MUT PARKOMATA GEÇİYOR

Paylaş
 

Mut’ta parkomat (süreli park) uygulamasına geçilmesi için son adıma gelindi. Önümüzdeki günlerde deneme süreciyle uygulamaya girecek parkomatla ilgili konuşan Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, Mut’ta trafik ve park sorunun gittikçe arttığına ve mutlaka çözülmesi gerektiğine dikkat çekti. Parkomat için Karaman’dan bir firmayla anlaştıklarını belirten Yılmaz, “Süreli parka geçerken, bu ilçeyi seven insanlar olarak herkesin elini taşın altına koymasını istiyoruz. Biz buradan para kazanma ve belediyeye para kazandırma amacını gütmüyoruz” dedi.

Mut Belediyesi, ilçemizde uygulamaya geçecek olan Parkomat Sistemi, Sinyalizasyon ve Otopark uygulamaları hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Mut Belediyesi Sinema Salonunda düzenlenen toplantıya; Mut Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, İlçe Emniyet Müdürü Murat Güney, daire müdürleri, meslek odaları, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinden temsilciler ile muhtarlar katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz; ilçemizde trafik ve park sorununun gün geçtikçe arttığına dikkat çekerek, bu konunun mutlaka çözülmesi gerektiğini, bunun içinde çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNİ DİNLEMEK İSTEDİK

Parkomat uygulamasıyla ilgili bilgi veren Yılmaz; bazı protokoller imzaladıklarını, Büyükşehir Meclisinden yetki aldıklarını ve parkomata geçiş sürecinde hazırlık yaptıklarını belirtti. Parkomata geçerken sivil toplum örgütlerinin uyarısı, önerisi veya fikirlerini dinlemek istediklerini belirten Yılmaz, “Mecliste fiyatlarını kararlaştırdık. Meclis kararımız sabit, ama son geçiş haftasında herkesin fikirlerini dinleyelim, eksiğimiz, gediğimiz varsa tekrar gözden geçirelim, dedik. Sayın Kaymakam huzurunda, bu ilçedeki trafik sorununu masaya yatıralım, dedik” dedi.

PARKOMAT İÇİN MECLİS KARARI ALINDI

Başkan Yılmaz şunları söyledi: “Biz parkomata girerken Büyükşehirin alanına giremiyorduk. Bunu Büyükşehir Meclisine sunduk. Meclis kararıyla ilçe belediyesine verildi. Mecliste geniş bir komisyon kurduk ve hangi caddelerde paralı süreli park yapacağız, bunlara karar verdik. Bir önceki meclisimizde şirket veya belediyenin işletmesine meclis kararı aldık. Şu anda Mut Belediyesi olarak şahsımız ve Belediye Başkanlığı bünyesinde işletmeyeceğiz. Bunu Belediye Başkanlığının alt şirketi olan bir şirkete verelim, dedik. Ama şunu gördük biz, uygulama yapan belediyelerde acemilik döneminde çok iş insanları da huzursuz etmiş ve gerçekten çıkılmaz bir hale sokmuşlar. Bu nedenle parkomat işi yapan yapan bir firmayla, bir yıllığına veya iki yıllığına bir deneme süreci yaşayalım; en azından geçiş sürecinde karşılıklı insanlarımız huzursuz olmasın, işi bilen, işi gerçekten profesyonel anlamda hassasiyet noktasını bilen bir firmaya verelim, dedik. Karamanda iş yapan bir firmayı çağırdık. Aylık bir ödeme karşılığında bize net para ödeyecek, kendi şirketi sokakta bu işi yapacak.”

PARA KAZANMA AMACINDA DEĞİLİZ

Süreli parka geçerken bu ilçeyi seven insanlar olarak herkesin elini taşın altına koymasını isteyen Yılmaz, “Biz burdan para kazanma ve belediyeye para kazandırma amacını gütmüyoruz” şeklinde konuştu.

Belediye olarak en çok zorlandıkları konunun otopark olduğunu söyleyen Yılmaz, sorunun çözümü için zaman zaman suni otoparklar yapmaya çalıştıklarını ama sorunu çözemediklerini belirtti. Başkan Yılmaz, “Bazı yerleri otopark yapmamıza rağmen şunu gördük; bu insanlarımızın park kültürü olmadığı için, otopark kültürü olmadığı için emniyette çok sorun yaşadık. Onun için bu son günde böyle bir kararın arkasına herkes imza atsın. Evet resmi bir kararınız yok, resmi bir omurga meclis kararı değilsiniz; ama bu ilçenin temel taşlarısınız. Herkes bugün bu konuda fikrini ve önerilerini söylesin. Bu taşın altında herkesin eli olursa, bu ilçede bazı güzellikleri yakalarız, diye böyle bir toplantı hazırladık” dedi.

Parkomat uygulamasını yapacak firma temsilcilerinin bilgilendirmesiyle devam eden toplantıda; katılımcıların itirazları, öneri ve görüşleri dinlendi, fikir alışverişi yapıldı.

İlçemizde 22 bin 500 araç tescilinin bulunduğuna, trafik ve park sorununun gün geçtikçe ağırlaştığına dikkat çekilen toplantı sonunda, önümüzdeki günlerde deneme sürecinin görüleceği parkomat uygulamasının başlanması kararlaştırıldı.

Parkomat uygulamasına ilk etapta; Atatürk Bulvarı, İnönü, Hükümet ve Prof. Hüseyin Gezer caddelerinde başlanacak.

Mut RengaRenk Haber Servisi

Bu yazı 1032 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

YAZAR HAKKINDA

Facebook’ta Bizi Bulun
REKLAMLAR
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Dostlarınızla haberleşebilir, yakınlarınızın ziyaretine gidebilirsiniz. Sevdikleriniz ve yakın akrabalarınızla ilişkileriniz sıcak olacak. Bu bayram keyfiniz yerinde ve sorunlar ile pek fazla ilgilenmeyeceksiniz. Ayrıca değer verdiğiniz kişilerin sıcak ilgisi ve size özel ilgi göstermelerinden etkileneceksiniz ve kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Ailenin saygı duyulan kişilerini ziyaret edebilirsiniz. Yaşam felsefenizin değiştiğini hissedeceksiniz ve kendinizden memnun olacaksınız. Günün ilerleyen saatlerinde sürpriz misafirleriniz olabilir.
BOĞA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacak ve içinizden yükselen kuvvetli arzularla harekete geçeceksiniz. Yolculuk yapabilir, keyifli organizasyonlara katılabilirsiniz. Sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşacak ve eğlenceli vakit geçireceksiniz. İlişkileriniz yeni boyutlar kazanabilir. Üzerinizde baskı duygusu yaratan konulara farklı açılardan bakabilirsiniz. Önem verdiğiniz kişilerden uzakta olmak isteyebilirsiniz ve bayram boyunca keyifli bir tatil yapabilirsiniz. Şehir dışına gidememiş olanlar ise, dinlenerek geçirmek isteyebilirler fakat beklemediğiniz misafirleriniz olabilir ve eski günleri konuşarak keyifli vakit geçirebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçireceksiniz ve sevdiklerinizin sorunları ile ilgileneceksiniz. Bu arada pek çok işi bir arada yapabilirsiniz. Fakat aceleci bir tavır içinde bulunmasanız iyi olacak. Yoksa yanlış anlamalar ve duygusal gerilimler olabilir. Sabah saatlerinde karşılaştığınız bazı olaylara duygusal tepkiler göstermeniz mümkün. Duygularınızı denetleyin ve kendi inandığınız ve doğru bulduğunuz davranışları çevrenizdeki kişilere kabul ettirmeye çalışmayın. Özellikle sevdiğinize anlayışlı davranmaya özen göstermelisiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bayram sabahına keyifli uyanacak ve yakınlarınız ile haberleşeceksiniz. Daha önce korktuğunuz ve baskı duygusu uyandırmış konulardan tamamen uzaklaştığınızı hissedeceksiniz. Yakınlarınız ile haberleşebilir ve sevdiklerinizin ziyaretine gitmek için çeşitli organizasyonlar yapabilirsiniz. Hareket halinde olmak, keyfinizi yerine getirecek. Bugün kendinizi her zaman olduğundan daha rahat hissedeceksiniz ve sizin yapıcı tavırlarınız çevrenize yansıyacak. İlişkilerinizi daha sıcak hale getirebilirsiniz. Mantıklı ve kararlı tavırlarınız ile hem sevdiğinizi, hem de yakınlarınızı etkileyeceksiniz. Farklı çevreler ve yabancılar ile iletişiminiz güçleniyor.
ASLAN BURCU YORUMU
Güne keyifli ve enerjik başlayacaksınız. İsteklerinizi rahat bir biçimde ortaya koyabilir ve olumlu davranışlarınız ile çevrenizi etkileyebilirsiniz. Sorumluluk hissettiğiniz konu ile ilgili üzerinizdeki baskıdan kurtulacak ve yapıcı bir tavır içine gireceksiniz. Böylece korktuğunuz durumlar ve endişelerinizden uzaklaşacaksınız ve kendinize olan güveniniz yükselecek. Ayrıca sevdiğinizin ilgisi ve yakınlarınızın sıcak davranışları duygularınızı yükseltecek ve kafanızı karıştıran sorunlardan uzaklaşmayı başaracaksınız. Uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınız ve yakınlarınız ziyaretinize gelebilir.
BAŞAK BURCU YORUMU
Hassas ve alıngan olabileceğiniz bir gün. Karşılaştığınız olaylara duygusal tepkiler gösterebilirsiniz. Sorunların üzerine gitmeyin ve özellikle sevdiklerinizi eleştirmekten kaçının. Aslında duygularınızı aklınız ile denetlemeniz mümkün. Yeni tanıştığınız kişiler ve özellikle yabancı ortamlarda bulunmak keyfinizi yerine getirecek. Çevrenizin saygı duyduğu kişilerin size olan ilgisi moralinizi yükseltebilir. Dışarı çıkmak, hareket halinde olmak ve arkadaşlarınız ile birlikte yapacağınız organizasyonlar, karamsar halinizi dağıtmanıza yardımcı olacak.
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün alacağınız ani haberlerden etkilenebilir ve daha farklı düşünmeye başlayabilirsiniz. Uzun zamandır görmediğiniz dostlarınız ziyaretinize gelebilir veya eski arkadaşlarınızla karşılaşabilirsiniz. Alacağınız haberler ve sürpriz karşılaşmalar sizi heyecanlandıracak. Aynı zamanda fikirlerinizi tamamen değiştirecek kişiler ile karşılaşmanız mümkün. Daha yapıcı ve olumlu davranabilirsiniz. Özellikle sevdikleriniz ile aranızdaki ilişkiler daha sıcak olacak. Sevdiğiniz ile birlikte keyifli programlar yapabilirsiniz ve seyahate çıkabilirsiniz.
AKREP BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçireceksiniz ve kendinizden memnun olacaksınız. İsteklerinizi güzel ifade edebilir, etkileyici ve dikkat çekici olabilirsiniz. Gençler ile iletişiminiz güçlü olacak. Çocuklar, kardeşler ve arkadaşlarınız ile aranızdaki ilişkiler daha sıcak olacak. Bugün yakınlarınızın ziyaretine gidebilir, çevre gezilerine çıkabilirsiniz. Seyahatte olanlar bulundukları yerlerde yeni arkadaşlar edinebilir ve keyifli dostluklar kurabilirler. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişki daha sıcak olacak ve isteklerinizi sempatik bir biçimde ortaya koyacaksınız.
YAY BURCU YORUMU
Bugün eski dostlarınızla karşılaşabilir ve ani değişikliklerden etkilenebilirsiniz. Açık havada dolaşmak, ilginç mekanları gezmek ve değişik organizasyonlara katılmak keyfinizi yerine getirecek. Sürpriz karşılaşmalar sizi heyecanlandırabilir ve geçmişte yaşadığınız olayları hatırlayabilirsiniz. Aslında özgürlük ihtiyacınızın uyandığı bir dönemdesiniz ve kendinizi özgür hissettirecek konularla ilgilenmek istiyorsunuz. Beklentilerinizin uyandırdığı gerilimi sevdiklerinize yansıtmayın ve moralinizi yükseltecek konularla ilgilenin. Günün ilerleyen saatlerinde önemsediğiniz kişilerle görüşebilir ve ciddiye aldığınız konularla ilgilenebilirsiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde çeşitli hayalleriniz ve geleceğe yönelik istekleriniz olabilir. Ve güne keyifli başlayacaksınız. İsteğini gerçekleştirmiş kişilerin keyifli halini çevrenize yansıtacaksınız. Sevdiklerinizi ve yakınlarınızı arayabilir, ziyaretine gidebilirsiniz. Ayrıca seyahate çıkmak, çevre gezileri ve eğlenceli organizasyonlara katılabilir, önem verdiğiniz aile büyüklerinin ziyaretine gidebilirsiniz. İsteklerini güzel ifade edecek ve hem çevrenizdeki kişileri etkileyeceksiniz, hem de projeleriniz ile ilgili ön hazırlık yapmış olacaksınız.
KOVA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve baskı duygusu hissettiğiniz konular ile ilgilenmeyeceksiniz. Seyahatler, eğlenceli organizasyonlar ve kalabalık ortamlarda keyifli vakit geçireceksiniz. Uzun zamandır görmediğiniz dostlarınız ile haberleşebilir, onların ziyaretine gidebilirsiniz. Keyifli ve rahat tavırlarınız ile hem sevdiklerinizi rahatlatacaksınız, hem de kendinizi daha enerjik hissedeceksiniz. Özellikle seyahate çıkma fırsatını bulmuş olanlar, yolculuklar sırasında karşılaştıkları kişiler ile dostluk ilişkileri kurabilirler. Fakat hemen samimi olmasanız iyi olacak. Kendinize özel bilgiler aktarırken dikkatli olun. Yanlış anlamalar olabilir.
BALIK BURCU YORUMU
Olaylara bakış açınız değişiyor. Saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve yaşadıklarınıza daha detaylı bakabilirsiniz. Bu arada farkına varacağınız bazı ayrıntılar sizi etkileyebilir ve geçmişte yaşadığınız benzer durumları hatırlayabilirsiniz. Bugün kendinizi daha farklı hissedeceksiniz ve olaylar karşısında sabırlı davranacaksınız. Büyüklerinizin ziyaretine gidebilirsiniz ve eski dostlarınız ile haberleşebilirsiniz. Gelenekler ve çeşitli kültürler hakkında çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz.

bahis siteleri

matbet

lotcasino.com

bahismobilodeme.com

domingossport.com

mobilbahisodeme.com

milanobet

deneme bonusu veren siteler

uzmanwin.com

mobil ödeme bahis

tipobet

canliturkcasino.com

betcosport.com

escort istanbul