KARDA MAHSUR KALANLARA BELEDİYE YARDIMI

Paylaş
 

Yurt çapında etkisini gösteren ağır kış şartları, ilçemizde de etkisini gösteriyor. Kar yağışının yaşandığı Sertavul Yaylasında, araç geçişleri kontrollü olarak sağlanırken; Göksu Mahallesi ve çevresinde de kar etkisini arttırdı. Bölgede görev yapan ve ilçe merkezine geliş gidiş yapan öğretmenlerin bazısı ise, karda mahsur kaldı.

Edindiğimiz bilgilere göre, Göksu Mahallesi ve çevre mahallelerde görev yapan 18 öğretmen, öğrenci ve yurttaş, Geçimli-Alahan mevkiinde yoğun kar nedeniyle yolda kaldı. Karda mahsur kalanların imdadına Mersin Büyükşehir ve Mut Belediyesi ekipleri yetişti. Belediye Başkanı Nebi Yılmaz’ın da bizzat katıldığı kurtarma çalışmalarında; yoğun uğraşlar sonucu yolda kalan öğretmen, öğrenci ve yurttaş kurtarıldı.

Geçimli – Alahan Mahallelerinde süren kurtarma çalışmalarına katılan Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, “Belediyemizin tüm araçları seferber edilerek olaya müdahale edilmiştir. Müdahale sonucu, Geçimli-Alahan arasında toplamda 25 aracı kurtarıp mağduriyet giderilmiştir. Ayrıca çevre mahallelerden ilçemize geliş gidiş yapan yaklaşık 18 öğretmenimiz kurtarılmıştır” dedi.

Mut RengaRenk Haber Merkezi

Bu yazı 916 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın