MİY BAŞKANI ÇALIKUŞU: “ÖZÜMÜZE DÖNÜYORUZ”

Paylaş
 

Mut İdman Yurdu Belediye Spor Kulübü’nün yeni göreve gelen yöneticileri, Mut basınıyla kahvaltıda buluştu. Yönetim Kuruluyla birlikte yeni bir oluşum içerisine girdiklerini belirten Kulüp Başkanı Onur Çalıkuşu, kendi özlerine döneceklerini söyledi. Çalıkuşu, “Öncelik hedefimiz kendi gençlerimize sahip çıkmak, onlarla beraber gidebildiğimiz yere kadar gidip Mutumuzu güzel yerlerde tanıtmak” dedi.

Geçtiğimiz günlerde kongresini yapan Mut İdman Yurdu Belediye Spor Kulübü’nde (MİY)  yeni Başkan Onur Çalıkuşu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, ilçede görev yapan basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu. Değirmen Restaurant’ta düzenlenen bahis siteleri kahvaltıda gazetecileri ağırlayan MİY yöneticileri, 15 Eylül’de başlayacak olan yeni sezon öncesi gazetecilerle bilgi alışverişinde bulundu.

“ENKAZ BİR DURUM VAR”

Yönetim Kuruluyla beraber yeni bir oluşum içerisine girdiklerini belirten Kulüp Başkanı Onur Çalıkuşu, “Elimizi taşın altına koyduk. Kendim 20 yıldır bu camianın içerisindeyim. Görev yaptığımız arkadaşlarda aynı şekilde bu camianın içinde. Bazı sıkıntılı süreçler atlattık. Bölgesel Amatör Lige (BAL) çıktık. Burada çok iyi paralar da harcadık, başarılarımız da var. Ama kendi özümüze dönemediğimiz için, buraya çok fazla önem veremediğimiz için şu anda enkaz bir durum var. Bunun altından kalkabilmek için canla başla mücadele ediyoruz” dedi.

“5 YILLIK PROJEMİZ VAR”

Öncelikli hedeflerinin kendi gençlerine sahip çıkmak, onlarla beraber gidebildikleri yere kadar gidip Mut’u güzel yerlerde insanlara tanıtmak olduğunu söyleyen Çalıkuşu, “Hedefimiz bu. İşin özü, tedaviyi, ne yapacaklarımızı çok iyi biliyoruz. Yalnız bunun için öncelikle basınımıza, Mut halkımıza çok ihtiyacımız var. Bu süreçte yanımızda olmaları lazım. Bizim bu projemiz 1 yıllık değil, en az 5 yıllık bir proje. 5 yıl içerisinde toparlanıp, ayağa kalkıp, tekrar çok iyi bir yerlere gelebilmek için mücadele edeceğiz. Bunun içinde herkesin desteğine ihtiyacımız var. Öncelikle Belediyemiz, halkımız, basınımızla hep beraber bu işin altından kalkabileceğimize inanıyorum. Yönetim kurulumuz da canla başla mücadele ediyor. Gece günüz çalışıyor. Doğru işler yapacağımıza, şeffaf bir şekilde yol alacağımıza inancımız tamdır” şeklinde konuştu.

“KENDİ ÖZÜMÜZE DÖNÜYORUZ”

Bu sezon, 15 Eylül’de başlayacak olan 14 takımlı Mersin Süper Amatör Ligde mücadele edeceklerinin bilgisini veren Çalıkuşu; bunların çoğunun belediye takımları olduğunu belirterek, Türkiye’de sporla alakalı çok büyük sıkıntıların olduğunun altını çizdi.  Kulüplerin takım yapmakta zorlandıklarını kaydeden Çalıkuşu şunları söyledi: “Bizim yaptığımız bu projeye 2-3 yıl sonra herkes dönecek. Dökme suyla değirmen dönmez, diyoruz. Herkes 3 yıl sonra bizim yaptığımız projeye, herkes kendi özüne dönüp, kendi çocuklarını yetiştirip, onlarla bir yere gelmenin mücadelesini verecek. Biz bunu başlattık. Bundan da geri adım atmayacağız. Bizim işimiz altyapı, altyapıya önem vereceğiz. Bizim hedefimiz altyapıda kendi oyuncularımızı yetiştirip, onları dışarıya transfer yapabilmek. Onlarla ayaklanıp, onları camianın içinde bulundurmak. Bunla alakalı ciddi sıkıntılar da yaşıyoruz. Gerek sosyal medyadan olsun, herkes saldırıyor. Biz de şöyle diyoruz; insanların galiba mamasını elinden aldık. Bazıların işine gelmedi. Ama biz kesinlikle geri adım atmayacağız. Biz projemizi hazırladık. Ve sonuna kadar gideceğiz. Bu işin sonunda da başarılı olacağımıza inancımız tam.”

“BELEDİYE YANIMIZDA”

Bütün kategorilerde 200’e yakın lisanslı öğrencileri olduğunun bilgisini veren Çalıkuşu, “Bugüne kadar Belediyeden ciddi yardımlar aldık. En son Başkanımızla görüştüm, projemizi anlattım. Bu projenin mantıklı olduğunu, bu yolda sonuna kadar yanımızda olduğunu söyledi” dedi.

“HOCAMIZ MERSİN’DE TARİH YAZDI”

El sıkıştıkları teknik kadroyla ilgili bilgiler paylaşan Çalıkuşu, şunları söyledi: “Teknik kadromuz değişti. Dışarıdan bir hocamız var. Dışarıya kesinlikle transfere yönelmeyeceğiz dedik; ama dışarıdan gelen hocamız da bizim için bir proje. Akdeniz Belediye Spor’da Mehmet Akar ismi müthiş işler başardı. Altyapıda Mersin’de tarih yazmış. Kulübüne Türkiye Şampiyonluğu yaşatmış bir hocamız var. Ondan ricada bulunduk o da bizi kırmadı. Bu süreçte yanımızda olacak. Kendi altyapımızdan yetiştirdiğimiz antrenör arkadaşımız var; Naci Tugay Buğdaycı. Onu da yardımcılığına getirdik. Yine altyapımızda İbrahim Uçar hocamız var, Ömer Sekmen hocamız var. Ömer Sekmen hocamız aynı zamanda altyapı koordinatörümüz. Bu süreçte, eksik kaldığımız yerlerde bilgisine başvuracağız. Dışarıdan transferimiz yok. Dışarıdan almayı da düşünmüyoruz. Öncelikle kendi çocuklarımız dedik. Bir diğer kulübümüz Sertavul Esnaf Spor onlara gönderdiğimiz oyuncularımız vardı. Onları tekrar geri çağırıyoruz. Şu anda güzel bir ekip kurmanın peşindeyiz. Yetemediğimiz yerde illaki transferimiz olacaktır, ama bu da genç olacaktır. Hocamızla bir sefer bir araya geldik. Tekrar bayramdan sonra start vereceğiz. Hocamızla beraber karar vereceğiz. Bakacak. Eksiklerin nereler olduğunu tespit edeceğiz, ona göre tekrar bir çalışma daha yapacağız.”

“FAİR-PLAY İÇİNDE MUT’A YAKIŞIR BİR EKİP KURMA HEDEFİNDEYİZ”

Mut içinde ve dışında sürekli oyuncu taradıklarını, sadece yetenekli oyuncu değil, düzgün ve ahlaklı sporcu aradıklarını belirten Çalıkuşu, “Bizim için şu aşamada galibiyet veya mağlubiyet çok önemli değil. Hedefimiz düzgün bir şekilde, sıkıntısız, olaysız, maçlarda fair-play içerisinde geçirecek bir ekip kurmak. Genç bir ekip kurmak. Mut’a yakışır bir ekip kurmak. Hedefimiz bu. Mağlup olabiliriz, ama bu gençlere herkesin sahip çıkması lazım. Onlar içinde zor bir süreç. İlk defa bu ligde oynayacak arkadaşlarımız var. Biz bunlara şans veriyoruz, onlar da bu şansı değerlendireceklerdir” şeklinde konuştu.

“MİY’E SAHİP ÇIKAN OLMADI”

MİY’e sahip çıkılmadığından da dert yanan Çalıkuşu, konuyla ilgili şunları söyledi: “Mut’umuzda bize sahip çıkan birisi olmadı. Bir babayiğit çıkıp, ‘Bu kulübe biz sahip çıkacağız, bizim çocuklarımız da oynuyorlar, kendi özümüze döndük, biz de elimizi taşın altına koyalım’, diyen hiç kimse olmadı. Bekliyoruz, arıyoruz, araştırıyoruz. İnşallah birisi çıkacaktır. Çıkacağına da kanaatimiz var, bizi sahipsiz bırakmayacaklardır. Belediyemiz şu anda o desteği bize verdi, bizim yanımızda olduğunu söyledi, bunu da gösterdi. Ama işin maddi boyutunu sadece Belediyeye yıkmanın bir anlamı yok.”

Stad etrafındaki afiş ve reklamlarla ilgili çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Çalıkuşu; büyük sponsorluklar beklediklerini belirterek, esnaftan ve firmalardan MİY’e destek istedi.

“BAL’DAKİ STATÜ SAÇMA SAPAN”

MİY Başkanı Çalıkuşu açıklamalarının son kısmında, geçen sezon yer aldıkları BAL’daki statüyle ilgili düşüncelerini paylaştı. Çalıkuşu, “BAL’da iyi şeyler yaptığımıza inanıyorum. Ama orada çok saçma sapan bir statü var. Ligi 4. bitirmemize rağmen lig düştük. Bizim altımızda 10. sırada bitiren takım ligde kaldı. Bu da federasyonun bileceği bir iş; ama bu da değişecektir. Bize rast gelmedi, bize vurmadı, bu da düzelecektir. Bizim hedefimiz, oralara kendi çocuklarımızla tekrar gelebilmek” dedi.

Yeni MİY yönetimi ile Mut basınını buluşturan kahvaltı, karşılıklı fikir alışverişi ve sohbetlerin ardından sona erdi.

MİY Başkanı Onur Çalıkuşu

Mut RengaRenk Haber Servisi

Bu yazı 316 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

YAZAR HAKKINDA

Facebook’ta Bizi Bulun
REKLAMLAR
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
izmir escort
istanbul escort türbanlı escort şişli escort bağcılar escort halkalı escort esenler escort bakırköy escort mecidiyeköy escort fatih escort kayaşehir escort

istanbul escort

Ortahisar escort Soma escort Menşete escort Siverek escort Göksun escort Piraziz escort Zile escort Yıldızeli escort Tosmur escort Marmaraereğlisi escort Lapseki escort Ünye escort Karesi escort Vakfıbekir escort Turgutlu escort Milas escort Suruç escort Pazarcık escort Tirebolu escort Zara escort
Malatya mutlu son Aydın mutlu son Gaziantep mutlu son Tekirdağ mutlu son Afyon mutlu son Çorum mutlu son Elazığ mutlu son Konya mutlu son Kütahya mutlu son Manisa mutlu son Ordu mutlu son Sakarya mutlu son Sivas mutlu son Tokat mutlu son Yozgat mutlu son Amasya escort Konyaaltı escort
Adapazarı Escort Adapazarı Escort Adapazarı Escort Adapazarı Escort Sakarya Escort Bayan Escort Kayseri Xyz Forum

aydın escort muğla escort samsun escort kütahya escort elazığ escort