ÇITLIK’TAN MUTLU RESSAMLAR SERGİSİ

Paylaş
 

Mut Çıtlık Kültür Sanat Dergisi, kültür sanat alanında Mut’ta bir ilke daha imza attı.  Dergi, Mut dışında yaşayan Mutlu ressamları, ‘Mutlu Ressamlar Resim Sergisi’nde buluşturdu.

Mut Belediyesi Sergi Salonu’nda düzenlenen ‘Mutlu Ressamlar Resim Sergisi’nin açılışına Mut Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, Çıtlık Dergisi sahibi Nihat Mustul ve sanatseverler katıldı.

Mutlu ressamlar Halit Şahin, Süleyman Türkay, Hatice Sinanlıoğlu, Hümeyra Keskin, İbrahim Özat, Mustafa Ersoy, Nesrin Trak, Osman Çınar, İbrahim Uysal ve Meliha Uysal’ın fırçasından çıkan 60 resim, sanatseverlerle buluşturuldu.

İlk kez Mut dışında yaşayan Mutlu ressamların resimlerinden oluşan bir serginin açıldığını belirten Çıtlık Dergisi sahibi Nihat Mustul, “Bu sergi Mut’ta bir ilk. Mut dışında yaşayan hemşerilerimizin resimlerini Mut’ta yaşayan Mutlularla buluşturuyoruz. Birbirinden güzel eserleri sanatseverlerle buluşturuyoruz” dedi. Mustul, sergi için destek ve katkı sunan herkese teşekkürlerini iletti.

Farklı tarzda resimlerin yer aldığı sergi, 5 gün süreyle açık kalacak.

mutlu ressamlar

Mut RengaRenk Haber Servisi

Bu yazı 1783 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın