ATATÜRK’E SAYGISIZLIK

Paylaş
 

Mut’ta bir okulun giriş salonunda bulunan Atatürk büstündeki Atamıza ait sözün harflerinden bazılarının çıkartılmış olması büyük tepki çekti.

Mut’un Dağpazarı Mahallesindeki Ere Dağpazarı İlköğretim Okulu öğrencilerine, Şehit Er Emre Kaan ARLI’nın ailesi ve Mut Belediyesi’nden karne hediyesi verildiği gün vatandaşlar ve veliler tarafından fark edilen sorumsuzluk dikkatlerden kaçmadı. İçerisi kameralarla donatılı okulun girişinde bulunan ve okul yöneticilerinin her gün yanından defalarca geçtikleri Atatürk köşesindeki Atamıza ait büst yazısı olan “HAYATTA EN HAKİKİ MÜRŞİT İLİMDİR” sözünde bazı harflerin çıktığı dolayısı ile anlamsız bir sözcük topluluğuna dönüştüğü gözlendi.

VATANDAŞ HEM TEPKİLİ HEM KIZGIN

Olayla ilgili tepkisini dile getiren vatandaşlar, “Okulun kapısından içeri girildiğinde girişte bulunan Atatürk büstünün altında Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atamıza ait olan bu anlamlı sözün ne hallere geldiğini gerek okul müdürü gerekse öğretmenler görmüyor mu?” diyerek sitemde bulundular.

Bir başka vatandaş ise, “Bu okulu İlçe Milli Eğitim Müdürü hiç mi ziyaret etmiyor? Ziyaret ediyorsa bu yazıyı görüp ikaz da mı etmiyor?” diyerek kızgınlığını belirtti.

VATANDAŞ SÖZÜN BİR AN EVVEL DÜZELTİLMESİNİ TALEP EDİYOR

Vatandaş, T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’na ait olan bu okulda Atamıza yapılan saygısızlığın bir an önce giderilmesini bekliyor. Gerek İlçe Milli Eğitim Müdüründen, gerek Okul Müdüründen gerekse okulda görevli öğretmenlerin duyarlı davranarak olmayan harfleri ekleyip Atamıza ait “HAYATTA EN HAKİKİ MÜRŞİT İLİMDİR” sözünün bir an önce düzeltilmesini, tahrifatın giderilmesini talep ediyor.

Mut RengaRenk Haber Servisi

Bu yazı 1555 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın