İZORYA’YA DÜNYA ÇAPINDA ÖDÜL

izorya1
Paylaş
 

Mut’un önde gelen zeytinyağı üreticilerinden İZORYA, Dünya Markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Ülke çapında katıldığı yarışmalarda ödül ve madalyalara ambargo koyan İzorya, son olarak merkezi Brüksel’de bulunan, iTQi’nin düzenlediği Dünyanın en prestijli ödüllerinden olan ve 83 ülkeden firmaların katıldığı yarışmada ÜSTÜN LEZZET ÖDÜLÜ almayı başardı. İzorya aldığı bu ödülle, ilçemiz ürünlerinin tadını uluslararası arenaya taşımış oldu ve ilçemize de haklı bir gurur yaşattı. 

İZORYA ÖDÜLE DOYMUYOR

Mut’ta gıda sektöründe faaliyet gösteren, ilçenin en önemli firmalarından İzorya Zeytinyağı Fabrikası, yurt çapında yakaladığı haklı başarıyı uluslararası alanda da sürdürüyor. Ülke çapında düzenlenen yarışmalarda ödül ve madalyalara doymayan, son olarak Zeytindostu Dokuzuncu Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışmasında Altın Madalya kazanan İzorya, şimdi de Dünyanın en prestijli lezzet yarışmasında ödül kazandı.

iTQi’DEN ÜSTÜN LEZZET ÖDÜLÜ

İzorya, merkezi Belçika’nın Başkenti Brüksel’de bulunan Uluslararası Lezzet ve Kalite Enstitüsü (The International Taste & Quality Institute – iTQi) tarafından düzenlenen yarışmada; erken hasat zeytinyağı ürünüyle iki altın yıldızlı Üstün Lezzet Ödülü (Superior Taste Award) ile ödüllendirildi.

Geçtiğimiz günlerde yapılan gıda lezzet ve kalite yarışmasına, 83 ülkeden 480 firma katıldı. Yarışmaya katılan ürünler, 120 seçkin ve prestijli şef ve sömeliye tarafından değerlendirildi.  Yarışmaya, uluslararası birçok televizyon, medya ve basın kuruluşu yoğun ilgi gösterdi.

Ülkemizin tanınan ve en önde gelen firma ve markaları arasında bulunan; Ülker İçim Yoğurt, Pınar Süt, Yudum ve Sırma Yağ, Coca Cola, Efes Pilsen, Balparmak ve Golf Dondurma da yarışmaya katılan ve ödül alanlar arasında yer aldı. Böylesine önemli ve seçkin firmaların katıldığı yarışmada iki altın yıldızlı Üstün Lezzet Ödülü kazanan İzorya, ilçemize haklı bir gurur yaşattı.

GURUR VE MUTLULUK DUYDUK

2 Haziran’da, Brüksel’deki Cercle Royal Gaulois’de yapılan ödül törenine sağlık sorunları nedeniyle katılamayan İzorya Zeytinyağı Fabrikası Yetkilisi Erdoğan Şentürk, ilçemize böyle bir ödül kazandırmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirtti.

Şentürk, “İzorya Ailesi olarak, yiyecek ve içecek sektörünün en prestijli ödülünü almaktan büyük mutluluk duyduk” dedi.

ÖDÜLÜ ZEYTİN ÜRETİCİ VE TÜKETİCİLERİMİZE ARMAĞAN EDİYORUZ

Dünyaca ünlü firmaların katıldığı bu yarışmada, Mut ilçesinden bir firmanın Üstün Lezzet Ödülü almasının çok önemli olduğunun altını çizen Şentürk, şöyle konuştu: “Bu noktada hassas üretimin önemini anlıyoruz. Tabi Mut yöresinin karakteristik özelliklerini yok sayamayız. İlaç kullanılmadan zeytin yetiştirilen ilçede, 10 milyon zeytin ağacı var. Bu ağaç varlığıyla diğer bölgelere meydan okuyan bir ilçe. Zeytinin kendine has aromasının usta ellerde zeytinyağına dönüşmesi ile kaliteli bu ürün ortaya çıkıyor. İzorya Erken Hasat Zeytinyağının aldığı ‘Üstün Lezzet Ödülü’nü, Mut zeytin üreticilerine ve İzorya’yı benimseyen tüm tüketicilerimize armağan ediyoruz.”

Erdoğan Şentürk sözlerini, “Sağlık zeytinden, zeytin Mut’tan!” sloganıyla tamamladı.

iTQi hakkında ayrıntılı bilgi ve ödül töreniyle ilgili fotoğraflara http://www.itqi.com/tr/ adresinden; İzorya ile ilgili bilgilere ise, http://www.izorya.com/ ’dan ulaşılabilir.

izorya ödül

Mut RengaRenk Haber Servisi

Bu yazı 9782 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

YAZAR HAKKINDA

Facebook’ta Bizi Bulun
REKLAMLAR
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Güne istekli başlayacak ve fikirlerinizi etkileyici bir biçimde ortaya koyacaksınız. Yeni projeler yapabilir ve girişimde bulunmak için harekete geçebilirsiniz. Grup çalışmaları ve yapacağınız organizasyonlarda başarılı olacağınız bir gün. İlginç teklifler alabilirsiniz. Ayrıca siz de çeşitli teklifler de bulunabilir ve ilginç araştırmalar yapabilirsiniz. Gençler, çocuklar ve değişik kitlelere yönelik farklı projeleriniz ile çevrenizin dikkatini çekeceksiniz. Girişimde bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Bu arada kıskançlık ve düşmanca duygulardan uzak durun ve güç mücadelesi yapmaktan kaçının. Öğle saatlerinde duygularınız derinleşebilir.
BOĞA BURCU YORUMU
Kafanız karışık olabilir ve eski kararlarınızı değiştirmeniz gerekebilir. Ancak sabırlı davranacaksınız. Öğlene doğru karşılaşacağınız olaylar hayal gücünüzü uyandıracak. Sanatçılardan ve yüksek idealleri olan kişilerden etkilenebilirsiniz ve ideallerinizi gözden geçirebilirsiniz. Yabancılar ile iletişiminiz giderek güçleniyor. Farklı ortamlar, değişik kültürler ve yurt dışı ile bağlantılı işler dikkatinizi çekecek. Büyük organizasyonların içinde yer almak isteyebilirsiniz. Kalabalıklar ve birbirinden çok farklı kişilerin birlikte bulunduğu ortamlarda kendinizi güçlü hissedeceksiniz ve uzlaştırıcı bir tavır içinde olacaksınız.
İKİZLER BURCU YORUMU
Dikkat gerektiren konulara yönelik çalışmalar yaparken aceleci davranmayın. Bugün iletişim trafiğiniz hareketli olacak. Belgeler, evraklar ve faturalar ile ilgili çeşitli çalışmalar yapabilirsiniz. Ayrıca daha önce yapılması gereken işlerinizi bugün tamamlamak için çok çalışmanız gerekebilir. Arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Ayrıca ekip çalışmalarında başarılı olabilirsiniz ve araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Öğle saatlerinde karşılaştığınız olaylar endişe uyandırabilir. Kuşkucu bir tavır içinde bulunmaktan kaçının ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün karmaşık duygulardan uzaklaşacak ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız. Olumlu ve yapıcı bir tavır içinde bulunabilirsiniz. Böylece sorunlarla başa çıkmanız daha kolay olacak. Ancak sorunları büyütmekten kaçınmanız gerekiyor. Aslında gelişen olaylar sizi rahatsız etse bile bugün olaylara daha başka açılardan bakabilirsiniz ve saygın çevrelerin desteğini alabilirsiniz. İçinizden yükselen kuvvetli duyguları denetlemeyi başaracaksınız ve şimdiye kadar yaşadıklarınızı gözden geçireceksiniz. Sabırlı ve dirayetli tavrınız ile önemli kişileri etkileyebilirsiniz.
ASLAN BURCU YORUMU
Parasal ihtiyaçlarınızın arttığı bir dönem... Harcamalarınıza özen gösterin ve yapabileceğinizden daha büyük sorumluluklar almayın. Ekip çalışmalarında ortaya çıkabilecek bazı anlaşmazlıkların üzerine gitmeseniz iyi olacak. Bugün eski arkadaşlarınız ile karşılaşabilirsiniz. Ayrıca eski konular gündeme gelebilir. Karar vermek için acele etmeyin. Gün içinde karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandıracak ve duygularınız yoğun olacak. Duygusal ve alıngan bir tavır içinde olabilirsiniz ancak gerçekler karşısında enerjiniz yükselecek ve kendinizi göstermek için kuvvetli duygular hissedeceksiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde kalkabilirsiniz ve sorumluluklarınızı yerine getirmek için disiplinli ve kararlı bir tavır içinde olabilirsiniz. Öğlene doğru duygularınız derinleşecek ve gizli istekleriniz uyanacak. Bu arada endişeleriniz de uyanabilir. Kayıp ve yanılgı duygusunu büyütmeyin. Hayal gücünüzü yapıcı yönde kullanın ve yanıltıcı kişiler ile ilişkilerinizde tedbirli olun. Yalanlar ve yanıltıcı durumlar karşısında iyi duygunuzu koruyun ve bu arada sağlığınıza özen gösterin. Gelişmeler sizin hayal ettiğinizden farklı olabilir. Ancak dirayetli ve sabırlı olduğunuz bir dönemdesiniz. Saygı duyduğunuz kişiler sizi destekliyor.
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak ve hareketli bir gün geçireceksiniz. Eski isteklerinizi hatırlayacaksınız ve duygularınız derinleşecek. Geçmişte yaşadıklarınızı gözden geçirebilir ve artık değiştiğinizi düşünebilirsiniz. Çünkü eskiden ciddiye aldığınız konuları artık önemsemediğinizin farkına varabilirsiniz ve çok başka şeylerin önem kazandığını anlayabilirsiniz. Beklentileriniz değişiyor ancak isteklerinizi gerçekleştirmek için hırslı bir tavır içinde bulunmasanız iyi olacak. Bu arada sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor. Kendinizi fazla zorlamayın...
AKREP BURCU YORUMU
Heyecanlı ve duygusal olacağınız bir gün... Karşılaştığınız bazı olaylar, huzursuzluk ve gerilim hissetmenize neden olabilir ve duygusal tepkiler gösterebilirsiniz. Bugün duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve dedikodular ile fazla ilgilenmeyin. Çok istediğiniz ve sizi heyecanlandıran konular ile ilgili gelişmeler beklediğiniz gibi olmayabilir tartışma ortamlarından uzak durun. Bazı gelişmeler sizin beklediğinizden daha farklı olabilir planlarınızın dışına çıkmanız gerekebilir. Fakat iyimser ve yapıcı davranmayı başarabilirsiniz. Böylece kötü gibi görünen durum şansa dönüşecek... Ve siz de kendinizi yenileyeceksiniz.
YAY BURCU YORUMU
Bugün önceden planlanmış bir davete gidebilirsiniz. Eski dostlarınızla karşılaşmak duygularınızın derinleşmesine neden olabilir. Endişelerinizi ve karamsar duygularınızı sevdiğinize ve dostlarınıza yansıtmaktan kaçının. Sevdiğinizin davranışlarını izleyebilir ve meydana gelen değişikliğin nedenlerini çözmeye çalışabilirsiniz. Beklemediğiniz davranışlar ve olaylar karşısında duygularınız karışabilir fakat mantığınız ile hareket ederseniz, sorunları çözebilirsiniz. Bu arada sevdiğinizin sizi anlamadığını düşüneceksiniz ancak o da ihmal edildiğini düşünebilir. Arkadaşlarınıza ayırdığınız zamanın bir kısmını sevdiğinize ayırın ve duygularınızı anlatmayı deneyin.
OĞLAK BURCU YORUMU
Güçlü kişileri karşınıza almasanız iyi olacak. Aslında sabırlı davranmayı başarabilirsiniz ve gelişmeleri izleyebilirsiniz. Otoriteyi temsil eden kişiler ve büyüklerinize karşı davranışlarınız olumlu olsa bile güç mücadelesinden uzak durmanız gerekiyor. Kıskançlık ve düşmanlık çekecek davranışlarda bulunmaktan kaçınmalısınız. Öğlene doğru sezgileriniz yükselecek. İçinizden yükselen sese kulak verin ve sorunları büyütmekten kaçının. Aslında şanslı olduğunuz bir dönemdesiniz. Ancak daha önce farkında olmadığınız bazı ayrıntılar dikkatinizi çekebilir. Olayları fazla sorgulamayın ve dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın.
KOVA BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve atılımda bulunmak için harekete geçeceksiniz. Yeni girişimlerde bulunabilirsiniz ve dostlarınızın desteğini alabilirsiniz. Özellikle önemsediğiniz kişilerin size yardımcı olduğunu anlayacaksınız ve kendinizi güçlü hissedeceksiniz. Bugün geleceğe yönelik projeler yapabilir ve isteklerinizi sevdiğinize anlatabilirsiniz. Ayrıca önemli kişilere ve büyüklerinize isteklerinizi anlatabilirsiniz. Sempatik ve neşeli tavırlarınız ile etkileyici olacaksınız. Bugün kendinize olan güveniniz yüksek olacak ve kendinizi başarılı hissedeceksiniz.
BALIK BURCU YORUMU
Daha önce başladığınız konular ile ilgili bazı karışıklıklar olabilir. Ancak sorunları çözmek için gayret göstereceksiniz. Dirayetli ve sabırlı davranmayı başaracaksınız ve olaylara daha farklı açılardan bakacaksınız. Önem verdiğiniz ve saygı duyduğunuz kişililerin davranışlarından etkilenebilirsiniz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştirebilirsiniz. Aslında davranışlarınızı değiştirmeniz sizin için kolay olacak ve böylece yakın çevrenizde bulunan kişilerin desteğini alacaksınız. Bugün dostlarınız ile aranızdaki ilişkiler daha sıcak olacak ve onların ilgisi moralinizi yükseltecek.