MİY BAŞKANI ÇALIKUŞU: “ÖZÜMÜZE DÖNÜYORUZ”

Paylaş
 

Mut İdman Yurdu Belediye Spor Kulübü’nün yeni göreve gelen yöneticileri, Mut basınıyla kahvaltıda buluştu. Yönetim Kuruluyla birlikte yeni bir oluşum içerisine girdiklerini belirten Kulüp Başkanı Onur Çalıkuşu, kendi özlerine döneceklerini söyledi. Çalıkuşu, “Öncelik hedefimiz kendi gençlerimize sahip çıkmak, onlarla beraber gidebildiğimiz yere kadar gidip Mutumuzu güzel yerlerde tanıtmak” dedi.

Geçtiğimiz günlerde kongresini yapan Mut İdman Yurdu Belediye Spor Kulübü’nde (MİY)  yeni Başkan Onur Çalıkuşu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, ilçede görev yapan basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu. Değirmen Restaurant’ta düzenlenen bahis siteleri kahvaltıda gazetecileri ağırlayan MİY yöneticileri, 15 Eylül’de başlayacak olan yeni sezon öncesi gazetecilerle bilgi alışverişinde bulundu.

“ENKAZ BİR DURUM VAR”

Yönetim Kuruluyla beraber yeni bir oluşum içerisine girdiklerini belirten Kulüp Başkanı Onur Çalıkuşu, “Elimizi taşın altına koyduk. Kendim 20 yıldır bu camianın içerisindeyim. Görev yaptığımız arkadaşlarda aynı şekilde bu camianın içinde. Bazı sıkıntılı süreçler atlattık. Bölgesel Amatör Lige (BAL) çıktık. Burada çok iyi paralar da harcadık, başarılarımız da var. Ama kendi özümüze dönemediğimiz için, buraya çok fazla önem veremediğimiz için şu anda enkaz bir durum var. Bunun altından kalkabilmek için canla başla mücadele ediyoruz” dedi.

“5 YILLIK PROJEMİZ VAR”

Öncelikli hedeflerinin kendi gençlerine sahip çıkmak, onlarla beraber gidebildikleri yere kadar gidip Mut’u güzel yerlerde insanlara tanıtmak olduğunu söyleyen Çalıkuşu, “Hedefimiz bu. İşin özü, tedaviyi, ne yapacaklarımızı çok iyi biliyoruz. Yalnız bunun için öncelikle basınımıza, Mut halkımıza çok ihtiyacımız var. Bu süreçte yanımızda olmaları lazım. Bizim bu projemiz 1 yıllık değil, en az 5 yıllık bir proje. 5 yıl içerisinde toparlanıp, ayağa kalkıp, tekrar çok iyi bir yerlere gelebilmek için mücadele edeceğiz. Bunun içinde herkesin desteğine ihtiyacımız var. Öncelikle Belediyemiz, halkımız, basınımızla hep beraber bu işin altından kalkabileceğimize inanıyorum. Yönetim kurulumuz da canla başla mücadele ediyor. Gece günüz çalışıyor. Doğru işler yapacağımıza, şeffaf bir şekilde yol alacağımıza inancımız tamdır” şeklinde konuştu.

“KENDİ ÖZÜMÜZE DÖNÜYORUZ”

Bu sezon, 15 Eylül’de başlayacak olan 14 takımlı Mersin Süper Amatör Ligde mücadele edeceklerinin bilgisini veren Çalıkuşu; bunların çoğunun belediye takımları olduğunu belirterek, Türkiye’de sporla alakalı çok büyük sıkıntıların olduğunun altını çizdi.  Kulüplerin takım yapmakta zorlandıklarını kaydeden Çalıkuşu şunları söyledi: “Bizim yaptığımız bu projeye 2-3 yıl sonra herkes dönecek. Dökme suyla değirmen dönmez, diyoruz. Herkes 3 yıl sonra bizim yaptığımız projeye, herkes kendi özüne dönüp, kendi çocuklarını yetiştirip, onlarla bir yere gelmenin mücadelesini verecek. Biz bunu başlattık. Bundan da geri adım atmayacağız. Bizim işimiz altyapı, altyapıya önem vereceğiz. Bizim hedefimiz altyapıda kendi oyuncularımızı yetiştirip, onları dışarıya transfer yapabilmek. Onlarla ayaklanıp, onları camianın içinde bulundurmak. Bunla alakalı ciddi sıkıntılar da yaşıyoruz. Gerek sosyal medyadan olsun, herkes saldırıyor. Biz de şöyle diyoruz; insanların galiba mamasını elinden aldık. Bazıların işine gelmedi. Ama biz kesinlikle geri adım atmayacağız. Biz projemizi hazırladık. Ve sonuna kadar gideceğiz. Bu işin sonunda da başarılı olacağımıza inancımız tam.”

“BELEDİYE YANIMIZDA”

Bütün kategorilerde 200’e yakın lisanslı öğrencileri olduğunun bilgisini veren Çalıkuşu, “Bugüne kadar Belediyeden ciddi yardımlar aldık. En son Başkanımızla görüştüm, projemizi anlattım. Bu projenin mantıklı olduğunu, bu yolda sonuna kadar yanımızda olduğunu söyledi” dedi.

“HOCAMIZ MERSİN’DE TARİH YAZDI”

El sıkıştıkları teknik kadroyla ilgili bilgiler paylaşan Çalıkuşu, şunları söyledi: “Teknik kadromuz değişti. Dışarıdan bir hocamız var. Dışarıya kesinlikle transfere yönelmeyeceğiz dedik; ama dışarıdan gelen hocamız da bizim için bir proje. Akdeniz Belediye Spor’da Mehmet Akar ismi müthiş işler başardı. Altyapıda Mersin’de tarih yazmış. Kulübüne Türkiye Şampiyonluğu yaşatmış bir hocamız var. Ondan ricada bulunduk o da bizi kırmadı. Bu süreçte yanımızda olacak. Kendi altyapımızdan yetiştirdiğimiz antrenör arkadaşımız var; Naci Tugay Buğdaycı. Onu da yardımcılığına getirdik. Yine altyapımızda İbrahim Uçar hocamız var, Ömer Sekmen hocamız var. Ömer Sekmen hocamız aynı zamanda altyapı koordinatörümüz. Bu süreçte, eksik kaldığımız yerlerde bilgisine başvuracağız. Dışarıdan transferimiz yok. Dışarıdan almayı da düşünmüyoruz. Öncelikle kendi çocuklarımız dedik. Bir diğer kulübümüz Sertavul Esnaf Spor onlara gönderdiğimiz oyuncularımız vardı. Onları tekrar geri çağırıyoruz. Şu anda güzel bir ekip kurmanın peşindeyiz. Yetemediğimiz yerde illaki transferimiz olacaktır, ama bu da genç olacaktır. Hocamızla bir sefer bir araya geldik. Tekrar bayramdan sonra start vereceğiz. Hocamızla beraber karar vereceğiz. Bakacak. Eksiklerin nereler olduğunu tespit edeceğiz, ona göre tekrar bir çalışma daha yapacağız.”

“FAİR-PLAY İÇİNDE MUT’A YAKIŞIR BİR EKİP KURMA HEDEFİNDEYİZ”

Mut içinde ve dışında sürekli oyuncu taradıklarını, sadece yetenekli oyuncu değil, düzgün ve ahlaklı sporcu aradıklarını belirten Çalıkuşu, “Bizim için şu aşamada galibiyet veya mağlubiyet çok önemli değil. Hedefimiz düzgün bir şekilde, sıkıntısız, olaysız, maçlarda fair-play içerisinde geçirecek bir ekip kurmak. Genç bir ekip kurmak. Mut’a yakışır bir ekip kurmak. Hedefimiz bu. Mağlup olabiliriz, ama bu gençlere herkesin sahip çıkması lazım. Onlar içinde zor bir süreç. İlk defa bu ligde oynayacak arkadaşlarımız var. Biz bunlara şans veriyoruz, onlar da bu şansı değerlendireceklerdir” şeklinde konuştu.

“MİY’E SAHİP ÇIKAN OLMADI”

MİY’e sahip çıkılmadığından da dert yanan Çalıkuşu, konuyla ilgili şunları söyledi: “Mut’umuzda bize sahip çıkan birisi olmadı. Bir babayiğit çıkıp, ‘Bu kulübe biz sahip çıkacağız, bizim çocuklarımız da oynuyorlar, kendi özümüze döndük, biz de elimizi taşın altına koyalım’, diyen hiç kimse olmadı. Bekliyoruz, arıyoruz, araştırıyoruz. İnşallah birisi çıkacaktır. Çıkacağına da kanaatimiz var, bizi sahipsiz bırakmayacaklardır. Belediyemiz şu anda o desteği bize verdi, bizim yanımızda olduğunu söyledi, bunu da gösterdi. Ama işin maddi boyutunu sadece Belediyeye yıkmanın bir anlamı yok.”

Stad etrafındaki afiş ve reklamlarla ilgili çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Çalıkuşu; büyük sponsorluklar beklediklerini belirterek, esnaftan ve firmalardan MİY’e destek istedi.

“BAL’DAKİ STATÜ SAÇMA SAPAN”

MİY Başkanı Çalıkuşu açıklamalarının son kısmında, geçen sezon yer aldıkları BAL’daki statüyle ilgili düşüncelerini paylaştı. Çalıkuşu, “BAL’da iyi şeyler yaptığımıza inanıyorum. Ama orada çok saçma sapan bir statü var. Ligi 4. bitirmemize rağmen lig düştük. Bizim altımızda 10. sırada bitiren takım ligde kaldı. Bu da federasyonun bileceği bir iş; ama bu da değişecektir. Bize rast gelmedi, bize vurmadı, bu da düzelecektir. Bizim hedefimiz, oralara kendi çocuklarımızla tekrar gelebilmek” dedi.

Yeni MİY yönetimi ile Mut basınını buluşturan kahvaltı, karşılıklı fikir alışverişi ve sohbetlerin ardından sona erdi.

MİY Başkanı Onur Çalıkuşu

Mut RengaRenk Haber Servisi

Bu yazı 69 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

YAZAR HAKKINDA

Facebook’ta Bizi Bulun
REKLAMLAR
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
İlişkilerinizi, eskiden sevdiğiniz kişileri ve geçmişte yaşadığınız güzel günleri düşüneceksiniz. Çılgınlık yapmak ve özgür yaşamak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Fakat derinden etkileyici ve değiştirici olayların etkisi ile tarzınız değişiyor ve siz de kendinizin farkında olmadan değişiyorsunuz. Ancak bu durumdan rahatsızlık duyabilirsiniz. İçinizden yükselen farklı isteklerin zorlayıcı etkisi ile başa çıkmanız zor olsa bile iyimser kişilerin önerilerine kulak verseniz iyi olacak. Özellikle size yardımcı olmaya çalışan kişileri yanlış yorumlamayın ve fırsatları iyi değerlendirmek için gayret gösterin.
BOĞA BURCU YORUMU
Aniden ortaya çıkan gelişmeler düşüncelerinizi etkileyebilir ve değiştirebilir. Fakat duygularınızı ortaya koyarken aceleci davranmayın. Zaten sabahın erken saatlerindeki yoğun duygularınız ile birlikte ortaya çıkan korkularınız ile başa çıkmanız gerekecek. Fakat cesur ve güçlü bir tavır içinde bulunacaksınız. Sabırlı bir kararlılık göstermeyi başaracak ve sevdiklerinizin desteğini alacaksınız. İsteklerinizi ortaya koymadan önce tekrar gözden geçirebilirsiniz ve önem verdiğiniz kişilerin dikkatini çekecek ciddi konulara odaklanacaksınız. Sizin için hareketli bir gün ve enerjiniz giderek yükseliyor.
İKİZLER BURCU YORUMU
İhtiyaçlarınızın artmış olması sizi harekete geçirebilir ancak isteklerinize uygun bir tavır içinde olmanız gerekiyor. Kendinizi isteksiz ve halsiz hissedebilirsiniz. Yaşam enerjinizi yükseltmek için gayret gösterin. Hareket halinde olmak ve ilginç kişiler ile tanışmak, yaşam enerjinizi uyandırabilir ve harekete geçebilirsiniz. Ayrıca kısa yolculuklar ve küçük organizasyonlar yapabilirsiniz ve farklı ortamlarda bulunabilirsiniz. Böylece hayal gücünüzün oyunlarından uzaklaşıp dikkatinizi yapmanız gereken konulara odaklayabilirsiniz. Bu arada isteklerinizin gerçekleşebileceğine dair inancınızı yükseltmeniz gerekiyor.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Olayları doğru değerlendirmek için gayret gösteriyorsunuz, fakat sert bir tavır içinde bulunabilirsiniz. Daha makul ve sevgiyle davranmak için gayret gösterin. İstekleriniz ile ilgili beklentileriniz büyük olabilir ve radikal değişiklikler yapmanız gerekebilir. Aslında kendinizi yenilemeniz mümkün. Fakat mevcut durumu korumaya çalışırken aynı zamanda radikal değişiklikler yapamazsınız. En iyisi olayları akışına bırakın ve kendinizi fazla zorlamayın. Günün ilerleyen saatlerinde arkadaşlarınız ile haberleşeceksiniz ve girişimde bulunmak için harekete geçeceksiniz. İlişkilerinize özen göstermeniz gerekiyor.
ASLAN BURCU YORUMU
Hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışmalar yapanlar için verimli bir zaman. Bu arada eski fikirleriniz değişebilir ve projelerinizi gözden geçirebilirsiniz. Hatta yepyeni fikirler uyanabilir ve yaratıcılığınızı ortaya koyabileceğiniz gelişmeler olabilir. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran her ne var ise, bugünden itibaren daha yapıcı bir düşünce içine girecek ve ilginç çözümleriniz ile çevrenizi şaşırtacaksınız. İletişim araçları ve yeni teknolojiye ilgi duyabilirsiniz ve çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz. Özellikle yeni öğreneceğiniz bilgiler aracılığı ile kendinizi keşfetmeniz mümkün.
BAŞAK BURCU YORUMU
Sabah saatlerindeki yoğunluğunuz öğlene doğru azalacak ve dikkatinizi kendinize yönelteceksiniz. Yakınlarınızla ilgilenecek, çocuklar, kardeşler ve arkadaşlarınıza yardımcı olacaksınız. Eviniz veya iş yeriniz ile ilgilenebilir, bazı değişiklikler yapmak için harekete geçebilirsiniz. Bu arada alacağınız bazı haberler hayal gücünüzü uyandırabilir ve kuruntu sayılabilecek fikirler zihninizde oynaşabilir. Sizin düşündüğünüzden daha farklı düşünen kişiler ile tartışmaktan kaçının. Günün ilerleyen saatlerinde sevdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve isteklerinizi hoş bir biçimde ortaya koyacaksınız. Kafanız karışık olsa bile ilişkileriniz daha sıcak olacak.
TERAZİ BURCU YORUMU
Yapmış olduğunuz projeleri uygulamak için çok farklı yöntemler deneyebilirsiniz ve teknolojinin sunduğu yenilikleri kullanabilirsiniz. Ancak hırslı ve çok büyük beklentiler içinde bulunmamaya özen göstermeniz gerekiyor. Duygusal karmaşa içinde olabilirsiniz fakat zihinsel açıdan daha pratik ve mantıklı davranacağınız bir döneme giriyorsunuz. Böylece aklınız ile duygularınızı denetlemeyi başarabilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde duygularınız derinleşebilir ve ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevgiye olan ihtiyacınız artıyor ve sevdiğinizin sizi ihmal ettiği duygusu içinde olabilirsiniz. Ancak sizin de sevdiğinize karşı daha ilgili ve anlayışlı davranmanız gerekiyor. Bugün geriliminizi çevrenize yansıtmaktan kaçının.
AKREP BURCU YORUMU
Seyahatler, yabancılar ve farklı çevreler ilginizi çekiyor. Kariyer yapmak için bulunduğunuz girişimlerde başarılı olacaksınız. Bugün dostlarınız ile görüşebilir, sevdiklerinizin yardımını isteyebilirsiniz. Bir arkadaşınızın tanıştıracağı kişi ile aranızda derin bir bağ oluşabilir. Geleceğe yönelik isteklerinizi gerçekleştirmek için daha kuvvetli arzular duyacaksınız. Bu arada yatırım araçları ile ilgilenebilirsiniz ve kariyerinize odaklanabilirsiniz. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiler yeni boyutlar kazanacak ve olaylara daha farklı açılardan bakmayı başaracaksınız. İsteklerinizi gerçekleştireceğinize olan inancınız yüksek ve böylece karşınıza çıkan sorunlar ile başa çıkmanız mümkün.
YAY BURCU YORUMU
Dikkatinizi kendinize yönelteceksiniz fakat karmaşık düşüncelerden uzak durmanız gerekiyor. Özellikle eskiden inandığınız ve bildiğiniz gerçekler değişebilir ve kaygı duyabilirsiniz. İnancınızı sarsan kişilerden ve olaylardan uzak durun ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Eski arkadaşlarınızı ve unutulmuş sevgiliyi hatırlatan kişiler ile karşılaşabilirsiniz veya duyduğunuz bir müzik veya izlediğiniz bir film ile geçmişte kalmış düşünceleriniz uyanabilir. Günün ilerleyen saatlerinde duygularınız değişecek ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız. Harcamalarınıza özen göstermeniz gerekiyor.
OĞLAK BURCU YORUMU
İlginç bir gün geçirecek ve etkileneceğiniz kişilerle karşılaşacaksınız. Bu arada sizin gözünüzde saygınlığını yitiren kişiler ile görüşmeniz gerekebilir. Davranışlarınıza özen gösterin. Hırslı ve arzulu bir tavır içinde olabilirsiniz. Beklentilerinizin yaratacağı gerilimi sevdiklerinize yansıtmamaya özen gösterin. Aslında çok hoş fırsatların karşınıza çıktığı bir dönemdesiniz. Farklı çevreler ve ilginç kişiler dikkatinizi çekecek. Günün ilerleyen saatlerinde yeni girişimlerde bulunmak için harekete geçebilirsiniz. Bu arada güç mücadelesinden uzak durun. Aslında yaşam felsefenizi değiştirmeye zorlayan durumların meydana geldiği bir süreç ve bakış açısını değiştirmeyi başaranlar kazançlı çıkacak.
KOVA BURCU YORUMU
Sürprizlerden keyif alacak ve ilginç bir gün geçireceksiniz. Gün içinde meydana gelen olaylar isteklerinizi belirlemenize yardımcı olacak. Özellikle yaratıcı potansiyeli yüksek kişiler ilginizi çekecek. Teknolojinin en son geliştirdiği ürünlerle ilgilenebilirsiniz. Hatta yeni girişimlerde bulunmak için harekete geçebilirsiniz. Seyahatler ve değişik organizasyonlar ilginizi çekecek. İsteklerinizi gerçekleştirmek için sabırlı olmanız gerekiyor. Önemsediğiniz kişilerin davranışlarından etkilenmeniz mümkün. Ancak üzerinizde baskı duygusu yaratan kişilerin davranışlarını daha olumlu bir biçimde yorumlayabilir ve kendi menfaatleriniz ile ilgilenebilirsiniz.
BALIK BURCU YORUMU
Yoğun duygularla güne başlayacak ve olayları her zaman olduğundan daha farklı değerlendireceksiniz. Bakış açınız değişiyor ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyacaksınız. Güçlü dostlarınız ile görüşebilirsiniz. Ayrıca etkileyici kişiler ile dostluk ilişkileri kurabilir, iş birliği yapabilirsiniz. Yatırım yapmak için harekete geçmeniz mümkün. Alım, satım ve yatırıma yönelik girişimde bulunabilirsiniz. Üstelik karşınıza hoş fırsatlar çıkacak ve heyecanlanacaksınız. Bu arada hayallerin dağıtıcı etkisinden uzak durmalısınız. Aslında hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz fakat dikkatinizi belirli bir konuya odaklamanız zor olabilir.

buy Instagram comments

bahis siteleri

bahis siteleri

matbet

lotcasino.com

bahismobilodeme.com

domingossport.com

mobilbahisodeme.com

milanobet

deneme bonusu veren siteler

uzmanwin.com

mobil ödeme bahis

tipobet

canliturkcasino.com

betcosport.com

escort istanbul