logo ms

İZORYA’YA DÜNYA ÇAPINDA ÖDÜL

Paylaş
 

Mut’un önde gelen zeytinyağı üreticilerinden İZORYA, Dünya Markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Ülke çapında katıldığı yarışmalarda ödül ve madalyalara ambargo koyan İzorya, son olarak merkezi Brüksel’de bulunan, iTQi’nin düzenlediği Dünyanın en prestijli ödüllerinden olan ve 83 ülkeden firmaların katıldığı yarışmada ÜSTÜN LEZZET ÖDÜLÜ almayı başardı. İzorya aldığı bu ödülle, ilçemiz ürünlerinin tadını uluslararası arenaya taşımış oldu ve ilçemize de haklı bir gurur yaşattı. 

İZORYA ÖDÜLE DOYMUYOR

Mut’ta gıda sektöründe faaliyet gösteren, ilçenin en önemli firmalarından İzorya Zeytinyağı Fabrikası, yurt çapında yakaladığı haklı başarıyı uluslararası alanda da sürdürüyor. Ülke çapında düzenlenen yarışmalarda ödül ve madalyalara doymayan, son olarak Zeytindostu Dokuzuncu Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışmasında Altın Madalya kazanan İzorya, şimdi de Dünyanın en prestijli lezzet yarışmasında ödül kazandı.

iTQi’DEN ÜSTÜN LEZZET ÖDÜLÜ

İzorya, merkezi Belçika’nın Başkenti Brüksel’de bulunan Uluslararası Lezzet ve Kalite Enstitüsü (The International Taste & Quality Institute – iTQi) tarafından düzenlenen yarışmada; erken hasat zeytinyağı ürünüyle iki altın yıldızlı Üstün Lezzet Ödülü (Superior Taste Award) ile ödüllendirildi.

Geçtiğimiz günlerde yapılan gıda lezzet ve kalite yarışmasına, 83 ülkeden 480 firma katıldı. Yarışmaya katılan ürünler, 120 seçkin ve prestijli şef ve sömeliye tarafından değerlendirildi.  Yarışmaya, uluslararası birçok televizyon, medya ve basın kuruluşu yoğun ilgi gösterdi.

Ülkemizin tanınan ve en önde gelen firma ve markaları arasında bulunan; Ülker İçim Yoğurt, Pınar Süt, Yudum ve Sırma Yağ, Coca Cola, Efes Pilsen, Balparmak ve Golf Dondurma da yarışmaya katılan ve ödül alanlar arasında yer aldı. Böylesine önemli ve seçkin firmaların katıldığı yarışmada iki altın yıldızlı Üstün Lezzet Ödülü kazanan İzorya, ilçemize haklı bir gurur yaşattı.

GURUR VE MUTLULUK DUYDUK

2 Haziran’da, Brüksel’deki Cercle Royal Gaulois’de yapılan ödül törenine sağlık sorunları nedeniyle katılamayan İzorya Zeytinyağı Fabrikası Yetkilisi Erdoğan Şentürk, ilçemize böyle bir ödül kazandırmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirtti.

Şentürk, “İzorya Ailesi olarak, yiyecek ve içecek sektörünün en prestijli ödülünü almaktan büyük mutluluk duyduk” dedi.

ÖDÜLÜ ZEYTİN ÜRETİCİ VE TÜKETİCİLERİMİZE ARMAĞAN EDİYORUZ

Dünyaca ünlü firmaların katıldığı bu yarışmada, Mut ilçesinden bir firmanın Üstün Lezzet Ödülü almasının çok önemli olduğunun altını çizen Şentürk, şöyle konuştu: “Bu noktada hassas üretimin önemini anlıyoruz. Tabi Mut yöresinin karakteristik özelliklerini yok sayamayız. İlaç kullanılmadan zeytin yetiştirilen ilçede, 10 milyon zeytin ağacı var. Bu ağaç varlığıyla diğer bölgelere meydan okuyan bir ilçe. Zeytinin kendine has aromasının usta ellerde zeytinyağına dönüşmesi ile kaliteli bu ürün ortaya çıkıyor. İzorya Erken Hasat Zeytinyağının aldığı ‘Üstün Lezzet Ödülü’nü, Mut zeytin üreticilerine ve İzorya’yı benimseyen tüm tüketicilerimize armağan ediyoruz.”

Erdoğan Şentürk sözlerini, “Sağlık zeytinden, zeytin Mut’tan!” sloganıyla tamamladı.

iTQi hakkında ayrıntılı bilgi ve ödül töreniyle ilgili fotoğraflara http://www.itqi.com/tr/ adresinden; İzorya ile ilgili bilgilere ise, http://www.izorya.com/ ’dan ulaşılabilir.

izorya ödül

Mut RengaRenk Haber Servisi

Bu yazı 10189 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

YAZAR HAKKINDA

Facebook’ta Bizi Bulun
REKLAMLAR
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygularınızın dalgalanacağı bir gün. Karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve duygularınızı denetlemeniz pek kolay olmayabilir. Ancak çeşitli organizasyonlar yapabilirsiniz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Özellikle günün ilerleyen saatlerinde duygusal ve alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınız derinleşebilir. Karamsarlıktan uzaklaşın ve hırslı bir tavır içine girmekten kaçının. Bu arada sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor. Seyahatler sizin için canlandırıcı olabilir. Yolculuk programları yapabilirsiniz ve uzaklarda yaşayan yakınlarınızın ziyaretine gidebilirsiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
Bugün eviniz ile ilgileneceksiniz ve sevdiklerinize yardımcı olacaksınız. Fikirlerinizi etkileyici bir biçimde ortaya koyabilirsiniz ve geleceğe yönelik hayaller kurabilirsiniz. Ayrıca sorumluluk hissettiğiniz ve üzerinizde baskı duygusu yaratan konulara yönelik çalışmalar yapacaksınız. Aslında kaçtığınız ve istemediğiniz durumlar ile yüzleşmeniz gerekebilir ve böylece olaylara bakış açınızın değişmiş olduğunu anlayabilirsiniz. Ev veya iş yeriniz ile ilgili hayallerinizi gerçekleştirmek için yeni stratejiler yapabilirsiniz. Gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir ancak sabırlı davranmayı başaracaksınız ve bugün kendinizi iyi hissedeceksiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ile güne başlayabilirsiniz ve eğlenceli programlar yapabilirsiniz. Kısa veya uzun seyahatler yapabileceğiniz gibi uzaklarda yaşayan yakınlarınız ziyaretinize gelebilir ve birlikte keyifli programlar yapabilirsiniz. Hareket halinde olmak enerjinizi yükseltiyor. Ayrıca yaşam enerjisi yüksek ve güçlü kişiler ile birlikte olmaktan keyif alacaksınız ve kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. İlginç projeleriniz olabilir ve bu arada yapılması gereken pratik işler ile ilgili bazı karışıklıklar yüzünden kafanız karışmış olabilir. Ancak isteklerinizi gerçekleştirme konusunda kararlı davranacaksınız.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde ilginç rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen çeşitli hayaller kurabilirsiniz. Bugün planlarınızı gözden geçirmek için uygun zaman. Projeleriniz ile ilgili çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz ve öğrenmek istediklerinizin izini sürebilirsiniz. Bu arada hayal gücünüzün yardımı ile çözümleyici de olabilirsiniz ve çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz. Bugün sizin için hayal gücü gerektiren konulara çalışmalar yapmak için uygun bir zaman. Sanatsal faaliyetler, büyük organizasyonlar, vakıflar, dernekler ve yardım kuruluşlarına yönelik çalışmalar yapanlar için verimli bir gün.
ASLAN BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konulara yönelik gelişmeler sizi memnun edecek ve dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacaksınız. Bugün yapmanız gereken işlere dikkatinizi odaklayacaksınız ve önceden belirlediğiniz gibi işlerinizi sürdüreceksiniz. İsteklerinizin gücü sayesinde üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ve kişiler ile başa çıkabilirsiniz ve hiçbir zaman olmadığı kadar sabırlı davranabilirsiniz. Ayrıca kararlı ve istekli çalışmalarınız ile önemli kişilerin takdirini kazanacaksınız ancak bu durum yeni sorumluluklar almanızı gerektirebilir.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bilincinizin derinlerinden yükselen unutulmuş arzular rüya aracılığı ile ortaya çıkabilir ve sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile güne başlayabilirsiniz. İdeallerinizin değişmeye başladığını hissedebilirsiniz ve buna bağlı olarak düşünceleriniz de değişebilir. Bu arada karar vermek için aceleci davranmayın. Gün içinde alacağınız haberler ve karşılaşacağınız olaylar hayal gücünüzü uyandırabilir ve endişeli düşünceler içine girebilirsiniz. Hayallerin dağıtıcı etkisinden uzaklaşın ve hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanmak için özen gösterin. Dostlarınızın ve sevdiğinizin desteği moralinizi yükseltecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Biraz gergin ve isteksiz uyanabilirsiniz. Duygularınızın dalgalandığı bir gün... Karşılaştığınız olaylar ve kişilerin davranışlarından etkilenebilirsiniz ve bilinçaltınız uyanabilir. Alıngan ve hassas olduğunuz bir gün. Ancak duygularınızı denetlemeniz gerekiyor. Aniden gelişen olaylar sizi biraz huzursuz edebilir fakat aynı zamanda sizin üzerinizde canlandırıcı etkisi olacak ve dikkatinizi kendinize odaklayacaksınız. Şimdiye kadar yaptıklarınızı gözden geçirebilir ve isteklerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz. Hareket halinde olmak karamsar duygulardan uzaklaşmanıza yardımcı olacak.
AKREP BURCU YORUMU
Beklediğiniz gelişmelerin meydana geldiğini hissederek güne keyifli başlayacaksınız. Moraliniz ve kendinize olan güveniniz yüksek olacak ve alacağınız haberler ve teklifler düşüncelerinizi derinleştirecek. Böylece araştırmalarınızı derinleştireceksiniz ve özellikle aldığınız teklifler ve duyduğunuz haberler hayal gücünüzü uyandıracak. Yeni projeler yapabilirsiniz ve planlarınızı yakınlarınıza anlatabilirsiniz. İş arkadaşlarınız, komşularınız ve yakınlarınız ile ilişkileriniz daha sıcak olacak. Bugün sanatsal faaliyetler ve hayal gücü gerektiren alanlarda çalışmalar yapanlar için verimli bir zaman...
YAY BURCU YORUMU
Bazı karışıklıklar ve duyduğunuz haberler yüzünden keyifsiz olabilirsiniz. Fakat endişeli hayallerden uzak durmalısınız. Düşünceler zihninizin derinliklerine inebilir ve dikkatinizi tek bir konuya odaklamanız zor olabilir. Hayallerin dağıtıcı etkisinden uzaklaşın ve hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanmak için gayret gösterin. Yakınlarınız için endişelenmeniz mümkün. Ayrıca ideallerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ideallerinizin değişmeye başladığını anlayabilirsiniz. İş arkadaşlarınız ve komşularınız ile aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkların üzerine gitmeyin. Yanlış anlamalar olabileceğini düşünerek davranın ve tartışmalardan uzak durun.
OĞLAK BURCU YORUMU
Bugün dikkatinizi kendinize odaklayacaksınız ve isteklerinizi gözden geçireceksiniz. Sabırlı ve makul olmanız gereken bir dönemdesiniz. Hırslı ve sert bir tavır içinde bulunmaktan kaçının ve kendinizi fazla zorlamayın. Olabileceklerden daha fazlasının peşinden koşabilirsiniz ve hırslı bir tavır içine girebilirsiniz. Ancak eski arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekliyor. Bugün dostlarınız ile buluşabilir veya çevre gezilerine çıkabilirsiniz. Dışarda olmak ve keyif aldığınız ortamlarda bulunmak sizi rahatlatacak. Bu arada geçmişi düşünebilir ve şimdiye kadar yaşadıklarınızı gözden geçirebilirsiniz. Ve bütün bunların sonucunda içinde bulunduğunuz durumu değerlendirebilir ve kendi geleceğinizi düşünebilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
Yapmanız gereken olağan işler ile ilgileneceksiniz ve çalışmalarınızı bildiğiniz gibi sürdüreceksiniz. Akşama doğru ilginç fikirler uyanabilir ve eski projelerinizi hatırlayabilirsiniz. Hem eski bilgiyi, hem de yeni teknoloji ile geliştirilen ürünler ilginizi çekecek ve çeşitli araştırmalar yapacaksınız. Bu arada sizden daha farklı bilgiye sahip kişiler ile karşılaşabilirsiniz veya bu tip kişiler ile ilgili bazı haberler alabilirsiniz. Özellikle akşama doğru karşılaşacağınız kişiler alacağınız haberler düşüncelerinizin derinleşmesine neden olabilir. Ayrıca eviniz, yakınlarınız ve arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir.
BALIK BURCU YORUMU
Bugün duygularınız derinleşecek ve hem kendinizi, hem de içinde bulunduğunuz durumu gözden geçireceksiniz. Eviniz, çocuklar, yakınlarınız veya arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Evraklar veya daha önce ihmal edilmiş ve yapılması gereken işler ile ilgili bazı karışıklıklar çıkmış olabilir ve kafanız karışabilir. Dikkatinizi yükseltin ve yarım bırakılmış işlerinizi tamamlamak için dikkatinizi odaklayın. Bu arada dostlarınızın desteğini alabilirsiniz. Ayrıca sezgilerinize güvenin ve dikkatinizi dağıtan konulardan uzaklaşın. Bugün uzaklarda bulunan yakınlarınız ile görüşebilirsiniz ve dostlarınızın davetine gidebilirsiniz. Dışarı çıkmak ve hareketli ortamlar sizi rahatlatacak.