MUT’TA KARİYER GÜNÜ

Paylaş
 

Mut’ta, “Kariyer Planlama ve Yönetimi” paneli düzenlendi. Mut MYO’da düzenlenen panele; İşkur Silifke Hizmet Merkezi Müdürü Mustafa Devecioğlu, Arbella İnsan Kaynakları Müdürü Mustafa Koca, Enerji-Sa İnsan Kaynakları Uzmanları Alp Çınar ve Özge Atınel, Mut TSO Başkanı Gürsel Aydın ile SMMM Hatice Özer panelist olarak katıldı.

Mut Kaymakamlığı, Silifke İş-Kur Hizmet Merkezi ve Mersin Üniversitesi Mut Meslek Yüksekokulu (Mut MYO)  işbirliği, Mut Ticaret ve Sanayi Odası (Mut TSO) katkılarıyla; “Kariyer Planlama ve Yönetimi” paneli düzenlendi. Mut MYO Konferans Salonunda düzenlenen panele; İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, kurum ve kuruluş temsilcileri ile üniversite öğrencileri katıldı.

STAJ KARİYER İÇİN ÖNEMLİ

Panelin açılışında konuşan Mut MYO Müdürü Kasım Pınar, “Eğitim öğretimin ayrılmaz bir parçası olan staj süreci iş hayatı noktasında kariyer planlama noktasında öğrencilerimiz için çok büyük önem taşıyor” dedi.

Öğr. Gör. Dr. Mehmet Yıldız moderatörlüğünde gerçekleşen panelde; İş-Kur Silifke Hizmet Merkezi Müdürü Mustafa Devecioğlu, Arbella İnsan Kaynakları Müdürü Mustafa Koca, Enerji-Sa İnsan Kaynakları Uzmanları Alp Çınar ve Özge Atınel, Mut TSO Başkanı Gürsel Aydın ile Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Hatice Özer panelist olarak yeraldı.

BAŞARI İÇİN PLANLI OLUN

Panelde, Mustafa Devecioğlu İşkur faaliyetleri hakkında bilgi verirken; Mut TSO Başkanı Gürsel Aydın Mut’un ekonomik durumu hakkında konuştu. Başarıya ulaşmak için planlı yaşanması gerektiğini ifade eden Gürsel Aydın, “Hayatta yaşarken bilançonuzu çıkarın; yani dış görünüş, genel kültür, insanlarla diyalog kurma yeteneği, yabancı dil bilgisine önem vermeliyiz. Başarının yolu herkese açıktır. İş hayatında yüksek ahlaka önem vermeliyiz. Akıllı azimli çalışmayla başarıya ulaşılır” şeklinde konuştu.

KARİYER BİR HAYAT YOLCULUĞUDUR

Kariyerin uzun bir yolculuk olduğunu belirten Arbella İnsan Kaynakları Müdürü Mustafa Koca, “Kariyer aslında bir hayat yolculuğudur. Meslek seçimini de kapsayan geniş bir kavramdır. Okul süreci devam ederken; ailemizin etkisiyle, öğretmenlerimizin katkısıyla, meslek seçerken çok geniş bir projeksiyondan bakıp kariyer planlamasını yapmamız gerekiyor” dedi.

HEDEFİMİZ VE KARİYER PLANIMIZ OLMALI

Koca, şunları söyledi: “Ne iş olsa yaparım, bu cevap bizim hiç beklemediğimiz bir cevaptır. Aslında, ben iş yapamam, anlamına da geliyor. Kafamızda üç beş seçenek, mutlaka ama mutlaka bir hedefimizin, bir mesleğimizin ve kariyer planımızın olması gerekiyor.”

Panelde konuşan Enerji-Sa İnsan Kaynakları Uzmanlarından Alp Çınar Enerji-Sa hakkında bilgi verirken; Özge Atınel şirketlerinde işe alım süreci hakkında konuştu.

Son panelist SMMM Hatice Özer ise, kariyer planlaması konusunda önerilerde bulundu.

“Kariyer Günü” ismiyle düzenlenen panel, dinleyicilerin sorularının yanıtlanmasının ardından sona erdi.

kariyer günü2

Mut RengaRenk Haber Merkezi

Bu yazı 1065 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın