SICAK YÜZLER MUT’TA

Paylaş
 

10. yılını geride bırakan Mut’un kültür sanat simgesi Mut Çıtlık Kültür Sanat Dergisi’nin çalışma ve etkinliklerini görüntülemek için Mut’a gelen TRT ekibi, belgesel çekimlerini tamamladı. “SICAK YÜZLER” programı için iki gün boyunca ilçemizde çekim yapan ekip, dergi sahibi Nihat Mustul’la söyleşi gerçekleştirdi. Yapımcı ve Yönetmenliğini Sema Dalgıç’ın yaptığı program; 25 Mayıs’ta TRT Müzik kanalında yayımlanacak.

Kuruluşundan bu yana sayısız kültür sanat etkinliğine imza atan, Mut’un kültür sanat yaşamına yön veren ve 10. yılında 37. sayısını çıkaran Mut Çıtlık Kültür Sanat Dergisi; devletin resmi televizyon kanalı TRT’de (Türkiye Radyo Televizyon Kurumu) belgesele konu oluyor.

Mut Çıtlık Dergisinin belgeselini çekmek için, üç kişiden oluşan TRT ekibi ilçemize geldi. TRT ekibinde, Yapımcı ve Yönetmen Sema Dalgıç ile Görüntü Yönetmenleri Tevfik Rüzgar ve Atilla Temizkan yer aldı.

İki gün boyunca ilçemizde çekim yapan ekip; derginin çalışmalarını, dizgi, basım ve dağıtım aşamalarını görüntüledi.

İlçemizin Mut Kalesi, Karacaoğlan Çınaraltı Parkı, Karaekşi Mesire Alanı, Musa Eroğlu Sevgi Parkı ve Uçurum Park gibi çeşitli yerlerinde gerçekleştirilen çekimlerde; dergi sahibi Nihat Mustul ve Çıtlık Ailesinden yöneticilerle söyleşiler yapıldı.

Türkü korosu ve kaval çalmadan da örneklerin görüntülendiği çekimler sonrası, TRT ekibi ilçemizden ayrıldı. Mut Çıtlık Kültür Sanat Dergisi Sahibi Nihat Mustul, TRT ekibine teşekkürlerini iletti.

İlçemizde yapılan çekimler, TRT Müzik kanalında yayımlanacak. “Sıcak Yüzler” isimli programda yer alacak görüntüler, yayın akışında değişiklik olmadığı takdirde, 25 Mayıs’ta, saat 14.30’da ekranlara gelecek.

TRT ekibinin ilçemizde yaptığı çekimlerle ilgili fotoğraflara; sosyal medyada facebook/MUT ÇITLIK DOĞA GRUBU ile facebook/Sıcak Yüzler TRT Müzik sayfasından ulaşılabilir.

Mut RengaRenk Haber Servisi

Bu yazı 1458 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın