Mutlu Dernekler Federasyonundan Kooperatiflere Yemek

Paylaş
 

Mutlu Dernekler Federasyonu, 21 Aralık Dünya Kooperatifler Günü nedeniyle “Mut Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri Dayanışma Yemeği” düzenledi.

Doğancı Mahallesinde bulunan Zeytin Sofrası’nda düzenlenen yemeğe; Mut Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Ömer Sarı, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ekrem Bayır, ilçemizdeki tarımsal kooperatiflerin başkanları ve üyeleri katıldı.

KOOPERATİF SORUNLARI RAPORLAŞTIRILACAK

Kooperatiflerin sorunlarının tartışıldığı yemekli toplantıda, fikir alışverişinde bulunuldu ve çözüm önerileri sunuldu. Toplantıda, ileriki günlerde yeniden bir araya gelinmesi ve kooperatiflerin sorunlarının raporlaştırılarak, ilgililere iletilmesi kararlaştırıldı.

TARIMSAL KALKINMANIN YOLU KOOPERATİFLEŞME

Mut’un tarımsız, tarımın da kooperatifsiz olmayacağını vurgulamak amacıyla bu toplantıyı düzenlediklerini belirten Mutlu Dernekler Federasyonu Başkanı İsa Özkan, “Biz tarımla ilgili bir kuruluş değiliz; ama Mut’un yüzde doksanının geçim kaynağının tarım olduğunu düşünecek olursak, tarımsal alanda hem bireysel, hem de toplumsal olarak kalkınmak zorundayız. Bu kalkınmanın tek yolu da ancak kooperatifleşmeyle mümkün olabilir” dedi.

AMACIMIZ MUT’UN KALKINMASI

Özkan, şöyle konuştu: “Bizim buradaki amacımız; kooperatifleri bir araya getirerek sorunlarını çözmek, bunların daha da ileriye gidip gelişmelerini sağlamak, güçlenmelerine aracılık etmek amacıyla kooperatif başkanlarını bir araya getirdik. Bu toplantımızda Tarımsal Kalkınma Kooperatifleriyle birlikte olduk. Bunun devamı gelecek. Sulama ve orman kooperatifleri gelecek. Amacımız topyekun Mut’un kalkınmasına aracılık etmek.”

Mutlu Dernekler Federasyonu olarak yapabilecekleri en güzel şeyin Mut’un sorunlarını gündeme taşımak, ilgili kurumları bir araya getirerek tartıştırmak, ortaya çıkacak sonuca göre de gerekli girişimlerin yapılmasını sağlamak olduğunu söyleyen Federasyon Başkanı Özkan; düzenledikleri yemekli toplantının sonucundan memnun olduklarını, güzel sonuçlar çıktığını ve kararlar alındığını söyledi.

Mut RengaRenk Haber Servisi

Bu yazı 644 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın