MUT’LU SANATÇI İLK ALBÜMÜNÜ ÇIKARDI

Paylaş
 
Sanatçı hemşerimiz Fatoş Kumru’nun beklenen “Yanına Al” isimli ilk albümü müzik piyasasında yerini aldı. Bir buçuk yıldır üzerinde titizlikle çalışılan albüm tüm müzik marketlerinde satılmaya başlandı.

 

Sanatçı hemşerimiz Fatoş Kumru 1987 yılında Mut’ta doğdu. İlkokulu, Ortaokulu ve Liseyi Mersin’de bitirdi. Sonrasında Turizm Otelcilik ve Halk Oyunları eğitimi aldı. Ayla Algan Ekol Drama Kamera Oyunculuk bölümünden mezunu. 2007 Yılında Naşide Göktürk, Altay, Yıldız Tilbe, Hakan Altun, Kutsi, Haktan ve Fatih Ürek gibi ünlü sanatçılarla aynı sahneyi paylaştı ve vokalistliklerini yaptı. Müzik eğitimine, Haliç Üniversitesi Opera ve Konser Şarkıcılığı bölümünde devam ediyor.

Sanatçı Fatoş Kumru “Yanına Al” isimli ilk çalışmasıyla bir buçuk yıllık çalışma sonrasında, müzikseverler ile buluştu. Albümün aranjörlüğünü Sonay Yağız, Gökhan Doğanay yapmış. Albümde yer alan eserler Gülşah Tütüncü, Burak Buluç, Selahattin Sarıkaya ve Polat Altunbaş’a ait.

Albümün ilk klibi Kaş’ta Gürcan Keltek yönetmenliğinde “Hem Nalına, Hem Mıhına” adlı esere çekilmiş. Yine aynı zamanda müzik piyasasına çıkan EFLATUN TÜRKÜLER projesinde yer alan sanatçı Fatoş Kumru, seslendirdiği “Talihim Yok, Bahtım Kara” adlı türkünün klibini de Ordu – Akkuş’ta Medeni Uçar’ın yönetmenliğinde çekmiş. Sanatçının “YANINA AL” adlı albümü EFLATUN MÜZİK etiketiyle 01 Temmuz 2016 itibarı ile tüm müzik marketlerde yerini almış bulunuyor.

Sanatçı hemşerimiz Fatoş Kumru ile yeni ve ilk albümü ile ilgili okurlarımız için konuştuk:

– Fatoş Hanım albümünüz hayırlı olsun. Öncelikle sizi tüm Mutlular adına başarıya koşan bir hemşerimiz olarak tebrik ederiz. Bu albüm fikri nasıl doğdu?

– Merhabalar! Öncelikle ben de ilginiz için çok teşekkür ederim. Hani yaptığınız her işte “Öncekinden daha iyi olsun” duygusu taşırsınız ya, ben de yaptığım bu albümde öyle yaptım. Türkiye’nin en değerli müzik insanlarının sihirli elleriyle ve birikimiyle unutamayacağım bir albüm çıktı ortaya.

– Albüm ile ilgili beklentileriniz nelerdir?

– Kalbimin gerçekliğini ile seslendirdiğim bu şarkılar umarım dinleyicilerin de kalbinde yer bulur ve çok sevilir. Tek beklentim, emek verdiğim bu şarkıların sevilmesi ve takdir görmesidir.

– Albüme nasıl hazırlandınız?

– Yaptığım bütün işlerde hep en iyisini yapabilme hedefini koydum önüme. “Madem meslek olarak sanatı seçtim, o halde en iyisini yapmalıyım” dedim. Bu yüzden mevcut olan özelliklerimi daha da geliştirme gayretinde oldum. Kendimi geliştirebilmek için Müzik, Oyunculuk ve Şan üzerine dersler aldım ve halen almayada devam ediyorum.

– Albümünüzde kimlerle çalıştınız?

– Seslendirdiğimiz bu yeni albümde çok özel müzik insanları ile çalıştım. Besteleri ile albüme can katan Gülşah Tütüncü, merhum Selahattin Sarıkaya, Burak Buluç, Polat Altınışık yanısıra Aranjör Sonay Yağız ve Gökhan Doğanay ve Orhan Sancak ile çalıştık.

Aynı zamanda yapımcılığını EFLATUN MÜZİK’ten Medeni Uçar’ın üstlendiği “EFLATUN TÜRKÜLER Projesi” ile başta Sezen Aksu olmak üzere Özcan Deniz, Zara, Musa Eroğlu, Zeynep Casalini, Suzan Kardeş, Yeşim Salkım, Fuat Saka, Recep Aktuğ, Sevcan Orhan, ben ve Grup İmera’nın da aralarında yer aldığı çok sayıda yorumcunun 30 eserini gün yüzüne çıkaran projede yer almanın gururunu yaşadım ve aynı albümde bir türkü seslendirdim.

Tabi ki sizin aracılığınızla bir kez daha albümde emeği geçen tüm sevgili dostlarıma, müzisyen ve sanatçı arkadaşlarıma, kayıt ve mix-masteringde Mustafa Karaduman’a, stüdyo aşamasında yine değerli müzisyen arkadaşlarım Caner Güneysu, Sercan Birol, Mustafa İpekçioğlu, Türker Dinletir, Sertaç Ekiz, Kemal Büyük, Tevfik Turgay, Cengiz Ercümer, Uğur Lekesizgöz, Kemal Taşpınar, Orhan Sancak, Selahattin Güzelel’e ve vokalde Aras – Gamze Sargın ve yine birçok ünlü isme klip çeken görüntü yönetmeni Gürcan Keltek ile ekibine katkıları için teşekkürler ederim.

– Peki Fatoş Hanım, bizim aracılığımızla Mut’lulara, akrabalarınıza, arkadaşlarınıza ve dostlarınıza neler söylemek istersiniz?

– Dilerim memleketim için her şey güzel olur. Sanata adım atmayı düşünen çocuklarımız ve gençlerimiz için iyi bir örnek olmaya çalışacağım. İnşallah bundan sonra Mut’tan çıkacak sanatçılar çoğalır. Hemşerilerimin yeni çıkan albümümde bana desteklerini hiç esirgemiyeceklerini biliyorum. Hemşerilerimi seviyorum ve sevmeye devam edeceğim. Herkese sevgi ve selamlarımı yolluyorum.

– Biz de size başarılarınızın devamını diliyoruz. Sevgiyle kalın.

Mut RengaRenk Haber Servisi

Bu yazı 3614 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

YAZAR HAKKINDA

Facebook’ta Bizi Bulun
REKLAMLAR
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Bugünden itibaren dikkatiniz yükseliyor ve karmaşık düşüncelerden uzaklaşıyorsunuz. İsteklerinizin yarattığı gerilim devam etse bile arkadaşlarınız ile iletişiminiz güçleniyor ve fikirlerinizi daha kolay ifade edeceksiniz. Bugün ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve keşif gezilerine çıkabilirsiniz. İletişim ve haberleşme trafiğinizin hareketli olacağı bir gün ve projelerinizi arkadaşlarınıza anlatabilirsiniz. Sürpriz davetler alabilir ve arkadaşlarınız ile birlikte eğlenceli organizasyonlar yapabilir, çevre gezilerine çıkabilirsiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler ve karşılaşacağınız olaylar sizi heyecanlandıracak.  Uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınızla haberleşebilir ve duyacaklarınızdan etkilenebilirsiniz. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğanların kafası karışık olabilir. Dikkat gerektiren işler yaparken tedbirli olun. İletişim ve haberleşme trafiğinde ortaya çıkabilecek karışıklıklar, düşüncelerinizi etkileyebilir ve fikirleriniz değişebilir. Sevdiklerinizin sıcak ilgisi moralinizi yükseltecek ve karmaşık düşüncelerden uzaklaşacaksınız. Alacağınız teklifler hayal gücünüzü uyandıracak.
İKİZLER BURCU YORUMU
Bugün dikkatinizi çalışmalarınıza odaklayacaksınız. Kendinizi enerjik ve istekli hissedeceksiniz. İyimser ve yapıcı tavırlarınız ile hem iş arkadaşlarınız, hem de yakınlarınız sizden etkilenecek. Fikirlerinizi güzel bir biçimde ortaya koyabilir, ikna edici olabilirsiniz. Parasal konulara yönelik çalışmalarınızı hızlandıracak ve geleceğe yönelik büyük projeler yapacaksınız. Güçlü ve kararlı tutumunuz ile çevrenizi etkileyebilir, özellikle güce sahip olanların dikkatini çekebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Sabah saatlerinde keyifli, öğlene doğru biraz gergin ve sabırsız olabilirsiniz. Bugün duyduğunuz haberleri ve karşılaştığınız olayları yorumlarken acele etmeyin. Yanlış anlamalar olabileceğini düşünün ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Sözlerden ve davranışlardan etkilenebilirsiniz. Öğle saatlerinde sürpriz gelişmeler olabilir ve ani değişiklikler kafanızı karıştırabilir. Aslında çok hoş fırsatlar karşınıza çıkıyor. Korkularınızı yansıtmak yerine fırsatları şans olarak kullanmayı başarırsanız ilişkileriniz olumlu yönde gelişecek.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz ve karmaşık duygulardan uzaklaşıp dikkatinizi kendinize yönelteceksiniz. Farklı çevreler ve yaratıcı çalışmalar yapan kişiler ile karşılaşmak keyfinizi yerine getirecek. Kendinize olan güveniniz yükseliyor ve sahip olduğunuz yaratıcı potansiyel uyanıyor. Sevdiğinizle aranızdaki ilişkiler yeni boyutlar kazanacak ve sevdiklerinizi zorlamaktan vazgeçip daha özgür bir tavır içine gireceksiniz. Zihinsel faaliyetinizin hızlandığı bir döneme giriyorsunuz. Ancak sözlerinize özen gösterin ve aklınızdan geçenleri hemen söylemeyin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Duygularınız giderek yoğunlaşıyor ve dikkatinizi isteklerinize yönelteceksiniz. Büyükanne, teyze veya saygı duyduğunuz hanımlar ile ilişkileriniz daha kuvvetli olacak. Bu arada eski dostlarınızla haberleşebilir ve uzun zamandır görmediğiniz eski sevgili ile karşılaşabilirsiniz. Veya eski sevgiliden haber alabilirsiniz. Duygularınız derinleşebilir ve geçmişte yaşadıklarınızı hatırlayabilirsiniz. Gelişmeler yavaş olabilir fakat isteklerinizi gerçekleştirdiğiniz duygusu içinde olacaksınız ve sevdikleriniz ile ilişkileriniz daha sıcak olacak.
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün çeşitli davetler ve teklifler ile karşılaşabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz ve daha önce kafanızı karıştırmış olan düşüncelerden uzaklaştığınızı hissedeceksiniz. Beklentilerinizin gerilimi devam etse bile artık kafanız daha rahat ve projelerinizi tekrar gözden geçirebilirsiniz. Arkadaşlarınızın ve yakınlarınızın desteğini alacaksınız ve fikirlerinizi ortaya koyacaksınız. Daha önce haberleşmeler ve iletişim araçları ile ilgili ortaya çıkmış olan karışıklıklar çözülmeye başlıyor. Çocuklar ve yakınlarınız ile keyifli bir gün geçirebilirsiniz.
AKREP BURCU YORUMU
Bugün karşılaştığınız olaylar ve alacağınız haberler sizi heyecanlandırabilir. Bazı haberler kafanızın karışmasına neden olacak ve düşünceleriniz derinleşecek. Fakat sorunların üzerinde durmayacak ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız. İsteklerinizi gerçekleştirmek için düşünce tarzınızı ve olaylara bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Zaten meydana gelen olaylar, alışkanlıklarınızı değiştirmeniz için sizi zorluyor... Eski arkadaşlarınız ve eskiden önem verdiğiniz olaylar artık değerini kaybedebilir ve başka değerler ile ilgilenmeye başlayabilirsiniz. Bu arada eski dostlarınızı ihmal etmeseniz iyi olacak...
YAY BURCU YORUMU
Bugün eski dostlarınızla karşılaşabilir ve ani değişikliklerden etkilenebilirsiniz. Açık havada dolaşmak, ilginç mekanları gezmek ve değişik organizasyonlara katılmak keyfinizi yerine getirecek. Sürpriz karşılaşmalar sizi heyecanlandırabilir ve geçmişte yaşadığınız olayları hatırlayabilirsiniz. Aslında özgürlük ihtiyacınızın uyandığı bir dönemdesiniz ve kendinizi özgür hissettirecek konularla ilgilenmek istiyorsunuz. Beklentilerinizin uyandırdığı gerilimi sevdiklerinize yansıtmayın ve moralinizi yükseltecek konularla ilgilenin. Günün ilerleyen saatlerinde önemsediğiniz kişilerle görüşebilir ve ciddiye aldığınız konularla ilgilenebilirsiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişecek ve alacağınız haberler sizi derinden etkileyecek. Düşünceleriniz ve olaylara bakış açınız tamamen değişebilir. İsteklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve yaşam felsefenizi değiştirebilirsiniz. Hareket halinde olmak ve değişik insanlar tanımak keyfinizi yerine getirecek. Böylece olaylara farklı açılardan bakan kişilerin dünya görüşü sizi etkileyebilir ve siz de kendinizi yenilemek için gayret gösterebilirsiniz. Radikal değişiklikler yapmak için uygun koşullar meydana geliyor. Ancak ani değişikliklerden rahatsızlık duyabilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve çeşitli organizasyonlara katılacaksınız. Arkadaşlarınızla buluşabilir, keyif aldığınız programlar yapabilirsiniz. Bu arada karşılaştığınız bazı olaylar düşüncelerinizin derinleşmesine neden olabilir ve fikirlerinizi değiştirebilirsiniz. Zaten görüşlerinizin değiştiği bir dönemdesiniz ve eski alışkanlıklarınızı değiştirmek sizin için zor olsa bile artık yapabilirsiniz ve tarzınızı tamamen değiştirebilirsiniz. Yaratıcı çözümleriniz ile dikkat çekici olabilirsiniz. Bugün yakınlarınız ile birlikte keyifli programlar yapabilirsiniz ve çeşitli etkinliklere katılabilirsiniz.
BALIK BURCU YORUMU
Duygularınız giderek yükseliyor ve iyimser bir tavır içine giriyorsunuz. Böylece gerilim hissettiğiniz konulardan uzaklaşıp keyif aldığınız kişiler ve saygın çevrelerle görüşecek ve onların desteğini alacaksınız. İsteklerinizi sempatik bir biçimde ifade edebilir, dikkatli ve olumlu tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de sevdiklerinizi etkileyebilirsiniz. Bulunduğunuz ortamda dikkat çekici olacak ve karşı cinsi etkileyeceksiniz. Dostlarınızla birlikte keyifli organizasyonlara katılabilir, eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.