MUT MHP’DE TOPLU İSTİFA

mhp istifa
Paylaş
 

Mut’ta, aralarında eski ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri, delegeler ve yönetim kurulu üyelerinin de yer aldığı yaklaşık 150 üye; Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) istifa etti.

Partileriyle görüş ayrılığına düşen ve Meral Akşener başkanlığında kurulacak yeni partiye katılmak için istifa eden grup; Hükümet Caddesinde bulunan Atatürk Anıtı önünde toplanarak basın açıklamasında bulundu.

YÜREĞİMİZ KAN AĞLAYARAK İSTİFA EDİYORUZ

MHP Mut Eski İlçe Başkanlarından Muhammet Kayhan tarafından, grup adına okunan basın açıklamasında; “Yaşı 20 olanımızdan, yaşı 80 olanımıza, gencimizden yaşlımıza ömrümüz boyunca şerefle mücadele ettiğimiz Milliyetçi Hareket Partisinden üzülerek, yüreğimiz kan ağlayarak ve gözyaşları içinde istifa etmek ve dilekçelerimizi sunmak için bir araya geldik. İnanın ki bu kararı almamız hiçte kolay olmadı. Fakat yaşananlar, ülkemizin içinde bulunduğu vahim tablo, geleceğimiz ve vatanımıza karşı sorumluluk duygularımız bizleri görev bilinciyle hareket etmemiz noktasında bu aşamaya getirdi” denildi.

GENEL MERKEZ TABANIN SESİNE KULAK TIKADI

Açıklamanın devamında şu görüşlere yer verildi: “Milletimizin ve ülkemizin bekası için neredeyse 50 yıldır canı pahasına da olsa şerefle bir mücadele sürdüren partimiz mevcut yönetim kadrosuyla tabanın yani Türk milliyetçilerinin sesine kulaklarını tıkamıştır. Tabanımızın referandum sürecinde parlamenter demokrasiden yana koyduğu tavır dikkate alınmamış ve hala bir türlü anlam veremediğimiz şekilde tabana rağmen  mevcut iktidarın istekleri ve planlarına destek verilmiş ve bu destek her konuda hala da devam etmektedir.Ülkemizin ihtiyaç duyduğu siyasi gelişim,değişim ve büyüme çabası içinde olanlar MHP genel merkezi tarafından sürekli olarak engellenmiş ve neredeyse  2 yıldır kanuni bir hak olarak talep ettiğimiz olağanüstü kongremiz delege çoğunluğunun isteklerine rağmen hukuk katledilerek ve dış desteklerle maalesef bir türlü toplanamamıştır. Parti içindeki demokrasi mücadelemiz ihraçlarla, görevden almalarla, hakaret ve yalan ithamlarla engellenmiş ve hala da devam eden bir anlayışla siyaset yollarımız tıkanmıştır.  İstişareden uzak dayatmalarla siyaset yapma ve ülkemiz için inandığımız yolda yürümemiz imkansız hale gelmiştir.”

SİYASET YAPAMAZ HALE GELDİK

Açıklamada, “Mevcut iktidar 15 yıldır Türk milliyetçiliğini ayaklar altına almaya çalışırken, Türk milliyetçileri en ağır hakaretlere uğrarken, bürokraside sürgünlere, kıyımlara ve haksızlığa uğrarken birden bire her şey unutuldu, söylenenler yok sayıldı ve kayıtsız şartsız mevcut iktidara destek verilmeye başlandı. Bizler de bu anlamsız desteğe mecbur bırakıldık. Bizler inandıklarımız söyleyemez ve siyaset yapamaz hale geldik. Ülkemiz ve geleceğimiz maalesef bize çizilen toz pembe kadar güzel rahat ve yaşanılır bir durumda değil. Halkımız artık umutsuzluğa kapılmış çözüm yolları aramaktadır. Ülkemizdeki sorunların tek çözüm yeri siyaset kurumudur fakat siyaset kurumuna olan güvenin de hızla eriyip gitmesi karşısında aziz milletimiz kendi bağrından yeni lider çıkarmaya başlamıştır, hepimiz yeni bir liderin doğuşuna şahit olmaktayız” denildi.

AKŞENER’E DESTEK VERECEĞİZ

Ülke için yeni bir umut olan ve MHP genel başkanlığı sürekli olarak engellenen Meral Akşener’in liderliğindeki harekete destek olmak üzere MHP’den istifa ettikleri belirtilen açıklamada şöyle denildi: “Şu unutulmamalıdır ki; Millet ve devlet bekası, her türlü bağ ve taassubun üstündedir. Cesaret ve atılganlık göstermek, yeni bir yol bularak, gerekirse demir dağı eritmek, aydınlık geleceğin mimarı olmak demektir. Hiçbir çıkar ve hesap gütmüyoruz. Bilinsin ki bu mücadele bir gereklilikten doğmuştur. Türkiye, sivil bir siyasi hareketi hasretle beklemektedir. Bu hareket, muhakkak ki iktidar olacaktır. Yeni Türkiye masallarıyla girilen dehlizlerden çıkılacak, insanımız emniyetli ve adil bir Türkiye’de güvenle yarınlarına bakacaktır.”

MENFAAT PEŞİNDE DEĞİLİZ

Basın açıklamasının son kısmında ise, şu görüşler dile getirildi: “Yeni parti ile  Türk milletinin önüne yeni ufuklar açmaya geliyoruz. Terörün kökünü kazımaya, yoksulluğu yok etmeye ve işsizliğe çare bulmaya geliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucu ilkelerini korumaya, Türk Milletinin milli ve manevi değerlerini hakiki manada ihya etmeye, vatanımızın birliğine ve bütünlüğüne sahip çıkmaya; ayrımcılığa, ötekileştirmeye, haksızlığa, hukuksuzluğa ve her türlü adaletsizliğe son vermeye geliyoruz. Tüm insanlarımızı vatanseverlik kriteriyle bir araya getiren, milletimizin ihtiyaç duyduğu değişim ve onurlu bir gelecek için toplanmaya davet eden Meral Akşener liderliğindeki hareket için üyesi bulunduğumuz MHP’den çok derin bir hüznü ve üzüntüyü kalbimize gömerek maalesef istifa ediyoruz. Onur ve gururla ülke  ve millet için mücadele etmek ve ter dökmek azmiyle istifa ediyoruz. Şu an burada olanların kimlikleri ve etiketleri hiç önemli değil. İçimizde eski ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri, delegelerimiz, yönetim kurulu üyelerimiz, üst kurul delegelerimiz var. Bunları bir kenara bırakarak söylüyorum ki; burada sadece ve sadece ülkesi için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır vatanseverler var. Şahsi ikbal kavgalarımız yok, menfaat peşinde değiliz. Derdimiz vatanımız, derdimiz ülkemiz, derdimiz evlatlarımıza bir vatan bırakma gayreti ve derdimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği bağımsız, özgür bir devlet olarak yaşama arzumuz, derdimiz bayrağımızdır. Bu kararımızın ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Yapılan basın açıklamasının ardından istifa dilekçelerini imzalayan grup, İlçe Seçim Kuruluna dilekçelerini vermek üzere alandan ayrıldı.

muhamed kayhan

İstifacı grup adına basın açıklamasını, eski ilçe başkanlarından Muhammet Kayhan okudu.

Mut RengaRenk Haber Servisi

 

Bu yazı 2878 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

YAZAR HAKKINDA

Facebook’ta Bizi Bulun
REKLAMLAR
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Önce tembellik yapabilir ve keyif aldığınız konular ile ilgilenebilirsiniz. Geleceğe yönelik isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Girişimde bulunmak istediğiniz konu ile ilgili biraz daha sabırlı olmanız gerekiyor. Gelişmeler yavaş olabilir. Bu arada kıskançlık ve benzeri gerilim yaratan durumlardan uzaklaşın. Güç mücadelesi yapmasanız iyi olacak. Bugün spor yapabilir, çevre gezilerine çıkabilirsiniz. Böylece kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz. Hiçbir şey yapamıyorsanız, yürüyüş yapın. Hareket halinde olmak sizi rahatlatacak.
BOĞA BURCU YORUMU
Bugün eviniz ile ilgileneceksiniz. Ayrıca sorumluluk hissettiğiniz ve üzerinizde baskı duygusu yaratan konulara yönelik çalışmalar yapacaksınız. Aslında kaçtığınız ve istemediğiniz durumlar olsa bile sabırlı ve sakin davranmayı başaracaksınız. Bugün sinema, tiyatro, sergiler ile ilgilenebilir, hayal gücünüzü uyandıran kitaplar okuyabilirsiniz. Sabırlı ve dirayetli davranmanız gereken bir dönemdesiniz. Aklınızdan geçenleri hemen ortaya koymayın ve sağlığınıza dikkat edin. Özellikle yediklerinize dikkat etmeniz gerekiyor. Ayrıca uykusuzluk sizi rahatsız eder. Uykunuz ve beslenmenize özen göstermeniz gerekiyor.
İKİZLER BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan bir tavır içinde olabilirsiniz ve olaylara kuşkucu bakabilirsiniz. Hayal gücünüzü kuşkulardan arındırın ve sevdiklerinize endişelerinizi yansıtmaktan kaçının. İlişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz ve bu arada idealleriniz değişebilir. Ancak duygularınızı denetlemeniz gerekiyor. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar duygularınızı harekete geçirecek ve bu arada eski isteklerinizi hatırlayacaksınız. Moralinizi yükseltin ve dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Duygusal açıdan zayıflık hissedebilirsiniz fakat yaşam enerjiniz yüksek olduğu için duygular ile başa çıkabilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
İsteklerinizi gerçekleştirme konusunda kararsızlıklarınız olsa bile bugün kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sevdiklerinizin ilgisi moralinizi yükseltecek ve kendinize olan güveniniz artacak. Hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışmalar yapanlar için verimli bir gün. İsteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyabilirsiniz ve isteğinizi hoş bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. İçinizden yükselen kuvvetli arzuların sert etkisi ile bugün başa çıkacaksınız ve şanssızlık gibi görünen durumu şansa dönüştüreceksiniz. Yakınlarınız ve dostlarınız sizi destekliyor.
ASLAN BURCU YORUMU
İlişkilerinizde hem neşeli, hem de ne istediğinizi bilen tavrınız sizi ön plana çıkarabilir. İsteklerinizi gerçekleştirmede çok kararlı olacak ve gereken özveriyi göstereceksiniz. Maddi atılımlar yapabilir ve bütçenizi daha hesaplı kullanmaya başlayabilirsiniz. Sevdiğiniz büyüklerin ve yöneticilerin sizi desteklemesi ile kariyerinizde daha kolay ilerleyebilirsiniz. İletişimlerinizde bazı sorunlar ve aksaklıklar olsa bile yapıcı ve kararlı tutumunuz ile güçlü kişileri etkileyeceksiniz. Bu arada sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün tuhaf rüyalar görmüş olarak uyanabilirsiniz ve karşılaştığınız olaylardan etkilenebilirsiniz. Duygularınızın dalgalandığı bir gün ve hareket halinde olmak sizi rahatlatacak. Saygı duyduğunuz kişilerin yardımı ve önerileri size yeni bir bakış açısı kazandıracak. Gayrimenkul yatırımları ve evle ilgili harcamalar yapabilirsiniz. Kendinizi, çevrenizi ve işinizi yenilemek ve sisteminizi değiştirmek için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Bugün hayal gücünüz uyanıyor ancak hayallerinizin yapıcı yönde olması için özen göstermeniz gerekiyor.
TERAZİ BURCU YORUMU
Sürprizlerden etkilenebilir ve düşüncelerinizi tamamen değiştirebilirsiniz. Bu arada yapacağınız organizasyonlarda bazı karışıklıklar çıkabilir ve ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz. Aslında sahip olduğunuz potansiyel yeteneklerinizi keşfedeceğiniz bir dönem. Ancak dikkatinizi dağıtan olaylara kendinizi kaptırmayın ve iddiacı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Bugün güçlü kişiler ile tartışmayın ve güç mücadelesi yapmaktan kaçının. Farklı fikirleriniz olabilir. Ayrıca sizden daha farklı düşünen ve yaşayan kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve istekleriniz değişebilir.
AKREP BURCU YORUMU
Güne yoğun duygular ile başlayabilirsiniz. Gelişen olaylar karşısında isteklerinizin gerçekleştiği duygusu içine girecek ve çalışmalarınızı hızlandıracaksınız. Şimdiye kadar farkında olmadığınız önemli ayrıntıları görecek ve bu durumu fırsata dönüştüreceksiniz. İyi duygunuz sayesinde şansınız giderek yükseliyor. Ancak duygularınızı denetlemeniz gerekiyor. Hayal gücünüzü uyandıran gelişmeler olacak ve geleceğe yönelik yepyeni idealler içine gireceksiniz. Sözü geçen saygın kişiler ile karşılaşabilirsiniz. Onların desteğini alabilirsiniz.
YAY BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacak ve düşüncelerinizi kararlı bir biçimde ortaya koyacaksınız. Bugün kendinizi güçlü ve heyecanlı hissedeceksiniz. Karşılaştığınız sürpriz gelişmeler ve ilginç kişiler duygularınızı harekete geçirecek. Bu arada şüpheci bir tavır içinde olabilirsiniz ancak kaygılarınızı sevdiklerinize yansıtmayın ve hayal gücünüzü olumlu yönde kullanın. İsteklerinizi gerçekleştirecek gücü içinizde hissedeceksiniz ve yapıcı tutumunuz ile çevrenizi etkileyeceksiniz. İlginç fikirleriniz olabilir ve farklı organizasyonlar ilginizi çekebilir. Atılım yapmak için kuvvetli arzularınız olabilir fakat şimdilik araştırmanız gerekebilir.
OĞLAK BURCU YORUMU
Çocuklar, kardeşler veya arkadaşlarınız davranışları ve söyledikleri sözler kafanızı karıştırabilir. Bu arada yakınlarınızın size ihtiyacı olabilir. Dikkat gerektiren işler yaparken tedbirli olun ve akıl yürütmek yerine sezgilerinize güvenin. İçinizden yükselen sese kulak verirseniz, başarılı olacaksınız. Aklınızdan geçenleri hemen söylemeyin. Meydana gelen olaylar sizin düşündüğünüz gibi olmayabilir. Aslında fikirlerinizi kendinize saklamayı başarabilirsiniz ve bugün dostlarınızın tavsiyesini dinleyebilirsiniz. İlginç kişiler dikkatinizi çekecek.
KOVA BURCU YORUMU
Kafanız karışık olabilir ve yakınlarınızın yaşadığı olaylardan etkilenmiş olabilirsiniz. Ancak yaşam enerjiniz yüksek ve böylece yapıcı davranmayı başarabilirsiniz. Karmaşık düşünceler yüzünden sağlık sorunları ortaya çıkabilir ancak kendinizi hızlı iyileştirebilirsiniz ve olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz. Aslında sizin için keşfetme dönemi... Hem kendinizi ve yapabileceklerinizi, hem de çevreniz ile ilgili şimdiye kadar farkında olmadığınız durumları keşfedebilirsiniz. Ayrıca bilim ve teknoloji ile ilgilenenler için verimli bir dönem. Yenilikleri keşfetmek sizi canlandıracak.
BALIK BURCU YORUMU
Duygusal ve hassas olduğunuz bir dönem ve hayallerin dağıtıcı etkisinden uzaklaşmak için gayret göstermeniz gerekiyor. Kayıplar ve yanılgılardan uzaklaşın ve hayal gücünüzü yaratıcı yönde kullanın. Dışarı çıkmak ve sizden daha farklı kültüre sahip kişiler ile karşılaşmak keyfinizi yerine getirecek. Kalabalıklar, büyük organizasyonlar ve evrensel konulara ilgi duyabilirsiniz ve çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz. Bugün karşılaştığınız kişiler ve olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unutulmuş isteklerinizi hatırlayabilirsiniz. Bu arada kaybettiğiniz eşyaları bulabilirsiniz.