ZİRAAT ODASI’NA KAYYUM ŞOKU

Paylaş
 

Mut Ziraat Odası, ‘Kayyum’ şoku yaşıyor.

54 Genel Kurul Üyesinin, seçimli olağanüstü genel kurul toplantı çağrısıyla başlayan ve ardından mahkemelere taşınan süreç; son olarak Mut Sulh Hukuk Mahkemesi’nin kayyum atamasıyla sonuçlandı.

Mahkeme kararına göre atanan 3 kişiden oluşan kayyum, genel kurulu toplantıya çağırmak üzere bir defaya mahsus görevlendirildi.

Edindiğimiz bilgilere göre, Mut Ziraat Odası’na kayyum atanmasına götüren süreç şöyle gelişti:

102 delegesi bulunan Mut Ziraat Odası’nda, yönetim hatalarını öne süren 54 Genel Kurul Üyesi; noterden tasdikli, seçimli olağanüstü genel kurul toplantı talebinde bulundu. Üyelerin toplantı talebine uyulmaması üzerine, üyelerden Hıdır Kar tarafından Mersin 1. İdare Mahkemesi’ne iptal ve yürütmenin durdurulması istemiyle dava açıldı. Mahkeme yürütmeyi durdurma istemini kabul etti. Karar, Adana Bölge İdare Mahkemesi’ne götürüldü ve orada da sonuç değişmedi.

Mahkeme kararının uygulanmaması üzerine, bu sefer Mut Sulh Hukuk Mahkemesi’ne başvurularak; kayyum atanması ve ihtiyati tedbir kararı verilmesi istendi. Mahkemenin 5 Kasım’da yaptığı 2. celse duruşmasında ise, kayyum atanmasına karar verildi.

Gerekçesi daha sonra yazılmak üzere, itiraz süresi 8 gün olan karara göre; Mut Ziraat Odası Genel Kurulu’nu toplantıya çağırmak üzere, Mustafa Aslan, Mehmet Çelik ve Süleyman Çetin bir defaya mahsus görevlendirildi.

Mut RengaRenk Haber Servisi

Bu yazı 2881 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın