MUTİMDER’DE GÖREV DEĞİŞİMİ

Paylaş
 

MUTİMDER olağan kongresi yapıldı. Kongrede yapılan seçimde, Erdal Dölek başkanlığa seçildi.

Mut İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği (MUTİMDER) olağan kongresi, 9 Aralık’ta Mut Öğretmenevinde yapıldı. Kongrede, gündem maddelerinin ardından seçime geçildi. Tek liste ile gidilen seçim sonucunda, Erdal Dölek önceki Başkan Osman Okur’un yerine MUTİMDER Başkanlığına getirildi.

Erdal Dölek Başkanlığında oluşan yönetim kurulu üyelikleri şu isimlerden oluştu:   Osman Okur, Ömer Ali Yatmaz, Rüstem Selbi, Duran Bayram, Ali Kahraman ve Mehmet Ergin.

MUTİMDER yeni başkanı Erdal Dölek yaptığı açıklamada, “Eldeki imkânların kıymetini bilerek, birlik ve beraberlik içinde, gelecekte yeniden büyük bir medeniyet kuracak ve şahsiyetiyle dünyayı yeniden şekillendirecek nesiller yetiştirmemiz gerekiyor” dedi.

Dölek, “MUTİMDER olarak; iyiliği yayan ve fenalıkları def eden yeni bir neslin yetişmesinde üstlendiğimiz vazifenin hakkını verme gayretinde olacağız ve ümitlerimizi yitirmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

İmam Hatiplerin milletin ruhu olduğunu belirten Dölek, İmam Hatip Okulları mezunlarının büyük ve köklü bir aile olduğunu sözlerine ekledi.

Mut RengaRenk Haber Merkezi

Bu yazı 2145 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın