BELEDİYE KENDİ PULUNU KULLANACAK

Paylaş
 

PTT’nin ‘Kişisel Pul’ hizmetinden yararlanan Mut Belediyesi, kendi adına pul bastırdı. Kullanıma hazır pullar, Belediye Başkanı Nebi Yılmaz’a teslim edildi.   

PTT’nin (Posta ve Telgraf Teşkilatı A. Ş.) “Kişisel Pul” hizmetiyle, Belediye olarak Mut’u tanıtmak, yenilikçi hizmetlerden faydalanmak maksadıyla pul bastırdıklarını ifade eden Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, “Böylesine güzel bir projenin hayata geçmesinden dolayı son derece memnun olduk. Özel logo çalışmalarımızı yaptık, pullarımız kullanıma hazır. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Kurumun yenilikçi açılımını takdirle karşılıyoruz. Kendi pulumuzu kullanarak ilçemizin tanıtımına ve ekonomisine katkı sağlamayı amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

PTT Mersin Başmüdür Vekili Mehmet Örsdemir, projenin PTT’nin yenilikçi bir hizmeti olduğunu, ilçe ekonomisine ve tanıtımına katkı sağlamayı amaç edindiğini ve Mut Belediyesi’nin bu projede yer almasından memnuniyet duyduklarını kaydetti. Örsdemir, “Şu anda Mersin’de 96 noktada online işyeri bulunan PTT, 43 adet PTTMATİK ile de 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir. Sıradan bir kamu kuruluşu olmanın ötesinde rekabetçi ve piyasada belirleyici bir kuruluş haline gelen PTT, pulculuğa yeni bir boyut getirmek amacıyla Kuruluşunun 165. Yıldönümü kutlamaları çerçevesinde ‘Kişisel Pul’ hizmetine başlamıştır” dedi. Örsdemir, pulların herkes tarafından bastırılamadığını, darphanede basıldığını sözlerine ekledi.

Mut Belediyesi Kişisel Pul Örneği ve kullanıma hazır pullar, Belediye Başkanı Nebi Yılmaz’a 26 Ağustos’ta makamında teslim edildi. Teslim törenine PTT Mersin Başmüdür Vekili Mehmet Örsdemir, PTT İşletme Hizmetleri Müdürü Nurgül Altınöz, PTT Mut Merkez Müdürü Mustafa Yeşildal ve Mut Belediye Meclis Üyesi Abdullah Kestel katıldı.

Mut RengaRenk Haber Merkezi

Bu yazı 1175 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın