MUT’LU SANATÇI İLK ALBÜMÜNÜ ÇIKARDI

fatos_kumru1
Paylaş
 
Sanatçı hemşerimiz Fatoş Kumru’nun beklenen “Yanına Al” isimli ilk albümü müzik piyasasında yerini aldı. Bir buçuk yıldır üzerinde titizlikle çalışılan albüm tüm müzik marketlerinde satılmaya başlandı.

 

Sanatçı hemşerimiz Fatoş Kumru 1987 yılında Mut’ta doğdu. İlkokulu, Ortaokulu ve Liseyi Mersin’de bitirdi. Sonrasında Turizm Otelcilik ve Halk Oyunları eğitimi aldı. Ayla Algan Ekol Drama Kamera Oyunculuk bölümünden mezunu. 2007 Yılında Naşide Göktürk, Altay, Yıldız Tilbe, Hakan Altun, Kutsi, Haktan ve Fatih Ürek gibi ünlü sanatçılarla aynı sahneyi paylaştı ve vokalistliklerini yaptı. Müzik eğitimine, Haliç Üniversitesi Opera ve Konser Şarkıcılığı bölümünde devam ediyor.

Sanatçı Fatoş Kumru “Yanına Al” isimli ilk çalışmasıyla bir buçuk yıllık çalışma sonrasında, müzikseverler ile buluştu. Albümün aranjörlüğünü Sonay Yağız, Gökhan Doğanay yapmış. Albümde yer alan eserler Gülşah Tütüncü, Burak Buluç, Selahattin Sarıkaya ve Polat Altunbaş’a ait.

Albümün ilk klibi Kaş’ta Gürcan Keltek yönetmenliğinde “Hem Nalına, Hem Mıhına” adlı esere çekilmiş. Yine aynı zamanda müzik piyasasına çıkan EFLATUN TÜRKÜLER projesinde yer alan sanatçı Fatoş Kumru, seslendirdiği “Talihim Yok, Bahtım Kara” adlı türkünün klibini de Ordu – Akkuş’ta Medeni Uçar’ın yönetmenliğinde çekmiş. Sanatçının “YANINA AL” adlı albümü EFLATUN MÜZİK etiketiyle 01 Temmuz 2016 itibarı ile tüm müzik marketlerde yerini almış bulunuyor.

Sanatçı hemşerimiz Fatoş Kumru ile yeni ve ilk albümü ile ilgili okurlarımız için konuştuk:

– Fatoş Hanım albümünüz hayırlı olsun. Öncelikle sizi tüm Mutlular adına başarıya koşan bir hemşerimiz olarak tebrik ederiz. Bu albüm fikri nasıl doğdu?

– Merhabalar! Öncelikle ben de ilginiz için çok teşekkür ederim. Hani yaptığınız her işte “Öncekinden daha iyi olsun” duygusu taşırsınız ya, ben de yaptığım bu albümde öyle yaptım. Türkiye’nin en değerli müzik insanlarının sihirli elleriyle ve birikimiyle unutamayacağım bir albüm çıktı ortaya.

– Albüm ile ilgili beklentileriniz nelerdir?

– Kalbimin gerçekliğini ile seslendirdiğim bu şarkılar umarım dinleyicilerin de kalbinde yer bulur ve çok sevilir. Tek beklentim, emek verdiğim bu şarkıların sevilmesi ve takdir görmesidir.

– Albüme nasıl hazırlandınız?

– Yaptığım bütün işlerde hep en iyisini yapabilme hedefini koydum önüme. “Madem meslek olarak sanatı seçtim, o halde en iyisini yapmalıyım” dedim. Bu yüzden mevcut olan özelliklerimi daha da geliştirme gayretinde oldum. Kendimi geliştirebilmek için Müzik, Oyunculuk ve Şan üzerine dersler aldım ve halen almayada devam ediyorum.

– Albümünüzde kimlerle çalıştınız?

– Seslendirdiğimiz bu yeni albümde çok özel müzik insanları ile çalıştım. Besteleri ile albüme can katan Gülşah Tütüncü, merhum Selahattin Sarıkaya, Burak Buluç, Polat Altınışık yanısıra Aranjör Sonay Yağız ve Gökhan Doğanay ve Orhan Sancak ile çalıştık.

Aynı zamanda yapımcılığını EFLATUN MÜZİK’ten Medeni Uçar’ın üstlendiği “EFLATUN TÜRKÜLER Projesi” ile başta Sezen Aksu olmak üzere Özcan Deniz, Zara, Musa Eroğlu, Zeynep Casalini, Suzan Kardeş, Yeşim Salkım, Fuat Saka, Recep Aktuğ, Sevcan Orhan, ben ve Grup İmera’nın da aralarında yer aldığı çok sayıda yorumcunun 30 eserini gün yüzüne çıkaran projede yer almanın gururunu yaşadım ve aynı albümde bir türkü seslendirdim.

Tabi ki sizin aracılığınızla bir kez daha albümde emeği geçen tüm sevgili dostlarıma, müzisyen ve sanatçı arkadaşlarıma, kayıt ve mix-masteringde Mustafa Karaduman’a, stüdyo aşamasında yine değerli müzisyen arkadaşlarım Caner Güneysu, Sercan Birol, Mustafa İpekçioğlu, Türker Dinletir, Sertaç Ekiz, Kemal Büyük, Tevfik Turgay, Cengiz Ercümer, Uğur Lekesizgöz, Kemal Taşpınar, Orhan Sancak, Selahattin Güzelel’e ve vokalde Aras – Gamze Sargın ve yine birçok ünlü isme klip çeken görüntü yönetmeni Gürcan Keltek ile ekibine katkıları için teşekkürler ederim.

– Peki Fatoş Hanım, bizim aracılığımızla Mut’lulara, akrabalarınıza, arkadaşlarınıza ve dostlarınıza neler söylemek istersiniz?

– Dilerim memleketim için her şey güzel olur. Sanata adım atmayı düşünen çocuklarımız ve gençlerimiz için iyi bir örnek olmaya çalışacağım. İnşallah bundan sonra Mut’tan çıkacak sanatçılar çoğalır. Hemşerilerimin yeni çıkan albümümde bana desteklerini hiç esirgemiyeceklerini biliyorum. Hemşerilerimi seviyorum ve sevmeye devam edeceğim. Herkese sevgi ve selamlarımı yolluyorum.

– Biz de size başarılarınızın devamını diliyoruz. Sevgiyle kalın.

Mut RengaRenk Haber Servisi

Bu yazı 3327 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

YAZAR HAKKINDA

Facebook’ta Bizi Bulun
REKLAMLAR
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Güne istekli başlayacak ve fikirlerinizi etkileyici bir biçimde ortaya koyacaksınız. Yeni projeler yapabilir ve girişimde bulunmak için harekete geçebilirsiniz. Grup çalışmaları ve yapacağınız organizasyonlarda başarılı olacağınız bir gün. İlginç teklifler alabilirsiniz. Ayrıca siz de çeşitli teklifler de bulunabilir ve ilginç araştırmalar yapabilirsiniz. Gençler, çocuklar ve değişik kitlelere yönelik farklı projeleriniz ile çevrenizin dikkatini çekeceksiniz. Girişimde bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Bu arada kıskançlık ve düşmanca duygulardan uzak durun ve güç mücadelesi yapmaktan kaçının. Öğle saatlerinde duygularınız derinleşebilir.
BOĞA BURCU YORUMU
Kafanız karışık olabilir ve eski kararlarınızı değiştirmeniz gerekebilir. Ancak sabırlı davranacaksınız. Öğlene doğru karşılaşacağınız olaylar hayal gücünüzü uyandıracak. Sanatçılardan ve yüksek idealleri olan kişilerden etkilenebilirsiniz ve ideallerinizi gözden geçirebilirsiniz. Yabancılar ile iletişiminiz giderek güçleniyor. Farklı ortamlar, değişik kültürler ve yurt dışı ile bağlantılı işler dikkatinizi çekecek. Büyük organizasyonların içinde yer almak isteyebilirsiniz. Kalabalıklar ve birbirinden çok farklı kişilerin birlikte bulunduğu ortamlarda kendinizi güçlü hissedeceksiniz ve uzlaştırıcı bir tavır içinde olacaksınız.
İKİZLER BURCU YORUMU
Dikkat gerektiren konulara yönelik çalışmalar yaparken aceleci davranmayın. Bugün iletişim trafiğiniz hareketli olacak. Belgeler, evraklar ve faturalar ile ilgili çeşitli çalışmalar yapabilirsiniz. Ayrıca daha önce yapılması gereken işlerinizi bugün tamamlamak için çok çalışmanız gerekebilir. Arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Ayrıca ekip çalışmalarında başarılı olabilirsiniz ve araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Öğle saatlerinde karşılaştığınız olaylar endişe uyandırabilir. Kuşkucu bir tavır içinde bulunmaktan kaçının ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün karmaşık duygulardan uzaklaşacak ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız. Olumlu ve yapıcı bir tavır içinde bulunabilirsiniz. Böylece sorunlarla başa çıkmanız daha kolay olacak. Ancak sorunları büyütmekten kaçınmanız gerekiyor. Aslında gelişen olaylar sizi rahatsız etse bile bugün olaylara daha başka açılardan bakabilirsiniz ve saygın çevrelerin desteğini alabilirsiniz. İçinizden yükselen kuvvetli duyguları denetlemeyi başaracaksınız ve şimdiye kadar yaşadıklarınızı gözden geçireceksiniz. Sabırlı ve dirayetli tavrınız ile önemli kişileri etkileyebilirsiniz.
ASLAN BURCU YORUMU
Parasal ihtiyaçlarınızın arttığı bir dönem... Harcamalarınıza özen gösterin ve yapabileceğinizden daha büyük sorumluluklar almayın. Ekip çalışmalarında ortaya çıkabilecek bazı anlaşmazlıkların üzerine gitmeseniz iyi olacak. Bugün eski arkadaşlarınız ile karşılaşabilirsiniz. Ayrıca eski konular gündeme gelebilir. Karar vermek için acele etmeyin. Gün içinde karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandıracak ve duygularınız yoğun olacak. Duygusal ve alıngan bir tavır içinde olabilirsiniz ancak gerçekler karşısında enerjiniz yükselecek ve kendinizi göstermek için kuvvetli duygular hissedeceksiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde kalkabilirsiniz ve sorumluluklarınızı yerine getirmek için disiplinli ve kararlı bir tavır içinde olabilirsiniz. Öğlene doğru duygularınız derinleşecek ve gizli istekleriniz uyanacak. Bu arada endişeleriniz de uyanabilir. Kayıp ve yanılgı duygusunu büyütmeyin. Hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanın ve yanıltıcı kişiler ile ilişkilerinizde tedbirli olun. Yalanlar ve yanıltıcı durumlar karşısında iyi duygunuzu koruyun ve bu arada sağlığınıza özen gösterin. Gelişmeler sizin hayal ettiğinizden farklı olabilir. Ancak dirayetli ve sabırlı olduğunuz bir dönemdesiniz. Saygı duyduğunuz kişiler sizi destekliyor.
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak ve hareketli bir gün geçireceksiniz. Eski isteklerinizi hatırlayacaksınız ve duygularınız derinleşecek. Geçmişte yaşadıklarınızı gözden geçirebilir ve artık değiştiğinizi düşünebilirsiniz. Çünkü eskiden ciddiye aldığınız konuları artık önemsemediğinizin farkına varabilirsiniz ve çok başka şeylerin önem kazandığını anlayabilirsiniz. Beklentileriniz değişiyor ancak isteklerinizi gerçekleştirmek için hırslı bir tavır içinde bulunmasanız iyi olacak. Bu arada sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor. Kendinizi fazla zorlamayın...
AKREP BURCU YORUMU
Heyecanlı ve duygusal olacağınız bir gün... Karşılaştığınız bazı olaylar, huzursuzluk ve gerilim hissetmenize neden olabilir ve duygusal tepkiler gösterebilirsiniz. Bugün duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve dedikodular ile fazla ilgilenmeyin. Çok istediğiniz ve sizi heyecanlandıran konular ile ilgili gelişmeler beklediğiniz gibi olmayabilir tartışma ortamlarından uzak durun. Bazı gelişmeler sizin beklediğinizden daha farklı olabilir planlarınızın dışına çıkmanız gerekebilir. Fakat iyimser ve yapıcı davranmayı başarabilirsiniz. Böylece kötü gibi görünen durum şansa dönüşecek... Ve siz de kendinizi yenileyeceksiniz.
YAY BURCU YORUMU
Bugün önceden planlanmış bir davete gidebilirsiniz. Eski dostlarınızla karşılaşmak duygularınızın derinleşmesine neden olabilir. Endişelerinizi ve karamsar duygularınızı sevdiğinize ve dostlarınıza yansıtmaktan kaçının. Sevdiğinizin davranışlarını izleyebilir ve meydana gelen değişikliğin nedenlerini çözmeye çalışabilirsiniz. Beklemediğiniz davranışlar ve olaylar karşısında duygularınız karışabilir fakat mantığınız ile hareket ederseniz, sorunları çözebilirsiniz. Bu arada sevdiğinizin sizi anlamadığını düşüneceksiniz ancak o da ihmal edildiğini düşünebilir. Arkadaşlarınıza ayırdığınız zamanın bir kısmını sevdiğinize ayırın ve duygularınızı anlatmayı deneyin.
OĞLAK BURCU YORUMU
Güçlü kişileri karşınıza almasanız iyi olacak. Aslında sabırlı davranmayı başarabilirsiniz ve gelişmeleri izleyebilirsiniz. Otoriteyi temsil eden kişiler ve büyüklerinize karşı davranışlarınız olumlu olsa bile güç mücadelesinden uzak durmanız gerekiyor. Kıskançlık ve düşmanlık çekecek davranışlarda bulunmaktan kaçınmalısınız. Öğlene doğru sezgileriniz yükselecek. İçinizden yükselen sese kulak verin ve sorunları büyütmekten kaçının. Aslında şanslı olduğunuz bir dönemdesiniz. Ancak daha önce farkında olmadığınız bazı ayrıntılar dikkatinizi çekebilir. Olayları fazla sorgulamayın ve dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın.
KOVA BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve atılımda bulunmak için harekete geçeceksiniz. Yeni girişimlerde bulunabilirsiniz ve dostlarınızın desteğini alabilirsiniz. Özellikle önemsediğiniz kişilerin size yardımcı olduğunu anlayacaksınız ve kendinizi güçlü hissedeceksiniz. Bugün geleceğe yönelik projeler yapabilir ve isteklerinizi sevdiğinize anlatabilirsiniz. Ayrıca önemli kişilere ve büyüklerinize isteklerinizi anlatabilirsiniz. Sempatik ve neşeli tavırlarınız ile etkileyici olacaksınız. Bugün kendinize olan güveniniz yüksek olacak ve kendinizi başarılı hissedeceksiniz.
BALIK BURCU YORUMU
Daha önce başladığınız konular ile ilgili bazı karışıklıklar olabilir. Ancak sorunları çözmek için gayret göstereceksiniz. Dirayetli ve sabırlı davranmayı başaracaksınız ve olaylara daha farklı açılardan bakacaksınız. Önem verdiğiniz ve saygı duyduğunuz kişililerin davranışlarından etkilenebilirsiniz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştirebilirsiniz. Aslında davranışlarınızı değiştirmeniz sizin için kolay olacak ve böylece yakın çevrenizde bulunan kişilerin desteğini alacaksınız. Bugün dostlarınız ile aranızdaki ilişkiler daha sıcak olacak ve onların ilgisi moralinizi yükseltecek.