BAŞKANDAN HALKA SESLENİŞ

Paylaş
 

Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, yaptığı açıklamayla ilçe sorunlarından birisi olan gazino konusuna değindi.

Şehir içi gazino meselesini Mut’un gündeminden düşüreceklerini belirten Başkan Yılmaz’ın, ‘HALKA SESLENİŞ’ başlığı altında yaptığı açıklama şöyle:

“Çok Kıymetli Hemşerilerim;

Sizleri en kalbi duygularımla, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Cenab-ı Allah birlik, dirlik ve beraberliğimizi daim kılsın.

Mut insanı olarak genel veya yerel bir seçim dönemi geldiğinde aklımızın ve vicdanımızın buluştuğu noktada tercihlerimizi yapıyor, oyumuzu kullanıyoruz.

Mut insanı hangi görüşten olursa olsun, hangi ismi, hangi partiyi desteklemiş olursa olsun bizim insanımızdır ve biz sahipleniriz, bunun böyle bilinmesini arzu ediyorum.

Takdir edersiniz 2014 yerel seçimlerinde Mut halkının teveccühleriyle belediye yönetimini biz devraldık.

Bizim seçim öncesinde verdiğimiz sözler, ileri sürdüğümüz projeler kadar, vatandaşımızın bizlerden acil çözüm bekledikleri konular da vardı. Bunların başında şehir içerisindeki gazinolar başı çeken ciddi bir meseleydi.

Her seçim döneminde başkanlar ve adaylar bu mesele ile ilgili sözler vaatler verirdi ancak çözemedikleri gibi cesaret dahi edemediler. Hepinizin bildiği gibi biz belediyeyi devralmadan önce belediye tarafından birçok gazino ruhsatı verilmiş ve hatta toptancı halinin içindeki restaurant bile gazinoya dönüştürülmüştü.

Peki biz ne yaptık?

Hiçbir belediye başkanının cesaret edemediği konuların üzerine gittik. Dönemimizde hiçbir gazino ruhsatı vermediğimiz gibi, şehir içindeki gazinoların Mut dışına alınması için en kararlı ve dik duruşlu çalışmayı biz yaptık. Bütün şehir içi gazino sahiplerinden yılbaşında ruhsat iptali için yazıyı aldık. Yılbaşına kadar taşınmaları için belediye olarak elimizden gayreti yapıyoruz.

Çünkü bu mesele parti meselesi değil, Mut’un meselesidir.

Gönül ister ki kültürel sanatsal, sosyal daha nice etkinliklere güzel çalışmaları da yapabilelim ancak takdir edersiniz ki, şehir içinde ailelerin yuvalarının huzuru söz konusuyken bazı şeyler biraz bekleyebilir.

Şehir içinden gazinoların taşınması meselesi bekleyemez. Bu konu acildir, bu konu çözülmelidir. Biz bu sorunun çözümüne baş koyduk. Her türlü tehdit ve baskıya rağmen boyun eğmedik, bacılarımızın, analarımızın taleplerini, feryatlarını dikkate aldık. Bu işi çözeceğiz.

Şehir içi gazino meselesini Mut’un gündeminden düşürecek ve tarihi bir hizmeti yapmış olacağız.”

Mut RengaRenk Haber Merkezi

Bu yazı 1081 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın