MHP’DEN İSTİFACILARA AĞIR SÖZLER

Paylaş
 

150 İSTİFA YALAN, 4 İSTİFA VAR

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mut İlçe Başkanlığı, geçtiğimiz günlerde partilerinden 150 kişiyle istifa ettiklerini duyuran gruba, sert ve ağır sözlerle yanıt verdi. MHP Mut İlçe Başkanı Alparslan Savaş Kır, parti binasında yaptığı basın açıklamasında, bugün itibariyle (pazartesi) sadece 4 üyenin istifasının İlçe Seçim Kuruluna verildiğini duyurdu. İstifacıları çıkar peşinde koşmakla itham eden Kır, yapılan basın açıklamasının çakma ve 150 kişilik istifanın ise yalan olduğunu söyledi.

İSTİFACILAR ÇIKAR PEŞİNDE

MHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve partililerin de katıldığı basın açıklamasında İlçe Başkanı Kır; istifacıların basın açıklamasındaki sözlerini anımsattı.

Kır, “MHP’den 15.09.2017 tarihinde  istifa  ettiklerini  kahraman  edasıyla  açıklayan ve içi  boş  teneke  gibi  gürültü  çıkaranlara, 150 kişi ile MHP’den  istifa  ettiklerini söyleyenlere ve yoldaşlarına, MHP Mut  İlçe  Teşkilatı  olarak  bizimde söyleyeceklerimiz  var” diyerek, istifacılara şu sözlerle yüklendi:

“Mut’taki  beyler ve  izinden  gittikleriniz  şunları  iyi  bilin; ‘Biz, 40  kişiyiz  birbirimizi  iyi  biliriz’ diye bir söz vardır. Bundan dolayı biz sizi çok  iyi  tanırız. Bu yüzden: 1- Gerçekte;  sizin  üzülmenizin  sevinmek  olduğunu,  kalbinizin  çifte  telli oynadığını, göz yaşlarınızın  da timsah göz yaşları olduğunu, 2- Hiç bir  zaman  Milliyetçi  Hareket  Partili  olmadığınızı,  Milliyetçi  Hareket  Partisini  çıkarlarınız  için  araç  olarak  kullandığınızı,  Milliyetçi  Hareket Partisinin  sırtından  geçinenlerden  olduğunuzu,  bundan  dolayı  da  istifa etmede hiç  zorlanmadığınızı, 3- Milliyetçi  Hareket  Partisi’nde  çıkar  peşinde koşarken  şimdi  farkına vardığınız  ülkenin  içinde  bulunduğu  vahim tablonun  ortadan  kalkması için,  bu güne kadar  herhangi  bir olumlu  faaliyetin  içinde  bulunmadığınızı, 4- Ürkiye  Cumhuriyeti  Devleti’nin  ‘beka’  sorunuyla  karşı karşıya olduğunu ifade  ederken,  gider  ayak  herhalde  kafanıza  taş  düşmüş  olacak ki  farkına varıyorsunuz  ama, adı  devlet olan  Milliyetçi  Hareket  Partisi Genel  Başkanı Sayın  Dr. Devlet  Bahçeli,  yıllardır, ‘devletin  beka sorunu var’ demesine  rağmen  içinizde  taşıdığınız  kin ve nefretten Dolayı  Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet  Bahçeli’yi   anlamak  için  hiç  çaba  göstermediğinizi,  5- Sizin  değişimden, gelişimden, büyümeden  neyi  kastettiğinizi, 6- Milliyetçi  Hareket  Partisi’nde  var olan  demokrasiyi ve istişareyi, başkalarının güdümünde  olduğunuzdan  Genel  Başkanımız  Sayın  Dr. Devlet  Bahçeli’ye  hakaret  ederek,  küfrederek ortadan  kaldırdığınızı, 7- Zihinleriniz  ipotek  altında  olduğundan  ve örümcek  bağladığından  ‘devlet’e  verilen desteğin’ (aşağıdan  yukarı hepiniz  devletin ne olduğunu  bilmediğinizden) AKP’ye verildiğini  kasden söyleyerek,   tertemiz vatandaşlarımızın  zihinlerini  bulandırdığınızı, 8- Daima  çıkar  hesabı yaptığınızdan, hangi  hesapların  peşinde  koştuğunuzu, 9- Umudunuzu  da , yol arkadaşlarınızı  da , yelken  açtıklarınızı  da,  yol aldığınız umut  denizinizi  de, 10- Meydanda   çakma  23 kişiyle  basın  toplantısı  yapıp,  6 kişiyle  istifa  edip, 150 kişi MHP’den  istifa  etti yalanınızı, 11- Ömrünce ‘önce ülkem, sonra  partim ve ben’ diyen  Milliyetçi  Hareket  Partisi  Genel  Başkanı  Sayın  Dr. Devlet  Bahçeli’yi  anlayamayan,  kin  ve  nefret  duygusunun  gözlerini kör ettiği  akıl  ve  idrak  yoksunlarının,  Milliyetçi  Hareket  Partisi’nin  sırtından  geçindikleri  süre  içinde, Milliyetçi  Hareket  Partisi’ne  ne fikri nede  fiziki  zerre  fayda  sağlamayanların,  bu saatten sonra  da  nerede  olurlarsa  olsunlar  aziz  Türk  Milletine de  verebilecekleri  hiç  bir  şeyin  olmadığını, gayet iyi biliyoruz.”

GİDİŞLERİ KALMALARINDAN HAYIRLI

MHP İlçe Başkanı Kır açıklamasının devamında; “Değerli  basın  mensupları; Milliyetçi  Hareket  Partisinde birlik- beraberlik-kardeşlik  esastır. Milliyetçi  Hareket Partisinde herkes düşüncelerini  rahatlıkla  söyleyebilmektedir.  Ancak , partimizde  hakarete ,  küfre, hasetliğe, fesatlığa, fitne-ficurluğa  yer yoktur,  edenlerinde  yeri  yoktur. Milliyetçi  Hareket  Partisi, Türklük  gurur ve  şuurunu  İslam  ahlak ve faziletini  kendine  temel felsefe  edinmiştir. Milliyetçi  Hareket  Partisi,  Türk  düşüncesinin  temsilcisidir. Milliyetçi Hareket  Partisi, hürriyet  ve  adaletin  teminatıdır. Milliyetçi  Hareket  Partisi, adam  müsveddelerinin  değil,  adam gibi  adamların  saf  tuttuğu, adamların  partisidir. Milliyetçi Hareket  Partisi, yıllardır  acı  ve çileyi  paylaşmış,  göz yaşı üzerine  kurulmuş  ve  Türk – İslam  ülküsüne  gönül  vermiş  filim  adamı değil,  gönül  adamı  ülkücülerin  partisidir. Bu sebeple;  20 Ağustos 2017 tarihinde yapılan 12. olağan kongremizde de ifade  ettiğim  gibi  gidişiniz,  kalmanızdan  daha  hayırlı  olmuştur.  Milliyetçi  Hareket  Partisinin  kapısı  herkese  açıktır.  İsteyen  girer,  isteyen çıkar. Hayırlı  olsun” şeklinde konuştu.

KAYHAN, AKP’DEN İSTİFA ETTİ

Basın açıklamasının devamında, istifacılar adına basın açıklaması yapan MHP eski ilçe başkanlarından Muhammet Kayhan’ın, AKP üyesi olduğunu, 18.08.2017 tarihi itibariyle de hiçbir siyasi partide kaydının bulunmadığını söyleyen ve konuyla ilgili belgeleri basın mensuplarıyla paylaşan İlçe Başkanı Kır, “Oradaki basın açıklaması yapan arkadaşın ve orada resimlerini gördüğünüz birçoğu bizim partilimiz değil. Derleme toplama insanlar. Kamuoyunun böylesi yalan dolan laflara itibar etmesini istemiyoruz. Bizler buradayız, her türlü kamuoyunu aydınlatmaya devam edeceğiz” dedi.

BAŞKA PARTİLERDEN OLANLAR BİZİ BAĞLAMAZ

Alparslan Savaş Kır, basın açıklamasının sonunda gazetecilerin sorularına verdiği yanıtlarda ise şunları söyledi: “Orada diğer partilerden de insanlar vardı. Bunlar kendi yanlarında çalışan işçiler, milleti meydanlara toplayamadıkları için hatıra binaen orada bulunan insanlar. 23-25 kişi var orada. İçlerinde 10 tane MHP’li insan yok. Başka partilerden insanların orada olması bizi bağlamaz, kendilerini bağlar. Mut ufak yer, herkes herkesi bilir. Konuşma metinlerini büyük ihtimalle,  bunların zaten o kapasiteleri yok; internetten indirmişlerdir, ağaları paşababaları metni ellerine vermiştir, onlarda okumuştur.”

mhp ilçe

Mut RengaRenk Haber Servisi

 

Bu yazı 2317 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

YAZAR HAKKINDA

Facebook’ta Bizi Bulun
REKLAMLAR
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Aniden meydana gelen olaylar duygularınızı değiştirebilir ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Daha önce değer vermediğiniz konular şimdi dikkatinizi çekecek, ancak abartılı davranışlarda bulunmaktan kaçınmalısınız. Ayrıca bazı şeylere olduğundan daha fazla değer vermiş olduğunuzu düşünebilirsiniz. Veya değerli ve sizi destekleyenleri küçümsemeniz mümkün. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün ve sorunları büyütmekten kaçınmanız gerekiyor. İsteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyabilirsiniz ve sabırsızlık hissedebilirsiniz. Davetler ve alacağınız teklifler sizi heyecanlandıracak.
BOĞA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve kendinizi şanslı hissedeceksiniz. Özellikle saygı duyduğunuz kişilerin sizi desteklediğini anlayabilirsiniz ve farklı çevreler ile ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz. Yabancılar ile işbirliği yapabilirsiniz ve hoş fırsatlar ile karşılaşabilirsiniz. Kendinizi yenilemek istediğiniz bir dönemdesiniz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için stratejinizi değiştirebilir ve projelerinizi gözden geçirebilirsiniz. Parasal ihtiyaçlar veya önemsediğiniz kişilerin davranışları üzerinizde baskı duygusu uyandırabilir fakat bugün kendinizi daha güçlü ve iyi hissedeceksiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Bazı karışıklıklar olabilir fakat projelerinizi gerçekleştirmek için kararlı davranacaksınız ve konusunda uzman olan kişiler ile görüşeceksiniz. Çeşitli seminerler ve eğitim programlarına katılabilirsiniz. Büyük organizasyonlar içinde yer alabilirsiniz veya organizasyonlara davet edilebilirsiniz. Şimdiye kadar yapmış olduğunuz işlerin dışında çok farklı konulara ilgi duyabilirsiniz ve girişimde bulunmak için harekete geçebilirsiniz. İletişim trafiğiniz hareketli olacak. Bu arada işler yavaş gelişebilir fakat kararlı bir biçimde sürdürmeyi başaracaksınız.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Yoğun duygular hissederek güne başlayacaksınız ve karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandıracak. Eviniz ile ilgilenebilirsiniz veya iş yerinizde bazı düzenlemeler yapabilirsiniz. Daha önce başlamış olduğunuz işler ile ilgili bazı karışıklıklar çıkmış olabilir ve sizin istekleriniz artmış olabilir. Seyahatler ve çeşitli organizasyonlar yapmak keyfinizi yerine getirecek. Parasal konulara yönelik çalışmalarınızı hızlandırmak isteyeceksiniz ancak isteklerinizi gerçekleştirmek için kendinizi fazla zorlamayın. Önemsediğiniz kişiler ve saygı duyduğunuz çevreler sizi destekleyecek. Olaylara daha farklı açılardan bakabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz.
ASLAN BURCU YORUMU
Çalışmalarınızı istediğiniz gibi sürdürmeye devam edeceksiniz ve bu arada eski projelerinizi gerçekleştirmek için kararlı davranmayı başaracaksınız. Sizi engelleyen kişiler olabilir veya gelişmeler olması gerekenden daha yavaş olabilir. Ancak dirayetli ve azimli bir tavır içinde olacaksınız ve bu arada bazı alışkanlıklarınızı değiştireceksiniz. Dişleriniz ile ilgili bakım, tedavi benzeri konular ile ilgilenebilirsiniz. Ayrıca sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor. Baskı hissettiğiniz durum ile ilgili düşünceleriniz değişebilir ve böylece eski kararlarınız hakkında bazı değişiklikler yapabilirsiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi iyi hissedeceksiniz ve hareketli bir gün geçireceksiniz. Eviniz veya iş yerinizde bazı düzenlemeler yapabilirsiniz. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve daha önce yapmış olduğunuz planlarınızı uygulamak için sabırlı ve kararlı çalışmalar yapabilirsiniz. Bu arada saygı duyduğunuz kişilerin yardımını isteyebilirsiniz. Büyükleriniz ile aranızdaki ilişkiler daha sıcak olacak. Bazı karışıklıklar olsa bile bunların üzerinde fazla durmayacaksınız. Sistemli ve disiplinli bir tavır içinde çalışmalarınızı sürdürmeyi başaracaksınız.
TERAZİ BURCU YORUMU
Biraz gergin ve isteksiz uyanabilirsiniz. Duygularınızın dalgalandığı bir gün... Karşılaştığınız olaylar ve kişilerin davranışlarından etkilenebilirsiniz ve bilinçaltınız uyanabilir. Alıngan ve hassas olduğunuz bir gün. Ancak duygularınızı denetlemeniz gerekiyor. Aniden gelişen olaylar sizi biraz huzursuz edebilir fakat aynı zamanda sizin üzerinizde canlandırıcı etkisi olacak ve dikkatinizi kendinize odaklayacaksınız. Şimdiye kadar yaptıklarınızı gözden geçirebilir ve isteklerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz. Hareket halinde olmak karamsar duygulardan uzaklaşmanıza yardımcı olacak.
AKREP BURCU YORUMU
Güne hevesli başlayacaksınız ve önem verdiğiniz kişiler veya konular ile ilgileneceksiniz. Aldığınız bazı haberler kafanızı karıştırmış olabilir. Ancak sabırlı ve dirayetli davranmayı başarabilirsiniz. Bu arada düşünceleriniz değişebilir ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Büyüklerinizin veya karşılaştığınız bazı olayların sizi engellediğini düşünebilirsiniz. Fakat sabırlı olun ve karar vermek için acele etmeyin. Daha iyimser ve anlayışlı davranmak için gayret gösterin. Özellikle parasal sorunlarınızı sevdiklerinize yansıtmaktan kaçınmalısınız.
YAY BURCU YORUMU
Bugün dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacaksınız ve çeşitli programlar yapacaksınız. Planlarınızı arkadaşlarınıza anlatabilirsiniz ve ikna edici olabilirsiniz. Ekip çalışmalarında başarılı olacağınız bir dönemdesiniz. Arkadaşlarınız ile buluşabilir ve yakınlarınızın yardımını isteyebilirsiniz. Yapıcı ve olumlu tavırlarınız ile hem güçlü kişileri etkileyeceksiniz, hem de arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız. Kendi içinizde duygusal karmaşa olabilir fakat duygularınızı çevrenizdeki kişilere yansıtmayacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kararlı davranacaksınız. Moraliniz giderek yükseliyor.
OĞLAK BURCU YORUMU
Güne heyecanlı ve istekli başlayacaksınız. Fakat duygularınızı denetlemek için gayret göstermeniz gerekiyor. Özellikle gün içinde karşılaştığınız olaylara duygusal tepkiler göstermeseniz iyi olacak. Hırslı ve zorlayıcı bir tavır içinde bulunmayın ve sabırlı olun. Çünkü gelişmeler sizin beklediğiniz kadar hızlı olmayabilir. Veya daha önce hesaplamadığınız durumlar ortaya çıkabilir. Sabırlı ve sakin davranmayı başarabilirseniz, isteklerinizi gerçekleştirmeniz mümkün olacak. Bu arada yapabileceğinizden daha büyük sorumluluklar almanız mümkün. Veya olabileceklerden daha fazla beklentileriniz olabilir. Fakat saygı duyduğunuz kişilere danışabilirsiniz ve onların tavsiyesini alabilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
Eski fikirleriniz ve özellikle büyükleriniz ile ilgili düşünceleriniz derinleşebilir. Çocukluk günlerinizi hatırlayabilirsiniz ve eski arkadaşlarınız ile haberleşebilirsiniz. Bu arada önem verdiğiniz kişilerin sağlığı ile ilgilenmeniz gerekebilir. Veya size ihtiyacı olan yakınlarınıza yardımcı olmanız gerekebilir. Bu arada iş arkadaşlarınız, çocuklar ve komşularınız ile aranızda çıkabilecek anlaşmazlıklar kafanızın karışmasına neden olabilir. Fakat yaşam enerjinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve sorunlar ile başa çıkabilecek gücü içinizde hissedeceksiniz.
BALIK BURCU YORUMU
Hayal gücünüzü uyandıran konular ile ilgilenmek hoşunuza gidiyor ancak düşünceler zihninizin derinlerine inebilir ve bu durum yapmanız gereken pratik işlere odaklanmanız zorlaştırabilir. Buna karşılık hayal gücü gerektiren işler ve sanatsal faaliyetlerde bulunanlar için verimli bir gün. Bilincinizin derinlerinden yükselen gizli arzularınız uyanabilir ve bilinenden daha başka konuları araştırabilirsiniz. Bugün uzun zamandır görmediğiniz yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz ve eski bir arkadaşınız ile karşılaşabilirsiniz. Bu arada alacağınız teklifler sizi harekete geçirebilir.