MUT MHP’DE TOPLU İSTİFA

mhp istifa
Paylaş
 

Mut’ta, aralarında eski ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri, delegeler ve yönetim kurulu üyelerinin de yer aldığı yaklaşık 150 üye; Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) istifa etti.

Partileriyle görüş ayrılığına düşen ve Meral Akşener başkanlığında kurulacak yeni partiye katılmak için istifa eden grup; Hükümet Caddesinde bulunan Atatürk Anıtı önünde toplanarak basın açıklamasında bulundu.

YÜREĞİMİZ KAN AĞLAYARAK İSTİFA EDİYORUZ

MHP Mut Eski İlçe Başkanlarından Muhammet Kayhan tarafından, grup adına okunan basın açıklamasında; “Yaşı 20 olanımızdan, yaşı 80 olanımıza, gencimizden yaşlımıza ömrümüz boyunca şerefle mücadele ettiğimiz Milliyetçi Hareket Partisinden üzülerek, yüreğimiz kan ağlayarak ve gözyaşları içinde istifa etmek ve dilekçelerimizi sunmak için bir araya geldik. İnanın ki bu kararı almamız hiçte kolay olmadı. Fakat yaşananlar, ülkemizin içinde bulunduğu vahim tablo, geleceğimiz ve vatanımıza karşı sorumluluk duygularımız bizleri görev bilinciyle hareket etmemiz noktasında bu aşamaya getirdi” denildi.

GENEL MERKEZ TABANIN SESİNE KULAK TIKADI

Açıklamanın devamında şu görüşlere yer verildi: “Milletimizin ve ülkemizin bekası için neredeyse 50 yıldır canı pahasına da olsa şerefle bir mücadele sürdüren partimiz mevcut yönetim kadrosuyla tabanın yani Türk milliyetçilerinin sesine kulaklarını tıkamıştır. Tabanımızın referandum sürecinde parlamenter demokrasiden yana koyduğu tavır dikkate alınmamış ve hala bir türlü anlam veremediğimiz şekilde tabana rağmen  mevcut iktidarın istekleri ve planlarına destek verilmiş ve bu destek her konuda hala da devam etmektedir.Ülkemizin ihtiyaç duyduğu siyasi gelişim,değişim ve büyüme çabası içinde olanlar MHP genel merkezi tarafından sürekli olarak engellenmiş ve neredeyse  2 yıldır kanuni bir hak olarak talep ettiğimiz olağanüstü kongremiz delege çoğunluğunun isteklerine rağmen hukuk katledilerek ve dış desteklerle maalesef bir türlü toplanamamıştır. Parti içindeki demokrasi mücadelemiz ihraçlarla, görevden almalarla, hakaret ve yalan ithamlarla engellenmiş ve hala da devam eden bir anlayışla siyaset yollarımız tıkanmıştır.  İstişareden uzak dayatmalarla siyaset yapma ve ülkemiz için inandığımız yolda yürümemiz imkansız hale gelmiştir.”

SİYASET YAPAMAZ HALE GELDİK

Açıklamada, “Mevcut iktidar 15 yıldır Türk milliyetçiliğini ayaklar altına almaya çalışırken, Türk milliyetçileri en ağır hakaretlere uğrarken, bürokraside sürgünlere, kıyımlara ve haksızlığa uğrarken birden bire her şey unutuldu, söylenenler yok sayıldı ve kayıtsız şartsız mevcut iktidara destek verilmeye başlandı. Bizler de bu anlamsız desteğe mecbur bırakıldık. Bizler inandıklarımız söyleyemez ve siyaset yapamaz hale geldik. Ülkemiz ve geleceğimiz maalesef bize çizilen toz pembe kadar güzel rahat ve yaşanılır bir durumda değil. Halkımız artık umutsuzluğa kapılmış çözüm yolları aramaktadır. Ülkemizdeki sorunların tek çözüm yeri siyaset kurumudur fakat siyaset kurumuna olan güvenin de hızla eriyip gitmesi karşısında aziz milletimiz kendi bağrından yeni lider çıkarmaya başlamıştır, hepimiz yeni bir liderin doğuşuna şahit olmaktayız” denildi.

AKŞENER’E DESTEK VERECEĞİZ

Ülke için yeni bir umut olan ve MHP genel başkanlığı sürekli olarak engellenen Meral Akşener’in liderliğindeki harekete destek olmak üzere MHP’den istifa ettikleri belirtilen açıklamada şöyle denildi: “Şu unutulmamalıdır ki; Millet ve devlet bekası, her türlü bağ ve taassubun üstündedir. Cesaret ve atılganlık göstermek, yeni bir yol bularak, gerekirse demir dağı eritmek, aydınlık geleceğin mimarı olmak demektir. Hiçbir çıkar ve hesap gütmüyoruz. Bilinsin ki bu mücadele bir gereklilikten doğmuştur. Türkiye, sivil bir siyasi hareketi hasretle beklemektedir. Bu hareket, muhakkak ki iktidar olacaktır. Yeni Türkiye masallarıyla girilen dehlizlerden çıkılacak, insanımız emniyetli ve adil bir Türkiye’de güvenle yarınlarına bakacaktır.”

MENFAAT PEŞİNDE DEĞİLİZ

Basın açıklamasının son kısmında ise, şu görüşler dile getirildi: “Yeni parti ile  Türk milletinin önüne yeni ufuklar açmaya geliyoruz. Terörün kökünü kazımaya, yoksulluğu yok etmeye ve işsizliğe çare bulmaya geliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucu ilkelerini korumaya, Türk Milletinin milli ve manevi değerlerini hakiki manada ihya etmeye, vatanımızın birliğine ve bütünlüğüne sahip çıkmaya; ayrımcılığa, ötekileştirmeye, haksızlığa, hukuksuzluğa ve her türlü adaletsizliğe son vermeye geliyoruz. Tüm insanlarımızı vatanseverlik kriteriyle bir araya getiren, milletimizin ihtiyaç duyduğu değişim ve onurlu bir gelecek için toplanmaya davet eden Meral Akşener liderliğindeki hareket için üyesi bulunduğumuz MHP’den çok derin bir hüznü ve üzüntüyü kalbimize gömerek maalesef istifa ediyoruz. Onur ve gururla ülke  ve millet için mücadele etmek ve ter dökmek azmiyle istifa ediyoruz. Şu an burada olanların kimlikleri ve etiketleri hiç önemli değil. İçimizde eski ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri, delegelerimiz, yönetim kurulu üyelerimiz, üst kurul delegelerimiz var. Bunları bir kenara bırakarak söylüyorum ki; burada sadece ve sadece ülkesi için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır vatanseverler var. Şahsi ikbal kavgalarımız yok, menfaat peşinde değiliz. Derdimiz vatanımız, derdimiz ülkemiz, derdimiz evlatlarımıza bir vatan bırakma gayreti ve derdimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği bağımsız, özgür bir devlet olarak yaşama arzumuz, derdimiz bayrağımızdır. Bu kararımızın ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Yapılan basın açıklamasının ardından istifa dilekçelerini imzalayan grup, İlçe Seçim Kuruluna dilekçelerini vermek üzere alandan ayrıldı.

muhamed kayhan

İstifacı grup adına basın açıklamasını, eski ilçe başkanlarından Muhammet Kayhan okudu.

Mut RengaRenk Haber Servisi

 

Bu yazı 2907 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

YAZAR HAKKINDA

Facebook’ta Bizi Bulun
REKLAMLAR
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Sabırsız olabilir ve çevrenizdeki kişilere karşı tahammülsüz davranabilirsiniz. Yanlış anlaşılmadan kaynaklanan tartışmalardan kaçınırsanız iyi olur. Yine de içinizdeki gerilimi kontrol etme ve olayları soğukkanlı karşılamak için gayret etmeniz gerekiyor. Öfkeli ve sert bir tavır içinde bulunmamaya özen gösterin. Özellikle parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir veya beklentileriniz her zaman olduğundan daha fazla olabilir. Kendinizi ve çevrenizi fazla zorlamayın. Şimdilik olayları akışına bırakın. Sürpriz fırsatlar çıkabilir ancak iyi değerlendirmek için makul olmalısınız.
BOĞA BURCU YORUMU
Bugün duygularınızı denetlemeniz pek kolay değil. Fakat duygusal dalgalanmalar yaşasanız bile kendinize olan güveniniz yükselecek ve daha önce korktuğunuz her ne var ise sizi ürkütmeyecek. Hem güçlü kişiler, hem de saygın çevrelerin desteğini aldığınız bir dönemdesiniz. İyimser ve yapıcı tavırlarınız işleri kolaylaştırıyor. Beklediğiniz fırsatlar karşınıza çıkacak. İyi değerlendirin. Kariyer yapmak isteyenler için fırsat zamanı ancak her zaman olduğundan daha fazla çalışmanız gerekebilir. Zaten isteğinizi gerçekleştirmek için harekete geçmeniz gerekiyor.
İKİZLER BURCU YORUMU
Kardeş, çocuklar, arkadaşlar ve yakınlarınız ile ilgilenebilirsiniz. Çeşitli davet ve toplantılara gidebilir, büyük organizasyonlar içinde yer alabilirsiniz. Bugün karşılaştığınız kişiler ve olaylar duygularınızın yoğunlaşmasına neden olacak. Ancak duygularınızı aklınız ile denetlemeyi başaracaksınız ve fikirlerinizi etkileyici bir biçimde ortaya koyacaksınız. Dikkatli ve kararlı tavrınız ile çevrenizdeki kişileri etkileyebilirsiniz ve katılacağınız organizasyonlarda keyifli vakit geçireceksiniz. Sevdiklerinizin ilgisi ve arkadaşlarınızın desteği moralinizi ve kendinize olan güveninizi yükseltiyor.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Düşüncelerinizin derinleştiği bir dönemdesiniz. Kardeşleriniz, arkadaşlarınız ve gençler ile iletişiminiz her zaman olduğundan daha derin olabilir ve çocukluk günlerinizi hatırlayabilirsiniz. Evinizde bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Eşyaların yerini değiştirebilir, dolaplarınızı düzenleyebilirsiniz. Böylece düşüncelerinizi de düzenlemeniz mümkün. Eski projelerinizi hatırlayabilirsiniz ve yaşantınızda bazı değişiklikler yapmak için harekete geçebilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde alacağınız haberler size eski fikirlerinizi hatırlatacak. Hatta çocukken yaşadığınız evi ve arkadaşlarınızı hatırlayabilirsiniz.
ASLAN BURCU YORUMU
Çalışmalarınızı istediğiniz gibi sürdürmeye devam edeceksiniz ve bu arada eski projelerinizi gerçekleştirmek için kararlı davranmayı başaracaksınız. Sizi engelleyen kişiler olabilir veya gelişmeler olması gerekenden daha yavaş olabilir. Ancak dirayetli ve azimli bir tavır içinde olacaksınız ve bu arada bazı alışkanlıklarınızı değiştireceksiniz. Dişleriniz ile ilgili bakım, tedavi benzeri konular ile ilgilenebilirsiniz. Ayrıca sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor. Baskı hissettiğiniz durum ile ilgili düşünceleriniz değişebilir ve böylece eski kararlarınız hakkında bazı değişiklikler yapabilirsiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün Dolunay sizin burcunuzda oluşuyor. Duygularınızı denetlemeniz zor olsa bile dirayetli ve sabırlı davranmayı başaracaksınız. Böylece bilinçaltınızın derinlerinden yükselen unutulmuş arzular sizi fazla rahatsız etmeyecek. Bugün sorumluluklarınızı yerine getirmek için gayret göstereceksiniz. Büyüklerinize yardımcı olabilirsiniz veya ciddiye aldığınız konular ile ilgili çalışmalar yapabilirsiniz. Özellikle değer verdiğiniz kişilere yardımcı olmak veya yardımcı olduğunuz duygusunu hissetmek, kendinizi önemli hissetmenize neden olacak. Böylece sabırlı ve dirayetli davranmayı başaracaksınız. Ayrıca hareketli bir gün geçirebilirsiniz ve hareket halinde olmak sizi rahatlatacak.
TERAZİ BURCU YORUMU
Karşılaştığınız olaylar ve haberler şaşırtıcı olabilir. İsteklerinizin sürpriz bir şekilde karşınıza çıktığını düşünebilirsiniz. Ancak bugün beklentilerinizin yarattığı gerilimden uzaklaşıp arkadaşlarınız ile haberleşebilir ve uzun zamandır düşündüğünüz fakat ortaya koymadığınız fikirlerinizi anlatabilirsiniz. Ekip çalışmaları yapabilirsiniz ve çeşitli organizasyonlarda aktif görev alabilirsiniz. Hareket halinde olmak ve çevrenizdeki kişilere yardımcı olmak sizi rahatlatacak. Böylece enerjinizi yapıcı ve faydalı bir biçimde kullanabilirsiniz.
AKREP BURCU YORUMU
Kendinize keyifli bir ortam oluşturabilir ve bugün dinlenip enerjinizi tazeleyebilirsiniz. Evinizin ihtiyaçları için alışveriş yapabilir ve maddi fırsatları takip edebilirsiniz. Kaliteye daha çok önem verebilirsiniz ve sosyal statünüzü yükseltmek için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Fakat kendinizi fazla zorlamayın ve yakınlarınızın önerilerine açık olun. Sizi önemsemeleri için çevrenizi zorlamayın ve dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Bugün uzaklarda yaşayan akrabalarınız ve uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınız ziyaretinize gelebilir veya siz onları görmek için gidebilirsiniz.
YAY BURCU YORUMU
Gelişmeler sizi heyecanlandıracak ve güne keyifli başlayacaksınız. Uzun zamandır görmediğiniz ve hatta neredeyse unuttuğunuz ski arkadaşlarınız ile haberleşebilirsiniz. Uzaklarda yaşayan akrabalarınız ziyaretinize gelebilir. Ayrıca bugün sürpriz karşılaşmalar ve davetler sizi heyecanlandıracak. Yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde eskiden yaptığınız ve unuttuğunuz projelerinizi hatırlamanız mümkün. Eski fikirlerinizi güncelleyebilir ve projelerinizi gözden geçirebilirsiniz. Erkek arkadaş ve akrabalarınız sizi destekleyecek.
OĞLAK BURCU YORUMU
Hayal ettiklerinizi gerçekleştirmek için cesur olabilir ve gereken gücü ortaya koyabilirsiniz. Sanat yeteneği gerektiren konularda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Bugün aklınızı karıştıracak ve sizi şaşırtacak bir haber alacaksınız. İş yerinizde evrakları yeniden inceleyip gerekli değişiklikleri yapmanız gerekebilir. Bugün eski projelerinizi gözden geçirebilirsiniz ve düşüncelerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz. Ancak kendinizi ve çevrenizdeki kişileri zorlamaktan vazgeçmeniz zor. Fakat olayları akışına bırakabilirsiniz ve böylece hayatınızdaki değişiklikleri daha kolay yapabilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
Bugün sizi zorlayan olaylara karşı direnciniz yüksek olacak. Yaşam enerjiniz ve istekleriniz çok yüksek. İsteklerinizi gerçekleştirmek için büyük bir gayret gösterebilirsiniz. Bu arada sorumluluklarınızın baskısını hissedebilirsiniz fakat aynı zamanda sorumluluklarınızı yerine getirmeyi başaracaksınız. Enerjinizi yapıcı bir biçimde kullanabilirsiniz ve böylece önem verdiğiniz kişilerin desteğini alabilirsiniz. Bugün yardım kurumları veya size ihtiyacı olan kişiler ile ilgileneceksiniz ve böylece kendinizi önemli hissedeceksiniz.
BALIK BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Bugün size değer verildiğini görebilir ve moralinizin yükseldiğini hissedebilirsiniz. Yapacağınız harcamalar sizi zorlayabilir fakat iyimser duygular içinde olacaksınız ve kendinizi rahat hissedeceksiniz. İsteklerinizi kararlı bir biçimde ortaya koyabilirsiniz ve çevrenizi etkileyebilirsiniz. Özellikle güçlü kişiler ve saygın çevreler sizden etkilenecek ve beklediğiniz desteği alacaksınız. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik gelişmeler moralinizi yükseltecek. Kendinizi yenilemek için harekete geçebilirsiniz. Ayrıca eski projelerinizi, ihmal ettiğiniz işleri ve eski dostlarınızı hatırlayabilirsiniz.