ÇITLIK TADOG’LA SEZONU AÇTI

Paylaş
 

Yaz döneminde gezi ve doğa yürüyüşlerine ara veren Mut Çıtlık Doğa Grubu, Silifke’den Taşeli Doğa Gezginleri (TADOG) ile birlikte gerçekleştirdiği doğa yürüyüşüyle sezonu açtı. İkişer araçla doğa gezisine katılan Çıtlık ve TADOG’un etkinliğine, yaklaşık 100 doğasever katıldı.

48. Doğa Yürüyüşünü hafta sonunda gerçekleştiren Çıtlık, TADOG’la birlikte Mut’un Sarıkavak, Kayabaşı, Çınarlı, Dere ve Pamuklu mahallelerini gezdi. Zaman zaman yağan yağmura aldırmadan doğa yürüyüşünü gerçekleştiren doğa sevdalıları, sonbaharın sunduğu muhteşem renklere hayran kaldılar.

İkişer araçla Mut’tan yola çıkan Çıtlık ve Silifke’den yola çıkan TADOG, 4 araçla Mut’un Beşçatal mevkiinde buluştu. Buradan Sarıkavak Mahallesi’ne giden doğa grupları, burada bir süre mola verdikten sonra Kayabaşı Mahallesi’ne geçti. Mahalle girişinde araçtan inerek doğa yürüyüşüne başlayan gruplar, sonbahar mevsiminin doyumsuz güzellikleri eşliğinde yürüyerek Çınarlı Mahallesi’ne ulaştı. Çınarlı’da yemek molası veren doğa gezginleri, burada bir süre eğlendi. Yeniden yola koyulan doğacılar, bir süre araçlarla gittikten sonra tekrar yürüyüşe başlayarak, Dere Mahallesi’ne ulaştı. Buradanda Pamuklu Mahallesi’ne giden gruplar, mahalleye yakın bir mesafede bulunan Pembeli Şelalesi’ne kadar yürüdüler. Mut’un gizli kalmış güzelliklerinden Pembeli Şelalesi’ne hayran kalan doğaseverlerin gezisi, Pamuklu Mahallesi’nde son buldu.

Mut Çıtlık Doğa Grubu Başkanı Muslahattin Topal ve TADOG Başkanı Metin Kömbe, çok güzel bir gün geçirdiklerini belirterek, katılımcılara ve Çınarlı Mahallesi’nde kendilerini çok iyi ağırlayan Muhtar Yaşar Özel’e teşekkürlerini ilettiler.  Topal ve Kömbe, sonraki gezide buluşmayı dilediler.

Çıtlık ve TADOG’un doğayla başbaşa kaldıkları gezinin fotoğraflarına; facebook/Mut Çıtlık Doğa Grubu ve facebook/TADOG grup sayfalarından ulaşılabilir.

Mut RengaRenk Haber Servisi

Bu yazı 1895 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın