MUT İÇİN DOĞALGAZ PLATFORMU: “İLGİMİZ YOK.”

Paylaş
 

Hafta sonunda gerçekleşen Ak Parti İlçe Kongresi için Mut’a gelen Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın Mut’a doğalgaz getirilmesi için istenen destek talebine verdiği yanıt, sosyal medyada ve ulusal basında tartışmalara neden olmuş ve karşılıklı açıklamalar yapılmıştı. Mut’a doğalgaz getirilmesi için kurulan ve imza kampanyası başlatan Mut İçin Doğalgaz Platformu’ndan da konuyla ilgili basın açıklaması yapıldı.

Mut Orman İşletmesi Lokalinde, aralarında Kaymakamlık, Belediye, merkez mahalle muhtarlıkları, odalar, siyasi parti ve STK temsilcilerinin de yer aldığı platform üyelerinin katıldığı basın açıklamasında, Mut İçin Doğalgaz Platformunun konuyla ve tartışmalarla ilgisinin bulunmadığı bildirildi.

Platform Başkanı Yafes Demir tarafından yapılan basın açıklamasında, “Kamuoyunun bildiği üzere 24.12.2017 Pazar günü Ak Parti 6. İlçe Kongresi yapıldı. Bu vesile ile İlçe Başkanlığına seçilen Sayın Celal Kasap Bey ve yönetimine hayırlı olsun dileklerimizle başarılar diliyoruz. Kongre dolayısıyla ilçemize gelen Sayın Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan’a ilçemiz için yaptıkları başta OSB, Mut-Karaman, Mut-Silifke yolu ve göletler olmak üzere yapılan tüm yatırımlar için teşekkür ediyoruz” denildi.

Basın açıklamasında, tartışmalara neden olan konuyla ilgili şu görüşler kamuoyuyla paylaşıldı: “Kongre için salona girmek üzere iken Sayın Bakanımıza sorulan bir soruda, Mut İçin Doğalgaz adı altında oluşturduğumuz platformun adı geçmektedir. Sosyal medyaya ve ulusal basına düşen bu video ile ilgili platformumuzun kesinlikle alakası yoktur. Böyle bir videoda Mut’a bir şeyler yapmak için kurduğumuz platformun adının geçmesi bizleri derinden yaralamış ve üzmüştür. Mut için bir şans olan ve ilçemize yapılan yatırımların mimarı Sayın Bakanımıza toplamış olduğumuz imzalarla birlikte önümüzdeki günlerde gideceğiz. Sayın Bakanımızın bu konuda bize gereken desteği vereceğine inancımız tamdır. Kurmuş olduğumuz platform çalışmalarına özverili bir şekilde devam ediyor, tüm halkımızdan destek istiyoruz.”

Mut RengaRenk Haber Servisi

Bu yazı 1224 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın