ÖZDEMİR İL DİSİPLİN KURULU BAŞKAN YARDIMCISI SEÇİLDİ 

Paylaş
 

CHP Mersin İl Disiplin Kurulu için Başkanlık seçimi yapıldı. Cahit Celal Kul’un yeniden İl Disiplin Kurulu Başkanlığına getirildiği seçimde; Mut’tan kurula giren Turgay Özdemir, Başkan Yardımcılığı görevine seçilmeyi başardı.

Geçtiğimiz haftalarda İl Kongresini tamamlayarak Yönetim ve Denetim Kurullarını oluşturan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin İl Örgütü’nde, İl Disiplin Kurulu için Başkanlık seçimi yapıldı.

CAHİT CELAL KUL YENİDEN İL DİSİPLİN KURULU BAŞKANI

Abdullah Özyiğit‘in CHP İl Başkanı seçildiği liste ile birlikte İl Disiplin Kurulu’na seçilen 9 üye; Başkan, Başkan Yardımcısı ve Sekterlik görevlerini belirlemek üzere, kendi içinde seçim gündemiyle toplandı.  Yapılan toplantı sonucunda; daha önce de bu görevi yürüten Avukat Cahit Celal Kul, İl Disiplin Kurulu Başkanı seçildi.

22 Ocak’ta yapılan seçimde, ilçemizde daha önce CHP Mut İlçe Başkanlığı için yarışan Turgay Özdemir, İl Disiplin Kurulu Başkan Yardımcılığına getirildi. Av. Cahit Celal Kul’un İl Disiplin Kurulu Başkanı, Turgay Özdemir’in Başkan Yardımcısı seçildiği toplantıda, Firdevs Erdoğrul’da Sekreterlik görevine getirildi.

İl Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı seçilmesi nedeniyle mutluluğunu dile getiren hemşerimiz Turgay Özdemir, partisi için elinden gelen çalışmaları sürdüreceğini vurguladı. Mut’un siyasette hep geri planda bırakıldığını ve İl bazında üvey evlat muamelesi gördüğünü ifade eden Özdemir; bu gidişatın kırılması gerektiğini belirtti.

PARTİMİZİN İKTİDARI İÇİN ÇALIŞACAĞIM

Özdemir, “CHP İl Disiplin Kurulu Başkanlığı seçiminde, birlikte çalıştığımız Kurul üyelerinin teveccühüyle Başkan Yardımcılığı görevine layık bulundum. Bizde bu görevin sorumluluğu ve bilinci içerisinde, önümüzdeki günlerde gerekli çalışmaları yürüteceğiz. Gerek ülkemizde, gerek Mersin’de, gerekse Mut’ta partimizin iktidarı için gerekli çalışmayı özenle göstereceğim. Özellikle Mut’ta CHP’nin yarıştan düştüğünü kimse aklından bile geçirmesin. Partimiz için Mersin ve Mut elele verip, en yakın seçimde partimizi en üst noktaya taşıyacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

Türkiye’de CHP, Mersin’de CHP, Mut’ta CHP, diyen Özdemir; desteklerinden dolayı, il ve ilçe örgütlerine teşekkürlerini iletti.

Mut RengaRenk Haber Merkezi

Bu yazı 1391 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın