MUT MHP’DE TOPLU İSTİFA

Paylaş
 

Mut’ta, aralarında eski ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri, delegeler ve yönetim kurulu üyelerinin de yer aldığı yaklaşık 150 üye; Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) istifa etti.

Partileriyle görüş ayrılığına düşen ve Meral Akşener başkanlığında kurulacak yeni partiye katılmak için istifa eden grup; Hükümet Caddesinde bulunan Atatürk Anıtı önünde toplanarak basın açıklamasında bulundu.

YÜREĞİMİZ KAN AĞLAYARAK İSTİFA EDİYORUZ

MHP Mut Eski İlçe Başkanlarından Muhammet Kayhan tarafından, grup adına okunan basın açıklamasında; “Yaşı 20 olanımızdan, yaşı 80 olanımıza, gencimizden yaşlımıza ömrümüz boyunca şerefle mücadele ettiğimiz Milliyetçi Hareket Partisinden üzülerek, yüreğimiz kan ağlayarak ve gözyaşları içinde istifa etmek ve dilekçelerimizi sunmak için bir araya geldik. İnanın ki bu kararı almamız hiçte kolay olmadı. Fakat yaşananlar, ülkemizin içinde bulunduğu vahim tablo, geleceğimiz ve vatanımıza karşı sorumluluk duygularımız bizleri görev bilinciyle hareket etmemiz noktasında bu aşamaya getirdi” denildi.

GENEL MERKEZ TABANIN SESİNE KULAK TIKADI

Açıklamanın devamında şu görüşlere yer verildi: “Milletimizin ve ülkemizin bekası için neredeyse 50 yıldır canı pahasına da olsa şerefle bir mücadele sürdüren partimiz mevcut yönetim kadrosuyla tabanın yani Türk milliyetçilerinin sesine kulaklarını tıkamıştır. Tabanımızın referandum sürecinde parlamenter demokrasiden yana koyduğu tavır dikkate alınmamış ve hala bir türlü anlam veremediğimiz şekilde tabana rağmen  mevcut iktidarın istekleri ve planlarına destek verilmiş ve bu destek her konuda hala da devam etmektedir.Ülkemizin ihtiyaç duyduğu siyasi gelişim,değişim ve büyüme çabası içinde olanlar MHP genel merkezi tarafından sürekli olarak engellenmiş ve neredeyse  2 yıldır kanuni bir hak olarak talep ettiğimiz olağanüstü kongremiz delege çoğunluğunun isteklerine rağmen hukuk katledilerek ve dış desteklerle maalesef bir türlü toplanamamıştır. Parti içindeki demokrasi mücadelemiz ihraçlarla, görevden almalarla, hakaret ve yalan ithamlarla engellenmiş ve hala da devam eden bir anlayışla siyaset yollarımız tıkanmıştır.  İstişareden uzak dayatmalarla siyaset yapma ve ülkemiz için inandığımız yolda yürümemiz imkansız hale gelmiştir.”

SİYASET YAPAMAZ HALE GELDİK

Açıklamada, “Mevcut iktidar 15 yıldır Türk milliyetçiliğini ayaklar altına almaya çalışırken, Türk milliyetçileri en ağır hakaretlere uğrarken, bürokraside sürgünlere, kıyımlara ve haksızlığa uğrarken birden bire her şey unutuldu, söylenenler yok sayıldı ve kayıtsız şartsız mevcut iktidara destek verilmeye başlandı. Bizler de bu anlamsız desteğe mecbur bırakıldık. Bizler inandıklarımız söyleyemez ve siyaset yapamaz hale geldik. Ülkemiz ve geleceğimiz maalesef bize çizilen toz pembe kadar güzel rahat ve yaşanılır bir durumda değil. Halkımız artık umutsuzluğa kapılmış çözüm yolları aramaktadır. Ülkemizdeki sorunların tek çözüm yeri siyaset kurumudur fakat siyaset kurumuna olan güvenin de hızla eriyip gitmesi karşısında aziz milletimiz kendi bağrından yeni lider çıkarmaya başlamıştır, hepimiz yeni bir liderin doğuşuna şahit olmaktayız” denildi.

AKŞENER’E DESTEK VERECEĞİZ

Ülke için yeni bir umut olan ve MHP genel başkanlığı sürekli olarak engellenen Meral Akşener’in liderliğindeki harekete destek olmak üzere MHP’den istifa ettikleri belirtilen açıklamada şöyle denildi: “Şu unutulmamalıdır ki; Millet ve devlet bekası, her türlü bağ ve taassubun üstündedir. Cesaret ve atılganlık göstermek, yeni bir yol bularak, gerekirse demir dağı eritmek, aydınlık geleceğin mimarı olmak demektir. Hiçbir çıkar ve hesap gütmüyoruz. Bilinsin ki bu mücadele bir gereklilikten doğmuştur. Türkiye, sivil bir siyasi hareketi hasretle beklemektedir. Bu hareket, muhakkak ki iktidar olacaktır. Yeni Türkiye masallarıyla girilen dehlizlerden çıkılacak, insanımız emniyetli ve adil bir Türkiye’de güvenle yarınlarına bakacaktır.”

MENFAAT PEŞİNDE DEĞİLİZ

Basın açıklamasının son kısmında ise, şu görüşler dile getirildi: “Yeni parti ile  Türk milletinin önüne yeni ufuklar açmaya geliyoruz. Terörün kökünü kazımaya, yoksulluğu yok etmeye ve işsizliğe çare bulmaya geliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucu ilkelerini korumaya, Türk Milletinin milli ve manevi değerlerini hakiki manada ihya etmeye, vatanımızın birliğine ve bütünlüğüne sahip çıkmaya; ayrımcılığa, ötekileştirmeye, haksızlığa, hukuksuzluğa ve her türlü adaletsizliğe son vermeye geliyoruz. Tüm insanlarımızı vatanseverlik kriteriyle bir araya getiren, milletimizin ihtiyaç duyduğu değişim ve onurlu bir gelecek için toplanmaya davet eden Meral Akşener liderliğindeki hareket için üyesi bulunduğumuz MHP’den çok derin bir hüznü ve üzüntüyü kalbimize gömerek maalesef istifa ediyoruz. Onur ve gururla ülke  ve millet için mücadele etmek ve ter dökmek azmiyle istifa ediyoruz. Şu an burada olanların kimlikleri ve etiketleri hiç önemli değil. İçimizde eski ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri, delegelerimiz, yönetim kurulu üyelerimiz, üst kurul delegelerimiz var. Bunları bir kenara bırakarak söylüyorum ki; burada sadece ve sadece ülkesi için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır vatanseverler var. Şahsi ikbal kavgalarımız yok, menfaat peşinde değiliz. Derdimiz vatanımız, derdimiz ülkemiz, derdimiz evlatlarımıza bir vatan bırakma gayreti ve derdimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği bağımsız, özgür bir devlet olarak yaşama arzumuz, derdimiz bayrağımızdır. Bu kararımızın ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Yapılan basın açıklamasının ardından istifa dilekçelerini imzalayan grup, İlçe Seçim Kuruluna dilekçelerini vermek üzere alandan ayrıldı.

muhamed kayhan

İstifacı grup adına basın açıklamasını, eski ilçe başkanlarından Muhammet Kayhan okudu.

Mut RengaRenk Haber Servisi

 

Bu yazı 3036 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

YAZAR HAKKINDA

Facebook’ta Bizi Bulun
REKLAMLAR
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Güne heyecanlı başlayacak ve sabahın erken saatlerinde harekete geçeceksiniz. Kısa veya uzun yolculuklar yapabilir, ilginç kişiler ile görüşebilirsiniz. Saklı bilgiler, teknoloji ve alışılmışın dışındaki farklı konular ilginizi çekecek. Skandallar ile karşılaşabilirsiniz veya skandal olarak nitelenebilecek durumlar ortaya çıkabilir. Nedeni anlaşılmayan sağlık sorunları veya sebebi anlaşılamayan durumlar olabilir. Birden bire ortaya çıkan şeyler yine anlaşılmaz bir biçimde çözülebilir. Bu arada yaratıcılığınız uyanacak ve yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyacaksınız. Ancak duygularınızı denetleyin ve güçlü kişileri karşınıza almaktan kaçının.
BOĞA BURCU YORUMU
Rüyalar, hayaller ve yepyeni idealler sizi heyecanlandırıyor. Sezgilerinize güveneceksiniz ve sabırlı davranmayı başaracaksınız. Daha doğrusu sabırlı davranmanız gereken bir dönemdesiniz. Gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir veya bazı olayların ve büyüklerinizin sizi engellediğini düşünebilirsiniz. Fakat içinizden yükselen gizli arzularınızı gerçekleştirmek için sabırlı davranabilirsiniz ve hatta stratejinizi ve tarzınızı dahi değiştirebilirsiniz. Güçlü olmak ve önemsenmek için güçlü isteğiniz var ve bu istek sayesinde korkularınız ile başa çıkabilir ve başarılı olabilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Bilinçaltınızın derinliklerinden yükselen olaylar ve çocukluk günlerinizi hatırlatan rüyalar görmeniz mümkün. Eviniz, iş yeriniz ve yakınlarınız ile ilgili endişelerden uzaklaşın ve dikkatinizi yaratıcı konulara odaklayın. Sizi özgürleştiren kişiler ve konular keyfinizi yerine getirecek. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve ilginç teklifler ile karşılaşacaksınız. Bu arada günlük programınızı dikkatli yapın. Çünkü bazı iletişim sorunları ve organizasyonlarda aksaklıklar çıkabilir ve kafanız karışabilir. Özellikle dikkat gerektiren işler yaparken aceleci davranmayın ve söylenenlerin doğruluğunu araştırmadan tepki göstermeyin. Tartışmalardan uzak durmalısınız.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Gerçekleştirmek istediğiniz her ne varsa, rüyanızda gerçekleştirmiş olarak uyanabilirsiniz. Sabah saatlerinde sürpriz olarak değerlendireceğiniz durumlar ile karşılaşmanız mümkün. İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve sabırsızlık hissedebilirsiniz. Yapabileceğinizden daha büyük sorumluluklar almaktan kaçının ve özellikle güçlü kişileri karşınıza alacak davranışlarda bulunmayın. Aslında hoş fırsatlar ile karşılaştığınız bir dönemdesiniz ancak fırsatları iyi değerlendirebilmek için bakış açınızı değiştirmeniz gerekiyor. Fakat sabırlı davranabilirsiniz ve böylece duygularınızı denetlemeyi başarabilirsiniz.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha güçlü hissedeceksiniz. Yaşam enerjiniz yükseliyor ve iletişim trafiğiniz hareketleniyor. Fikirlerinizi etkileyici bir biçimde ortaya koyabilirsiniz ve ekip çalışmalarında başarılı olabilirsiniz. Öğleden sonra alacağınız teklifler keyfinizi yerine getirecek ve derin düşüncelerden sıyrılmanıza yardımcı olacak. Yeni projeler yapabilirsiniz ve girişimde bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Çeşitli organizasyonların içinde yer alabilirsiniz ve projelerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Kendinize olan güveniniz yükseliyor. Bazı korkularınız olsa bile beklediğiniz haberleri almak, cesaretinizi uyandıracak. Sağlık sorunu olanlar kendilerini daha güçlü hissedecekler.
BAŞAK BURCU YORUMU
Sanki gerçekmiş gibi göreceğiniz rüyaların etkisi ile uyanabilir ve güne farklı bir enerji hissederek başlayabilirsiniz. Bilinçaltınızın derinlerinden yükselen kaygılar düşüncelerinizin dağılmasına neden olabilir. Dikkat gerektiren işler yaparken tedbirli olun. Ayrıca duyduğunuz haberlerin doğruluğunu araştırmalısınız. Bu arada küçük el aletleri ve iletişim cihazları ile ilgili ufak tefek sorunlar çıkabilir. Aradığınız belgeler yerinde olmayabilir ve bu arada daha önce kaybettiğinizi düşündüğünüz eşyalarınızı bulabilirsiniz. Bugün yakınlarınızın sorunları ile ilgilenebilir, eviniz veya iş yerinizde bazı düzenlemeler yapabilirsiniz. Böylece kafanızı karıştıran fikirleri de düzenlemiş olursunuz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün karşılaştığınız marjinal kişilerden etkilenebilirsiniz ve yaşantınızı gözden geçirebilirsiniz. Bu arada hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Sürpriz teklifler ile karşılaşabilirsiniz. Ancak yapabileceğinizden daha büyük istekleriniz olabilir ve sabırsızlık hissedebilirsiniz. Bütçenizi dikkatli yapın ve olabileceklerden daha büyük beklentiler içine girmekten kaçının. Bu arada sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor. Daha önce düşünmediğiniz veya hiç ilgilenmediğiniz konular dikkatinizi çekecek. Seyahat programları yapabilirsiniz ve hatta bugün yolculuk yapmanız gerekebilir. Seyahate çıkmasanız bile hareketli bir gün geçireceksiniz.
AKREP BURCU YORUMU
Gerçekleştirmek istediğiniz konuları ve ciddiye aldığınız kişileri ve olayları rüyanızda görebilirsiniz. Hatta nasıl yapacağınızı bilemediğiniz durumların çözümlerini bile görebilirsiniz. Rüyalarınızı önemseyin. Özellikle burcun ilk günleri doğmuş olanlar, korktukları konuları rüyalarında görebilir ve aşabilirler... Günün erken saatlerinde içinizden yükselen istekleri ilham olarak kabul edebilirsiniz. Bazı karışıklıklar olsa bile sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Ortaklık, evlilik ve benzeri ciddi sorumluluk gerektiren durumlara yönelik eski fikirleriniz değişiyor. Bugün karşılaştığınız bazı kişilerin sizi engellediğini düşünebilirsiniz veya sizi rahatsız eden her ne var ise hayatınızdan çıkarmak isteyebilirsiniz.
YAY BURCU YORUMU
Bugün dikkatli davranacaksınız ve girişimde bulunmadan önce gereken araştırmaları yapacaksınız. Büyüklerinize danışabilirsiniz. Veya bilgisine güvendiğiniz kişilerin yardımını isteyebilirsiniz. Kararlı ve yapıcı tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de önem verdiğiniz kişileri etkileyeceksiniz. Parasal konulara yönelik gelişmeler moralinizi yükseltecek. Geleceğe yönelik projeler yapabilir ve girişimde bulunmak için harekete geçebilirsiniz. Hayal gücünüz ve sezgileriniz yükseliyor. Sanatsal faaliyetler ve hayal gücü gerektiren alanlarda çalışmalar yapanlar fazla derinleşmese iyi olacak...
OĞLAK BURCU YORUMU
İlişkilerinizi sorguladığınız bu dönem içinde meydana gelen değişimler farklı beklentiler içine girmenize neden olabilir. Duygularınızı ortaya koymaya çalışın ve olayların gelişmesini bekleyin. Aslında hoş fırsatlar karşınıza çıkacak ve siz sabırsızlık hissedeceksiniz. Bazı ayrıntılara takılı kalmanız mümkün. Yabancılar ile ilişkilerinizde daha olumlu davranmanız gerekiyor. Bu dönem parasal sıkıntı duymanız mümkün. Harcamalarınıza özen göstermeniz gerekiyor. Bütçenizi aşan yatırımlarda bulunmadan önce iyi araştırın. Bugün eski dostlarınız aklınıza düşebilir. Uzun zamandır görmediğiniz yakınlarınızla görüşebilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
Yaratıcılığınızın uyandığı bir dönemdesiniz. İsteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyacaksınız. Gelişmeler sizi heyecanlandırıyor. İlginç teklifler alabilirsiniz veya yaratıcılığınızı ortaya koyabileceğiniz projeler yapabilirsiniz. Ciddiye aldığınız kişiler ve konular ile ilgili kendinizi ispat etmek için büyük gayret göstereceksiniz. Yeni atılımlarda bulunmak için çok hevesli olabilirsiniz ancak yapmak istediğiniz her ne ise konu hakkında araştırma yapmanız daha iyi... Hatta istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz ve projelerinizi geliştirebilirsiniz. Bugün bazı engeller ile karşılaşsanız bile yeni atılımlarda bulunabilirsiniz.
BALIK BURCU YORUMU
Maddi sorunlarınız olabilir ve isteklerinizi gerçekleştirmek zor gelebilir. Ama bugün kendinizi enerjik ve heyecanlı hissedeceksiniz. Bu arada duygularınızı denetleyin. Yeni idealler ve geleceğe yönelik yeni hayaller kurabilirsiniz. Böylece kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Şanssızlık gibi görünen olaylara kendinizi kaptırmayın ve karamsarlıktan uzaklaşın. Aslında iyimser biri olduğunuz halde şimdi sorunlar gözünüzde büyüyebilir. Karşılaştığınız olaylara hemen tepki göstermeyin. Olayların gelişmesini bekleyin. Yanlış anlamalar olabilir. İyi araştırmadan girişimde bulunmasanız iyi olacak.