logo ms

MUT MHP’DE TOPLU İSTİFA

Paylaş
 

Mut’ta, aralarında eski ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri, delegeler ve yönetim kurulu üyelerinin de yer aldığı yaklaşık 150 üye; Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) istifa etti.

Partileriyle görüş ayrılığına düşen ve Meral Akşener başkanlığında kurulacak yeni partiye katılmak için istifa eden grup; Hükümet Caddesinde bulunan Atatürk Anıtı önünde toplanarak basın açıklamasında bulundu.

YÜREĞİMİZ KAN AĞLAYARAK İSTİFA EDİYORUZ

MHP Mut Eski İlçe Başkanlarından Muhammet Kayhan tarafından, grup adına okunan basın açıklamasında; “Yaşı 20 olanımızdan, yaşı 80 olanımıza, gencimizden yaşlımıza ömrümüz boyunca şerefle mücadele ettiğimiz Milliyetçi Hareket Partisinden üzülerek, yüreğimiz kan ağlayarak ve gözyaşları içinde istifa etmek ve dilekçelerimizi sunmak için bir araya geldik. İnanın ki bu kararı almamız hiçte kolay olmadı. Fakat yaşananlar, ülkemizin içinde bulunduğu vahim tablo, geleceğimiz ve vatanımıza karşı sorumluluk duygularımız bizleri görev bilinciyle hareket etmemiz noktasında bu aşamaya getirdi” denildi.

GENEL MERKEZ TABANIN SESİNE KULAK TIKADI

Açıklamanın devamında şu görüşlere yer verildi: “Milletimizin ve ülkemizin bekası için neredeyse 50 yıldır canı pahasına da olsa şerefle bir mücadele sürdüren partimiz mevcut yönetim kadrosuyla tabanın yani Türk milliyetçilerinin sesine kulaklarını tıkamıştır. Tabanımızın referandum sürecinde parlamenter demokrasiden yana koyduğu tavır dikkate alınmamış ve hala bir türlü anlam veremediğimiz şekilde tabana rağmen  mevcut iktidarın istekleri ve planlarına destek verilmiş ve bu destek her konuda hala da devam etmektedir.Ülkemizin ihtiyaç duyduğu siyasi gelişim,değişim ve büyüme çabası içinde olanlar MHP genel merkezi tarafından sürekli olarak engellenmiş ve neredeyse  2 yıldır kanuni bir hak olarak talep ettiğimiz olağanüstü kongremiz delege çoğunluğunun isteklerine rağmen hukuk katledilerek ve dış desteklerle maalesef bir türlü toplanamamıştır. Parti içindeki demokrasi mücadelemiz ihraçlarla, görevden almalarla, hakaret ve yalan ithamlarla engellenmiş ve hala da devam eden bir anlayışla siyaset yollarımız tıkanmıştır.  İstişareden uzak dayatmalarla siyaset yapma ve ülkemiz için inandığımız yolda yürümemiz imkansız hale gelmiştir.”

SİYASET YAPAMAZ HALE GELDİK

Açıklamada, “Mevcut iktidar 15 yıldır Türk milliyetçiliğini ayaklar altına almaya çalışırken, Türk milliyetçileri en ağır hakaretlere uğrarken, bürokraside sürgünlere, kıyımlara ve haksızlığa uğrarken birden bire her şey unutuldu, söylenenler yok sayıldı ve kayıtsız şartsız mevcut iktidara destek verilmeye başlandı. Bizler de bu anlamsız desteğe mecbur bırakıldık. Bizler inandıklarımız söyleyemez ve siyaset yapamaz hale geldik. Ülkemiz ve geleceğimiz maalesef bize çizilen toz pembe kadar güzel rahat ve yaşanılır bir durumda değil. Halkımız artık umutsuzluğa kapılmış çözüm yolları aramaktadır. Ülkemizdeki sorunların tek çözüm yeri siyaset kurumudur fakat siyaset kurumuna olan güvenin de hızla eriyip gitmesi karşısında aziz milletimiz kendi bağrından yeni lider çıkarmaya başlamıştır, hepimiz yeni bir liderin doğuşuna şahit olmaktayız” denildi.

AKŞENER’E DESTEK VERECEĞİZ

Ülke için yeni bir umut olan ve MHP genel başkanlığı sürekli olarak engellenen Meral Akşener’in liderliğindeki harekete destek olmak üzere MHP’den istifa ettikleri belirtilen açıklamada şöyle denildi: “Şu unutulmamalıdır ki; Millet ve devlet bekası, her türlü bağ ve taassubun üstündedir. Cesaret ve atılganlık göstermek, yeni bir yol bularak, gerekirse demir dağı eritmek, aydınlık geleceğin mimarı olmak demektir. Hiçbir çıkar ve hesap gütmüyoruz. Bilinsin ki bu mücadele bir gereklilikten doğmuştur. Türkiye, sivil bir siyasi hareketi hasretle beklemektedir. Bu hareket, muhakkak ki iktidar olacaktır. Yeni Türkiye masallarıyla girilen dehlizlerden çıkılacak, insanımız emniyetli ve adil bir Türkiye’de güvenle yarınlarına bakacaktır.”

MENFAAT PEŞİNDE DEĞİLİZ

Basın açıklamasının son kısmında ise, şu görüşler dile getirildi: “Yeni parti ile  Türk milletinin önüne yeni ufuklar açmaya geliyoruz. Terörün kökünü kazımaya, yoksulluğu yok etmeye ve işsizliğe çare bulmaya geliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucu ilkelerini korumaya, Türk Milletinin milli ve manevi değerlerini hakiki manada ihya etmeye, vatanımızın birliğine ve bütünlüğüne sahip çıkmaya; ayrımcılığa, ötekileştirmeye, haksızlığa, hukuksuzluğa ve her türlü adaletsizliğe son vermeye geliyoruz. Tüm insanlarımızı vatanseverlik kriteriyle bir araya getiren, milletimizin ihtiyaç duyduğu değişim ve onurlu bir gelecek için toplanmaya davet eden Meral Akşener liderliğindeki hareket için üyesi bulunduğumuz MHP’den çok derin bir hüznü ve üzüntüyü kalbimize gömerek maalesef istifa ediyoruz. Onur ve gururla ülke  ve millet için mücadele etmek ve ter dökmek azmiyle istifa ediyoruz. Şu an burada olanların kimlikleri ve etiketleri hiç önemli değil. İçimizde eski ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri, delegelerimiz, yönetim kurulu üyelerimiz, üst kurul delegelerimiz var. Bunları bir kenara bırakarak söylüyorum ki; burada sadece ve sadece ülkesi için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır vatanseverler var. Şahsi ikbal kavgalarımız yok, menfaat peşinde değiliz. Derdimiz vatanımız, derdimiz ülkemiz, derdimiz evlatlarımıza bir vatan bırakma gayreti ve derdimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği bağımsız, özgür bir devlet olarak yaşama arzumuz, derdimiz bayrağımızdır. Bu kararımızın ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Yapılan basın açıklamasının ardından istifa dilekçelerini imzalayan grup, İlçe Seçim Kuruluna dilekçelerini vermek üzere alandan ayrıldı.

muhamed kayhan

İstifacı grup adına basın açıklamasını, eski ilçe başkanlarından Muhammet Kayhan okudu.

Mut RengaRenk Haber Servisi

 

Bu yazı 3063 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

YAZAR HAKKINDA

Facebook’ta Bizi Bulun
REKLAMLAR
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Yeni başlangıçların hazırlığı içindesiniz. Huzursuz ve gergin olsanız bile yaşam enerjiniz yükseliyor ve kararlarınızı uygulamak için kuvvetli arzular duyacaksınız. Hanım arkadaşlarınız ve yakınlarınızla aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkları gözden geçirebilir ve davranışlarınızı değiştirebilirsiniz. Yapıcı ve çözümleyici olursanız, isteklerinizi gerçekleştirmeniz mümkün olacak. Bu arada eski istekleriniz değişebilir. Uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz ve seyahat programları yapabilirsiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
Biraz gergin ve isteksiz olabilirsiniz fakat sabah saatlerinde yapmanız gereken işleri planlayacak ve uygulayacaksınız. Yeni atılımlarda bulunmak isteyenler 5 Eylül ve sonrasını bekleseler iyi olur. Bu arada yapabileceklerinizden daha büyük beklentiler içine girmekten kaçının. İsteklerinizi gerçekleştirmek için çok fazla gayret göstermeniz gerekiyor. Sert ve zorlayıcı bir tavır içinde bulunmayın. Hem kendinizi, hem de çevrenizi zorlamasanız iyi olacak. Bu arada parasal harcamalarınıza özen göstermeniz gerekiyor.
İKİZLER BURCU YORUMU
Bugün harekete geçmek için kuvvetli arzular duyacaksınız. Yeni atılımlarda bulunmak isteyenler şimdilik hazırlık içinde olabilir. Hem parasal konulara yönelik, hem de aşk açısından verimli bir dönem... İsteklerinizi sempatik bir biçimde ortaya koyabilir, kararlı ve yapıcı tavırlarınızla hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyebilirsiniz. Yapmak istediğiniz konuları sevdiğinize anlatabilir, onun desteğini alabilirsiniz. Sevdiğinizin ilgisi ve sıcak davranışları moralinizi yükseltecek ve kendinize olan güveniniz artacak. Bu arada dikkat gerektiren işler yaparken tedbirli olun.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün farklı duygular içine girebilirsiniz. Yapılması gereken işleri sabah yapın ve sonraya bırakmayın. Öğlene doğru haliniz değişecek. Duygusal gerilim ve huzursuzluk hissedebilirsiniz. Ani gelişen olaylar yüzünden rahatsızlık duysanız bile akılcı bir tavır içinde olacaksınız. Bu arada sevdiklerinizin yaşadığı olaylardan etkilenebilirsiniz. Sevdiğinizin sizi anlamadığını düşünebilirsiniz ancak sizin de ona karşı daha ilgili davranmanız gerekiyor. İsteklerinizin değiştiği bir dönemdesiniz... Farklı kültürler, yabancılar ve değişik çevrelerde bulunmak istiyorsunuz ve hayat görüşünüz değişiyor.
ASLAN BURCU YORUMU
Güne huzursuzluk hissi ile başlayabilirsiniz fakat yaşam enerjinizin yükseldiğini hissedeceksiniz. Gelenekçi ve tutucu çevrelerden rahatsız olabilirsiniz fakat bugün duygu ve düşüncelerinizi kendinize saklamayı başarabilirsiniz. Böylece baskı duygusu hissettiğiniz duruma daha farklı açılardan bakabilirsiniz. İsteklerinizi gerçekleştirmek için eski davranışlarınızı değiştirmeniz gerekiyor ve şimdi tam zamanı... İsteklerinizi gerçekleştirmek için irade ve kuvvetinizi sergileyeceksiniz fakat çok fazla zorlamayın ve karamsar duygulardan uzaklaşın.
BAŞAK BURCU YORUMU
Düşünceleriniz derinleşmiş olabilir ve bazı endişeleriniz olabilir ancak bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Karışıklıklar olsa bile iyimser kişilerin olumlu davranışlarından etkilenebilirsiniz ve olaylara daha farklı açılardan bakabilirsiniz. Saygı duyduğunuz ve önem verdiğiniz kişilere danışabilirsiniz ve beklediğiniz yardımı alabilirsiniz. Aslında şanslı olduğunuz bir dönemdesiniz. Bazı karışıklıklar olabilir veya zorluklar ile başa çıkmanız gerekebilir fakat hem büyüklerinizin desteğini alacaksınız, hem de isteklerinizi gerçekleştirebilmek için sabırlı davranmayı başaracaksınız. Sezgileriniz yanıltıcı olabilir, duyduğunuz haberlerin doğruluğunu araştırmadan karar vermeyin.
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün ilkbaharın başlangıcı... Daha doğrusu akşam saat 19:57_de Güneş Koç Burcuna geçecek (İstanbul_ a göre) ve yeni bir zaman başlayacak. Bol ışıklı bir dönemin başlangıcı bu sene gün batımında gerçekleşiyor ve bu durum size çok uygun. Gün içinde geleceğe yönelik isteklerinizi belirleyin ve istediğiniz her ne var ise, niyet edin. Ve bu niyet ile akşam için keyifli organizasyonlar yapın. İsteklerinize ulaşmak için doğanın uyanışını işaret eden bu zamanı iyi değerlendirin. Ve niyet ile bütünleşen keyif, isteklerinizin gerçekleşmesini sağlayacak. Tabii bu arada isteklerinize özen göstermelisiniz. Yani kendinizden fazla olanı isterseniz, onunla da karşılaşırsınız... Sonuçlarına katlanamayacağınız isteklerde bulunmayın.
AKREP BURCU YORUMU
Güne yoğun duygular ile başlayabilirsiniz. Anneniz, çocukluk günleriniz ve aile kavramı duygularınızı harekete geçirecek. Kendinizi zorladığınız ve gerçekleştirmek için üzerinde çalıştığınız konu ile ilgili gelişmeler istediğiniz gibi olmayabilir fakat umutlarınız yüksek olacak. Bugün arkadaşlarınız ile haberleşebilirsiniz ve çeşitli davetler alabilirsiniz. Bugün ilkbahar ekinoksu ve baharın ilk günü ile birlikte sizin de canlılığınız yükseliyor. Eğlenceli organizasyonlara katılabilir, hareketli ve eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Duygularınızı aklınız ile denetlemeyi başarabilirsiniz.
YAY BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler önce hayal gücünüzü uyandıracak. Tuhaf hayaller kurabilirsiniz. Kendinizi hayallere kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken konulara odaklayın. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile yaratıcı çözümler bulabilirsiniz. Parasal konulara yönelik ihtiyaçlarınız artmış olabilir. Projelerinizi gerçekleştirmek için olaylara bakış açınızı değiştirmeniz gerekebilir veya işleriniz ile ilgili bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir. Aslında davranışlarınızı ve olaylara bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirseniz, sorunları çözmeniz kolay olacak.
OĞLAK BURCU YORUMU
Güne heyecanlı başlayacaksınız ve hareketli bir gün geçireceksiniz. Karşılaştığınız bazı olayları sürpriz olarak değerlendirebilirsiniz fakat aklınız ile hareket edeceksiniz ve olayları her zaman olduğundan daha farklı değerlendireceksiniz. En azından gizli niyetlerinizi kendinize saklayabilirsiniz. İsteklerinizi belirlemeniz pek kolay olmasa bile geleceğe yönelik beklentilerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzularınız var. Ayrıca gelenekleri daha fazla önemsediğiniz bir dönemdesiniz. Aslında içinizden çılgınca istekler yükselebilir ve beklenmedik maceralara atılmaya hazır olabilirsiniz fakat sabırlı davranacaksınız. Bugün sürpriz davetler alabilirsiniz ve ilginç organizasyonlara katılabilirsiniz. İlkbahar ekinoksunu törenler ile kutlayabilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
Derin ve yoğun duygular ile güne başlayabilirsiniz. Baskı duygusu yaratan konuları daha başka bir açıdan değerlendirecek duruma gelebilirsiniz. Özgür ve ilginç kişiler ile karşılaşacaksınız ve onların hayata bakış açısından etkileneceksiniz. Böylece kendinizi ve içinde bulunduğunuz durumu tekrar gözden geçirebilirsiniz. Bugün ilkbahar ekinoksu ve bugünden itibaren kendinize olan güveniniz artabilir. Zaten yaşam enerjinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve çevrenizdeki kişiler ile daha fazla ilgilenebilirsiniz. Hareket halinde olmak keyfinizi yerine getirecek. Bugün dışarı çıkın ve ilkbaharı kutlayın..
BALIK BURCU YORUMU
Mistik konular, sanatsal faaliyetler ve hayal gücü gerektiren alanlara yönelik çalışmalar yapanlar için verimli bir gün. Özellikle öğlene doğru hayal gücünüz yükselecek. Aynı zamanda sezgileriniz de uyanacak. Bu arada gizemli kişiler dikkatinizi çekebilir ancak fikirlerinizi ortaya koymadan önce iyi araştırmanız gerekiyor. İlaçlar ve kimyasallar ile ilgisi olan kişiler için hareketli bir dönem. Bu arada dikkatinizi yükseltmeniz gerekiyor. Özellikle dikkat gerektiren işler yapıyorsanız, hayaller dikkatinizi dağıtabilir ve bunun sonucunda yanılgılar ve kayıplar ortaya çıkabilir. Fakat daha önce kaybettiğinizi de bulmanız mümkün. Bugün unutulmuş veya yarım kalmış işlerinizi tamamlamak için harekete geçebilirsiniz.