“3,5 YIL İÇİNDE MUT’TA İŞSİZLİK BİTECEK.”

Paylaş
 

Geçtiğimiz günlerde tapusu alınarak büyük aşama kaydedilen Mut Organize Sanayi Bölgesi hakkında konuşan Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz; 3,5 yıl içinde Mut’ta işsizliğin biteceğini ve 10 yıl içinde Mut’un 20 bin göç alacağını söyledi.

MART’TAN SONRA SANAYİNİN BÜYÜK ADIMI ATILACAK

3.Mut Zeytin ve Zeytinyağı Sempozyumunda konu hakkında bilgi veren Yılmaz, “Yılardır süregelen süreçte, Mut OSB son adımına geldi. Ticaret Odası, Kaymakamlığımız ve Mut Belediyesi olarak oluşumu gerçekleştirdik, heyeti kurduk. Toplantılarımıza devam ediyoruz. Geçen hafta tapuyu üzerimize aldık. Kalan süreçte, son hızla parselasyonunu, imar planını yapıp; Mart ayından sonra bu ilçede sanayinin büyük adımını atacağız” dedi.

HERKES HAZIRLIKLI OLMALI

Başkan Yılmaz, “Bu ilçedeki bütün sektördeki insanlar şunu bilmeli ki; 3,5 yıl içinde Mut’ta işsizliğin biteceğini ve 10 yıl içinde de Mut’a 20 bin göç geleceğini tahmin ediyoruz. Onun için herkes dersine iyi çalışmalı, iyi hazırlanmalı ve birbirine kenetlenmeli. Artık Mut kendi kabuğunu kıran, marka haline gelen ürünlerle Türkiye’ye damga vurmalı” şeklinde konuştu.

Mut RengaRenk Haber Servisi

Bu yazı 789 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın