BAŞKAN YILMAZ: “SANDIKTA ÇÖZEMEDİĞİNİ BAŞKA YÖNTEMLERLE ÇÖZMEK HADDİNE DEĞİL!”

Paylaş
 

Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, ülkemizde 15 Temmuz’da gerçekleşen başarısız darbe girişimini kınadı. Mut Belediyesinin düzenlediği kahvaltıda muhtarlarla bir araya gelen Başkan Yılmaz, yaptığı konuşmada; “Mühür elindeyken, sandık önündeyken çözemediğin işi başka yöntemlerle çözmek haddine değil” dedi. Bu olayların bir daha yaşanmamasını temenni eden Yılmaz; olaylarda yaşamını yitiren Demokrasi Şehitlerine rahmet, hastalara şifa ve Türk Milletine sabır diledi.   

MUHTARLARA KAHVALTI

Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, mahalle muhtarlarıyla kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Musa Eroğlu Sevgi Parkı içinde bulunan kafeteryada düzenlenen kahvaltıya; ilçedeki mahalle muhtarları ve aileleri, belediye birim amirleri ve personeli ile basın mensupları katıldı.

“YAPILANMA SÜRECİNİ GERİDE BIRAKTIK.”

Birlikte yapılan kahvaltının ardından konuşma yapan Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, ilçenin sorunlarını daha sık konuşacak ortamları oluşturmaları gerektiğini söyledi. Büyükşehir yasasıyla birlikte hizmet alanlarının genişlediğini, bir yapılanma süreci geçirdiklerini belirten Yılmaz; hala köylerde ayağı yere basmayan hareketlerin ve sorunların mevcut olduğunu söyledi. Büyükşehir yasasının uygulayıcıları olarak, normal belediye başkanlarının dışında hareket ettiklerini ve bazı konularda çok geç kaldıklarını söyleyen Başkan Yılmaz, “Büyükşehir yasası ve yapılanma sürecini geride bıraktık. Biz Burhanettin Başkanımla beraber 4 – 5 aydır hem ayağımızı yere sağlam basıyoruz, hem de bu ilçede Cumhuriyet tarihinden bu yana birikmiş işleri artık bir sıraya koyarak son hızla çözmeye çalışıyoruz. Belediyecilikte eğer parayı çarçur etmeden, kötü emellerde kullanmadan ya da gerçekten ekibinle beraber ekonomik işlerde ekonomik şekilde kullandığın zaman belediyecilikte para çok. Biz bunu 4,5 – 5 – 6 aydır özellikle hem yaşıyoruz, hem yürüdüğümüz zaman kendimize güven veren ve samimi olarak bu ilçenin temel taşlarını sizlerle beraber çözeceğimiz sorunlara parmak basıyoruz” dedi.

“EN DEĞER VERDİĞİM GRUP MUHTARLAR.”

Belediyecilikte bütün yaşam alanında hizmet etmek zorunda olduklarını kaydeden Başkan Yılmaz, muhtarlara bakış açısını paylaştı. Yılmaz şöyle konuştu: “Muhtar arkadaşlara o köyün valisi, kaymakamı, garnizon komutanı, belediye başkanı olarak baktım. Hiçbir zaman, yapısı, karakteri, siyaseti ne olursa olsun, o köyün baş bileni, en güvenilir adamı olarak baktım. Ama zaman zaman benim acemiliğim, zaman zaman karşıdaki arkadaşımın bazılarının art niyeti, uyuşmadığımız dönemler oldu. Ya da bizi yanlış yönlendirdiği dönemler oldu. Ama her ne olursa olsun kişiliği, karakteri, siyaseti ne olursa olsun, her zaman toplumda en fazla değer verdiğim insan grubu muhtardır.”

Bugüne kadar muhtarlara yeterli ilgiyi gösteremediklerini belirten Yılmaz; bundan sonra ekibiyle beraber hep sahada olacaklarını, 62 bin 400 insanla tek tek sohbet edip, bu ilçede bir şeyleri değiştirmeye çalışacaklarını ifade etti.

“25 YILDA YAPILANI 5 YILDA YAPAMAZSAM ADIMI DEĞİŞTİRİRİM.”

Konuşmasında iddialı açıklamalarda da bulunan Başkan Yılmaz, ilçede 25 yılda yapılan hizmetleri 5 yılda yapamazsa adını değiştireceğini söyledi. Yılmaz, “Mut Belediyesinde veya Büyükşehir Belediyesinde yeni yasayla beraber bu ilçede 25 yıllık hizmeti, biz 5 senede yapamadığımız müddetçe ben adımı değiştireceğim. 25 yılda yapılmış hizmetleri bütün alanlarda 5 yılın içinde onun toplamı kadar yapamadıktan sonra samimi söylüyorum ekibimle beraber bana saygı duymayın. Hangi alanda tutarsanız tutun, biz bu ilçede 25 yılda verilen hizmeti 5 yılda Allah’ın izniyle yapacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi. Başkan Yılmaz, bunu merak eden, incelemek ve öğrenmek isteyenlere belediye arşivlerinin açık olduğunu dile getirdi.

Mut Belediyesi olarak yaptıkları ve yapacakları çalışmalar hakkında muhtarlara bilgi veren Başkan Yılmaz; muhtarlardan önümüzdeki yılların plan ve programlarını yapmalarını ve kendilerine iletmelerini istedi. Yılmaz, sorunların tek tek çözüleceğini söyledi.

“HİZMETTEN ÇOK DEDİKODU KONUŞULUYOR.”

Bazı şikayetlerini de dile getiren Başkan Yılmaz, ilçede dedikodu konuşulduğundan yakındı. Yılmaz, “Benim ilçemde diğer ilçelerden farklı dedikodular var. Bazı ilçelerde hizmet konuşuluyor, bazı ilçelerde proje konuşuluyor; ama benim ilçemde dedikodu konuşuluyor. Onun için lütfen bu ilçenin kabuğunu kırıp hangi başkan döneminde olursa olsun, hangi ekip döneminde olursa olsun, bu toplumun önünü açacak projelerin konuşma dönemi geliyor arkadaşlar. Onun için biz bu kabuğu kıracağız. Zaman zaman zora düşsek de, zaman zaman birileri üzerimizden siyaset yapsa da, insanlarımızı siyasi partisini bir kenara koyup ilçe sevdasında birleştirmek zorundayız. Başka yolu yok. Kalkınmanın, büyümenin, kucaklaşmanın başka yolu yok. Bu ilçede partileri sandıktan sandığa çıkaracağız. Diğer zaman kucaklaşmak zorunda olacağız. Onun için biz bu yola baş koyduk” dedi.

“DARBE GİRİŞİMİNİ KINIYORUM.”

Konuşmasının sonunda ülke gündemine de değinen Başkan Yılmaz, 15 Temmuz’da gerçekleşen başarısız darbe girişimini kınadı. Yılmaz konuyla ilgili şunları söyledi: “İnsanı hatalı seçebiliriz, hükümeti hatalı seçebiliriz, Cumhurbaşkanını hatalı seçebiliriz; ama sandığa kadar sabretmekten başka, hiç kimsenin bir çaresi yok. Hiçbir yöntem de yok arkadaşlar. Onun için bu olayları yürekten kınıyorum. Yani mühür elindeyken sandık önündeyken çözemediğin işi, başka yöntemlerle çözmek haddine değil. Sandık sandıkta sorulur. Sandıktan çıkan insan, bir dahaki sandıkta gidinceye kadar demokrasinin en güzel, en temiz, en seçilmiş adamıdır. Dolayısıyla bu tür olayları kınıyoruz ve bir daha ülkemizde böyle bir şeyin yaşanmasını İnşallah görmeyiz, nasip olmaz. Bu olaylardan dolayı gerek demokrasi şehitlerimize, gerek güvenlik güçlerimize, şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum, hastalara şifalar diliyorum ve Türk Milletine de sabır diliyorum.”

Belediye Başkanı Nebi Yılmaz’ın konuşmasının ardından söz alan bazı muhtarlar sorunlarını, görüş ve önerilerini dile getirdi.

Muhtarlarla yapılan kahvaltılı toplantı, yapılan sohbet ve karşılıklı görüş alışverişinin ardından sona erdi.

belediye muhtar kahvaltı Mut RengaRenk Haber Servisi

Bu yazı 926 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

YAZAR HAKKINDA

Facebook’ta Bizi Bulun
REKLAMLAR
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
izmir escort
istanbul escort türbanlı escort şişli escort bağcılar escort halkalı escort esenler escort bakırköy escort mecidiyeköy escort fatih escort kayaşehir escort

istanbul escort

Ortahisar escort Soma escort Menşete escort Siverek escort Göksun escort Piraziz escort Zile escort Yıldızeli escort Tosmur escort Marmaraereğlisi escort Lapseki escort Ünye escort Karesi escort Vakfıbekir escort Turgutlu escort Milas escort Suruç escort Pazarcık escort Tirebolu escort Zara escort
Malatya mutlu son Aydın mutlu son Gaziantep mutlu son Tekirdağ mutlu son Afyon mutlu son Çorum mutlu son Elazığ mutlu son Konya mutlu son Kütahya mutlu son Manisa mutlu son Ordu mutlu son Sakarya mutlu son Sivas mutlu son Tokat mutlu son Yozgat mutlu son Amasya escort Konyaaltı escort
Adapazarı Escort Adapazarı Escort Adapazarı Escort Adapazarı Escort Sakarya Escort Bayan Escort Kayseri Xyz Forum

aydın escort muğla escort samsun escort kütahya escort elazığ escort