MİY BAŞKANI ÇALIKUŞU: “ÖZÜMÜZE DÖNÜYORUZ”

Paylaş
 

Mut İdman Yurdu Belediye Spor Kulübü’nün yeni göreve gelen yöneticileri, Mut basınıyla kahvaltıda buluştu. Yönetim Kuruluyla birlikte yeni bir oluşum içerisine girdiklerini belirten Kulüp Başkanı Onur Çalıkuşu, kendi özlerine döneceklerini söyledi. Çalıkuşu, “Öncelik hedefimiz kendi gençlerimize sahip çıkmak, onlarla beraber gidebildiğimiz yere kadar gidip Mutumuzu güzel yerlerde tanıtmak” dedi.

Geçtiğimiz günlerde kongresini yapan Mut İdman Yurdu Belediye Spor Kulübü’nde (MİY)  yeni Başkan Onur Çalıkuşu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, ilçede görev yapan basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu. Değirmen Restaurant’ta düzenlenen bahis siteleri kahvaltıda gazetecileri ağırlayan MİY yöneticileri, 15 Eylül’de başlayacak olan yeni sezon öncesi gazetecilerle bilgi alışverişinde bulundu.

“ENKAZ BİR DURUM VAR”

Yönetim Kuruluyla beraber yeni bir oluşum içerisine girdiklerini belirten Kulüp Başkanı Onur Çalıkuşu, “Elimizi taşın altına koyduk. Kendim 20 yıldır bu camianın içerisindeyim. Görev yaptığımız arkadaşlarda aynı şekilde bu camianın içinde. Bazı sıkıntılı süreçler atlattık. Bölgesel Amatör Lige (BAL) çıktık. Burada çok iyi paralar da harcadık, başarılarımız da var. Ama kendi özümüze dönemediğimiz için, buraya çok fazla önem veremediğimiz için şu anda enkaz bir durum var. Bunun altından kalkabilmek için canla başla mücadele ediyoruz” dedi.

“5 YILLIK PROJEMİZ VAR”

Öncelikli hedeflerinin kendi gençlerine sahip çıkmak, onlarla beraber gidebildikleri yere kadar gidip Mut’u güzel yerlerde insanlara tanıtmak olduğunu söyleyen Çalıkuşu, “Hedefimiz bu. İşin özü, tedaviyi, ne yapacaklarımızı çok iyi biliyoruz. Yalnız bunun için öncelikle basınımıza, Mut halkımıza çok ihtiyacımız var. Bu süreçte yanımızda olmaları lazım. Bizim bu projemiz 1 yıllık değil, en az 5 yıllık bir proje. 5 yıl içerisinde toparlanıp, ayağa kalkıp, tekrar çok iyi bir yerlere gelebilmek için mücadele edeceğiz. Bunun içinde herkesin desteğine ihtiyacımız var. Öncelikle Belediyemiz, halkımız, basınımızla hep beraber bu işin altından kalkabileceğimize inanıyorum. Yönetim kurulumuz da canla başla mücadele ediyor. Gece günüz çalışıyor. Doğru işler yapacağımıza, şeffaf bir şekilde yol alacağımıza inancımız tamdır” şeklinde konuştu.

“KENDİ ÖZÜMÜZE DÖNÜYORUZ”

Bu sezon, 15 Eylül’de başlayacak olan 14 takımlı Mersin Süper Amatör Ligde mücadele edeceklerinin bilgisini veren Çalıkuşu; bunların çoğunun belediye takımları olduğunu belirterek, Türkiye’de sporla alakalı çok büyük sıkıntıların olduğunun altını çizdi.  Kulüplerin takım yapmakta zorlandıklarını kaydeden Çalıkuşu şunları söyledi: “Bizim yaptığımız bu projeye 2-3 yıl sonra herkes dönecek. Dökme suyla değirmen dönmez, diyoruz. Herkes 3 yıl sonra bizim yaptığımız projeye, herkes kendi özüne dönüp, kendi çocuklarını yetiştirip, onlarla bir yere gelmenin mücadelesini verecek. Biz bunu başlattık. Bundan da geri adım atmayacağız. Bizim işimiz altyapı, altyapıya önem vereceğiz. Bizim hedefimiz altyapıda kendi oyuncularımızı yetiştirip, onları dışarıya transfer yapabilmek. Onlarla ayaklanıp, onları camianın içinde bulundurmak. Bunla alakalı ciddi sıkıntılar da yaşıyoruz. Gerek sosyal medyadan olsun, herkes saldırıyor. Biz de şöyle diyoruz; insanların galiba mamasını elinden aldık. Bazıların işine gelmedi. Ama biz kesinlikle geri adım atmayacağız. Biz projemizi hazırladık. Ve sonuna kadar gideceğiz. Bu işin sonunda da başarılı olacağımıza inancımız tam.”

“BELEDİYE YANIMIZDA”

Bütün kategorilerde 200’e yakın lisanslı öğrencileri olduğunun bilgisini veren Çalıkuşu, “Bugüne kadar Belediyeden ciddi yardımlar aldık. En son Başkanımızla görüştüm, projemizi anlattım. Bu projenin mantıklı olduğunu, bu yolda sonuna kadar yanımızda olduğunu söyledi” dedi.

“HOCAMIZ MERSİN’DE TARİH YAZDI”

El sıkıştıkları teknik kadroyla ilgili bilgiler paylaşan Çalıkuşu, şunları söyledi: “Teknik kadromuz değişti. Dışarıdan bir hocamız var. Dışarıya kesinlikle transfere yönelmeyeceğiz dedik; ama dışarıdan gelen hocamız da bizim için bir proje. Akdeniz Belediye Spor’da Mehmet Akar ismi müthiş işler başardı. Altyapıda Mersin’de tarih yazmış. Kulübüne Türkiye Şampiyonluğu yaşatmış bir hocamız var. Ondan ricada bulunduk o da bizi kırmadı. Bu süreçte yanımızda olacak. Kendi altyapımızdan yetiştirdiğimiz antrenör arkadaşımız var; Naci Tugay Buğdaycı. Onu da yardımcılığına getirdik. Yine altyapımızda İbrahim Uçar hocamız var, Ömer Sekmen hocamız var. Ömer Sekmen hocamız aynı zamanda altyapı koordinatörümüz. Bu süreçte, eksik kaldığımız yerlerde bilgisine başvuracağız. Dışarıdan transferimiz yok. Dışarıdan almayı da düşünmüyoruz. Öncelikle kendi çocuklarımız dedik. Bir diğer kulübümüz Sertavul Esnaf Spor onlara gönderdiğimiz oyuncularımız vardı. Onları tekrar geri çağırıyoruz. Şu anda güzel bir ekip kurmanın peşindeyiz. Yetemediğimiz yerde illaki transferimiz olacaktır, ama bu da genç olacaktır. Hocamızla bir sefer bir araya geldik. Tekrar bayramdan sonra start vereceğiz. Hocamızla beraber karar vereceğiz. Bakacak. Eksiklerin nereler olduğunu tespit edeceğiz, ona göre tekrar bir çalışma daha yapacağız.”

“FAİR-PLAY İÇİNDE MUT’A YAKIŞIR BİR EKİP KURMA HEDEFİNDEYİZ”

Mut içinde ve dışında sürekli oyuncu taradıklarını, sadece yetenekli oyuncu değil, düzgün ve ahlaklı sporcu aradıklarını belirten Çalıkuşu, “Bizim için şu aşamada galibiyet veya mağlubiyet çok önemli değil. Hedefimiz düzgün bir şekilde, sıkıntısız, olaysız, maçlarda fair-play içerisinde geçirecek bir ekip kurmak. Genç bir ekip kurmak. Mut’a yakışır bir ekip kurmak. Hedefimiz bu. Mağlup olabiliriz, ama bu gençlere herkesin sahip çıkması lazım. Onlar içinde zor bir süreç. İlk defa bu ligde oynayacak arkadaşlarımız var. Biz bunlara şans veriyoruz, onlar da bu şansı değerlendireceklerdir” şeklinde konuştu.

“MİY’E SAHİP ÇIKAN OLMADI”

MİY’e sahip çıkılmadığından da dert yanan Çalıkuşu, konuyla ilgili şunları söyledi: “Mut’umuzda bize sahip çıkan birisi olmadı. Bir babayiğit çıkıp, ‘Bu kulübe biz sahip çıkacağız, bizim çocuklarımız da oynuyorlar, kendi özümüze döndük, biz de elimizi taşın altına koyalım’, diyen hiç kimse olmadı. Bekliyoruz, arıyoruz, araştırıyoruz. İnşallah birisi çıkacaktır. Çıkacağına da kanaatimiz var, bizi sahipsiz bırakmayacaklardır. Belediyemiz şu anda o desteği bize verdi, bizim yanımızda olduğunu söyledi, bunu da gösterdi. Ama işin maddi boyutunu sadece Belediyeye yıkmanın bir anlamı yok.”

Stad etrafındaki afiş ve reklamlarla ilgili çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Çalıkuşu; büyük sponsorluklar beklediklerini belirterek, esnaftan ve firmalardan MİY’e destek istedi.

“BAL’DAKİ STATÜ SAÇMA SAPAN”

MİY Başkanı Çalıkuşu açıklamalarının son kısmında, geçen sezon yer aldıkları BAL’daki statüyle ilgili düşüncelerini paylaştı. Çalıkuşu, “BAL’da iyi şeyler yaptığımıza inanıyorum. Ama orada çok saçma sapan bir statü var. Ligi 4. bitirmemize rağmen lig düştük. Bizim altımızda 10. sırada bitiren takım ligde kaldı. Bu da federasyonun bileceği bir iş; ama bu da değişecektir. Bize rast gelmedi, bize vurmadı, bu da düzelecektir. Bizim hedefimiz, oralara kendi çocuklarımızla tekrar gelebilmek” dedi.

Yeni MİY yönetimi ile Mut basınını buluşturan kahvaltı, karşılıklı fikir alışverişi ve sohbetlerin ardından sona erdi.

MİY Başkanı Onur Çalıkuşu

Mut RengaRenk Haber Servisi

Bu yazı 37 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

YAZAR HAKKINDA

Facebook’ta Bizi Bulun
REKLAMLAR
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Ani değişiklikler ve sürpriz gelişmeler sizi heyecanlandıracak. Özgür kişiler ve değişik davranışlardan etkilenebilirsiniz. Elektrikli aletler, bilgisayar ve cep telefonları ile ilgili hesapta olmayan sorunlar ve karışıklıklar çıkabilir. Bu arada skandal haberler ve skandallar dikkatinizi çekecek. Arkadaşlarınızın, çocuklarınızın veya kardeşlerinizin yaşadığı olaylardan etkilenebilir ve düşüncelerinizi değiştirebilirsiniz. Tartışmalardan uzak durun. İddiacı ve inatçı bir tavır içinde bulunmamaya özen gösterin. Ölüm, ölüm ötesi ve bilinmeyen konuları araştırmak fikirlerinizi tamamen değiştirebilir.
BOĞA BURCU YORUMU
Güne heyecanlı ve keyifli başlayacaksınız. Olaylara bakış açınız değişiyor. Saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve yaşadıklarınıza daha detaylı bakabilirsiniz. Bu arada farkına varacağınız bazı ayrıntılardan çok etkilenebilir ve takılı kalabilirsiniz. Olayları çok fazla büyütmeyin ve farkına vardığınız için kendinizi şanslı hissedin. Zaten düşünceleriniz değişmeye başlıyor. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar hayata bakış açınızı değiştirecek. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiler daha sıcak olacak. Ayrıca parasal konulara yönelik hoş fırsatlar çıkabilir.
İKİZLER BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler sizi heyecanlandıracak. Huzursuzluk ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz ancak dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacak ve yaratıcı çözümleriniz ile dikkat çekici olacaksınız. Karamsar konulardan uzaklaşın ve dikkatinizi pratik konulara odaklayın. Ayrıca arkadaşlarınızın ilgisi ve daveti keşfinizi yerine getirecek. Çeşitli organizasyonlara katılabilirsiniz ve projelerinizi etkileyici bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. Üstelik şanslı olduğunuz bir dönemdesiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Yapmak istediğiniz halde bir türlü harekete geçemediğiniz konularla ilgili gelişen olaylar sizi zorlayabilir ve birden fazla işi aynı zamanda yapmak durumunda kalabilirsiniz. Aniden gelişen olaylar kafanızı karıştırabilir ve düşünceleriniz değişebilir. Kardeşler, arkadaşlar ve çocuklar ile ilgili duyduğunuz haberlerden etkilenebilirsiniz. Beklemediğiniz durumlar ve haberler karşısında şaşırabilirsiniz. Duygusal tepkilerinizi denetlemek için gayret gösterin. Aklınızdan geçenleri hemen ortaya koymayın. İddiacı ve inatçı davranışlardan kaçınmalısınız.
ASLAN BURCU YORUMU
Güne heyecanlı ve keyifli başlayacaksınız. Olaylara bakış açınız değişiyor. Saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve yaşadıklarınıza daha detaylı bakabilirsiniz. Bu arada farkına varacağınız bazı ayrıntılardan çok etkilenebilir ve takılı kalabilirsiniz. Olayları çok fazla büyütmeyin ve farkına vardığınız için kendinizi şanslı hissedin. Zaten düşünceleriniz değişmeye başlıyor. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar hayata bakış açınızı değiştirecek. Çocukların davranışlarından etkilenebilir ve yaratıcı çözümler bulabilirsiniz. Daha olumlu ve uzlaştırıcı bir biçimde davranmaya başlıyorsunuz.
BAŞAK BURCU YORUMU
Kendinizi çok farklı hissedeceksiniz. Moraliniz ve kendinize olan güveniniz yüksek. Ancak değer verdiğiniz konularla ilgili duygularınız derinleşmiş olabilir. Fakat kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz ve kritiklerinizden uzaklaşıp dikkatinizi farklı konulara odaklayacaksınız. Gizemli kişiler ve gizlilik gerektiren konular sizi heyecanlandırabilir. Çevre gezilerine çıkabilir, hareketli bir gün geçirebilirsiniz. Uzaklarda yaşayan yakınlarınız ziyaretinize gelebilir veya siz gidebilirsiniz. Bugün yolculuk hazırlıkları yapabilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün alacağınız ani haberlerden etkilenebilir ve daha farklı düşünmeye başlayabilirsiniz. Uzun zamandır görmediğiniz dostlarınız ziyaretinize gelebilir veya eski arkadaşlarınızla karşılaşabilirsiniz. Alacağınız haberler ve sürpriz karşılaşmalar sizi heyecanlandıracak. Aynı zamanda fikirlerinizi tamamen değiştirecek kişiler ile karşılaşmanız mümkün. Çok çeşitli düşünebilirsiniz fakat dikkatinizi tek bir konuya odaklamak için gayret göstermeniz gerekiyor. Aynı anda birden fazla kişiye söz vermeseniz iyi olacak. Yoksa randevular karışabilir. Ayrıca skandallardan uzak durun.
AKREP BURCU YORUMU
Bugün kendinizi güçlü ve iyi hissedeceksiniz. Yoğun duygular ve değişik heyecanlar hissederek güne başlayacaksınız. Seyahat programları yapabilir, hareketli bir gün geçirebilirsiniz. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiler yeni boyutlar kazanacak. İsteklerinizi sempatik bir biçimde ortaya koyabilirsiniz ve geleceğe yönelik yeni atılımlarda bulunabilirsiniz. Bu arada bazı korkularınız uyanabilir. Fakat olaylara farklı açılardan bakabilirsiniz ve böylece korkularınız ile başa çıkabilirsiniz. Üstelik güçlü kişilerin desteğini alacaksınız ve kendinize olan güveniniz artacak.
YAY BURCU YORUMU
Biraz sakin olun ve daha da önemlisi makul olmak için gayret gösterin. İstekleriniz çok yüksek ve isteklerinizi gerçekleştirmek için hem sevdiğinizi, hem de çevrenizi zorlayabilirsiniz. Fakat daha önemlisi kendinizi çok fazla zorlamasanız iyi olacak. Olayları akışına bırakın. Aslında sözleriniz ve çözümleriniz ile çevrenizin dikkatini çekeceksiniz. Özellikle fikirlerinizi ve tekliflerinizi ilginç bir biçimde sunabilir, ikna edici olabilirsiniz. Fakat isteklerinizin arttığı bir dönem ve beklentilerinizin gerilimini sevdiklerinize yansıtabilirsiniz. İlişkilerinize özen gösterin ve sonradan pişmanlık duyacağınız davranışlarda bulunmaktan kaçının.
OĞLAK BURCU YORUMU
Alacağınız bazı haberler kafanızı karıştırabilir ve duygusal tepkiler gösterebilirsiniz. Gereksiz tartışmalardan uzak durun ve aklınıza gelen fikirleri hemen ortaya koymayın. Uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınız ile karşılaşabilir veya onlardan alacağınız haberler, düşüncelerinizi derinleştirebilir. Aklınız yerine sezgileriniz ile hareket ederseniz, daha başarılı olacaksınız. Projelerinizi şimdilik ilgisi olmayan kişilere anlatmayın. Sevdiğiniz sizi destekleyecek. Ayrıca dostlarınızın yardımını isteyebilirsiniz. Üstelik sabırlı ve sakin davranmayı başarabilirsiniz. Şimdilik olayların gelişmesini bekleyin ve sorunların üzerine gitmeyin.
KOVA BURCU YORUMU
Hareketli ve keyifli bir gün geçireceksiniz. Projelerinizi ortaya koyabilir, ikna edici ve etkileyici olabilirsiniz. Dikkatinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve yapmak istediğiniz konu ile ilgili çeşitli araştırmalar yapabilir ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz konular ile ilgilenmeye başlayabilirsiniz. Bu arada alacağınız ilginç teklifler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcı fikirler ortaya çıkacak. Büyük organizasyonlar ve yabancılar ile yapacağınız iş birliği sorumlulukları da beraberinde getirecek.
BALIK BURCU YORUMU
Gördüğünüz rüyaların etkisi ile güne başlayabilir. Bugün kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sabah saatlerinde harekete geçecek ve yapacağınız işlerden keyif alacaksınız. Karşılaşmalar ve meydana gelen olaylar sizi harekete geçirecek. Hayallerinizi gerçekleştirmek için atılımda bulunabilirsiniz. Hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışmalar yapanlar için uygun zaman. Sanatsal faaliyetlerde bulunmak kaygılardan uzaklaşmanıza yardımcı olabilir. Bu arada parasal konulara yönelik bazı kaygılarınız olabilir. Parasal kaygılarınızı sevdiklerinize yansıtmaktan kaçınmalısınız.

bahis siteleri

matbet

lotcasino.com

bahismobilodeme.com

domingossport.com

mobilbahisodeme.com

milanobet

deneme bonusu veren siteler

uzmanwin.com

mobil ödeme bahis

tipobet

canliturkcasino.com

betcosport.com

escort istanbul