MHP’DEN İSTİFACILARA AĞIR SÖZLER

alparslan savaş kır
Paylaş
 

150 İSTİFA YALAN, 4 İSTİFA VAR

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mut İlçe Başkanlığı, geçtiğimiz günlerde partilerinden 150 kişiyle istifa ettiklerini duyuran gruba, sert ve ağır sözlerle yanıt verdi. MHP Mut İlçe Başkanı Alparslan Savaş Kır, parti binasında yaptığı basın açıklamasında, bugün itibariyle (pazartesi) sadece 4 üyenin istifasının İlçe Seçim Kuruluna verildiğini duyurdu. İstifacıları çıkar peşinde koşmakla itham eden Kır, yapılan basın açıklamasının çakma ve 150 kişilik istifanın ise yalan olduğunu söyledi.

İSTİFACILAR ÇIKAR PEŞİNDE

MHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve partililerin de katıldığı basın açıklamasında İlçe Başkanı Kır; istifacıların basın açıklamasındaki sözlerini anımsattı.

Kır, “MHP’den 15.09.2017 tarihinde  istifa  ettiklerini  kahraman  edasıyla  açıklayan ve içi  boş  teneke  gibi  gürültü  çıkaranlara, 150 kişi ile MHP’den  istifa  ettiklerini söyleyenlere ve yoldaşlarına, MHP Mut  İlçe  Teşkilatı  olarak  bizimde söyleyeceklerimiz  var” diyerek, istifacılara şu sözlerle yüklendi:

“Mut’taki  beyler ve  izinden  gittikleriniz  şunları  iyi  bilin; ‘Biz, 40  kişiyiz  birbirimizi  iyi  biliriz’ diye bir söz vardır. Bundan dolayı biz sizi çok  iyi  tanırız. Bu yüzden: 1- Gerçekte;  sizin  üzülmenizin  sevinmek  olduğunu,  kalbinizin  çifte  telli oynadığını, göz yaşlarınızın  da timsah göz yaşları olduğunu, 2- Hiç bir  zaman  Milliyetçi  Hareket  Partili  olmadığınızı,  Milliyetçi  Hareket  Partisini  çıkarlarınız  için  araç  olarak  kullandığınızı,  Milliyetçi  Hareket Partisinin  sırtından  geçinenlerden  olduğunuzu,  bundan  dolayı  da  istifa etmede hiç  zorlanmadığınızı, 3- Milliyetçi  Hareket  Partisi’nde  çıkar  peşinde koşarken  şimdi  farkına vardığınız  ülkenin  içinde  bulunduğu  vahim tablonun  ortadan  kalkması için,  bu güne kadar  herhangi  bir olumlu  faaliyetin  içinde  bulunmadığınızı, 4- Ürkiye  Cumhuriyeti  Devleti’nin  ‘beka’  sorunuyla  karşı karşıya olduğunu ifade  ederken,  gider  ayak  herhalde  kafanıza  taş  düşmüş  olacak ki  farkına varıyorsunuz  ama, adı  devlet olan  Milliyetçi  Hareket  Partisi Genel  Başkanı Sayın  Dr. Devlet  Bahçeli,  yıllardır, ‘devletin  beka sorunu var’ demesine  rağmen  içinizde  taşıdığınız  kin ve nefretten Dolayı  Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet  Bahçeli’yi   anlamak  için  hiç  çaba  göstermediğinizi,  5- Sizin  değişimden, gelişimden, büyümeden  neyi  kastettiğinizi, 6- Milliyetçi  Hareket  Partisi’nde  var olan  demokrasiyi ve istişareyi, başkalarının güdümünde  olduğunuzdan  Genel  Başkanımız  Sayın  Dr. Devlet  Bahçeli’ye  hakaret  ederek,  küfrederek ortadan  kaldırdığınızı, 7- Zihinleriniz  ipotek  altında  olduğundan  ve örümcek  bağladığından  ‘devlet’e  verilen desteğin’ (aşağıdan  yukarı hepiniz  devletin ne olduğunu  bilmediğinizden) AKP’ye verildiğini  kasden söyleyerek,   tertemiz vatandaşlarımızın  zihinlerini  bulandırdığınızı, 8- Daima  çıkar  hesabı yaptığınızdan, hangi  hesapların  peşinde  koştuğunuzu, 9- Umudunuzu  da , yol arkadaşlarınızı  da , yelken  açtıklarınızı  da,  yol aldığınız umut  denizinizi  de, 10- Meydanda   çakma  23 kişiyle  basın  toplantısı  yapıp,  6 kişiyle  istifa  edip, 150 kişi MHP’den  istifa  etti yalanınızı, 11- Ömrünce ‘önce ülkem, sonra  partim ve ben’ diyen  Milliyetçi  Hareket  Partisi  Genel  Başkanı  Sayın  Dr. Devlet  Bahçeli’yi  anlayamayan,  kin  ve  nefret  duygusunun  gözlerini kör ettiği  akıl  ve  idrak  yoksunlarının,  Milliyetçi  Hareket  Partisi’nin  sırtından  geçindikleri  süre  içinde, Milliyetçi  Hareket  Partisi’ne  ne fikri nede  fiziki  zerre  fayda  sağlamayanların,  bu saatten sonra  da  nerede  olurlarsa  olsunlar  aziz  Türk  Milletine de  verebilecekleri  hiç  bir  şeyin  olmadığını, gayet iyi biliyoruz.”

GİDİŞLERİ KALMALARINDAN HAYIRLI

MHP İlçe Başkanı Kır açıklamasının devamında; “Değerli  basın  mensupları; Milliyetçi  Hareket  Partisinde birlik- beraberlik-kardeşlik  esastır. Milliyetçi  Hareket Partisinde herkes düşüncelerini  rahatlıkla  söyleyebilmektedir.  Ancak , partimizde  hakarete ,  küfre, hasetliğe, fesatlığa, fitne-ficurluğa  yer yoktur,  edenlerinde  yeri  yoktur. Milliyetçi  Hareket  Partisi, Türklük  gurur ve  şuurunu  İslam  ahlak ve faziletini  kendine  temel felsefe  edinmiştir. Milliyetçi  Hareket  Partisi,  Türk  düşüncesinin  temsilcisidir. Milliyetçi Hareket  Partisi, hürriyet  ve  adaletin  teminatıdır. Milliyetçi  Hareket  Partisi, adam  müsveddelerinin  değil,  adam gibi  adamların  saf  tuttuğu, adamların  partisidir. Milliyetçi Hareket  Partisi, yıllardır  acı  ve çileyi  paylaşmış,  göz yaşı üzerine  kurulmuş  ve  Türk – İslam  ülküsüne  gönül  vermiş  filim  adamı değil,  gönül  adamı  ülkücülerin  partisidir. Bu sebeple;  20 Ağustos 2017 tarihinde yapılan 12. olağan kongremizde de ifade  ettiğim  gibi  gidişiniz,  kalmanızdan  daha  hayırlı  olmuştur.  Milliyetçi  Hareket  Partisinin  kapısı  herkese  açıktır.  İsteyen  girer,  isteyen çıkar. Hayırlı  olsun” şeklinde konuştu.

KAYHAN, AKP’DEN İSTİFA ETTİ

Basın açıklamasının devamında, istifacılar adına basın açıklaması yapan MHP eski ilçe başkanlarından Muhammet Kayhan’ın, AKP üyesi olduğunu, 18.08.2017 tarihi itibariyle de hiçbir siyasi partide kaydının bulunmadığını söyleyen ve konuyla ilgili belgeleri basın mensuplarıyla paylaşan İlçe Başkanı Kır, “Oradaki basın açıklaması yapan arkadaşın ve orada resimlerini gördüğünüz birçoğu bizim partilimiz değil. Derleme toplama insanlar. Kamuoyunun böylesi yalan dolan laflara itibar etmesini istemiyoruz. Bizler buradayız, her türlü kamuoyunu aydınlatmaya devam edeceğiz” dedi.

BAŞKA PARTİLERDEN OLANLAR BİZİ BAĞLAMAZ

Alparslan Savaş Kır, basın açıklamasının sonunda gazetecilerin sorularına verdiği yanıtlarda ise şunları söyledi: “Orada diğer partilerden de insanlar vardı. Bunlar kendi yanlarında çalışan işçiler, milleti meydanlara toplayamadıkları için hatıra binaen orada bulunan insanlar. 23-25 kişi var orada. İçlerinde 10 tane MHP’li insan yok. Başka partilerden insanların orada olması bizi bağlamaz, kendilerini bağlar. Mut ufak yer, herkes herkesi bilir. Konuşma metinlerini büyük ihtimalle,  bunların zaten o kapasiteleri yok; internetten indirmişlerdir, ağaları paşababaları metni ellerine vermiştir, onlarda okumuştur.”

mhp ilçe

Mut RengaRenk Haber Servisi

 

Bu yazı 2086 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

YAZAR HAKKINDA

Facebook’ta Bizi Bulun
REKLAMLAR
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Hayata daha umutlu ve iyimser bir açıdan bakabilirsiniz. Maddi konularda cömert olabilir, harcama yaparken pek fazla düşünmeyebilirsiniz. Fakat harcamalarınız artarken sonraki günleri düşünerek tasarruf etmeye başlasanız iyi olur. Çünkü ihtiyaçlarınız artacak. Bugün seyahate çıkabilir ve farklı şehirleri görmek isteyebilirsiniz. Seyahate çıkmak, spor yapmak ve çeşitli organizasyonlara katılmak enerji fazlanızı boşaltmanıza yardımcı olacak. Böylece beklentilerinizin yarattığı gerilimden uzaklaşıp keyif aldığınız konular ile ilgilenebilirsiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz bir yakınınızdan alacağınız teklif sizi heyecanlandıracak. Yeni sorumluluklar alabilirsiniz ve ciddi işler yapmak için harekete geçebilirsiniz. Hatta daha önce yapmış olduğunuz konudan tamamen farklı konular ile ilgilenebilirsiniz. Kazanmak ve başarılı olmak için kuvvetli arzular duyacaksınız ve bu arada kendinizi zorlayacaksınız. Girişimde bulunmadan önce bazı korkularınız uyanabilir. Ancak geleceğe yönelik isteklerinizi gerçekleştirmek için korkularınız ile başa çıkmanız ve bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerekiyor. Bugün önemli kişiler ile görüşebilirsiniz ve yeni atılımlarda bulunabilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde bazı kaygılar ile uyanabilirsiniz. Fakat kendinizi güçlü hissedeceksiniz ve çalışmalarınızı hızlandıracaksınız. Uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz. Bu arada yeni teklifler ile karşılaşmanız mümkün. Ayrıca siz de projelerinizi ortaya koyabilirsiniz. Bu arada konu ile ilgisi olmayan kişilere planlarınızı anlatmayın. Arkadaşlarınız iyi niyetli olsa bile kafanızı karıştırabilirler. Bu arada çocuklar ve iş arkadaşlarınız ile aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkların üzerine gitmeyin. Gün içinde karşılaşacağınız olaylar sizi heyecanlandıracak ve girişimde bulunmak için kuvvetli arzular duyacaksınız.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Farklı çevrelerden kişilerle tanışabilir ve yabancı ülkeden gelen kişilerle karşılaşabilirsiniz. Maddi fırsatları değerlendirmek için saygı duyduğunuz kişilerin görüşlerinden faydalanacaksınız. Güzel yatırım fırsatları karşınıza çıkarsa değerlendirmekten çekinmeyin. Evinizde rahat vakit geçirmek isteseniz de içinizden yükselen enerji sizi evinizin dışına çıkartacak. Açık havada dolaşmak keyfinizi yerine getirecek. Bu arada eski arkadaşlarınıza tesadüf edebilir ve geçmiş günleri konuşarak keyifli vakit geçirebilirsiniz.
ASLAN BURCU YORUMU
Kendinizi güçlü ve iyi hissettiğiniz bir dönemdesiniz. Gelişmeler yavaş olabilir fakat sizin istediğiniz yönde oluşuyor ve bu durum moralinizi yükseltiyor. Eskiden önemsediğiniz konulara daha farklı açılardan bakabilirsiniz ve yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Ev almak, evlenmek, çocuk sahibi olmak veya ortaklık benzeri konular ilginizi çekecek. İlginç kişiler ile iş birliği yapabilirsiniz ve yaratıcı fikirleriniz ile çevrenizi etkileyebilirsiniz. Özgür ve güçlü kişilerin desteğini alacaksınız. Ayrıca farklı çözümleriniz ile çevrenizi etkileyeceksiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
Tuhaf kaygılarınız olabilir... İçinde bulunduğunuz durumu gözden geçireceksiniz. Hem geleceğe yönelik istekleriniz değişmiş olabilir, hem de geçmişte yaşamış olduklarınızı sorgulayabilirsiniz. Özellikle annenizin davranışlarını inceleyebilirsiniz ve ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Artık içinde bulunduğunuz duruma daha farklı bir açıdan bakacaksınız ve düşünceleriniz tamamen değişecek. Eski kararlarınızdan vaz geçebilirsiniz. Bu arada sağlığınıza özen gösterin. Özellikle ilaç kullanırken tedbirli olun. Dikkatinizi dağıtan sorunlardan uzaklaşın ve yakınlarınızı kritik etmekten vazgeçin. Dikkatinizi kendinize yöneltin.
TERAZİ BURCU YORUMU
İyimser ve neşeli duygular içinde olacaksınız. Yolculuğa çıkabilir, farklı şehirleri ve ülkeleri görüp tanıyabilirsiniz. İçinizde hissettiğiniz yoğun duygulardan ve mücadeleden uzaklaşacaksınız. Bugün beklentilerinizin uyandırdığı sabırsızlık ve tahammülsüzlük halinden uzaklaşıp keyif aldığınız konular ile ilgileneceksiniz. Seyahate çıkmak ve eğlenceli ortamlarda bulunmak keyfinizi yerine getirecek. Hiçbir şey yapamıyorsanız, bugün açık havada dolaşın ve çevreniz ile ilgilenin. İyimser ve rahat kişiler ile görüşmek, sizi de rahatlatacak.
AKREP BURCU YORUMU
Çevre gezileri, seyahatler ve eğlenceli ortamlar keyfinizi yerine getirecek. İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve yaşam enerjiniz yüksek. Ancak isteklerinizin gerçekleşmesi için gelişmeleri beklemeniz gerekiyor. Bu arada evle ilgili konular veya çocuklar, kardeşler ile ilgili karışıklıklar kafanızı karıştırabilir. Fakat bugün dikkatinizi sizi heyecanlandıran konulara yönelteceksiniz. Güçlü dostlarınız, gücüne güvendiğiniz kişiler ile görüşebilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde önemsediğiniz aile büyükleri ile ilgilenmeniz gerekebilir. Özellikle sorumluluk hissettiğiniz kişiler ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Bazı gelişmeler tarzınızı değiştirmenize neden olabilir.
YAY BURCU YORUMU
Bugün önceden planlanmış bir davete gidebilirsiniz. Eski dostlarınızla karşılaşmak duygularınızın derinleşmesine neden olabilir. Endişelerinizi ve karamsar duygularınızı sevdiğinize ve dostlarınıza yansıtmaktan kaçının. Sevdiğinizin davranışlarını izleyebilir ve meydana gelen değişikliğin nedenlerini çözmeye çalışabilirsiniz. Beklemediğiniz davranışlar ve olaylar karşısında duygularınız karışabilir fakat mantığınız ile hareket ederseniz, sorunları çözebilirsiniz. Bu arada sevdiğinizin sizi anlamadığını düşüneceksiniz ancak o da ihmal edildiğini düşünebilir. Arkadaşlarınıza ayırdığınız zamanın bir kısmını sevdiğinize ayırın ve duygularınızı anlatmayı deneyin.
OĞLAK BURCU YORUMU
Tepkilerinizi denetlemeniz pek kolay değil. Özellikle isteklerinizin yükseldiği bir dönemde sakin ve uyumlu durabilmek zor... Fakat yabancı ortamlar ve farklı mekanlar size çekici gelecek. Ayrıca yeni yerler keşfetmek, keyfinizi yerine getirecek. Bugün açık havada dolaşabilirsiniz veya seyahat hazırlıkları yapabilirsiniz. Yabancı ülkeler veya değişik felsefeye sahip kişiler, ilginizi çekecek. Bu arada sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor. Soğuk algınlığı ve ateşli hastalıklara karşı tedbirli olun. Günün ilerleyen saatlerinde uzaklarda yaşayan ve uzun zamandır görmediğiniz dostlarınız ziyaretinize gelebilir. Veya siz onların ziyaretine gitmek için yolculuk hazırlıkları yapabilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
Keyifli olduğunuz bir gün. Yaşam enerjiniz yükseliyor ve duygularınız değişiyor. Bugün sevdiğiniz işler ile ilgilenecek ve dostlarınız ile birlikte keyifli organizasyonlar yapacaksınız. Sevdiklerinizin sıcak ilgisi ve davetleri duygularınızı değiştirmenize yardımcı olacak ve üzerinizde hissettiğiniz baskı duygusundan uzaklaşacaksınız. Bu arada farklı çevreler ve değişik insanlar ile tanışabilir, yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Bilim kurgu filmleri ve fantastik romanlar daha çok ilginizi çekecek.
BALIK BURCU YORUMU
Güçlü kişilerin desteğini alabilirsiniz ve arkadaşlarınıza önemsediğiniz konuları anlatabilirsiniz. Ekip çalışmaları ve yapacağınız organizasyonlarda başarılı olmak için büyük bir gayret göstereceksiniz. Çocuklar, kardeşleriniz ve arkadaşlarınıza yardımcı olabilirsiniz. Aynı zamanda sevdikleriniz de sizi destekleyecek ve bugün kendinizi daha farklı hissedeceksiniz. Sevdiğiniz konular ile ilgilenebilirsiniz ve endişelerinizden uzaklaşıp isteklerinizi sempatik bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. İlişkileriniz yeni boyutlar kazanacak ve bu arada karşılaştığınız güçlü kişilerden etkileneceksiniz ve kendinizi yenilemek için harekete geçeceksiniz.