KIZILAY MUT ŞUBESİ KURULDU

Paylaş
 

Kızılay Mut Şubesi faaliyete geçti. Daha önce kendi çabalarıyla yardım faaliyetleri yürüten Ersin Akan, Kızılay Mut Şubesi Başkanlığına getirildi. Ersin Akan Başkanlığında, 23 Temmuz 2019 tarihinde açılışı yapılan Kızılay Mut Şubesi’nde, Hüseyin Mazlum ve Aykut Uç kurucu üye olarak görev aldı. Doğancı Mahallesi Erikçi Camii yakınında şubesini açan Kızılay’ın, Mut’ta yaklaşık 400 aileye yardım eli değdi. Ersin Akan ve arkadaşları, kendi imkanlarıyla ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşuyor.

Kızılay Mut Şubesi’nin kuruluşuyla ilgili gazetemize bilgiler veren Şube Başkanı Ersin Akan, “Daha önceki ufak çabalarımıza Mut halkı destek vermeye başladı. Yardım konusundaki çabalarımız sonuç verdi ve geriye dönüşler sağlandı. Bu çabalarımız sonucunda başka yerlerin de dikkatini çektik. Mut’ta Kızılay şubemiz yoktu. Bana teklif geldi ve Mut’ta Kızılay’ı kuralım, dedik. Üç kurucu üye olarak, Aykut Uç ve Hüseyin Mazlum arkadaşlarımızla birlikte Kızılay’ın Mut Şubesini kurduk” dedi.

23 Temmuz 2019 tarihinde Kızılay Mut Şubesini açtıklarını belirten Akan, yaptıkları çalışmalar ve yardımlarla ilgili şunları söyledi: “Mut halkının zaten böyle bir şeye ihtiyacı varmış; hem veren, hem alacak kişiler açısından. Keleceköy’deki bir ailemizin evi kötüydü, durumları çok kötüydü. Ablamızı hastaneye kaldırdık. Evin tuvalet banyosu yoktu, onları yaptık. Şimdi iki kardeşimizin düğününü yapıyoruz. Bunun haricinde giyim yardımları yapıyoruz. Okul sezonu açıldı, öğrencilere kırtasiye, çanta, kıyafet, ayakkabı yardımı yapıyoruz. İhtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı yapıyoruz. Bunun haricinde Mut’ta tekerlekli sandalye karşıladığımız, koltuk değneği karşıladığımız, hastaneye bizzat kendi araçlarımızla götürüp getirdiğimiz insanlarımız oldu. Mut’ta kimin neye ihtiyacı varsa, ne olursa, zor durumda olan, gerçekten ihtiyacı olan herkese bir şekilde bunu ulaştırmaya çalışıyoruz.”

Mut dışından da yardım talepleri geldiğini aktaran Akan, bunlara da ellerinden geldiğince yardımcı olduklarını söyledi. Akan, “Mut’ta ihtiyaç sahibi kim varsa, bir şekilde bize ulaşıyor. Mut dışından da ulaşan oldu. Kahramanmaraş’tan bir abimiz bizden yardım istedi. Kızın durumu kötü, ameliyat edilmesi gerekiyor Ankara’da. İlaç ve yatacak yer sıkıntımız var. Durumum çok kötü, dedi. Tes-İş sendikası sayesinde kendilerine ulaştık. Kahramanmaraş’taki o kızımızın ailesinin kalacak yerini ayarladık. Sendika sayesinde kızımızın ilaç masraflarını, yol masraflarını karşıladık” şeklinde konuştu.

Kızılay olarak yaptıkları diğer çalışmaları da aktaran Akan, şu bilgileri verdi: “Kızılay’dan bu sene 324 kg. kavurma dağıttık. Okul açılışıyla birlikte 60 çift ayakkabı verdiler, onları dağıttık. 2 gencimize düğün yapacağız, dedik; onların takım elbiselerini Kızılay’dan aldık. 60 adet gıda kolisi geldi, onlarda dağıtıldı. Hepsini imza karşılığında verdik. Kızılay’da bize destek çıkıyor; Mut halkı da ne kadar çok destek çıkarsa, Mut’un ihtiyacı o kadar çok görülür.”

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile koordineli bir şekilde çalıştıklarını, ayrıca ihtiyaç sahiplerini bizzat kendileri gidip gördüklerini belirten Akan, “Muhtarlara soruyoruz, bizzat gidip kendi gözümüzle görüyoruz. Yardımı masa başından yapmıyoruz. Yardımı bizzat kendimiz götürüyoruz, imza attırıyoruz. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü bizi destekliyor. Bu işi Allah rızası için yapıyoruz. Bu iş tamamen gönüllülüğe dayalı. Buradan biz para almadığımız gibi, yeri geldiğinde masrafları kendi cebimizden karşılıyoruz. Mut halkından destek bekliyoruz, bugüne kadar verdiği destek için de çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Mut halkından bugüne kadar büyük destek gördüklerini ifade eden Akan, şunları söyledi: “Şubemiz için Soner Solak bize bir yer verdi. Burayı merkez gibi bir yer oluşturmaya başladık. Kendisine çok teşekkür ederiz. Oraya kıyafet tarzı yükleme yaptık. Sosyal medyadan da paylaştık. Kıyafetler veren, bağışlayan esnaf arkadaşlarımız oldu. Yardım yapmak isteyenler, yardımları getiremeyecek durumda olurlarsa bize ulaşsınlar, biz gider gerekirde evlerinden alır geliriz” şeklinde konuştu.

İlerleyen zamanlarda Çorba Evi yapmak gibi projelerinin olduğunu söyleyen Akan, şunları söyledi: “İlerleyen zamanlarda yemek, çorba çeşitleri çıkaracağız. Çünkü yatalak olup, ne yemek yapabilecek ne de başka bir şey yapabilecek durumda olan insanlar var. Hiç kimsesi yok. Gıda yardımını götürsek, kendine yemek yapamaz. Bunlar içinde ilerleyen zamanlarda projemiz var. Yardım edecek kişiler de var. Zaten çorbadır, yemektir, her gün akşam çıkarıp; bunlara gerekli yemeği de sağlamayı düşünüyoruz.”

Şu ana kadar Mut’un içerisinde yaklaşık 400 aileye ulaştıklarını kaydeden Akan; kendilerine destek olan, yardımcı olan herkese teşekkürlerini ileterek sözlerini noktaladı.
Kızılay Mut Şubesi, Doğancı Mahallesi Erikçi Camii yanında faaliyetlerini yürütürken; telefonla ulaşmak isteyenler 0.538 819 23 45 (Ersin Akan) ve 0.530 687 66 30’u (Hüseyin Mazlum) arayabilirler.

Mut RengaRenk Haber Servisi

Bu yazı 43 kere okundu.
Etiketler:
Ersin Akan Kızılay mut
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

YAZAR HAKKINDA

Facebook’ta Bizi Bulun
REKLAMLAR
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Dostlarınızla haberleşebilir, yakınlarınızın ziyaretine gidebilirsiniz. Sevdikleriniz ve yakın akrabalarınızla ilişkileriniz sıcak olacak. Bu bayram keyfiniz yerinde ve sorunlar ile pek fazla ilgilenmeyeceksiniz. Ayrıca değer verdiğiniz kişilerin sıcak ilgisi ve size özel ilgi göstermelerinden etkileneceksiniz ve kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Ailenin saygı duyulan kişilerini ziyaret edebilirsiniz. Yaşam felsefenizin değiştiğini hissedeceksiniz ve kendinizden memnun olacaksınız. Günün ilerleyen saatlerinde sürpriz misafirleriniz olabilir.
BOĞA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacak ve içinizden yükselen kuvvetli arzularla harekete geçeceksiniz. Yolculuk yapabilir, keyifli organizasyonlara katılabilirsiniz. Sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşacak ve eğlenceli vakit geçireceksiniz. İlişkileriniz yeni boyutlar kazanabilir. Üzerinizde baskı duygusu yaratan konulara farklı açılardan bakabilirsiniz. Önem verdiğiniz kişilerden uzakta olmak isteyebilirsiniz ve bayram boyunca keyifli bir tatil yapabilirsiniz. Şehir dışına gidememiş olanlar ise, dinlenerek geçirmek isteyebilirler fakat beklemediğiniz misafirleriniz olabilir ve eski günleri konuşarak keyifli vakit geçirebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçireceksiniz ve sevdiklerinizin sorunları ile ilgileneceksiniz. Bu arada pek çok işi bir arada yapabilirsiniz. Fakat aceleci bir tavır içinde bulunmasanız iyi olacak. Yoksa yanlış anlamalar ve duygusal gerilimler olabilir. Sabah saatlerinde karşılaştığınız bazı olaylara duygusal tepkiler göstermeniz mümkün. Duygularınızı denetleyin ve kendi inandığınız ve doğru bulduğunuz davranışları çevrenizdeki kişilere kabul ettirmeye çalışmayın. Özellikle sevdiğinize anlayışlı davranmaya özen göstermelisiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bayram sabahına keyifli uyanacak ve yakınlarınız ile haberleşeceksiniz. Daha önce korktuğunuz ve baskı duygusu uyandırmış konulardan tamamen uzaklaştığınızı hissedeceksiniz. Yakınlarınız ile haberleşebilir ve sevdiklerinizin ziyaretine gitmek için çeşitli organizasyonlar yapabilirsiniz. Hareket halinde olmak, keyfinizi yerine getirecek. Bugün kendinizi her zaman olduğundan daha rahat hissedeceksiniz ve sizin yapıcı tavırlarınız çevrenize yansıyacak. İlişkilerinizi daha sıcak hale getirebilirsiniz. Mantıklı ve kararlı tavırlarınız ile hem sevdiğinizi, hem de yakınlarınızı etkileyeceksiniz. Farklı çevreler ve yabancılar ile iletişiminiz güçleniyor.
ASLAN BURCU YORUMU
Güne keyifli ve enerjik başlayacaksınız. İsteklerinizi rahat bir biçimde ortaya koyabilir ve olumlu davranışlarınız ile çevrenizi etkileyebilirsiniz. Sorumluluk hissettiğiniz konu ile ilgili üzerinizdeki baskıdan kurtulacak ve yapıcı bir tavır içine gireceksiniz. Böylece korktuğunuz durumlar ve endişelerinizden uzaklaşacaksınız ve kendinize olan güveniniz yükselecek. Ayrıca sevdiğinizin ilgisi ve yakınlarınızın sıcak davranışları duygularınızı yükseltecek ve kafanızı karıştıran sorunlardan uzaklaşmayı başaracaksınız. Uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınız ve yakınlarınız ziyaretinize gelebilir.
BAŞAK BURCU YORUMU
Hassas ve alıngan olabileceğiniz bir gün. Karşılaştığınız olaylara duygusal tepkiler gösterebilirsiniz. Sorunların üzerine gitmeyin ve özellikle sevdiklerinizi eleştirmekten kaçının. Aslında duygularınızı aklınız ile denetlemeniz mümkün. Yeni tanıştığınız kişiler ve özellikle yabancı ortamlarda bulunmak keyfinizi yerine getirecek. Çevrenizin saygı duyduğu kişilerin size olan ilgisi moralinizi yükseltebilir. Dışarı çıkmak, hareket halinde olmak ve arkadaşlarınız ile birlikte yapacağınız organizasyonlar, karamsar halinizi dağıtmanıza yardımcı olacak.
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün alacağınız ani haberlerden etkilenebilir ve daha farklı düşünmeye başlayabilirsiniz. Uzun zamandır görmediğiniz dostlarınız ziyaretinize gelebilir veya eski arkadaşlarınızla karşılaşabilirsiniz. Alacağınız haberler ve sürpriz karşılaşmalar sizi heyecanlandıracak. Aynı zamanda fikirlerinizi tamamen değiştirecek kişiler ile karşılaşmanız mümkün. Daha yapıcı ve olumlu davranabilirsiniz. Özellikle sevdikleriniz ile aranızdaki ilişkiler daha sıcak olacak. Sevdiğiniz ile birlikte keyifli programlar yapabilirsiniz ve seyahate çıkabilirsiniz.
AKREP BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçireceksiniz ve kendinizden memnun olacaksınız. İsteklerinizi güzel ifade edebilir, etkileyici ve dikkat çekici olabilirsiniz. Gençler ile iletişiminiz güçlü olacak. Çocuklar, kardeşler ve arkadaşlarınız ile aranızdaki ilişkiler daha sıcak olacak. Bugün yakınlarınızın ziyaretine gidebilir, çevre gezilerine çıkabilirsiniz. Seyahatte olanlar bulundukları yerlerde yeni arkadaşlar edinebilir ve keyifli dostluklar kurabilirler. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişki daha sıcak olacak ve isteklerinizi sempatik bir biçimde ortaya koyacaksınız.
YAY BURCU YORUMU
Bugün eski dostlarınızla karşılaşabilir ve ani değişikliklerden etkilenebilirsiniz. Açık havada dolaşmak, ilginç mekanları gezmek ve değişik organizasyonlara katılmak keyfinizi yerine getirecek. Sürpriz karşılaşmalar sizi heyecanlandırabilir ve geçmişte yaşadığınız olayları hatırlayabilirsiniz. Aslında özgürlük ihtiyacınızın uyandığı bir dönemdesiniz ve kendinizi özgür hissettirecek konularla ilgilenmek istiyorsunuz. Beklentilerinizin uyandırdığı gerilimi sevdiklerinize yansıtmayın ve moralinizi yükseltecek konularla ilgilenin. Günün ilerleyen saatlerinde önemsediğiniz kişilerle görüşebilir ve ciddiye aldığınız konularla ilgilenebilirsiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde çeşitli hayalleriniz ve geleceğe yönelik istekleriniz olabilir. Ve güne keyifli başlayacaksınız. İsteğini gerçekleştirmiş kişilerin keyifli halini çevrenize yansıtacaksınız. Sevdiklerinizi ve yakınlarınızı arayabilir, ziyaretine gidebilirsiniz. Ayrıca seyahate çıkmak, çevre gezileri ve eğlenceli organizasyonlara katılabilir, önem verdiğiniz aile büyüklerinin ziyaretine gidebilirsiniz. İsteklerini güzel ifade edecek ve hem çevrenizdeki kişileri etkileyeceksiniz, hem de projeleriniz ile ilgili ön hazırlık yapmış olacaksınız.
KOVA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve baskı duygusu hissettiğiniz konular ile ilgilenmeyeceksiniz. Seyahatler, eğlenceli organizasyonlar ve kalabalık ortamlarda keyifli vakit geçireceksiniz. Uzun zamandır görmediğiniz dostlarınız ile haberleşebilir, onların ziyaretine gidebilirsiniz. Keyifli ve rahat tavırlarınız ile hem sevdiklerinizi rahatlatacaksınız, hem de kendinizi daha enerjik hissedeceksiniz. Özellikle seyahate çıkma fırsatını bulmuş olanlar, yolculuklar sırasında karşılaştıkları kişiler ile dostluk ilişkileri kurabilirler. Fakat hemen samimi olmasanız iyi olacak. Kendinize özel bilgiler aktarırken dikkatli olun. Yanlış anlamalar olabilir.
BALIK BURCU YORUMU
Olaylara bakış açınız değişiyor. Saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve yaşadıklarınıza daha detaylı bakabilirsiniz. Bu arada farkına varacağınız bazı ayrıntılar sizi etkileyebilir ve geçmişte yaşadığınız benzer durumları hatırlayabilirsiniz. Bugün kendinizi daha farklı hissedeceksiniz ve olaylar karşısında sabırlı davranacaksınız. Büyüklerinizin ziyaretine gidebilirsiniz ve eski dostlarınız ile haberleşebilirsiniz. Gelenekler ve çeşitli kültürler hakkında çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz.

bahis siteleri

matbet

lotcasino.com

bahismobilodeme.com

domingossport.com

mobilbahisodeme.com

milanobet

deneme bonusu veren siteler

uzmanwin.com

mobil ödeme bahis

tipobet

canliturkcasino.com

betcosport.com

escort istanbul