KUYUCUOĞLU: “ENİS BERBEROĞLU, BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLA.”

Paylaş
 

Mut’ta muhtarlar ve STK temsilcileriyle iftarda buluşan CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan İstanbul’a yaptığı ‘Adalet Yürüyüşü’ konusunda açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin OHAL altında birçok hukuksuz ve adaletsiz uygulamalarla karşılaştığını savunan Kuyucuoğlu, “Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu adalet için yürüyor. Türkiye Cumhuriyeti belki de Dünya tarihinde görülmemiş şeylerden biri. Bu sadece Enis Berberoğlu olayına bağlanacak bir konu değil. Enis Berberoğlu meselesi, bardak ağzına kadar dolmuş, taşacak son damla. Ülkede adalet kalmadığı, kimse adalet hakkını arayamadığı için yapılan bir yürüyüş” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, Mut’ta muhtarlar ve STK temsilcilerine iftar yemeği verdi. Fikret Ünlü Yüzme Havuzunda verilen iftar yemeğine, mahalle muhtarları, sivil toplum örgütlerinden temsilciler, CHP Mut İlçe Başkanı Abdurrahman Günay ve partililer katıldı.

YSK KARARI VİCDANLARI YARALADI

Yenilen iftar yemeğinin ardından bir konuşma yapan CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, ülkede yaşanan haksızlıklara ve hukuksuzluklara değindi. 2017 referandumunda vatandaşın verdiği karara saygı duyduklarını belirten Kuyucuoğlu, “Ancak bu referandumda şartların eşit olmadığı ve OHAL kapsamında yapılması nedeniyle ciddi eşitsizliklerin ve haksızlıkların olduğunu ve seçim gecesinde YSK’nin aldığı kararla vicdanlarda bir kısım rahatsızlıklar yarattığını hepimiz biliyoruz” dedi.

HUKUK DEVLETİ TAHRİBATA UĞRADI

Son dönemde Türkiye’de ciddi sıkıntılar yaşandığını kaydeden Kuyucuoğlu, hukuk devleti deneyiminin 15 Temmuz sonrası büyük oranda tahribata uğradığını ve ihlal edildiğini söyledi. 1 yıldır Olağanüstü Hal (OHAL) altında yaşadığımızı ifade eden Kuyucuoğlu, şöyle konuştu: “Bir kısım insan haklarıyla, özgürlüklerle ilgili yasalar askıya alındı. Ve şu anda OHAL nedeniyle KHK’lerle ülke büyük oranda yönetiliyor. KHK’lerin 1 ay içerisinde meclise gelmesi lazım, ama bugüne kadar bir tane geldi. Bu kararnamelere istinaden, 15 Temmuz sonrası 150 bine yakın insan devletten tasfiye edildi; FETÖ terör örgütüne ilişkilendirilerek. Tabi bu ilişkinin doğru olup olmadığına mahkemeler karar verecek. Varsa cezalarını verecek. Ama hiçbir şekilde delil olmadan, işinden aşından edilen veya cezaevine konulan insanlar var. Bununla ilgili komisyonlar kurulmasına karar verildi. Ancak bir yıl geçmesine rağmen ancak bir ay önce kuruldu. Hala da bu komisyon çalışmıyor. Bu ihraç edilen, cezaevine atılan insanların ne kadarının suçlu olduğunu bilmiyoruz. Haksız yere atılanlar da var içlerinde. FETÖ’yle hiç ilgisi olmayan, işinde aşında olanlar da var, akademisyenler de var, öğretmenler de var. Askeri öğrenciler var, hiçbir şeyden haberi olmayan genç çocuklar. Üç günlük askerler var. Bunu vicdanlar kabul etmiyor. Suçlular tabiî ki cezasını çeksin, bu konuda hiç tereddüdümüz yok. Ama suçsuz yere de çok sayıda insanın, binlerce insanın cezalandırılması kabul edilebilir bir şey değil. OHAL’i fırsat bilerek, siyasetle alakası olmayan veya demokrasiyi özgürlükleri savunan insanları devletten tasfiye etmek doğru bir yaklaşım değil.”

HUKUK VE SİYASET AYRI OLMALI

OHAL’le birlikte 4 bin 300 civarında hakim ve savcının görevlerinden alındıklarını belirten Kuyucuoğlu,  “Doğrudur yanlıştır, değerlendirilir. Buna bir şey demiyoruz; ama bunların yerine getirilen hakim ve savcılar, avukatlıktan getirilenler parti yöneticisi olunca veya parti mensubu olunca o zaman o ülkede hukukla ilgili soru işaretleri başlar. Türkiye bunu yaşıyor şu anda” dedi.

Enis Berberoğlu’nun kararını veren hakimin de partiyle ilgili biri olduğunu söyleyen Kuyucuoğlu, “Hukukun işleyeceği yerde partinin ve siyasetçinin olmaması lazım. En tehlikeli konulardan birisi bu. O zaman insanların güvencesi kalmaz. Adaletin tecelli edeceği yerde, siyasi tavrın bir kenarda olması lazım. Ülkemizdeki en büyük tehlikelerden birisi bu” şeklinde konuştu.

KILIÇDAROĞLU ADALET ARIYOR

Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adalet için, Ankara’dan İstanbul’a 435 km’lik bir yol yürüdüğünü belirten Kuyucuğlu şunları söyledi: “Türkiye Cumhuriyeti’nde belki de Dünya tarihinde görülmemiş şeylerden biri. Bir Ana Muhalefet Genel Başkanı adalet arıyor. Yürüyerek protesto ediyor. Ülkede adalet kalmadı, diyor. Bu sadece Enis Berberoğlu olayına bağlanacak bir konu değil. Enis Berberoğlu meselesi bardak ağzına kadar dolmuş, taşacak son damla. Ülkede adalet kalmadığı, kimse adalet hakkını arayamadığı için yapılan bir yürüyüş.”

BERBEROĞLU DELİLSİZ MAHKUM EDİLDİ

Enis Berberoğlu’nun gazeteci kökenli milletvekili olduğunu ve bir haberden dolayı casusluk iddiasıyla müebbet hapse mahkum edilip, sonra cezasının hafifletici nedenlerle 25 yıla çevrildiğini dile getiren Kuyucuoğlu, bununla ilgili hiçbir delil ve kanıtın bulunmadığını savundu.

ADALET VE HUKUK HERKESE LAZIM

Adalet ve hukukun herkese lazım olduğunu söyleyen Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, “Yarın Recep Tayyip Erdoğan’a da lazım olacak. Biz o zaman da adalet diyeceğiz, sadece bugün değil” dedi.

kuyucuoğlu iftar

Mut RengaRenk Haber Servisi

Bu yazı 749 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

YAZAR HAKKINDA

Facebook’ta Bizi Bulun
REKLAMLAR
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Karşılaştığınız olaylar düşüncelerinizi ve duygularınızı derinleştirecek. Geçmişte yaşadıklarınızı hatırlayabilir ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. İçinde bulunduğunuz durumu sorgulayabilir, şimdiye kadar yaptıklarınızı gözden geçirebilirsiniz. Düşüncelerin derinliklerinde kaybolmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Yoksa dalgınlık ve unutkanlıklar ortaya çıkabilir. Fakat yaşam enerjinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve kafanızı karıştıran durumlar olsa bile kararlı davranmayı başaracaksınız. Günün ilerleyen saatlerinde derinden etkileyici olaylar olabilir ve bilinçaltınız uyanabilir.
BOĞA BURCU YORUMU
Sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor. Özellikle beslenmenize ve uykunuza dikkat etmelisiniz. Uykusuzluk, yorgunluk ve karamsar duygular yüzünden sağlığınız kolay bozulabilir. Nezle, soğuk algınlığı benzeri rahatsızlıklara kolay yakalanabilirsiniz. Özellikle boğaz bölgenize özen gösterin. Öğle saatlerinde duygularınız değişecek ve karşılaşacağınız olaylar hayal gücünüzü uyandıracak. Hayal gücü gerektiren alanlarda çalışmalar yapanlar için uygun zaman. Ayrıca sanatsal faaliyetler ve sanatçılar ilginizi çekecek. Hayal gücünüzü besleyen film ve kitaplar ile ilgilenebilirsiniz. Yaşantınızda köklü değişiklikler yapmanız mümkün.
İKİZLER BURCU YORUMU
Zihinsel ve fiziksel açıdan yükseldiğiniz bir dönemdesiniz. Alacağınız bazı haberler sizi heyecanlandıracak ve hemen harekete geçeceksiniz. İlginç organizasyonlara ve çeşitli davetlere katılabilir, eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Yeni tanışacağınız kişiler ile arkadaş olabilir ve ilginç şeyler öğrenebilirsiniz. Özgür kişiler ve yaratıcılık gerektiren konularda uzman olanlar dikkatinizi çekecek. Ayrıca şimdiye kadar ilginizi çekmeyen konulara ilgi duyabilir ve eğitim programlarına katılabilirsiniz. Çeşitli seminerler ve kurslara ilgi duyacaksınız.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Gerçekleştirmek istediğiniz her ne varsa, rüyanızda gerçekleştirmiş olarak uyanabilirsiniz. Sabah saatlerinde sürpriz olarak değerlendireceğiniz durumlar ile karşılaşmanız mümkün. İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve sabırsızlık hissedebilirsiniz. Yapabileceğinizden daha büyük sorumluluklar almaktan kaçının ve özellikle güçlü kişileri karşınıza alacak davranışlarda bulunmayın. Aslında hoş fırsatlar ile karşılaştığınız bir dönemdesiniz ancak fırsatları iyi değerlendirebilmek için bakış açınızı değiştirmeniz gerekiyor. Fakat sabırlı davranabilirsiniz ve böylece duygularınızı denetlemeyi başarabilirsiniz.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün önemsediğiniz kişiler ile ilgilenebilir ve değiştirmeyi arzu ettiğiniz bazı alışkanlıklarınızı değiştirmek için harekete geçebilirsiniz. Beslenme alışkanlığınızı, uyku düzeninizi veya gardrobunuzu değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Güzel görünmek ve sağlıklı olmak için kuvvetli arzular duyacak ve kendinizi disipline etmek için gayret göstereceksiniz. Bu arada kendinizi fazla zorlamasanız iyi olacak. Öğle saatlerinde duygularınız değişecek ve arkadaşlarınız ile haberleşeceksiniz. Bilgisayar teknolojisi ve yeni keşifler ilginizi çekecek.
BAŞAK BURCU YORUMU
Sabah biraz gergin olabilirsiniz. Ilık bir duş alıp kendinizi rahatlatın. Sevdiğiniz kokular ve bitki çayları ile duygularınızı dengeleyebilirsiniz. İsteklerinizin zorlayıcı etkisi geriliminizi arttırıyor. Ancak sabırlı ve disiplinli davranarak yoğunlaşan duygularınız ile başa çıkabilirsiniz. Üstelik büyüklerinizin desteğini aldığınız bir dönemdesiniz. Önemsediğiniz kişilerin takdir ve desteği ile karşılaşmak moralinizi yükseltecek. Öğle saatlerinde duygularınız değişecek ve geleceğe yönelik hayaller kuracaksınız. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiler yeni boyutlar kazanıyor. Güçlü ve etkileyici kişilere aşık olabilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Güne sakin başlayacaksınız. Fakat düşüncelerinizin derinleştiği bir dönemdesiniz. Detayların önemli olduğu işler yapıyorsanız başarılı olacaksınız. Ayrıca gözden kaçmış veya unutulmuş bazı ayrıntıları tespit edecek ve özellikle gizlenmiş konuları ortaya çıkaracaksınız. Fakat şimdilik bunları kendinize saklayın ve aklınızdan geçenleri ortaya koymadan önce bir kez daha gözden geçirin. Yanlış anlamalar olabileceğini düşünerek davranın. Öğle saatlerinde karşılaşacağınız olaylar hayal gücünüzü uyandıracak. İdeallerinizi değiştirmeniz mümkün.
AKREP BURCU YORUMU
Yoğun duygularla güne başlayabilir ve yapılacak işlerinizi planlayabilirsiniz. Aslında önceden planlamış olduğunuz işleri yapmak için çok hareketli bir gün geçirmeniz mümkün. Bu arada sağlığınıza özen gösterin ve kendinizi çok fazla yormaktan kaçının. Bu arada sabırsız olabilirsiniz. Alıngan ve hassas haliniz öğlene doğru değişecek. Hayal gücü gerektiren alanlarda çalışmalar yapanlar için uygun vakit. Özellikle ideallerini gerçekleştirmek için dikkatini odaklamış olanlar başarılı çalışmalar yapabilirler. Mistikler ve gizemli kişiler ile karşılaşabilirsiniz.
YAY BURCU YORUMU
Eviniz veya iş yerinizle ilgili bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir. Şimdiye kadar uyguladığınız sistem ve düzenlemelerle ilgili değişikliğe zorlayan durumlar ortaya çıkabilir. Öğlene doğru alacağınız haberler ve karşılaştığınız olaylar duygularınızı ve hayal gücünüzü uyandıracak. Nedeni belirsiz durumlar ortaya çıkabilir ve bilinçaltınız harekete geçebilir. İdeallerinizi gözden geçirebilirsiniz fakat aceleci davranmayın ve olayların gelişmesini bekleyin. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli organizasyonlara katılabilir, hareketli bir gün geçirebilirsiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Duygularınızın dalgalandığı bir gün... Eski isteklerinizi hatırlayabilirsiniz ve sevdikleriniz ile aranızdaki ilişkileri gözden geçirebilirsiniz. Hak, hukuk, adalet gibi kavramlar ile ilgili duygularınız derinleşiyor ve bakış açınız değişiyor. Daha doğrusu meydana gelen olaylar sizin bakış açınızı değiştirebilir ve daha önce dikkat etmediğiniz detaylar ile ilgilenebilirsiniz. Bu arada eski dostlarınız ve ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Ayrıca parasal konulara yönelik bakış açınız değişebilir. Günün erken saatlerinde duygularınız derin ve yoğun olacak. Fakat akşama doğru halin değişecek ve dikkatinizi kendinize yönelteceksiniz. Sanatsal faaliyetlerde bulunabilir ve sanatçılar ile tanışabilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
Baskı duygusu yaratan durumlar ile nasıl başa çıkacağınızı planlayabilirsiniz. Arkadaşlarınızın ve yakınlarınızın desteğini alabilir, ekip çalışmalarında başarılı olabilirsiniz. Önemsediğinizin kişilerin davranışları düşüncelerinizin derinleşmesine neden olacak ve böylece düşünce tarzınızı değiştirmeyi başaracaksınız. Öğlene doğru sezgileriniz yükselecek ve hayal gücünüz harekete geçecek. Sanatsal faaliyetler ve sanatçılar ile ilgilenebilir, hayal gücünüzü besleyen konuları araştırabilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde sürpriz karşılaşmalar olabilir. Kendinizi yenilemek için gayret göstermeniz gerekiyor.
BALIK BURCU YORUMU
Yeni atılımlarda bulunabilirsiniz ve kendinizi yenilemek için harekete geçebilirsiniz. Karşınıza çıkan fırsatları iyi değerlendirmeyi başaracaksınız. Sabah saatlerinde bilinçaltınızı harekete geçiren olaylar olabilir ve duygularınız yoğunlaşabilir. Fakat disiplinli ve sabırlı davranmayı başaracaksınız. Öğlene doğru haliniz değişecek ve dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacaksınız. Gizemli kişilerle karşılaşabilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde duygularınız derinleşecek ve mistik konular ilginizi çekecek.

buy Instagram comments

bahis siteleri

bahis siteleri

matbet

lotcasino.com

bahismobilodeme.com

domingossport.com

mobilbahisodeme.com

milanobet

deneme bonusu veren siteler

uzmanwin.com

mobil ödeme bahis

tipobet

canliturkcasino.com

betcosport.com

escort istanbul