logo ms

MHP’DEN İSTİFACILARA AĞIR SÖZLER

Paylaş
 

150 İSTİFA YALAN, 4 İSTİFA VAR

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mut İlçe Başkanlığı, geçtiğimiz günlerde partilerinden 150 kişiyle istifa ettiklerini duyuran gruba, sert ve ağır sözlerle yanıt verdi. MHP Mut İlçe Başkanı Alparslan Savaş Kır, parti binasında yaptığı basın açıklamasında, bugün itibariyle (pazartesi) sadece 4 üyenin istifasının İlçe Seçim Kuruluna verildiğini duyurdu. İstifacıları çıkar peşinde koşmakla itham eden Kır, yapılan basın açıklamasının çakma ve 150 kişilik istifanın ise yalan olduğunu söyledi.

İSTİFACILAR ÇIKAR PEŞİNDE

MHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve partililerin de katıldığı basın açıklamasında İlçe Başkanı Kır; istifacıların basın açıklamasındaki sözlerini anımsattı.

Kır, “MHP’den 15.09.2017 tarihinde  istifa  ettiklerini  kahraman  edasıyla  açıklayan ve içi  boş  teneke  gibi  gürültü  çıkaranlara, 150 kişi ile MHP’den  istifa  ettiklerini söyleyenlere ve yoldaşlarına, MHP Mut  İlçe  Teşkilatı  olarak  bizimde söyleyeceklerimiz  var” diyerek, istifacılara şu sözlerle yüklendi:

“Mut’taki  beyler ve  izinden  gittikleriniz  şunları  iyi  bilin; ‘Biz, 40  kişiyiz  birbirimizi  iyi  biliriz’ diye bir söz vardır. Bundan dolayı biz sizi çok  iyi  tanırız. Bu yüzden: 1- Gerçekte;  sizin  üzülmenizin  sevinmek  olduğunu,  kalbinizin  çifte  telli oynadığını, göz yaşlarınızın  da timsah göz yaşları olduğunu, 2- Hiç bir  zaman  Milliyetçi  Hareket  Partili  olmadığınızı,  Milliyetçi  Hareket  Partisini  çıkarlarınız  için  araç  olarak  kullandığınızı,  Milliyetçi  Hareket Partisinin  sırtından  geçinenlerden  olduğunuzu,  bundan  dolayı  da  istifa etmede hiç  zorlanmadığınızı, 3- Milliyetçi  Hareket  Partisi’nde  çıkar  peşinde koşarken  şimdi  farkına vardığınız  ülkenin  içinde  bulunduğu  vahim tablonun  ortadan  kalkması için,  bu güne kadar  herhangi  bir olumlu  faaliyetin  içinde  bulunmadığınızı, 4- Ürkiye  Cumhuriyeti  Devleti’nin  ‘beka’  sorunuyla  karşı karşıya olduğunu ifade  ederken,  gider  ayak  herhalde  kafanıza  taş  düşmüş  olacak ki  farkına varıyorsunuz  ama, adı  devlet olan  Milliyetçi  Hareket  Partisi Genel  Başkanı Sayın  Dr. Devlet  Bahçeli,  yıllardır, ‘devletin  beka sorunu var’ demesine  rağmen  içinizde  taşıdığınız  kin ve nefretten Dolayı  Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet  Bahçeli’yi   anlamak  için  hiç  çaba  göstermediğinizi,  5- Sizin  değişimden, gelişimden, büyümeden  neyi  kastettiğinizi, 6- Milliyetçi  Hareket  Partisi’nde  var olan  demokrasiyi ve istişareyi, başkalarının güdümünde  olduğunuzdan  Genel  Başkanımız  Sayın  Dr. Devlet  Bahçeli’ye  hakaret  ederek,  küfrederek ortadan  kaldırdığınızı, 7- Zihinleriniz  ipotek  altında  olduğundan  ve örümcek  bağladığından  ‘devlet’e  verilen desteğin’ (aşağıdan  yukarı hepiniz  devletin ne olduğunu  bilmediğinizden) AKP’ye verildiğini  kasden söyleyerek,   tertemiz vatandaşlarımızın  zihinlerini  bulandırdığınızı, 8- Daima  çıkar  hesabı yaptığınızdan, hangi  hesapların  peşinde  koştuğunuzu, 9- Umudunuzu  da , yol arkadaşlarınızı  da , yelken  açtıklarınızı  da,  yol aldığınız umut  denizinizi  de, 10- Meydanda   çakma  23 kişiyle  basın  toplantısı  yapıp,  6 kişiyle  istifa  edip, 150 kişi MHP’den  istifa  etti yalanınızı, 11- Ömrünce ‘önce ülkem, sonra  partim ve ben’ diyen  Milliyetçi  Hareket  Partisi  Genel  Başkanı  Sayın  Dr. Devlet  Bahçeli’yi  anlayamayan,  kin  ve  nefret  duygusunun  gözlerini kör ettiği  akıl  ve  idrak  yoksunlarının,  Milliyetçi  Hareket  Partisi’nin  sırtından  geçindikleri  süre  içinde, Milliyetçi  Hareket  Partisi’ne  ne fikri nede  fiziki  zerre  fayda  sağlamayanların,  bu saatten sonra  da  nerede  olurlarsa  olsunlar  aziz  Türk  Milletine de  verebilecekleri  hiç  bir  şeyin  olmadığını, gayet iyi biliyoruz.”

GİDİŞLERİ KALMALARINDAN HAYIRLI

MHP İlçe Başkanı Kır açıklamasının devamında; “Değerli  basın  mensupları; Milliyetçi  Hareket  Partisinde birlik- beraberlik-kardeşlik  esastır. Milliyetçi  Hareket Partisinde herkes düşüncelerini  rahatlıkla  söyleyebilmektedir.  Ancak , partimizde  hakarete ,  küfre, hasetliğe, fesatlığa, fitne-ficurluğa  yer yoktur,  edenlerinde  yeri  yoktur. Milliyetçi  Hareket  Partisi, Türklük  gurur ve  şuurunu  İslam  ahlak ve faziletini  kendine  temel felsefe  edinmiştir. Milliyetçi  Hareket  Partisi,  Türk  düşüncesinin  temsilcisidir. Milliyetçi Hareket  Partisi, hürriyet  ve  adaletin  teminatıdır. Milliyetçi  Hareket  Partisi, adam  müsveddelerinin  değil,  adam gibi  adamların  saf  tuttuğu, adamların  partisidir. Milliyetçi Hareket  Partisi, yıllardır  acı  ve çileyi  paylaşmış,  göz yaşı üzerine  kurulmuş  ve  Türk – İslam  ülküsüne  gönül  vermiş  filim  adamı değil,  gönül  adamı  ülkücülerin  partisidir. Bu sebeple;  20 Ağustos 2017 tarihinde yapılan 12. olağan kongremizde de ifade  ettiğim  gibi  gidişiniz,  kalmanızdan  daha  hayırlı  olmuştur.  Milliyetçi  Hareket  Partisinin  kapısı  herkese  açıktır.  İsteyen  girer,  isteyen çıkar. Hayırlı  olsun” şeklinde konuştu.

KAYHAN, AKP’DEN İSTİFA ETTİ

Basın açıklamasının devamında, istifacılar adına basın açıklaması yapan MHP eski ilçe başkanlarından Muhammet Kayhan’ın, AKP üyesi olduğunu, 18.08.2017 tarihi itibariyle de hiçbir siyasi partide kaydının bulunmadığını söyleyen ve konuyla ilgili belgeleri basın mensuplarıyla paylaşan İlçe Başkanı Kır, “Oradaki basın açıklaması yapan arkadaşın ve orada resimlerini gördüğünüz birçoğu bizim partilimiz değil. Derleme toplama insanlar. Kamuoyunun böylesi yalan dolan laflara itibar etmesini istemiyoruz. Bizler buradayız, her türlü kamuoyunu aydınlatmaya devam edeceğiz” dedi.

BAŞKA PARTİLERDEN OLANLAR BİZİ BAĞLAMAZ

Alparslan Savaş Kır, basın açıklamasının sonunda gazetecilerin sorularına verdiği yanıtlarda ise şunları söyledi: “Orada diğer partilerden de insanlar vardı. Bunlar kendi yanlarında çalışan işçiler, milleti meydanlara toplayamadıkları için hatıra binaen orada bulunan insanlar. 23-25 kişi var orada. İçlerinde 10 tane MHP’li insan yok. Başka partilerden insanların orada olması bizi bağlamaz, kendilerini bağlar. Mut ufak yer, herkes herkesi bilir. Konuşma metinlerini büyük ihtimalle,  bunların zaten o kapasiteleri yok; internetten indirmişlerdir, ağaları paşababaları metni ellerine vermiştir, onlarda okumuştur.”

mhp ilçe

Mut RengaRenk Haber Servisi

 

Bu yazı 2295 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

YAZAR HAKKINDA

Facebook’ta Bizi Bulun
REKLAMLAR
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Bugün yabancılar ile ilişkilerinizde dikkatli olmanız gerekiyor. Daha önce önemsediğiniz kişilere karşı duygularınız değişmiş olabilir ve artık onları saygıya layık bulmayabilirsiniz. Fakat herkesin yaşam felsefesi farklı olabilir ve karşılaştığınız olaylar yaşam felsefenizi gözden geçirmeniz gerektiğine işaret edebilir. Aceleci davranmayın ve güç mücadelesi yapmaktan kaçının. Ayrıca duygusal ve alıngan bir tavır içine girebilirsiniz ve duygusal tepkiler gösterebilirsiniz. Hareket halinde olmak ve özellikle yolculuklar sizi rahatlatabilir. Seyahat imkanı olmayanlar spor yaparak rahatlayabilirler. Bu arada kendinizi çok fazla zorlamayın ve sağlığınıza özen gösterin. Akşam saatlerinde duygunuz değişecek.
BOĞA BURCU YORUMU
Bugün karşılaştığınız olaylar moralinizi yükseltecek ve yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyacaksınız. Güce sahip etkileyici kişiler ile iş birliği yapabilirsiniz veya güçlü kişilerin desteğini alabilirsiniz. Ayrıca yabancılar ile iş yapmak için hoş fırsatlar çıkabilir. Uzlaştırıcı ve yapıcı tavırlarınız ile çevrenizi etkileyeceksiniz ve ekip çalışmalarında başarılı olacaksınız. Akşam saatlerinde alacağınız haberler ve davetler sizi heyecanlandıracak. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiyi gözden geçirebilirsiniz artık ilişkilerinizi daha ciddiye aldığınız bir dönemdesiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Eski bir arkadaşınızdan alacağınız haber sizi heyecanlandıracak. Daha önce haberinizin olmadığı durumlar hakkında duyacaklarınız kafanızı karıştırabilir. Fakat karar vermek veya eski kararlarınızı değiştirmek için acele etmeyin. Bu arada eviniz ile ilgili bazı değiştirici durumlar ortaya çıkmış olabilir veya yakınlarınızın size ihtiyacı olabilir. Karamsar düşüncelerden uzaklaşın ve dedikodular ile fazla ilgilenmeyin. Dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Sevdikleriniz sizi destekliyor. İyimser bir açıdan olaylara yaklaşırsanız, farklı çözümler bulabilirsiniz ve şaşırtıcı olabilirsiniz...
YENGEÇ BURCU YORUMU
Ani değişiklikler olabilir ve duygularınız dalgalanabilir. İlginç kişiler ve değişik çevreler hem dikkatinizi çekecek, hem de rahatsızlık duyacaksınız. Fakat duygular yerine aklınız ile davranabilirsiniz ve böylece karışıklıklar ile başa çıkabilirsiniz. Bugün karşılaştığınız olaylar sizi tedirgin edebilir ve ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Ancak sezgilerinize güvenin ve olayları bir kez daha gözden geçirin. Yeni girişimlerde bulunmak için kuvvetli arzular duyacaksınız. Bu arada eski sevgiliyi ve geçmişte yaşadığınız olayları hatırlayabilirsiniz. Fakat akılcı davranabilir ve duygularınızı denetlemeyi başarabilirsiniz. Sorunların üzerine gitmeyin.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün harekete geçmek için kuvvetli arzular duyacaksınız. Karşınıza çıkan ilginç kişilerin önerilerini değerlendirebilirsiniz ve kendinizi şanslı hissedebilirsiniz. Aynı zamanda isteklerinizi gerçekleştirmek için kendi üzerinizde baskı oluşturduğunuz bir dönemdesiniz ve böylece fırsatları kullanmayı başarabileceksiniz. Önemsediğiniz kişiler ile ilişkilerinizi değiştirmeniz gerekebilir. Önemsenmek istediğiniz bir dönemdesiniz ve ciddiye alınan işler yapabilirsiniz. Fakat tarzınız değişiyor... Daha yapıcı ve olumlu davranacaksınız. Akşama doğru karşılaşacağınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Bilinçaltınızın derinlerinden yükselen arzular uyanabilir.
BAŞAK BURCU YORUMU
Düşünceleriniz karışmış olabilir ve aynı zamanda birden fazla konu ile ilgilenmeniz gerekebilir. Dikkat gerektiren işler yaparken tedbirli olun. Tartışmacı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Aslında bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Sabırsız ve tahammülsüz olabilirsiniz fakat olayları daha farklı açılardan değerlendirebilirsiniz. En azından bugün karşılaştığınız kişiler dikkatinizin yönünü değiştirecek ve istekleriniz ile ilgileneceksiniz. Uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınız ile haberleşebilirsiniz ve birlikte çeşitli organizasyonlar yapabilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Yoğun duygular ile güne başlayacaksınız. Sürprizler olabilir ve bilinçaltınız uyanabilir. Şimdiye kadar farkında olmadığınız yönlerinizi keşfedebilirsiniz. İlginç gelişmelerin meydana geldiği bir dönemdesiniz ve olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Böylece isteklerinizi gözden geçireceksiniz ve beklemediğiniz durumların ortaya çıkması ile birlikte bilinçaltınız uyanacak. Hırslı ve tahammülsüz bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız. Çocukluk günlerinizi ve anneniz ile ilgili duygularınızı gözden geçirebilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde duygularınız değişecek ve karşılaştığınız olaylar keyfinizi yerine getirecek.
AKREP BURCU YORUMU
Duygusal bir karmaşa ve korkularınızı uyandıran durumlar olabilir fakat akılcı bir tavır içinde olacaksınız ve mantıklı davranacaksınız. Sevdiğinizin davranışlarından etkilenebilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Fakat duygularınızı denetlemeyi başaracaksınız ve davranışlarınızı gözden geçireceksiniz. Ancak bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz ve dikkatinizi ideallerinize odaklayacaksınız. Hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Akşama doğru alacağınız haberler ve davetler sizi heyecanlandıracak. Sevdiğiniz ile birlikte çeşitli davet ve organizasyonlara katılabilir, hareketli bir akşam geçirebilirsiniz.
YAY BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve kafanızı karıştıran her ne olursa olsun bugün daha istekli ve heyecanlı olacaksınız. Tuhaf rüyalar görmüş olabilirsiniz ancak güne başladığınız zaman olaylara farklı açılardan bakacaksınız. Hareketli bir gün geçirebilirsiniz ve uzun zamandır ilgilenmediğiniz konulara ilgi duyabilirsiniz. Farklı çevreler ve ilginç kişiler ile birlikte olmak keyfinizi yerine getiriyor. Böylece sizi rahatsız eden düşüncelerden uzaklaşacaksınız ve sorunlarınıza farklı çözümler arayacaksınız. Günün ilerleyen saatlerinde alacağınız teklifler sizi heyecanlandırabilir.
OĞLAK BURCU YORUMU
Hayaller ve idealler sizi heyecanlandıracak. Bugün duygularınızı denetlemeniz pek kolay olmayabilir. Beklentilerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve sabırsızlık hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Aslında geleceğe yönelik beklentilerinizi gerçekleştireceğinize olan inancınız giderek yükseliyor. Böylece ani heyecan uyandıran olaylar karşısında serinkanlı davranabilirsiniz ve kendinizi gözden geçirebilirsiniz. Olaylar karşısındaki tutumunuzun değişmiş olduğunu anlamak sizi memnun edecek. Tabii kendinizi duygulara kaptırmazsanız...
KOVA BURCU YORUMU
Yapmanız gereken olağan işler ile ilgileneceksiniz ve çalışmalarınızı bildiğiniz gibi sürdüreceksiniz. Akşama doğru ilginç fikirler uyanabilir ve eski projelerinizi hatırlayabilirsiniz. Hem eski bilgiyi, hem de yeni teknoloji ile geliştirilen ürünler ilginizi çekecek ve çeşitli araştırmalar yapacaksınız. Bu arada sizden daha farklı bilgiye sahip kişiler ile karşılaşabilirsiniz veya bu tip kişiler ile ilgili bazı haberler alabilirsiniz. Özellikle akşama doğru karşılaşacağınız kişiler alacağınız haberler düşüncelerinizin derinleşmesine neden olabilir. Ayrıca eviniz, yakınlarınız ve arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir.
BALIK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi farklı hissedeceksiniz. Karmaşık düşüncelerden uzaklaşacaksınız ve dikkatinizi kendinize yönelteceksiniz. İsteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Yakınlarınızın size ihtiyacı olabilir ve yapmanız gereken işler artmış olabilir. Aynı zamanda birden fazla işi yapmaya çalışabilirsiniz ve bunun yorgunluğunu hissedebilirsiniz. Ancak bugün kendinizi iyi hissedeceksiniz ve yeni atılımlarda bulunmak için çeşitli araştırmalar yapacaksınız. Ayrıca sorumluluklarınızı yerine getirmek için daha fazla çalışmanız gerekebilir. Düşünceleriniz ve olaylara bakış açınız değişiyor. Böylece sizi rahatsız eden olaylar karşısında disiplinli ve sabırlı davranmayı başaracaksınız.