TOPTANCI HALİNDE SEZON DUALARLA AÇILDI

Paylaş
 

Mut Toptancı Yaş Sebze Meyve Hali’nde yeni sezon, düzenlenen törenle açıldı.

Törende konuşan Mut Toptancı Hali Yaş Meyve ve Sebze Komisyoncuları Derneği Başkanı Mehmet Ali ACAR, “Türkiye’de erik ve sofralık kayısı ilk olarak Mut’ta çıkmaktadır. İlçemizde üretilen ürünlerin para etmesi üreticileri olduğu kadar biz komisyoncuları da memnun etmektedir” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi İşletme ve İştirakler Dairesi Başkanı Serdar Güçlü ÜLGER, üreticilerin ürünlerinin en iyi şekilde değerlendirilmesi için Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak yoğun bir çalışma içinde olduklarını belirterek, Mut’a yeni bir toptancı hali yapılması için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Mut Belediye Başkanı Nebi YILMAZ yaptığı konuşmada, ilçede üretilen ve ülkenin pazar payında önemli bir yere sahip olan turfanda sofralık kayısı, erik ve zeytinin bu yıl üreticilerimizin yüzünü güldürmesini istediklerini söyledi. Başkan Yılmaz, “İlçemizde yaşayan vatandaşlarımızın gelir kaynağının ana unsuru tarım. Dileğimiz bu yıl üreticimizin yüzünün gülmesi. Mut insanının mutluluğunun ikiye katlanmasıdır” diye konuştu.

Mut Kaymakamı Mehmet Ali AKYÜZ ise, gerek hal esnafı gerekse üreticilerin iyi bir sezon geçirmesi temennisinde bulundu.

Yapılan konuşmaların ardından, kurban kesilerek dua okundu.

Törene katılanlar daha sonra halde çalışan komisyoncuları işyerlerinde ziyaret ettiler.

Törene; Mut Kaymakamı Mehmet Ali AKYÜZ, Mut Belediye Başkanı Nebi YILMAZ, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Hakan ŞEN, Büyükşehir Belediyesi İşletme ve İştirakler Dairesi Başkanı Serdar Güçlü ÜLGER, Jandarma Komutanı Teğmen Mustafa KORMAZ, Emniyet Müdürü Murat GÜNEY, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü O. Levent ABAŞ, Malmüdürü Sait DİLEK, İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun GERGİN, Mersin Büyükşehir Belediyesi Hal Şube Müdürü Hasan ÖZDEMİR ile davetliler ve hal esnafı katıldı.

hal2

hal3

hal4

Mut RengaRenk Haber Servisi

Bu yazı 1924 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın