KIZILAY MUT ŞUBESİ KURULDU

Paylaş
 

Kızılay Mut Şubesi faaliyete geçti. Daha önce kendi çabalarıyla yardım faaliyetleri yürüten Ersin Akan, Kızılay Mut Şubesi Başkanlığına getirildi. Ersin Akan Başkanlığında, 23 Temmuz 2019 tarihinde açılışı yapılan Kızılay Mut Şubesi’nde, Hüseyin Mazlum ve Aykut Uç kurucu üye olarak görev aldı. Doğancı Mahallesi Erikçi Camii yakınında şubesini açan Kızılay’ın, Mut’ta yaklaşık 400 aileye yardım eli değdi. Ersin Akan ve arkadaşları, kendi imkanlarıyla ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşuyor.

Kızılay Mut Şubesi’nin kuruluşuyla ilgili gazetemize bilgiler veren Şube Başkanı Ersin Akan, “Daha önceki ufak çabalarımıza Mut halkı destek vermeye başladı. Yardım konusundaki çabalarımız sonuç verdi ve geriye dönüşler sağlandı. Bu çabalarımız sonucunda başka yerlerin de dikkatini çektik. Mut’ta Kızılay şubemiz yoktu. Bana teklif geldi ve Mut’ta Kızılay’ı kuralım, dedik. Üç kurucu üye olarak, Aykut Uç ve Hüseyin Mazlum arkadaşlarımızla birlikte Kızılay’ın Mut Şubesini kurduk” dedi.

23 Temmuz 2019 tarihinde Kızılay Mut Şubesini açtıklarını belirten Akan, yaptıkları çalışmalar ve yardımlarla ilgili şunları söyledi: “Mut halkının zaten böyle bir şeye ihtiyacı varmış; hem veren, hem alacak kişiler açısından. Keleceköy’deki bir ailemizin evi kötüydü, durumları çok kötüydü. Ablamızı hastaneye kaldırdık. Evin tuvalet banyosu yoktu, onları yaptık. Şimdi iki kardeşimizin düğününü yapıyoruz. Bunun haricinde giyim yardımları yapıyoruz. Okul sezonu açıldı, öğrencilere kırtasiye, çanta, kıyafet, ayakkabı yardımı yapıyoruz. İhtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı yapıyoruz. Bunun haricinde Mut’ta tekerlekli sandalye karşıladığımız, koltuk değneği karşıladığımız, hastaneye bizzat kendi araçlarımızla götürüp getirdiğimiz insanlarımız oldu. Mut’ta kimin neye ihtiyacı varsa, ne olursa, zor durumda olan, gerçekten ihtiyacı olan herkese bir şekilde bunu ulaştırmaya çalışıyoruz.”

Mut dışından da yardım talepleri geldiğini aktaran Akan, bunlara da ellerinden geldiğince yardımcı olduklarını söyledi. Akan, “Mut’ta ihtiyaç sahibi kim varsa, bir şekilde bize ulaşıyor. Mut dışından da ulaşan oldu. Kahramanmaraş’tan bir abimiz bizden yardım istedi. Kızın durumu kötü, ameliyat edilmesi gerekiyor Ankara’da. İlaç ve yatacak yer sıkıntımız var. Durumum çok kötü, dedi. Tes-İş sendikası sayesinde kendilerine ulaştık. Kahramanmaraş’taki o kızımızın ailesinin kalacak yerini ayarladık. Sendika sayesinde kızımızın ilaç masraflarını, yol masraflarını karşıladık” şeklinde konuştu.

Kızılay olarak yaptıkları diğer çalışmaları da aktaran Akan, şu bilgileri verdi: “Kızılay’dan bu sene 324 kg. kavurma dağıttık. Okul açılışıyla birlikte 60 çift ayakkabı verdiler, onları dağıttık. 2 gencimize düğün yapacağız, dedik; onların takım elbiselerini Kızılay’dan aldık. 60 adet gıda kolisi geldi, onlarda dağıtıldı. Hepsini imza karşılığında verdik. Kızılay’da bize destek çıkıyor; Mut halkı da ne kadar çok destek çıkarsa, Mut’un ihtiyacı o kadar çok görülür.”

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile koordineli bir şekilde çalıştıklarını, ayrıca ihtiyaç sahiplerini bizzat kendileri gidip gördüklerini belirten Akan, “Muhtarlara soruyoruz, bizzat gidip kendi gözümüzle görüyoruz. Yardımı masa başından yapmıyoruz. Yardımı bizzat kendimiz götürüyoruz, imza attırıyoruz. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü bizi destekliyor. Bu işi Allah rızası için yapıyoruz. Bu iş tamamen gönüllülüğe dayalı. Buradan biz para almadığımız gibi, yeri geldiğinde masrafları kendi cebimizden karşılıyoruz. Mut halkından destek bekliyoruz, bugüne kadar verdiği destek için de çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Mut halkından bugüne kadar büyük destek gördüklerini ifade eden Akan, şunları söyledi: “Şubemiz için Soner Solak bize bir yer verdi. Burayı merkez gibi bir yer oluşturmaya başladık. Kendisine çok teşekkür ederiz. Oraya kıyafet tarzı yükleme yaptık. Sosyal medyadan da paylaştık. Kıyafetler veren, bağışlayan esnaf arkadaşlarımız oldu. Yardım yapmak isteyenler, yardımları getiremeyecek durumda olurlarsa bize ulaşsınlar, biz gider gerekirde evlerinden alır geliriz” şeklinde konuştu.

İlerleyen zamanlarda Çorba Evi yapmak gibi projelerinin olduğunu söyleyen Akan, şunları söyledi: “İlerleyen zamanlarda yemek, çorba çeşitleri çıkaracağız. Çünkü yatalak olup, ne yemek yapabilecek ne de başka bir şey yapabilecek durumda olan insanlar var. Hiç kimsesi yok. Gıda yardımını götürsek, kendine yemek yapamaz. Bunlar içinde ilerleyen zamanlarda projemiz var. Yardım edecek kişiler de var. Zaten çorbadır, yemektir, her gün akşam çıkarıp; bunlara gerekli yemeği de sağlamayı düşünüyoruz.”

Şu ana kadar Mut’un içerisinde yaklaşık 400 aileye ulaştıklarını kaydeden Akan; kendilerine destek olan, yardımcı olan herkese teşekkürlerini ileterek sözlerini noktaladı.
Kızılay Mut Şubesi, Doğancı Mahallesi Erikçi Camii yanında faaliyetlerini yürütürken; telefonla ulaşmak isteyenler 0.538 819 23 45 (Ersin Akan) ve 0.530 687 66 30’u (Hüseyin Mazlum) arayabilirler.

Mut RengaRenk Haber Servisi

Bu yazı 83 kere okundu.
Etiketler:
Ersin Akan Kızılay mut
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

YAZAR HAKKINDA

Facebook’ta Bizi Bulun
REKLAMLAR
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
İlişkilerinizi, eskiden sevdiğiniz kişileri ve geçmişte yaşadığınız güzel günleri düşüneceksiniz. Çılgınlık yapmak ve özgür yaşamak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Fakat derinden etkileyici ve değiştirici olayların etkisi ile tarzınız değişiyor ve siz de kendinizin farkında olmadan değişiyorsunuz. Ancak bu durumdan rahatsızlık duyabilirsiniz. İçinizden yükselen farklı isteklerin zorlayıcı etkisi ile başa çıkmanız zor olsa bile iyimser kişilerin önerilerine kulak verseniz iyi olacak. Özellikle size yardımcı olmaya çalışan kişileri yanlış yorumlamayın ve fırsatları iyi değerlendirmek için gayret gösterin.
BOĞA BURCU YORUMU
Aniden ortaya çıkan gelişmeler düşüncelerinizi etkileyebilir ve değiştirebilir. Fakat duygularınızı ortaya koyarken aceleci davranmayın. Zaten sabahın erken saatlerindeki yoğun duygularınız ile birlikte ortaya çıkan korkularınız ile başa çıkmanız gerekecek. Fakat cesur ve güçlü bir tavır içinde bulunacaksınız. Sabırlı bir kararlılık göstermeyi başaracak ve sevdiklerinizin desteğini alacaksınız. İsteklerinizi ortaya koymadan önce tekrar gözden geçirebilirsiniz ve önem verdiğiniz kişilerin dikkatini çekecek ciddi konulara odaklanacaksınız. Sizin için hareketli bir gün ve enerjiniz giderek yükseliyor.
İKİZLER BURCU YORUMU
İhtiyaçlarınızın artmış olması sizi harekete geçirebilir ancak isteklerinize uygun bir tavır içinde olmanız gerekiyor. Kendinizi isteksiz ve halsiz hissedebilirsiniz. Yaşam enerjinizi yükseltmek için gayret gösterin. Hareket halinde olmak ve ilginç kişiler ile tanışmak, yaşam enerjinizi uyandırabilir ve harekete geçebilirsiniz. Ayrıca kısa yolculuklar ve küçük organizasyonlar yapabilirsiniz ve farklı ortamlarda bulunabilirsiniz. Böylece hayal gücünüzün oyunlarından uzaklaşıp dikkatinizi yapmanız gereken konulara odaklayabilirsiniz. Bu arada isteklerinizin gerçekleşebileceğine dair inancınızı yükseltmeniz gerekiyor.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Olayları doğru değerlendirmek için gayret gösteriyorsunuz, fakat sert bir tavır içinde bulunabilirsiniz. Daha makul ve sevgiyle davranmak için gayret gösterin. İstekleriniz ile ilgili beklentileriniz büyük olabilir ve radikal değişiklikler yapmanız gerekebilir. Aslında kendinizi yenilemeniz mümkün. Fakat mevcut durumu korumaya çalışırken aynı zamanda radikal değişiklikler yapamazsınız. En iyisi olayları akışına bırakın ve kendinizi fazla zorlamayın. Günün ilerleyen saatlerinde arkadaşlarınız ile haberleşeceksiniz ve girişimde bulunmak için harekete geçeceksiniz. İlişkilerinize özen göstermeniz gerekiyor.
ASLAN BURCU YORUMU
Hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışmalar yapanlar için verimli bir zaman. Bu arada eski fikirleriniz değişebilir ve projelerinizi gözden geçirebilirsiniz. Hatta yepyeni fikirler uyanabilir ve yaratıcılığınızı ortaya koyabileceğiniz gelişmeler olabilir. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran her ne var ise, bugünden itibaren daha yapıcı bir düşünce içine girecek ve ilginç çözümleriniz ile çevrenizi şaşırtacaksınız. İletişim araçları ve yeni teknolojiye ilgi duyabilirsiniz ve çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz. Özellikle yeni öğreneceğiniz bilgiler aracılığı ile kendinizi keşfetmeniz mümkün.
BAŞAK BURCU YORUMU
Sabah saatlerindeki yoğunluğunuz öğlene doğru azalacak ve dikkatinizi kendinize yönelteceksiniz. Yakınlarınızla ilgilenecek, çocuklar, kardeşler ve arkadaşlarınıza yardımcı olacaksınız. Eviniz veya iş yeriniz ile ilgilenebilir, bazı değişiklikler yapmak için harekete geçebilirsiniz. Bu arada alacağınız bazı haberler hayal gücünüzü uyandırabilir ve kuruntu sayılabilecek fikirler zihninizde oynaşabilir. Sizin düşündüğünüzden daha farklı düşünen kişiler ile tartışmaktan kaçının. Günün ilerleyen saatlerinde sevdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve isteklerinizi hoş bir biçimde ortaya koyacaksınız. Kafanız karışık olsa bile ilişkileriniz daha sıcak olacak.
TERAZİ BURCU YORUMU
Yapmış olduğunuz projeleri uygulamak için çok farklı yöntemler deneyebilirsiniz ve teknolojinin sunduğu yenilikleri kullanabilirsiniz. Ancak hırslı ve çok büyük beklentiler içinde bulunmamaya özen göstermeniz gerekiyor. Duygusal karmaşa içinde olabilirsiniz fakat zihinsel açıdan daha pratik ve mantıklı davranacağınız bir döneme giriyorsunuz. Böylece aklınız ile duygularınızı denetlemeyi başarabilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde duygularınız derinleşebilir ve ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevgiye olan ihtiyacınız artıyor ve sevdiğinizin sizi ihmal ettiği duygusu içinde olabilirsiniz. Ancak sizin de sevdiğinize karşı daha ilgili ve anlayışlı davranmanız gerekiyor. Bugün geriliminizi çevrenize yansıtmaktan kaçının.
AKREP BURCU YORUMU
Seyahatler, yabancılar ve farklı çevreler ilginizi çekiyor. Kariyer yapmak için bulunduğunuz girişimlerde başarılı olacaksınız. Bugün dostlarınız ile görüşebilir, sevdiklerinizin yardımını isteyebilirsiniz. Bir arkadaşınızın tanıştıracağı kişi ile aranızda derin bir bağ oluşabilir. Geleceğe yönelik isteklerinizi gerçekleştirmek için daha kuvvetli arzular duyacaksınız. Bu arada yatırım araçları ile ilgilenebilirsiniz ve kariyerinize odaklanabilirsiniz. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiler yeni boyutlar kazanacak ve olaylara daha farklı açılardan bakmayı başaracaksınız. İsteklerinizi gerçekleştireceğinize olan inancınız yüksek ve böylece karşınıza çıkan sorunlar ile başa çıkmanız mümkün.
YAY BURCU YORUMU
Dikkatinizi kendinize yönelteceksiniz fakat karmaşık düşüncelerden uzak durmanız gerekiyor. Özellikle eskiden inandığınız ve bildiğiniz gerçekler değişebilir ve kaygı duyabilirsiniz. İnancınızı sarsan kişilerden ve olaylardan uzak durun ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Eski arkadaşlarınızı ve unutulmuş sevgiliyi hatırlatan kişiler ile karşılaşabilirsiniz veya duyduğunuz bir müzik veya izlediğiniz bir film ile geçmişte kalmış düşünceleriniz uyanabilir. Günün ilerleyen saatlerinde duygularınız değişecek ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız. Harcamalarınıza özen göstermeniz gerekiyor.
OĞLAK BURCU YORUMU
İlginç bir gün geçirecek ve etkileneceğiniz kişilerle karşılaşacaksınız. Bu arada sizin gözünüzde saygınlığını yitiren kişiler ile görüşmeniz gerekebilir. Davranışlarınıza özen gösterin. Hırslı ve arzulu bir tavır içinde olabilirsiniz. Beklentilerinizin yaratacağı gerilimi sevdiklerinize yansıtmamaya özen gösterin. Aslında çok hoş fırsatların karşınıza çıktığı bir dönemdesiniz. Farklı çevreler ve ilginç kişiler dikkatinizi çekecek. Günün ilerleyen saatlerinde yeni girişimlerde bulunmak için harekete geçebilirsiniz. Bu arada güç mücadelesinden uzak durun. Aslında yaşam felsefenizi değiştirmeye zorlayan durumların meydana geldiği bir süreç ve bakış açısını değiştirmeyi başaranlar kazançlı çıkacak.
KOVA BURCU YORUMU
Sürprizlerden keyif alacak ve ilginç bir gün geçireceksiniz. Gün içinde meydana gelen olaylar isteklerinizi belirlemenize yardımcı olacak. Özellikle yaratıcı potansiyeli yüksek kişiler ilginizi çekecek. Teknolojinin en son geliştirdiği ürünlerle ilgilenebilirsiniz. Hatta yeni girişimlerde bulunmak için harekete geçebilirsiniz. Seyahatler ve değişik organizasyonlar ilginizi çekecek. İsteklerinizi gerçekleştirmek için sabırlı olmanız gerekiyor. Önemsediğiniz kişilerin davranışlarından etkilenmeniz mümkün. Ancak üzerinizde baskı duygusu yaratan kişilerin davranışlarını daha olumlu bir biçimde yorumlayabilir ve kendi menfaatleriniz ile ilgilenebilirsiniz.
BALIK BURCU YORUMU
Yoğun duygularla güne başlayacak ve olayları her zaman olduğundan daha farklı değerlendireceksiniz. Bakış açınız değişiyor ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyacaksınız. Güçlü dostlarınız ile görüşebilirsiniz. Ayrıca etkileyici kişiler ile dostluk ilişkileri kurabilir, iş birliği yapabilirsiniz. Yatırım yapmak için harekete geçmeniz mümkün. Alım, satım ve yatırıma yönelik girişimde bulunabilirsiniz. Üstelik karşınıza hoş fırsatlar çıkacak ve heyecanlanacaksınız. Bu arada hayallerin dağıtıcı etkisinden uzak durmalısınız. Aslında hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz fakat dikkatinizi belirli bir konuya odaklamanız zor olabilir.

buy Instagram comments

bahis siteleri

bahis siteleri

matbet

lotcasino.com

bahismobilodeme.com

domingossport.com

mobilbahisodeme.com

milanobet

deneme bonusu veren siteler

uzmanwin.com

mobil ödeme bahis

tipobet

canliturkcasino.com

betcosport.com

escort istanbul