İZORYA’YA DÜNYA ÇAPINDA ÖDÜL

Paylaş
 

Mut’un önde gelen zeytinyağı üreticilerinden İZORYA, Dünya Markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Ülke çapında katıldığı yarışmalarda ödül ve madalyalara ambargo koyan İzorya, son olarak merkezi Brüksel’de bulunan, iTQi’nin düzenlediği Dünyanın en prestijli ödüllerinden olan ve 83 ülkeden firmaların katıldığı yarışmada ÜSTÜN LEZZET ÖDÜLÜ almayı başardı. İzorya aldığı bu ödülle, ilçemiz ürünlerinin tadını uluslararası arenaya taşımış oldu ve ilçemize de haklı bir gurur yaşattı. 

İZORYA ÖDÜLE DOYMUYOR

Mut’ta gıda sektöründe faaliyet gösteren, ilçenin en önemli firmalarından İzorya Zeytinyağı Fabrikası, yurt çapında yakaladığı haklı başarıyı uluslararası alanda da sürdürüyor. Ülke çapında düzenlenen yarışmalarda ödül ve madalyalara doymayan, son olarak Zeytindostu Dokuzuncu Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışmasında Altın Madalya kazanan İzorya, şimdi de Dünyanın en prestijli lezzet yarışmasında ödül kazandı.

iTQi’DEN ÜSTÜN LEZZET ÖDÜLÜ

İzorya, merkezi Belçika’nın Başkenti Brüksel’de bulunan Uluslararası Lezzet ve Kalite Enstitüsü (The International Taste & Quality Institute – iTQi) tarafından düzenlenen yarışmada; erken hasat zeytinyağı ürünüyle iki altın yıldızlı Üstün Lezzet Ödülü (Superior Taste Award) ile ödüllendirildi.

Geçtiğimiz günlerde yapılan gıda lezzet ve kalite yarışmasına, 83 ülkeden 480 firma katıldı. Yarışmaya katılan ürünler, 120 seçkin ve prestijli şef ve sömeliye tarafından değerlendirildi.  Yarışmaya, uluslararası birçok televizyon, medya ve basın kuruluşu yoğun ilgi gösterdi.

Ülkemizin tanınan ve en önde gelen firma ve markaları arasında bulunan; Ülker İçim Yoğurt, Pınar Süt, Yudum ve Sırma Yağ, Coca Cola, Efes Pilsen, Balparmak ve Golf Dondurma da yarışmaya katılan ve ödül alanlar arasında yer aldı. Böylesine önemli ve seçkin firmaların katıldığı yarışmada iki altın yıldızlı Üstün Lezzet Ödülü kazanan İzorya, ilçemize haklı bir gurur yaşattı.

GURUR VE MUTLULUK DUYDUK

2 Haziran’da, Brüksel’deki Cercle Royal Gaulois’de yapılan ödül törenine sağlık sorunları nedeniyle katılamayan İzorya Zeytinyağı Fabrikası Yetkilisi Erdoğan Şentürk, ilçemize böyle bir ödül kazandırmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirtti.

Şentürk, “İzorya Ailesi olarak, yiyecek ve içecek sektörünün en prestijli ödülünü almaktan büyük mutluluk duyduk” dedi.

ÖDÜLÜ ZEYTİN ÜRETİCİ VE TÜKETİCİLERİMİZE ARMAĞAN EDİYORUZ

Dünyaca ünlü firmaların katıldığı bu yarışmada, Mut ilçesinden bir firmanın Üstün Lezzet Ödülü almasının çok önemli olduğunun altını çizen Şentürk, şöyle konuştu: “Bu noktada hassas üretimin önemini anlıyoruz. Tabi Mut yöresinin karakteristik özelliklerini yok sayamayız. İlaç kullanılmadan zeytin yetiştirilen ilçede, 10 milyon zeytin ağacı var. Bu ağaç varlığıyla diğer bölgelere meydan okuyan bir ilçe. Zeytinin kendine has aromasının usta ellerde zeytinyağına dönüşmesi ile kaliteli bu ürün ortaya çıkıyor. İzorya Erken Hasat Zeytinyağının aldığı ‘Üstün Lezzet Ödülü’nü, Mut zeytin üreticilerine ve İzorya’yı benimseyen tüm tüketicilerimize armağan ediyoruz.”

Erdoğan Şentürk sözlerini, “Sağlık zeytinden, zeytin Mut’tan!” sloganıyla tamamladı.

iTQi hakkında ayrıntılı bilgi ve ödül töreniyle ilgili fotoğraflara http://www.itqi.com/tr/ adresinden; İzorya ile ilgili bilgilere ise, http://www.izorya.com/ ’dan ulaşılabilir.

izorya ödül

Mut RengaRenk Haber Servisi

Bu yazı 10249 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

YAZAR HAKKINDA

Facebook’ta Bizi Bulun
REKLAMLAR
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Önce tembellik yapabilir ve keyif aldığınız işler ile ilgilenebilirsiniz. Geleceğe yönelik isteklerinizi gerçekleştirmeye yönelik arzularınız artıyor. Duygu ve isteklerinizi sevdiğinize anlatabilir, girişimde bulunmak için yakınlarınızın ve dostlarınızın yardımını isteyebilirsiniz. Yakınlarınız ile haberleşebilir, saygı duyduğunuz büyüklerinizin ziyaretine gidebilirsiniz. Samimi bir ortamda isteklerinizi ortaya koymanız çok daha rahat olacak. Neşeli ve saygılı tavırlarınız ile etkileyici olacaksınız. Eski tecrübelerinizden faydalanacağınız bir dönem.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Bugünden itibaren Güneş sizin burcunuzda parlamaya başlıyor. Bugün doğmuş olanlar kendilerini iyi hissedecek ve keyifli bir gün geçirecekler. Dostlarınız ile birlikte eğlenceli organizasyonlar yapabilirsiniz ve çevre gezilerine çıkabilirsiniz. Sempatik ve neşeli tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile görüşebilirsiniz ve seyahat programları yapabilirsiniz. Kendinizi yenilemenize yardımcı olacak hoş fırsatlar ile karşılaşmanız mümkün. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiler daha sıcak olacak. Aşk hayatınız hareketleniyor.
İKİZLER BURCU YORUMU
Duygusal karmaşa hissedebilirsiniz fakat endişelerinizi sevdiğinize yansıtmasanız iyi olacak. İlişkilerinizle ilgili problemleri çevrenize anlatabilirsiniz ve arkadaşlarınızın desteğini isteyebilirsiniz. Özellikle bilgisine güvendiğiniz kişilerin tavsiyesini dinlemek size iyi gelecek. Duygusal karmaşadan uzaklaşıp yapmanız gereken pratik işlere veya projelerinize odaklanırsanız, kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Aşk konusunda kendinizi şanssız hissedebilirsiniz fakat arkadaşlarınız ve yakın çevreniz ile iletişiminiz güçlü olacak. Duygularınız ve idealleriniz değişiyor.
 
YENGEÇ BURCU YORUMU
Geçmişte yaşadığınız aşkları ve eski sevgiliyi rüyanızda görmüş olarak uyanabilirsiniz. Veya bilinçaltınızın derinliklerinden yükselen unutulmuş istekler ve arzular hissederek güne başlayabilirsiniz. İdeallerinizi gözden geçireceksiniz. Bu arada masallar, efsaneler ve masalsı aşkları anlatan film ve kitaplar dikkatinizi çekecek. Sanatçıların bulunduğu ortamlarda dolaşabilirsiniz ve hayal gücü gerektiren faaliyetlerde bulunabilirsiniz. Sevdikleriniz ile birlikte keyifli organizasyonlar yapabilir, çevre gezilerine çıkabilirsiniz. Hareket halinde olmak sizi rahatlatacak.
 
ASLAN BURCU YORUMU
Dikkatli ve kararlı tavırlarınız ve aynı zamanda birleştirici tutumunuz ile çevrenizde bulunan kişileri etkileyebilir ve dikkat çekici olabilirsiniz. Yaratıcı fikirlerinizden başka kıyafetiniz, tarzınız ve seçimleriniz ile de yaratıcılığınızı ortaya koyacaksınız. Hem çevrenizin, hem de karşı cinsin dikkatini çekeceksiniz. İlginç kişiler ve farklı çevreler ile kuracağınız ilişkiler isteğinizin güçlenmesini sağlayacak ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sizin için hareketli bir dönem... Gelişmeler beklenenden daha yavaş olsa bile istediğiniz yönde oluşuyor.
BAŞAK BURCU YORUMU
Gördüğünüz rüyalar canlı gibi olabilir ve çok etkilenmiş olarak uyanabilirsiniz. Hatta öğlene doğru gündüz rüyaları görebilirsiniz. Hatta öğlene doğru gündüz rüyaları görebilirsiniz. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiyi gözden geçireceksiniz. İdeallerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz. Ancak duygularınızı şimdilik kendinize saklayacaksınız. İyimser ve anlayışlı olan kişilerin yardımını alacaksınız ve böylece kuruntulardan uzaklaşmayı başarabilirsiniz. Eski eşyalarınızı elden geçirebilir ve eskiden dostlarınızı hatırlatan eşyaları düzenleyebilirsiniz. Bu arada eski dostlarınız ile ilgili eski hatıralar zihninizde canlanabilir ve ideallerinizin ve isteklerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün daha derin ve yoğun duygular içinde olacaksınız. Bilinçaltınızı uyandıran olaylar ile karşılaşabilirsiniz ve annenizin yaşadığı olaylardan veya davranışlarından etkilenebilirsiniz. Daha önce dikkatinizi çekmeyen konular artık size çok ilginç gelebilir. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar yaşayabilirsiniz. Veya marjinal ilişkileri konu alan filmler izleyebilir ve kitaplar okuyabilirsiniz. Özgür olmak ve içinizden yükselenleri yapmak için acele etmeyin. Sürprizler sizi değiştirecek ve geleceğe yönelik farklı istekler içine gireceksiniz. Farklı çevreler ve değişik organizasyonlar dikkatinizi çekecek. Yaşam felsefeniz değişebilir.
AKREP BURCU YORUMU
Çevre gezileri, seyahatler ve eğlenceli ortamlar keyfinizi yerine getirecek. İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve yaşam enerjiniz yüksek. Ancak isteklerinizin gerçekleşmesi için gelişmeleri beklemeniz gerekiyor. Bu arada evle ilgili konular veya çocuklar, kardeşler ile ilgili karışıklıklar kafanızı karıştırabilir. Fakat bugün dikkatinizi sizi heyecanlandıran konulara yönelteceksiniz. Güçlü dostlarınız, gücüne güvendiğiniz kişiler ile görüşebilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde önemsediğiniz aile büyükleri ile ilgilenmeniz gerekebilir. Özellikle sorumluluk hissettiğiniz kişiler ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Bazı gelişmeler tarzınızı değiştirmenize neden olabilir.
YAY BURCU YORUMU
Bugün önceden planlanmış bir davete gidebilirsiniz. Eski dostlarınızla karşılaşmak duygularınızın derinleşmesine neden olabilir. Endişelerinizi ve karamsar duygularınızı sevdiğinize ve dostlarınıza yansıtmaktan kaçının. Sevdiğinizin davranışlarını izleyebilir ve meydana gelen değişikliğin nedenlerini çözmeye çalışabilirsiniz. Beklemediğiniz davranışlar ve olaylar karşısında duygularınız karışabilir fakat mantığınız ile hareket ederseniz, sorunları çözebilirsiniz. Bu arada sevdiğinizin sizi anlamadığını düşüneceksiniz ancak o da ihmal edildiğini düşünebilir. Arkadaşlarınıza ayırdığınız zamanın bir kısmını sevdiğinize ayırın ve duygularınızı anlatmayı deneyin.
OĞLAK BURCU YORUMU
İlginç düşünceler ve yaratıcı projeler ile güne başlayabilirsiniz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. İsteklerinizi gerçekleştirmek için alacağınız sorumluluklar sizi zorlayabilir. Ancak sabırlı ve dirayetli davranmayı başarabilirsiniz ve böylece isteklerinizin yaratacağı gerilim ile başa çıkabilirsiniz. Bugün büyüklerinize yardımcı olabilir veya önem verdiğiniz konular ile ilgili çalışmalar yapabilirsiniz. Hareket halinde olmak sizi rahatlatacak. Özellikle size ihtiyacı olan kişilere yardımcı olabilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
Sabah saatlerinde karşılaşacağınız sürprizler sizi heyecanlandıracak ve projelerinizi gözden geçireceksiniz. Kardeşiniz, arkadaşlarınız ve ailenizin genç fertleri ile iletişim kurmak sizi rahatlatacak. Ayrıca hayvanlar ve bitkiler ile ilgilenebilirsiniz. Bahçenizi veya evinizi düzenleyebilir, odanızda değişiklikler yapabilirsiniz. Bugün sevdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve sorumluluklarınızı bir kenara bırakıp kendinizi hafif ve özgür hissetmenizi sağlayan her ne var ise, bunları yapacaksınız. İlginç konular, yaratıcı kişiler ve yeni yerler keşfetmekten keyif alacaksınız.
BALIK BURCU YORUMU
Güne farklı bir heyecan ile başlayabilirsiniz ve önem verdiğiniz her ne var ise, bunlar ile ilgilenebilirsiniz. Tarih, geçmişte yaşanmış olaylar, büyüklerinizin yaşadıkları ve gelenekleri önemseyebilirsiniz. Ancak dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklamanız ve planlı davranmanız gerekiyor. Karşılaştığınız kişiler veya alacağınız haberler hayal gücünüzü uyandırabilir ve eskiden yaşadığınız olayları ve arkadaşlarınızı hatırlayabilirsiniz. Karmaşık düşüncelerden uzaklaşın ve dedikodular ile fazla ilgilenmeyin. Bu arada bazı arkadaşlarınızın size ihtiyacı olabilir. Ayrıca çocuklar ve yakınlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir.