MİY’İN YENİ BAŞKANINDAN BİRLİK ÇAĞRISI

Paylaş
 

Geçtiğimiz günlerde yapılan kongrede Mut İdman Yurdu Belediye Spor Kulübü (MİY) Başkanlığına seçilen Mustafa Keskin, yaptığı basın açıklamasıyla Mut halkına birlik beraberlik çağrısı yaptı. MİY’in yeni başkanı Keskin, yaptığı açıklamada, Yönetim Kurulunun en kısa sürede oluşturulacağını ve takımın devamlılığı için maddi kaynakların ivedilikle hareket geçirileceğini kaydetti. Yeniden kenetlenme sağlanarak takımın profesyonel lige taşınacağına olan inancını dile getiren Keskin; yönetim, teknik heyet ve taraftarın bir bütün olmadıkça başarının gelmeyeceğinin aşikar olduğunu belirterek, Mut halkından destek istedi.

MİY’in çiçeği burnunda yeni başkanı Mustafa Keskin’in basın açıklaması şu şekilde:

“Saygıdeğer Mut Halkı ve Değerli Basınımızın güzide temsilcileri;

İlçemizin güzide takımlarından ve son 2 yıldır TFF Bölgesel Amatör Liginde mücadele eden Mut İdman Yurdu Belediye Spor Kulübümüzün geçtiğimiz günlerde yapılan kongresinde, Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilmiş bulunmaktayım. Öncelikle beni bu göreve layık gören yönetici arkadaşlarıma ve kulübümüz üyelerine teşekkürü borç bilirim.

Evet zor ama bir o kadar da değerli bir görevi üstlendiğimin farkındayım. Zira varlıklarını, belediyelerin yasa gereği verebildiği sınırlı katkılarla ve halkın teveccühü ile sürdürebilen amatör spor kulüplerinden birisidir Mut İdman Yurdu.

Ülkemizin içinde bulunduğu zor ekonomik süreçte amatör kulüplerin varlıklarını devam ettirmenin ne kadar zorlaştığının bilincindeyim. Geçmişten bugüne bu takımı bir yere getirmeye çalışan tüm başkanlarıma ve yönetim kurulu üyelerime teşekkürü bir borç bilirim. Ancak Mut İdman Yurdu Spor Kulübünü tarihinde hiç olmadığı üst lige taşıyan ve bir çok takıma nasip olmayacak tesisi takımımıza kazandıran Mut Belediye Başkanımız Sayın Nebi Yılmaz ve eski kulüp Başkanımız Sayın Yusuf Uzun’un nezdinde tüm emeği geçenlere ayrıca teşekkür etmek kanısındayım.

Takımımız Bölgesel Amatör Lig 5. Grupta liderin sadece 6 puan gerisindedir. 3 puanlı sistemin geçerli olduğu ligimizde bu gösterge bizim geleceğe umutla bakmamızı sağlamıştır.

Yine gerek geçen yıl, gerekse bu yıl takımımızı yöneten ve bir teknik direktörden öteye, futbola ilgisi olsun olmasın tüm halkımızla özdeşleşen, zor süreçlerimizde teknik direktörlüğünün yanı sıra hepimiz için yeri geldiğinde bir idareci, yeri geldiğinde bir ağabey olmayı başarabilen hırslı, azimli, kolay pes etmeyen Okan Kopan hocamızla çalışmaktayız ve kendisine bu özverisinden dolayı teşekkür ediyorum.

Son derece karakterli bir oyuncu ve teknik heyet kadromuz var. Takımımızda kardeşlik ve özveri ön planda. Aldığımız bu bayrak devrinde bunun devamının tarafımızdan temini en büyük dileğimiz.

Yönetim Kurulumuz en kısa sürede oluşturulacak ve takdirlerinize sunulacaktır. Yönetim Kurulumuz oluşturulduktan sonra, takımımızın devamlılığı için maddi kaynaklar ivedilikle harekete geçirilecektir. Futbolcu kardeşlerimiz ve teknik heyetimizle yapılacak toplantılarda kardeşlik duygularımız perçinlenecek, yeniden kenetlenme sağlanacak ve inancımız tamdır ki takımımız profesyonel lige taşınacaktır.

Yine yönetim, teknik heyet ve taraftarın bir bütün olarak bir olmadıkça başarının gelmeyeceği aşikardır. Bu sebeplerle iyi günde kötü günde desteklerini esirgemeyen, pozitif eleştirileriyle takıma ve bize yön veren Mutlu Şeytanlar taraftar grubuna da şükranlarımı sunuyorum. Ekonomik olarak rahatlanan günlerde taraftar grubunun gözardı edilemeyecek bir gerçek olduğunun pek tabi farkındayım.

Değerli Mut Halkı;

Birlikten kuvvet doğar, atasözünün en iyi anlaşılabileceği günlerdeyiz. Takımımız Bölgesel Amatör Lig 5. Grupta liderin sadece 6 puan gerisindedir. Çok kaliteli oyunculardan kurulu, ligi iyi bilen bir kadro yapımız var. Bu takım Mut Halkının takımı. Hiçbir siyasi görüşün temsilcisi asla değildir. Mut denilince akla yörükler gelmektedir, zeytinyağı gelmektedir, erik gelmektedir. Mut denilince akla bayrak gelmektedir, vatan sevdası gelmektedir, birlik beraberlik gelmektedir, Kuvay-ı Milliye gelmektedir, Atatürk gelmektedir, Türkiye gelmektedir. Böyle güzide bir ilçenin takımıdır Mut İdman Yurdu.

Bu sebepledir ki hiçbir çekince olmaksızın bu takıma sahip çıkmak, bu takımı üst liglere taşımak, ilçemizin adını daha iyi duyurmak, varlığımızdan Türkiye’nin haberdar olmasını sağlamak son derece önemlidir. Unutmayalım ki Mut İdman Yurdu kazanırsa kayısı kazanacak, zeytinyağı kazanacak, Mut Kazanacak, Türkiye kazanacaktır.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle, ‘Haydi Mut birleşelim, sahip çıkalım ve lig sonunda hep birlikte şampiyonluğumuzu kutlayalım’ diyorum ve sizleri en kalbi duygularla selamlıyorum.”

Mut RengaRenk Haber Merkezi

Bu yazı 39 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

YAZAR HAKKINDA

Facebook’ta Bizi Bulun
REKLAMLAR
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Heyecanlı ve istekli olacaksınız. Bakımlı ve güzel görünmek için kendinize özen göstereceksiniz ve çevrenizdeki kişileri etkileyeceksiniz. Moraliniz ve kendinize olan güveniniz giderek yükseliyor. Bugün söylemek istediklerinizi sempatik bir biçimde ortaya koyabilirsiniz ve ikna edici olabilirsiniz. İletişim ve haberleşme trafiğinizin hareketli olacağı bir gün. Grup çalışmaları yapabilirsiniz ve yapacağınız organizasyonlarda başarılı olabilirsiniz. Olumlu ve anlayışlı tavırlarınız ile hem karşı cinsin dikkatini çekeceksiniz, hem de hoş fırsatlar ile karşılaşacaksınız. Şansınızı iyi değerlendirmek için gayret gösterin.
BOĞA BURCU YORUMU
Bugün duygusal yoğunluğunuzun azaldığını hissedeceksiniz ve dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacaksınız. İdeallerinizi gözden geçirebilirsiniz ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışmalar yapabilirsiniz. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran durumlar ile başa çıkabilirsiniz. Özellikle saygı duyduğunuz kişilerin olumlu ve anlayışlı tavırlarından etkileneceksiniz ve siz de iyimser açıdan olayları değerlendireceksiniz. Böylece zorlukların içinde fırsatların doğduğunu anlayabilirsiniz. Şanssızlık gibi görünen olayları şansa dönüştürebilirsiniz. Kariyer yapmak veya sosyal statüsünü yükseltmek isteyenler bazı fırsatlar ile karşılaşabilirler.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ile güne başlayacaksınız ve isteklerinizi gözden geçireceksiniz. Bu arada tuhaf rüyalar görebilirsiniz ve duygularınız derinleşebilir. Rüyalarınızı fazla önemsemeyin. Kayıplar ve kazançlar aynı zamanda ortaya çıkabilir. Kayıplar yerine kazançlara odaklanırsanız, başarılı olacaksınız. Hanım arkadaş ve yakınlarınız sizi destekleyecek. Ayrıca sevdiğinizin ilgisi moralinizi yükseltecek. Bu arada karşılaştığınız olaylar ve kişiler hayal gücünüzü harekete geçirebilir. Ancak şüpheci bir tavır içinde bulunmaktan kaçının ve endişelerinizi çevrenize yansıtmayın. Aslında hayal gücünüzü yapıcı ve yaratıcı yönde kullanabilirsiniz
YENGEÇ BURCU YORUMU
Kendinizden daha güçlü kişileri karşınıza almayın ve güç mücadelesi yapmaktan kaçının. Bugün ilham ve sezgileriniz yükseliyor. Gördüğünüz rüyaları önemseyin. Mesaj veren rüyalar görebilirsiniz. Ayrıca niyet ederek uyuduğunuz zaman rüyanızda niyetinizi görmeniz de mümkün. Aldığınız sorumluluklar ile başa çıkmanız zor olabilir veya parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir. Gelişmeler beklediğinizden daha farklı olabilir ve bunun gerilimini hissedebilirsiniz. Ancak geriliminizi sevdiklerinize yansıtmasanız iyi olacak. Sorunları büyütmekten kaçının ve harcamalarınıza özen gösterin.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün kendinizi güçlü hissedeceksiniz. Kendinize olan güveninizi yükselten gelişmeler meydana gelecek. Ekip çalışmalarında başarılı olabilirsiniz. Ayrıca isteklerinizi güzel ifade edebilirsiniz ve ikna edici olabilirsiniz. Girdiğiniz ortamlarda tüm dikkati üzerinize çekebilirsiniz. Bugün çekiciliğiniz üzerinizde... Hem kıyafetiniz ve duruşunuz ile etkileyeceksiniz, hem de fikirleriniz ve anlayışlı tavırlarınız ile karşı cinsi etkileyeceksiniz. İstekleriniz büyük olabilir fakat sempatik ve neşeli tavırlarınız etkileyici olacak.
BAŞAK BURCU YORUMU
Duygusal ve heyecanlı olabilirsiniz. Karşılaştığınız olaylar ve alacağınız haberler duygusal karmaşa yaşamanıza neden olabilir. İsteklerinizi ortaya koymak için aceleci davranmayın. Yanlış anlamalar olabilir. Bugün dikkat gerektiren konulara yönelik çalışmalar yaparken tedbirli olmanız gerekiyor. Yakınlarınızın size ihtiyacı olabilir ve karşılaştığınız olaylar kafanızı karıştırabilir. İsteklerinizi ortaya koymanız pek kolay olmayacak. Çünkü çok fazla kritik edebilirsiniz ve düşünceleriniz bilincinizin derinliklerine inebilir. Geçmişte yaşadıklarınızı hatırlatan durumlar ile karşılaşabilirsiniz ve idealleriniz tamamen değişebilir.
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler keyfinizi yerine getirecek. İletişim ve haberleşme trafiğinizin hareketli olacağı bir dönemdesiniz. Dikkatiniz yüksek olacak. Böylece duygularınızı aklınız ile denetlemeyi başaracaksınız. Projelerinizi gerçekleştirmek için büyük bir gayret içine girebilirsiniz. Bu arada güç mücadelesi yapmasanız iyi olacak. Sabırsız ve tahammülsüz bir tavır içinde bulunmaktan kaçının ve duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelecek. Ani değişiklikler olabilir.
AKREP BURCU YORUMU
Parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir ve yapabileceğinizden daha büyük beklentiler içinde olabilirsiniz. Fakat bugün kendinizi daha güçlü ve iyi hissedeceksiniz. Sabahın erken saatlerinde hayal gücünüzü uyandıran gelişmeler olabilir. İdeallerinizi gözden geçirebilirsiniz ve yakınlarınız ile ilişkileriniz yeni boyutlar kazanabilir. Bugün korkularınızdan uzaklaşacaksınız ve dikkatinizi ideallerinize odaklayacaksınız. Sizi destekleyen güçlü dostlarınızın desteğini alabilirsiniz. İsteklerinizin değiştiği bir dönemdesiniz ve önemli işler yapmak istiyorsunuz. Saygın çevreler sizi destekleyecek ve kendinizi önemli biri olarak hissedeceksiniz.
YAY BURCU YORUMU
İlginç rüyalar görmüş olabilirsiniz ve düşünceleriniz derinleşmiş olabilir. Ancak fikirleriniz değişiyor. Farklı projeleriniz olabilir ve yakınlarınızın düşüncelerinden etkilenebilirsiniz. Ancak duygusal karmaşa uyandıran konulardan uzaklaşıp olaylara farklı açılardan bakabilirsiniz. Seyahat etmek ve farklı çevrelerde bulunmak duygularınızın derinleşmesine neden olabilir. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar, yepyeni düşünceler uyandırabilir. Bu arada tartışmalardan uzak durmanız gerekiyor. Çünkü yanlış anlamalar meydana gelebilir. İddiacı ve tartışmacı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının.
OĞLAK BURCU YORUMU
Yatırım yapmak isteyebilirsiniz. Ancak karşılaştığınız olaylar fikirlerinizi değiştirmenize neden olabilir. İsteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzularınız var. Etkileyici kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve yeni atılımlarda bulunmak için harekete geçebilirsiniz. Şimdiye kadar aklınıza gelmeyen konular şimdi size ilginç gelebilir. İsteklerinizi gerçekleştirmek için sabırlı olmanız gerekiyor. Bu arada parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir veya bazı karışıklıklar ile başa çıkmanız gerekebilir. Kendinizi fazla zorlamayın ve sevdiklerinize karşı anlayışlı davranın.
KOVA BURCU YORUMU
Özgür olmak için kuvvetli arzular duyacaksınız ve sizi özgürleştireceğini düşündüğünüz projeler yapacaksınız. Fikirlerinizi arkadaşlarınıza anlatabilirsiniz ve isteklerinizi heyecanlı bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. Bu arada en derin duygularınız ve istekleriniz uyanabilir ve bazı duygularınızı gizlemek isteyebilirsiniz ancak karşılaştığınız olaylar ve kişiler isteklerinizi ortaya koymanıza neden olacak. Aslında fikirlerinizi hoş bir biçimde ortaya koyabilirsiniz ve etkileyici olabilirsiniz. Bu arada sürprizler olabilir ve eski isteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyabilirsiniz.
BALIK BURCU YORUMU
Güne farklı bir heyecan ile başlayabilirsiniz ve önem verdiğiniz her ne var ise, bunlar ile ilgilenebilirsiniz. Tarih, geçmişte yaşanmış olaylar, büyüklerinizin yaşadıkları ve gelenekleri önemseyebilirsiniz. Ancak dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklamanız ve planlı davranmanız gerekiyor. Karşılaştığınız kişiler veya alacağınız haberler hayal gücünüzü uyandırabilir ve eskiden yaşadığınız olayları ve arkadaşlarınızı hatırlayabilirsiniz. Karmaşık düşüncelerden uzaklaşın ve dedikodular ile fazla ilgilenmeyin. Bu arada bazı arkadaşlarınızın size ihtiyacı olabilir. Ayrıca çocuklar ve yakınlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir.