KOCAMAZ: “VATANDAŞ İÇİN ÇALIYORUM.”

Paylaş
 

Mut’ta yapılan İlçe Belediyeleri Bilgilendirme Toplantısına katılan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yapılan hizmetlerde karşılaştıkları bürokratik engellerden yakınan Kocamaz, Büyükşehir Meclis Üyesi Ak Partili Ali Can’ın itirazı üzerine, “Çalıyoruz. Ben vatandaş için çalıyorum, kendim için değil. Yol yapacağım, asfalt yapacağım, bana kum lazım, önümü kesiyorlar. Yıllardır bunun mücadelesini veriyoruz” dedi.

BÜYÜKŞEHİRDEN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçe belediyeleri ile koordinasyonu güçlendirmek, yapılan hizmetler hakkında bilgi vermek ve hizmetleri hızlı bir şekilde hayata geçirebilmek amacıyla gerçekleştirilen ‘İlçe Belediyeleri Koordinasyon, Bilgilendirme ve Değerlendirme’ toplantısı, Mut’ta yapıldı.

Mut Ziraat Odası Toplantı Salonunda, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz Başkanlığında yapılan toplantıya; Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, MESKİ Genel Müdür Yardımcısı Günhan Güngördü, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Turan Karadağ, Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Erkan Arıcı, meclis üyeleri, daire başkanları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluş temsilcileri ile muhtarlar katıldı.

SORUMLULUK ALANIMIZ İSTANBUL’UN 3 KATI

Toplantının açılışında konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, göreve geldikten sonra 2 yılı tamamladıklarını söyledi. Yeni Büyükşehir Yasasıyla birlikte 13 ilçeden sorumlu hale geldiklerini ve sorumluluk alanlarının İstanbul’un 3 katı büyüklüğünde arttığına dikkat çeken Kocamaz, ilk yılı yapılanmakla geçirdiklerini kaydetti.

İkinci yıldan itibaren vaat ettikleri hizmetleri hayata geçirmek için yoğun bir çaba içerisine girdiklerini belirten Kocamaz, “2015 yılında Büyükşehir hizmetleri artık görülmeye başladı. Çünkü yapılanma tamamlanmıştı. Plan, program, projelendirme tamamlanmıştı. MESKİ’de aynı şekilde bu yapılanma içerisinde geçti. Daha önce başlamış ya da yeni yapılacak hizmetlerle ilgili tespitler ortaya çıkarıldı, başlı hizmetlerin bitirilmesi için gayret gösterildi” dedi.

SÖZLERİMİZİN ARKASINDAYIZ

Asfaltsız, susuz köy kalmayacak, sözünü bir yıl öne çektiklerini belirten Kocamaz, şunları söyledi: “Bu yıl sonuna kadar Mersin’in tamamında, 805 mahallemizde yol ve su işlemlerini bitireceğiz. Yani Büyükşehir sorumluluğunda olan bütün yollar asfaltlanacak ve içme suyu olmayan hiçbir köyümüz kalmayacak. Hizmeti öncelikle köylerimizden başlattık. 30 Mart öncesi verdiğimiz her sözün, en son noktasına kadar arkasındayız. Gece gündüz koşturuyoruz. Mersin’in 13 ilçesine de parti gözetmeksizin, eşit hizmet vermenin gayreti içerisindeyiz.”

Başkan Kocamaz’ın konuşmasının ardından, 2015-2016 yılı içinde Mut’a yapılan hizmetlerin ve yapılması planlanan projelerin sunumları ilgili daire başkanlıkları ve MESKİ tarafından gerçekleştirildi.

SORUNLARI BİLİYORUZ, ÇÖZECEĞİZ

Yapılan sunumun ardından, toplantıya katılan sivil toplum kuruluş temsilcileri ve muhtarlar sorunlarını ilettiler. Sorunları dinleyen ve bunları yanıtlayan Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, daha fazla hizmet için biraz daha sabır istedi.

Mut’ta Cumhuriyet kuruldu kurulalı bu kadar hizmetin toplu ve çok geldiği bir dönemin olmadığının altını çizen Yılmaz, “Büyükşehir Yasasıyla yeni yapılanan ve sahaya hakimiyet kurmaya çalışan belediyeleriz.  Hepinizin sorununu, gözünüzün üstündeki tüy kadar biliyoruz. Ciğerlerinize giden kılcal damarlar kadar biliyoruz ve çözeceğiz. Bu ilçede 50 yıl boyunca biz asfalt bekledik. Yıl ortalamasıyla 20 km asfalta davul çaldırıyorduk. Geçen yıl 117 km, bu yıl 299 km programa girmiş” dedi.

SABIR İSTİYORUZ

Kırsaldan şehir merkezine doğru ciddi bir çalışma olduğunu belirten Yılmaz, şunları söyledi: “Bu yaz bütün köylerimizde her konuda ikişer üçer hizmet yapılacak ve dönem sonunda bu ilçede, ne mezarlık, ne çocuk parkı, ne içme suyu, ne asfalt sorunu kalmayacak. Ama biraz sabırlı olmak lazım. İçme suyuna varıncaya kadar bütün bölgelere hakimiz. Mutlaka bir çalışma içerisindeyiz. Birazcık daha sabrınızı istiyoruz.”

DEVLETİN KUMUNU VERMİYORLAR

Mut Belediyesinin çalışmaları ve enerjiyle ilgili projelerinden bahseden Başkan Yılmaz’ın konuşması, bürokratik engellerden yakınmasıyla tartışma yarattı.

İyi niyetli olarak zaman zaman kumlama yaptıklarını kaydeden Yılmaz, “Ama gelin görün ki; devletin olan sarı kumunu, devlet belediyeye vermiyor. Köye 10 km, 17 km arazi yolunu kumluyoruz; ama Allah’ın kumunu vermediler. En son Karadöne’yi kumlayamadan geri çekildik. Söz, şu bizim kumumuzla MHP Belediyesi prim yapmasın” sözleriyle isim vermeden Orman İşletmesini eleştirdi. Araya giren Burhanettin Kocamaz ise, “Çalıyoruz” dedi.

RUHSAT ALINMAMIŞ

Bunun üzerine söz alan Mut Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ak Partili Ali Can, itirazını dillendirdi. İki yıllık süreçte yapılan hizmetlerde parti ayrımı gözetilmediğini belirten Can, “Bunun için teşekkür ederiz. Ama geçen Muhtarlar Derneğiyle toplantı yaptık. Orman Müdürümüz de vardı. 2014 yılında Mersin Büyükşehir’e yazı yazmış; malzeme alıyorsunuz ocaklardan, buranın ruhsatını alın, diye. ‘2014’den beri defalarca yazı yazılmasına rağmen bir defa bize cevap gelmemiş’, dedi. En son Cuma günü bize yazıyı gösterdi. Büyükşehir Belediyemiz bir hafta önce bir yazı yazmış, bununla ilgili talep etmiş. Yani iki yıllık sürede Mersin Büyükşehir Belediyesi bir yazı yazıp da, bununla ilgili bir izin talebi, ruhsat halledemez miydi? Yani burada Orman Müdürünü suçluyorsunuz. Biraz önce dediniz ya, ‘Çalıyoruz’ diye bir ifade kullandınız. Burası üzücü” dedi.

VATANDAŞ İÇİN ÇALIYORUZ

Can’ı yanıtlayan Burhanettin Kocamaz ise, “Çalıyoruz, gerçekten çalıyoruz. Yılardır bu işi yapıyorum. Yeni değil, Tarsus’ta ben yıllardır kaçak göçek çalıyorum arkadaş. Ben vatandaş için çalıyorum, kendim için değil. Yol yapacağım, asfalt yapacağım bana kum lazım; önümü kesiyorlar. Yıllardır bunun mücadelesini veriyoruz” şeklinde konuştu. Kocamaz, 2014’ün 7. ayında Orman Dairesine müracaat edildiğini sözlerine ekledi.

Bir süre daha devam eden tartışmanın ardından son sözü söyleyen Kocamaz, “Bu memleketin ortak sorunu. Maalesef bu tür engellemelerle karşı karşıya kalıyoruz. Yapacak da başka bir şey yok. Biz mümkün olduğu kadar elimizdeki fırsatları değerlendireceğiz, millete hizmet edeceğiz. Yani başka çaremiz de yok” dedi.

BAKANI RAHAT BIRAKMIYORLAR

Toplantı sonunda, Başbakan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan’a birlikte çalışma önerisi götürdüklerini belirten Başkan Kocamaz, “Mersin’in de bir Başbakan Yardımcısı var. Başbakan Yardımcısı çok aklıselim düşünüyor. Tabandaki popülist yaklaşımlara prim vermiyor. Ve benim kendisine basının huzurunda da söylediğim, ‘Sizin verdiğiniz bir sürü vaat var, bizim verdiğimiz bir sürü vaat var. Gelin bunları birleştirelim. Mersin’i hep birlikte ayağa kaldıralım’ dedim. Kendisi de bu konuda bir problem olmayacağını dile getirdi. Ama maalesef bakanı rahat bırakmıyorlar. Yani, bakan çok iyi niyetli bir şeyler yapmak istiyor; ama birileri böyle işi popülizme götürerek, kısır siyaset içinde boğmaya çalışıyor. İnşallah el ve gönül birliği içerisinde, Mut’umuza da Mersin’imize de, diğer ilçelerimize de bu hizmetler gelecek. Yıllardır Özel İdare marifetiyle çözülmeyen, 90 yıllık Cumhuriyet döneminde çözülmeyen, son 15 yıldır tek başına bir iktidar döneminde çözülmeyen bu yollar, bu dertler; İnşallah bu önümüzdeki 3 yıl içerisinde kökünden çözülecek Allah’ın izniyle” diyerek toplantıyı sonlandırdı.

büyükşehir toplantı

Mut RengaRenk Haber Servisi

Bu yazı 732 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

YAZAR HAKKINDA

Facebook’ta Bizi Bulun
REKLAMLAR
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Dostlarınızla haberleşebilir, yakınlarınızın ziyaretine gidebilirsiniz. Sevdikleriniz ve yakın akrabalarınızla ilişkileriniz sıcak olacak. Bu bayram keyfiniz yerinde ve sorunlar ile pek fazla ilgilenmeyeceksiniz. Ayrıca değer verdiğiniz kişilerin sıcak ilgisi ve size özel ilgi göstermelerinden etkileneceksiniz ve kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Ailenin saygı duyulan kişilerini ziyaret edebilirsiniz. Yaşam felsefenizin değiştiğini hissedeceksiniz ve kendinizden memnun olacaksınız. Günün ilerleyen saatlerinde sürpriz misafirleriniz olabilir.
BOĞA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacak ve içinizden yükselen kuvvetli arzularla harekete geçeceksiniz. Yolculuk yapabilir, keyifli organizasyonlara katılabilirsiniz. Sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşacak ve eğlenceli vakit geçireceksiniz. İlişkileriniz yeni boyutlar kazanabilir. Üzerinizde baskı duygusu yaratan konulara farklı açılardan bakabilirsiniz. Önem verdiğiniz kişilerden uzakta olmak isteyebilirsiniz ve bayram boyunca keyifli bir tatil yapabilirsiniz. Şehir dışına gidememiş olanlar ise, dinlenerek geçirmek isteyebilirler fakat beklemediğiniz misafirleriniz olabilir ve eski günleri konuşarak keyifli vakit geçirebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçireceksiniz ve sevdiklerinizin sorunları ile ilgileneceksiniz. Bu arada pek çok işi bir arada yapabilirsiniz. Fakat aceleci bir tavır içinde bulunmasanız iyi olacak. Yoksa yanlış anlamalar ve duygusal gerilimler olabilir. Sabah saatlerinde karşılaştığınız bazı olaylara duygusal tepkiler göstermeniz mümkün. Duygularınızı denetleyin ve kendi inandığınız ve doğru bulduğunuz davranışları çevrenizdeki kişilere kabul ettirmeye çalışmayın. Özellikle sevdiğinize anlayışlı davranmaya özen göstermelisiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bayram sabahına keyifli uyanacak ve yakınlarınız ile haberleşeceksiniz. Daha önce korktuğunuz ve baskı duygusu uyandırmış konulardan tamamen uzaklaştığınızı hissedeceksiniz. Yakınlarınız ile haberleşebilir ve sevdiklerinizin ziyaretine gitmek için çeşitli organizasyonlar yapabilirsiniz. Hareket halinde olmak, keyfinizi yerine getirecek. Bugün kendinizi her zaman olduğundan daha rahat hissedeceksiniz ve sizin yapıcı tavırlarınız çevrenize yansıyacak. İlişkilerinizi daha sıcak hale getirebilirsiniz. Mantıklı ve kararlı tavırlarınız ile hem sevdiğinizi, hem de yakınlarınızı etkileyeceksiniz. Farklı çevreler ve yabancılar ile iletişiminiz güçleniyor.
ASLAN BURCU YORUMU
Güne keyifli ve enerjik başlayacaksınız. İsteklerinizi rahat bir biçimde ortaya koyabilir ve olumlu davranışlarınız ile çevrenizi etkileyebilirsiniz. Sorumluluk hissettiğiniz konu ile ilgili üzerinizdeki baskıdan kurtulacak ve yapıcı bir tavır içine gireceksiniz. Böylece korktuğunuz durumlar ve endişelerinizden uzaklaşacaksınız ve kendinize olan güveniniz yükselecek. Ayrıca sevdiğinizin ilgisi ve yakınlarınızın sıcak davranışları duygularınızı yükseltecek ve kafanızı karıştıran sorunlardan uzaklaşmayı başaracaksınız. Uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınız ve yakınlarınız ziyaretinize gelebilir.
BAŞAK BURCU YORUMU
Hassas ve alıngan olabileceğiniz bir gün. Karşılaştığınız olaylara duygusal tepkiler gösterebilirsiniz. Sorunların üzerine gitmeyin ve özellikle sevdiklerinizi eleştirmekten kaçının. Aslında duygularınızı aklınız ile denetlemeniz mümkün. Yeni tanıştığınız kişiler ve özellikle yabancı ortamlarda bulunmak keyfinizi yerine getirecek. Çevrenizin saygı duyduğu kişilerin size olan ilgisi moralinizi yükseltebilir. Dışarı çıkmak, hareket halinde olmak ve arkadaşlarınız ile birlikte yapacağınız organizasyonlar, karamsar halinizi dağıtmanıza yardımcı olacak.
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün alacağınız ani haberlerden etkilenebilir ve daha farklı düşünmeye başlayabilirsiniz. Uzun zamandır görmediğiniz dostlarınız ziyaretinize gelebilir veya eski arkadaşlarınızla karşılaşabilirsiniz. Alacağınız haberler ve sürpriz karşılaşmalar sizi heyecanlandıracak. Aynı zamanda fikirlerinizi tamamen değiştirecek kişiler ile karşılaşmanız mümkün. Daha yapıcı ve olumlu davranabilirsiniz. Özellikle sevdikleriniz ile aranızdaki ilişkiler daha sıcak olacak. Sevdiğiniz ile birlikte keyifli programlar yapabilirsiniz ve seyahate çıkabilirsiniz.
AKREP BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçireceksiniz ve kendinizden memnun olacaksınız. İsteklerinizi güzel ifade edebilir, etkileyici ve dikkat çekici olabilirsiniz. Gençler ile iletişiminiz güçlü olacak. Çocuklar, kardeşler ve arkadaşlarınız ile aranızdaki ilişkiler daha sıcak olacak. Bugün yakınlarınızın ziyaretine gidebilir, çevre gezilerine çıkabilirsiniz. Seyahatte olanlar bulundukları yerlerde yeni arkadaşlar edinebilir ve keyifli dostluklar kurabilirler. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişki daha sıcak olacak ve isteklerinizi sempatik bir biçimde ortaya koyacaksınız.
YAY BURCU YORUMU
Bugün eski dostlarınızla karşılaşabilir ve ani değişikliklerden etkilenebilirsiniz. Açık havada dolaşmak, ilginç mekanları gezmek ve değişik organizasyonlara katılmak keyfinizi yerine getirecek. Sürpriz karşılaşmalar sizi heyecanlandırabilir ve geçmişte yaşadığınız olayları hatırlayabilirsiniz. Aslında özgürlük ihtiyacınızın uyandığı bir dönemdesiniz ve kendinizi özgür hissettirecek konularla ilgilenmek istiyorsunuz. Beklentilerinizin uyandırdığı gerilimi sevdiklerinize yansıtmayın ve moralinizi yükseltecek konularla ilgilenin. Günün ilerleyen saatlerinde önemsediğiniz kişilerle görüşebilir ve ciddiye aldığınız konularla ilgilenebilirsiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde çeşitli hayalleriniz ve geleceğe yönelik istekleriniz olabilir. Ve güne keyifli başlayacaksınız. İsteğini gerçekleştirmiş kişilerin keyifli halini çevrenize yansıtacaksınız. Sevdiklerinizi ve yakınlarınızı arayabilir, ziyaretine gidebilirsiniz. Ayrıca seyahate çıkmak, çevre gezileri ve eğlenceli organizasyonlara katılabilir, önem verdiğiniz aile büyüklerinin ziyaretine gidebilirsiniz. İsteklerini güzel ifade edecek ve hem çevrenizdeki kişileri etkileyeceksiniz, hem de projeleriniz ile ilgili ön hazırlık yapmış olacaksınız.
KOVA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve baskı duygusu hissettiğiniz konular ile ilgilenmeyeceksiniz. Seyahatler, eğlenceli organizasyonlar ve kalabalık ortamlarda keyifli vakit geçireceksiniz. Uzun zamandır görmediğiniz dostlarınız ile haberleşebilir, onların ziyaretine gidebilirsiniz. Keyifli ve rahat tavırlarınız ile hem sevdiklerinizi rahatlatacaksınız, hem de kendinizi daha enerjik hissedeceksiniz. Özellikle seyahate çıkma fırsatını bulmuş olanlar, yolculuklar sırasında karşılaştıkları kişiler ile dostluk ilişkileri kurabilirler. Fakat hemen samimi olmasanız iyi olacak. Kendinize özel bilgiler aktarırken dikkatli olun. Yanlış anlamalar olabilir.
BALIK BURCU YORUMU
Olaylara bakış açınız değişiyor. Saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve yaşadıklarınıza daha detaylı bakabilirsiniz. Bu arada farkına varacağınız bazı ayrıntılar sizi etkileyebilir ve geçmişte yaşadığınız benzer durumları hatırlayabilirsiniz. Bugün kendinizi daha farklı hissedeceksiniz ve olaylar karşısında sabırlı davranacaksınız. Büyüklerinizin ziyaretine gidebilirsiniz ve eski dostlarınız ile haberleşebilirsiniz. Gelenekler ve çeşitli kültürler hakkında çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz.

bahis siteleri

matbet

lotcasino.com

bahismobilodeme.com

domingossport.com

mobilbahisodeme.com

milanobet

deneme bonusu veren siteler

uzmanwin.com

mobil ödeme bahis

tipobet

canliturkcasino.com

betcosport.com

escort istanbul