YENİ HASTANE FAALİYETE NEDEN GEÇMİYOR?

Paylaş
 

29 Mart 2011 tarihinde temeli atılan ve 31.12.2013 tarihinde bitirilip faaliyete geçmesi planlanan 75 yataklı yeni Mut Devlet Hastanesi 2016 yılına girmiş olmamıza rağmen bir türlü faaliyete geçemedi. Sağlık Bakanlığı tarafından inşaat yapımı TOKİ’ye devredilen toplam 12 bin 621 metrekare inşaat alanına sahip 75 yataklı Yeni Mut Devlet Hastanesi’nin alanı 26 bin 577 metrekareden oluşuyor. Hastanenin maliyetinin 10.875.000 TL + KDV olacağı kaydedilmiş ve bütçesi ayrılmıştı. 75 yataklı yeni Mut Devlet Hastanesi’nin bütün hafriyat, alt yapı, imar, sondaj, zemin etüdü çalışmaları Mut Belediyesi tarafından yapılmıştı.

29 Mart 2011 tarihinde temeli atılan hastane inşaatı, müteahhit firmanın teminatını yakarak işi bırakması ve işçilerin aylıklarını ödememesi ile durmuştu. TOKİ tarafından ihalesi tekrardan yapılan yeni hastane aradan 2 yıldan daha fazla zaman geçmesine rağmen nedense hala faaliyete geçemedi.

MUT HALKI HAKLI OLARAK SORUYOR

Yeni Devlet Hastanesinin bitiş tarihi 31 Aralık 2013 olmasına rağmen hastane neden bitirilmiyor ve faaliyete geçirilmiyor merak ediyoruz. Biz hastalarımızın Mersin’e, Erdemli’ye, Silifke’ye, Karaman’a sevk edilmesini istemiyoruz . Biz hastalarımızın yollarda vefat etmesini istemiyoruz diyen ilçe halkı bu konuda yetkili ve sorumluların açıklama yapmasını bekliyor.


Mut RengaRenk Haber Servisi

Bu yazı 1795 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın