BELEDİYEDEN ZEYTİN FİDANI

Paylaş
 

Mut Belediyesi, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin tarımsal destek kapsamında gönderdiği 4 bin zeytin fidanını mahalleliye dağıttı. Zeytin fidanı dağıtımında konuşan Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, tarıma destek vermeye devam edeceklerini belirterek; “Görev alanımız olmasa da, Büyükşehir’in yolundan devam edeceğiz. Belediye olarak her zaman tarımda varolacağız, hizmete devam edeceğiz” dedi.

Meydan Mahallesi Spor Kompleksinde yapılan zeytin fidanı dağıtımında, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte tarıma yapılan yatırımlar hakkında bilgi veren Başkan Yılmaz; Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın Tarımsal Daire Başkanlığı’nı, kendilerinin ise Muhtarlar Daire Başkanlığı ve Tarımsal Daire Müdürlüğü kurarak, tarıma destek olduklarını kaydetti.

200 BİN BAĞ DAĞITACAĞIZ

Bu zaman zarfında Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiklerinin altını çizen Yılmaz, “Tarımsal sulamaya ciddi anlamda yatırım yapıldı. İlçemizde 3,8 milyon liralık boru alınıp, köylerimize mahallelerimize dağıtıldı. Geçen yıl kış sezonunda kırsal alana destek amacıyla 50 bin antep fıstığını ilçemizde dağıttık. Bu yılda Büyükşehir Belediye Başkanımız zeytin fidanı dağıttı. Ve önümüzdeki 15-20 gün içerisinde, meclisten kararını geçirdiğimiz 200 bin civarında bağ dağıtacağız” şeklinde konuştu.

TARIMA TAM DESTEK VERİYORUZ

Amaçlarının gelir seviyesi düşük bölgeleri diğer bölgelere göre güçlendirmek ve insanları tarımda cebine para girecek duruma getirmek olduğunu belirten Yılmaz, şöyle konuştu: “Bugün de bir örneğini yaşıyoruz. 4 bin civarında fidanımızı, mahallelimize köylülerimize dağıtacağız. İlçemizde tarıma desteğe devam edeceğiz. Mut Belediyesi olarak boru kaynağı, boru döşemesi, havuz yapımı, havuz yeri açımı gibi, tarıma her zaman tam destek veriyoruz. Görev alanımız olmasa da, Büyükşehir’in yolundan devam edeceğiz. Belediye olarak her zaman tarımda varolacağız, hizmete devam edeceğiz. Bugün 4 bin fidanı, Büyükşehir Başkanlığımızla beraber ilçemizdeki insanlarımıza teslim edeceğiz.”

Yapılan konuşmanın ardından 4 bin zeytin fidanı, 40’ar fidandan 100 çiftçiye teslim edildi.

Mut RengaRenk Haber Servisi

Bu yazı 1337 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın