MUT 2. ORHAN KEMAL EDEBİYAT FESTİVALİ’NDE

Paylaş
 
Yazar ve sanatçı akını yaşanan 2. Orhan Kemal Edebiyat Festivali’nde ilçemiz Mut yazarımız Nihat Mustul tarafından temsil ediliyor.

Dün başlayan ve ikincisi düzenlenen 2. Orhan Kemal Edebiyat Festivali’nde ilçemiz Mut’u yazarımız Nihat Mustul temsil ediyor. Adana’da, Çukurova Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve iki gün sürecek “Barış” temalı 2. Orhan Kemal Edebiyat Festivali dün başladı. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Orhan Kemal Edebiyat Festivali’nde İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antakya, Antalya, Mersin, Tarsus ve Mut’tan 60 kadar yazar ve şair okurlarıyla buluştu.

Dün başlayan 2. Orhan Kemal Edebiyat Festivali’ne yazar ve aktivist İhsan Eliaçık, Menderes Samancılar, Semih Poroy, gazeteci Uğur Mumcu’nun oğlu Özgür Mumcu, öykücü Özcan Karabulut gibi 70’e yakın yazar ve sanatçı katılımı devam ediyor. Festivalin Onur Konuğu Adanalı ünlü yazar Muzaffer İzgü. Onur Kurumu ise Varlık Yayınları.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Bir yıldır hazırlığını yaptığımız 2. Orhan Kemal Edebiyat Festivali’ni çocuklar, gençler ve yetişkinler olarak birlikte hazırladık. Bu yıl beş kitapevi ile Adana, Antakya, Mersin, Tarsus ve Mut’tan 7 kültür sanat dergisi için stantlar açıyoruz. Çok keyif alınacağını umduğumuz bir sunum hazırladık. Ayrıca tatlı sürprizlerimiz de olacak. Adana 17 – 18 Şubat’ta edebiyat ve sanatla yatıp sanat ve edebiyatla uyanacağı iki gün yaşayacak” dedi.

 

Mut RengaRenk Haber Servisi

Bu yazı 624 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın