süren çalışmaları yerinde inceledi ve yetkililerden bilgi aldı.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki ‘Sokak Sağlıklaştırma ve Çevre Düzenlemesi’ kapsamındaki çalışmalar hakkında yüklenici firmadan ve Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz’dan bilgi alan Vali Yardımcısı Katırcı; çalışmaların kurul kararlarıyla yürütüldüğünü, her ayrıntının kurulda görüşülerek programa alındığını ve tarihi dokunun korunmasının esas alındığını söyledi.

Projenin başlangıç ve son hali arasında birçok düzeltme ve iyileştirme yapıldığını vurgulayan Belediye Başkanı Nebi Yılmaz; Vali Yardımcısı Katırcı’ya proje konusunda ağaçlandırma, trafik akışı ve sosyal alan çalışmalarını kapsayan tekliflerini ve kurulda görüşülmesi için taleplerini yerinde anlattı.

ÇALIŞMALAR MART AYINA KADAR BİTECEK

Mersin Vali Yardımcısı Ali Katırcı, çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi:

“Burada devam eden bir meydan düzenlemesi programımız var. Kültür Varlıkları katkı payıyla gerçekleştirilen bir çalışma. Valilik ve Belediye olarak yürütülen bir çalışma. Sayın Başkanımız konuyu takip ediyor. Adana Rölöve Bölge Müdürlüğü’nden konuyu takip eden arkadaşlarımız var.  Kontrolörlerimiz buradalar, teknik olarak yerinde çalışma yapıyorlar. Biz de hem onların çalışmalarına nezaret ettik, hem buradaki işin tamamlanması, iş artışı ve Mut’un uzunca bir süre sürmüş olmasının nihayete erdirilmesi için yerinde inceleme yapıyoruz. Sayın Başkanımızdan gerekli bilgileri aldık. Müteahhit firma da buradaydı, onlardan da bilgi aldık. Mart ayına kadar bu işleri tamamen bitirmeyi düşünüyoruz.”

MUT’A 3 OKUL DAHA YAPILACAK

İlçemize 3 okul yapımı konusunda da planlamalar yaptıklarını kaydeden Katırcı, “2 tane ortaöğretim kurumlarından, 1 tane de ilköğretim kurumlarından; 3 okul çalışmamız var. Onlarla ilgili olarak Kaymakamımızla bilgi alışverişinde bulunduk. Arsa konularının çalışmalarını yürütüyoruz. Dolayısıyla bugün Mut’ta birkaç konuyu kapsayan hem nezaket ziyareti, hem buradaki yatırımlarımız ve gelecekte yapacağımız yatırımlarla ilgili bir çalışma yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Vali Yardımcısı Katırcı ayrıca Mersin Valisi Özdemir Çakacak’ın Mut halkına gönderdiği selam, sevgi ve hürmetlerini de iletti.

Gerçekleşen ziyaretin ardından Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, Vali Yardımcısı Ali Katırcı’ya Mut Zeytinyağı hediye etti.

Mut RengaRenk Haber Servisi

Bu yazı 934 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın