logo ms

MİY’İN YENİ BAŞKANINDAN BİRLİK ÇAĞRISI

Paylaş
 

Geçtiğimiz günlerde yapılan kongrede Mut İdman Yurdu Belediye Spor Kulübü (MİY) Başkanlığına seçilen Mustafa Keskin, yaptığı basın açıklamasıyla Mut halkına birlik beraberlik çağrısı yaptı. MİY’in yeni başkanı Keskin, yaptığı açıklamada, Yönetim Kurulunun en kısa sürede oluşturulacağını ve takımın devamlılığı için maddi kaynakların ivedilikle hareket geçirileceğini kaydetti. Yeniden kenetlenme sağlanarak takımın profesyonel lige taşınacağına olan inancını dile getiren Keskin; yönetim, teknik heyet ve taraftarın bir bütün olmadıkça başarının gelmeyeceğinin aşikar olduğunu belirterek, Mut halkından destek istedi.

MİY’in çiçeği burnunda yeni başkanı Mustafa Keskin’in basın açıklaması şu şekilde:

“Saygıdeğer Mut Halkı ve Değerli Basınımızın güzide temsilcileri;

İlçemizin güzide takımlarından ve son 2 yıldır TFF Bölgesel Amatör Liginde mücadele eden Mut İdman Yurdu Belediye Spor Kulübümüzün geçtiğimiz günlerde yapılan kongresinde, Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilmiş bulunmaktayım. Öncelikle beni bu göreve layık gören yönetici arkadaşlarıma ve kulübümüz üyelerine teşekkürü borç bilirim.

Evet zor ama bir o kadar da değerli bir görevi üstlendiğimin farkındayım. Zira varlıklarını, belediyelerin yasa gereği verebildiği sınırlı katkılarla ve halkın teveccühü ile sürdürebilen amatör spor kulüplerinden birisidir Mut İdman Yurdu.

Ülkemizin içinde bulunduğu zor ekonomik süreçte amatör kulüplerin varlıklarını devam ettirmenin ne kadar zorlaştığının bilincindeyim. Geçmişten bugüne bu takımı bir yere getirmeye çalışan tüm başkanlarıma ve yönetim kurulu üyelerime teşekkürü bir borç bilirim. Ancak Mut İdman Yurdu Spor Kulübünü tarihinde hiç olmadığı üst lige taşıyan ve bir çok takıma nasip olmayacak tesisi takımımıza kazandıran Mut Belediye Başkanımız Sayın Nebi Yılmaz ve eski kulüp Başkanımız Sayın Yusuf Uzun’un nezdinde tüm emeği geçenlere ayrıca teşekkür etmek kanısındayım.

Takımımız Bölgesel Amatör Lig 5. Grupta liderin sadece 6 puan gerisindedir. 3 puanlı sistemin geçerli olduğu ligimizde bu gösterge bizim geleceğe umutla bakmamızı sağlamıştır.

Yine gerek geçen yıl, gerekse bu yıl takımımızı yöneten ve bir teknik direktörden öteye, futbola ilgisi olsun olmasın tüm halkımızla özdeşleşen, zor süreçlerimizde teknik direktörlüğünün yanı sıra hepimiz için yeri geldiğinde bir idareci, yeri geldiğinde bir ağabey olmayı başarabilen hırslı, azimli, kolay pes etmeyen Okan Kopan hocamızla çalışmaktayız ve kendisine bu özverisinden dolayı teşekkür ediyorum.

Son derece karakterli bir oyuncu ve teknik heyet kadromuz var. Takımımızda kardeşlik ve özveri ön planda. Aldığımız bu bayrak devrinde bunun devamının tarafımızdan temini en büyük dileğimiz.

Yönetim Kurulumuz en kısa sürede oluşturulacak ve takdirlerinize sunulacaktır. Yönetim Kurulumuz oluşturulduktan sonra, takımımızın devamlılığı için maddi kaynaklar ivedilikle harekete geçirilecektir. Futbolcu kardeşlerimiz ve teknik heyetimizle yapılacak toplantılarda kardeşlik duygularımız perçinlenecek, yeniden kenetlenme sağlanacak ve inancımız tamdır ki takımımız profesyonel lige taşınacaktır.

Yine yönetim, teknik heyet ve taraftarın bir bütün olarak bir olmadıkça başarının gelmeyeceği aşikardır. Bu sebeplerle iyi günde kötü günde desteklerini esirgemeyen, pozitif eleştirileriyle takıma ve bize yön veren Mutlu Şeytanlar taraftar grubuna da şükranlarımı sunuyorum. Ekonomik olarak rahatlanan günlerde taraftar grubunun gözardı edilemeyecek bir gerçek olduğunun pek tabi farkındayım.

Değerli Mut Halkı;

Birlikten kuvvet doğar, atasözünün en iyi anlaşılabileceği günlerdeyiz. Takımımız Bölgesel Amatör Lig 5. Grupta liderin sadece 6 puan gerisindedir. Çok kaliteli oyunculardan kurulu, ligi iyi bilen bir kadro yapımız var. Bu takım Mut Halkının takımı. Hiçbir siyasi görüşün temsilcisi asla değildir. Mut denilince akla yörükler gelmektedir, zeytinyağı gelmektedir, erik gelmektedir. Mut denilince akla bayrak gelmektedir, vatan sevdası gelmektedir, birlik beraberlik gelmektedir, Kuvay-ı Milliye gelmektedir, Atatürk gelmektedir, Türkiye gelmektedir. Böyle güzide bir ilçenin takımıdır Mut İdman Yurdu.

Bu sebepledir ki hiçbir çekince olmaksızın bu takıma sahip çıkmak, bu takımı üst liglere taşımak, ilçemizin adını daha iyi duyurmak, varlığımızdan Türkiye’nin haberdar olmasını sağlamak son derece önemlidir. Unutmayalım ki Mut İdman Yurdu kazanırsa kayısı kazanacak, zeytinyağı kazanacak, Mut Kazanacak, Türkiye kazanacaktır.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle, ‘Haydi Mut birleşelim, sahip çıkalım ve lig sonunda hep birlikte şampiyonluğumuzu kutlayalım’ diyorum ve sizleri en kalbi duygularla selamlıyorum.”

Mut RengaRenk Haber Merkezi

Bu yazı 21 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

YAZAR HAKKINDA

Facebook’ta Bizi Bulun
REKLAMLAR
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Bugün yabancılar ile ilişkilerinizde dikkatli olmanız gerekiyor. Daha önce önemsediğiniz kişilere karşı duygularınız değişmiş olabilir ve artık onları saygıya layık bulmayabilirsiniz. Fakat herkesin yaşam felsefesi farklı olabilir ve karşılaştığınız olaylar yaşam felsefenizi gözden geçirmeniz gerektiğine işaret edebilir. Aceleci davranmayın ve güç mücadelesi yapmaktan kaçının. Ayrıca duygusal ve alıngan bir tavır içine girebilirsiniz ve duygusal tepkiler gösterebilirsiniz. Hareket halinde olmak ve özellikle yolculuklar sizi rahatlatabilir. Seyahat imkanı olmayanlar spor yaparak rahatlayabilirler. Bu arada kendinizi çok fazla zorlamayın ve sağlığınıza özen gösterin. Akşam saatlerinde duygunuz değişecek.
BOĞA BURCU YORUMU
Bugün karşılaştığınız olaylar moralinizi yükseltecek ve yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyacaksınız. Güce sahip etkileyici kişiler ile iş birliği yapabilirsiniz veya güçlü kişilerin desteğini alabilirsiniz. Ayrıca yabancılar ile iş yapmak için hoş fırsatlar çıkabilir. Uzlaştırıcı ve yapıcı tavırlarınız ile çevrenizi etkileyeceksiniz ve ekip çalışmalarında başarılı olacaksınız. Akşam saatlerinde alacağınız haberler ve davetler sizi heyecanlandıracak. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiyi gözden geçirebilirsiniz artık ilişkilerinizi daha ciddiye aldığınız bir dönemdesiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Eski bir arkadaşınızdan alacağınız haber sizi heyecanlandıracak. Daha önce haberinizin olmadığı durumlar hakkında duyacaklarınız kafanızı karıştırabilir. Fakat karar vermek veya eski kararlarınızı değiştirmek için acele etmeyin. Bu arada eviniz ile ilgili bazı değiştirici durumlar ortaya çıkmış olabilir veya yakınlarınızın size ihtiyacı olabilir. Karamsar düşüncelerden uzaklaşın ve dedikodular ile fazla ilgilenmeyin. Dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Sevdikleriniz sizi destekliyor. İyimser bir açıdan olaylara yaklaşırsanız, farklı çözümler bulabilirsiniz ve şaşırtıcı olabilirsiniz...
YENGEÇ BURCU YORUMU
Ani değişiklikler olabilir ve duygularınız dalgalanabilir. İlginç kişiler ve değişik çevreler hem dikkatinizi çekecek, hem de rahatsızlık duyacaksınız. Fakat duygular yerine aklınız ile davranabilirsiniz ve böylece karışıklıklar ile başa çıkabilirsiniz. Bugün karşılaştığınız olaylar sizi tedirgin edebilir ve ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Ancak sezgilerinize güvenin ve olayları bir kez daha gözden geçirin. Yeni girişimlerde bulunmak için kuvvetli arzular duyacaksınız. Bu arada eski sevgiliyi ve geçmişte yaşadığınız olayları hatırlayabilirsiniz. Fakat akılcı davranabilir ve duygularınızı denetlemeyi başarabilirsiniz. Sorunların üzerine gitmeyin.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün harekete geçmek için kuvvetli arzular duyacaksınız. Karşınıza çıkan ilginç kişilerin önerilerini değerlendirebilirsiniz ve kendinizi şanslı hissedebilirsiniz. Aynı zamanda isteklerinizi gerçekleştirmek için kendi üzerinizde baskı oluşturduğunuz bir dönemdesiniz ve böylece fırsatları kullanmayı başarabileceksiniz. Önemsediğiniz kişiler ile ilişkilerinizi değiştirmeniz gerekebilir. Önemsenmek istediğiniz bir dönemdesiniz ve ciddiye alınan işler yapabilirsiniz. Fakat tarzınız değişiyor... Daha yapıcı ve olumlu davranacaksınız. Akşama doğru karşılaşacağınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Bilinçaltınızın derinlerinden yükselen arzular uyanabilir.
BAŞAK BURCU YORUMU
Düşünceleriniz karışmış olabilir ve aynı zamanda birden fazla konu ile ilgilenmeniz gerekebilir. Dikkat gerektiren işler yaparken tedbirli olun. Tartışmacı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Aslında bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Sabırsız ve tahammülsüz olabilirsiniz fakat olayları daha farklı açılardan değerlendirebilirsiniz. En azından bugün karşılaştığınız kişiler dikkatinizin yönünü değiştirecek ve istekleriniz ile ilgileneceksiniz. Uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınız ile haberleşebilirsiniz ve birlikte çeşitli organizasyonlar yapabilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Yoğun duygular ile güne başlayacaksınız. Sürprizler olabilir ve bilinçaltınız uyanabilir. Şimdiye kadar farkında olmadığınız yönlerinizi keşfedebilirsiniz. İlginç gelişmelerin meydana geldiği bir dönemdesiniz ve olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Böylece isteklerinizi gözden geçireceksiniz ve beklemediğiniz durumların ortaya çıkması ile birlikte bilinçaltınız uyanacak. Hırslı ve tahammülsüz bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız. Çocukluk günlerinizi ve anneniz ile ilgili duygularınızı gözden geçirebilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde duygularınız değişecek ve karşılaştığınız olaylar keyfinizi yerine getirecek.
AKREP BURCU YORUMU
Duygusal bir karmaşa ve korkularınızı uyandıran durumlar olabilir fakat akılcı bir tavır içinde olacaksınız ve mantıklı davranacaksınız. Sevdiğinizin davranışlarından etkilenebilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Fakat duygularınızı denetlemeyi başaracaksınız ve davranışlarınızı gözden geçireceksiniz. Ancak bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz ve dikkatinizi ideallerinize odaklayacaksınız. Hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Akşama doğru alacağınız haberler ve davetler sizi heyecanlandıracak. Sevdiğiniz ile birlikte çeşitli davet ve organizasyonlara katılabilir, hareketli bir akşam geçirebilirsiniz.
YAY BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve kafanızı karıştıran her ne olursa olsun bugün daha istekli ve heyecanlı olacaksınız. Tuhaf rüyalar görmüş olabilirsiniz ancak güne başladığınız zaman olaylara farklı açılardan bakacaksınız. Hareketli bir gün geçirebilirsiniz ve uzun zamandır ilgilenmediğiniz konulara ilgi duyabilirsiniz. Farklı çevreler ve ilginç kişiler ile birlikte olmak keyfinizi yerine getiriyor. Böylece sizi rahatsız eden düşüncelerden uzaklaşacaksınız ve sorunlarınıza farklı çözümler arayacaksınız. Günün ilerleyen saatlerinde alacağınız teklifler sizi heyecanlandırabilir.
OĞLAK BURCU YORUMU
Hayaller ve idealler sizi heyecanlandıracak. Bugün duygularınızı denetlemeniz pek kolay olmayabilir. Beklentilerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve sabırsızlık hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Aslında geleceğe yönelik beklentilerinizi gerçekleştireceğinize olan inancınız giderek yükseliyor. Böylece ani heyecan uyandıran olaylar karşısında serinkanlı davranabilirsiniz ve kendinizi gözden geçirebilirsiniz. Olaylar karşısındaki tutumunuzun değişmiş olduğunu anlamak sizi memnun edecek. Tabii kendinizi duygulara kaptırmazsanız...
KOVA BURCU YORUMU
Yapmanız gereken olağan işler ile ilgileneceksiniz ve çalışmalarınızı bildiğiniz gibi sürdüreceksiniz. Akşama doğru ilginç fikirler uyanabilir ve eski projelerinizi hatırlayabilirsiniz. Hem eski bilgiyi, hem de yeni teknoloji ile geliştirilen ürünler ilginizi çekecek ve çeşitli araştırmalar yapacaksınız. Bu arada sizden daha farklı bilgiye sahip kişiler ile karşılaşabilirsiniz veya bu tip kişiler ile ilgili bazı haberler alabilirsiniz. Özellikle akşama doğru karşılaşacağınız kişiler alacağınız haberler düşüncelerinizin derinleşmesine neden olabilir. Ayrıca eviniz, yakınlarınız ve arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir.
BALIK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi farklı hissedeceksiniz. Karmaşık düşüncelerden uzaklaşacaksınız ve dikkatinizi kendinize yönelteceksiniz. İsteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Yakınlarınızın size ihtiyacı olabilir ve yapmanız gereken işler artmış olabilir. Aynı zamanda birden fazla işi yapmaya çalışabilirsiniz ve bunun yorgunluğunu hissedebilirsiniz. Ancak bugün kendinizi iyi hissedeceksiniz ve yeni atılımlarda bulunmak için çeşitli araştırmalar yapacaksınız. Ayrıca sorumluluklarınızı yerine getirmek için daha fazla çalışmanız gerekebilir. Düşünceleriniz ve olaylara bakış açınız değişiyor. Böylece sizi rahatsız eden olaylar karşısında disiplinli ve sabırlı davranmayı başaracaksınız.