GÜNAY: “15 TEMMUZ, CUMHURİYETE YÖNELİK.”

a-gunay
Paylaş
 

CHP’nin 93. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle CHP Mut İlçe Örgütünce düzenlenen törende konuşan CHP Mut İlçe Başkanı Abdurrahman Günay, 15 Temmuz darbe girişimini Cumhuriyete yönelik bir hareket olarak değerlendirdi. Günay, “Cumhuriyetimiz ve CHP, kuruluşundan bugüne Cumhuriyet ile hesaplaşmak isteyenlerin hedefi halindedir. Son zamanlarda yaşananlar ve özellikle 15 Temmuz akşamında yaşanan hain darbe girişiminin Cumhuriyetimizi ortadan kaldırmaya yönelik bir hareket olduğu da ortadadır” dedi.  Son zamanlarda partilerine ve Genel Başkanlarına yönelik saldırıları da şiddetle kınayan İlçe Başkanı Günay, kimden gelirse gelsin bu saldırılara asla boyun eğmeyecekleri mesajını verdi.

CHP 93. YAŞINI KUTLADI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mut İlçe Örgütü, partilerinin kuruluşunun 93. Yıldönümünü kutladı.

CHP’nin 93. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle Hükümet Caddesinde bulunan Atatürk Anıtına, CHP Mut İlçe Başkanı Abdurrahman Günay tarafından çelenk konuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunduğu törene;  CHP İlçe Yönetimi, ADD Mut Şubesi Başkanı Osman Susan, sivil toplum örgütlerinden temsilciler ve partililer katıldı.

Burada basın açıklaması yapan CHP Mut İlçe Başkanı Abdurrahman Günay; partilerinin Ulusal Kurtuluş Savaşının mimarı Anadolu ve Rumeli Müdafa-i Hukuk Cemiyetinin devamı olarak, 9 Eylül 1923’te Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulduğunu belirtti.

CHP DÜNYANIN EN KÖKLÜ ÖRGÜTLENMESİDİR

Atatürk’ün iki büyük eseri olarak Türk halkına armağan ettiği eserlerden birincisinin Türkiye Cumhuriyeti, ikincisinin CHP olduğunu söyleyen Günay, “CHP Türkiye’nin kuruluşunu gerçekleştiren, Dünyanın en köklü, Türkiye’nin ise en eski siyasi örgütlenmesidir” dedi.

CUMHURİYETİN TEMİNATIYIZ

CHP’nin tarihi boyunca tam bağımsızlıktan yana olduğunu, hiçbir döneminde küresel çıkar ilişkilerinin ve emperyalistlerin aracı ve maşası olmadığını vurgulayan Günay, şöyle konuştu: “CHP; Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunu gerçekleştiren parti olarak Cumhuriyetin kuruluş değerlerinin, Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz savunucusu olarak Cumhuriyetimizin teminatı olan bir partidir. Ülkemizin bölünmez bütünlüğünden, ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ ilkesinin hayata geçirilmesinden, tam anlamıyla demokrasinin hayata geçirilmesinden, insana ve emeğe her türlü saygının gösterilmesinden, gelir adaletsizliğinin ortadan kaldırılmasından, özgürlüklerden ve bu anlamda düşünce, din ve vicdan özgürlüğünün güvence altına alınmasından, aklı bilimi esas alarak geleceğe bakmaktan, haksızlığın ortadan kaldırılarak her türlü adaletin sağlanmasından, sosyal hukuk devletinden ve bütün bunlarla birlikte insanın insanca yaşayabileceği uygar bir Türkiye’den yanadır.”

ÇAĞDAŞ TÜRKİYE MÜCADELEMİZ SÜRÜYOR

CHP’nin Türkiye’nin imarında ve demokrasinin yerleşmesinde önemli emekleri olduğunu belirten Günay; geçmişte bu uğurda mücadele veren başta Atatürk olmak üzere, İsmet İnönü ve Kuvayi Milliye ruhuyla Ulusal Kurtuluş Savaşında hayatını ortaya koyan ve Cumhuriyetin bugünlere kadar yaşatılması mücadelesinde şehit düşen partinin değişik kademelerinde almış partilileri saygıyla andı ve Allah’tan rahmet diledi.  Günay, “Bizler de bugün geçmişte bu uğurda mücadele veren CHP’liler gibi partimizin neferleri olarak, Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere emanet ettiği değerlere sahip çıkmaya, aydınlık, çağdaş bir Türkiye mücadelesine aynı azim ve kararlılıkla devam etmekteyiz” şeklinde konuştu.

15 TEMMUZ CUMHURİYETE YÖNELİK

Açıklamasında, 15 Temmuz’daki darbe girişimine değinen Abdurrahman Günay; girişimi Cumhuriyeti ortadan kaldırmaya yönelik bir hareket olarak değerlendirdi. Günay, “Cumhuriyetimiz ve CHP, kuruluşundan bugüne Cumhuriyet ile hesaplaşmak isteyenlerin hedefi halindedir. Son zamanlarda yaşananlar ve özellikle 15 Temmuz akşamında yaşanan hain darbe girişiminin Cumhuriyetimizi ortadan kaldırmaya yönelik bir hareket olduğu da ortadadır” dedi.

CHP’yi ve partilileri tamamen ortadan kaldırmadan Türkiye Cumhuriyeti’ni ortadan kaldırmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini vurgulayan Günay, şöyle konuştu: “Çünkü bizim yolumuz Atatürk ilke ve devrimlerinin yoludur. Mücadelemiz ülkemizin bölünmez bütünlüğünü, ülkemizin tam bağımsızlığını korumak ve bütün bunlarla birlikte milletimizi ve Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatma mücadelesidir.”

SALDIRILARA ASLA BOYUN EĞMEYİZ

Son zamanlarda mücadelelerinden yıldırmak için partilerine ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na haince saldırılar yapıldığını ifade eden Günay, saldırıları şiddetle kınadı. Bu saldırıları yapanlara seslenen CHP İlçe Başkanı Abdurrahman Günay, “Bizler, Anadolu’yu işgal eden emperyalistlere karşı Ulusal Kurtuluş Mücadelesini başarıya ulaştırmış anlayışın ve Anadolu Rumeli Müdafa-i Hukuk Cemiyeti’nin devamı olan partinin neferleriyiz. Nereden ve kimden gelirse gelsin bu tür saldırılara asla boyun eğmeyiz. Her zamanki gibi doğru bildiğimiz yolda onurlu mücadelemizi ve duruşumuzu da azimle sürdürmeye devam edeceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

Yapılan basın açıklamasının ardından, tören sona erdi.

chp93

Mut RengaRenk Haber Servisi

Bu yazı 602 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

YAZAR HAKKINDA

Facebook’ta Bizi Bulun
REKLAMLAR
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha rahat ve sakin hissedeceksiniz. Gençlik ve güzellik konularına odaklanabilirsiniz. Güzellik ve sağlık amaçlı şifa yöntemlerini uygulayabilirsiniz. Cesur ve atak tavırlarınız ile dikkat çekici olacaksınız. Ancak hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmasanız iyi olacak. Parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir ve sevdiğinizi zorluyor olabilirsiniz. Ayrıca yapabileceğinizden çok daha büyük sorumluluklar almış da olabilirsiniz. Aceleci davranmayın çünkü sürpriz değişiklikler olabilir. Bu arada daha önce almadığınız sorumluluklara şimdi talip olabilirsiniz. Ancak biraz tedbirli davranın ve sevdiklerinizin önerilerini dinleyin. Karşınıza çıkan fırsatları küçümsemeyin.
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz bir yakınınızdan alacağınız teklif sizi heyecanlandıracak. Yeni sorumluluklar alabilirsiniz ve ciddi işler yapmak için harekete geçebilirsiniz. Hatta daha önce yapmış olduğunuz konudan tamamen farklı konular ile ilgilenebilirsiniz. Kazanmak ve başarılı olmak için kuvvetli arzular duyacaksınız ve bu arada kendinizi zorlayacaksınız. Girişimde bulunmadan önce bazı korkularınız uyanabilir. Ancak geleceğe yönelik isteklerinizi gerçekleştirmek için korkularınız ile başa çıkmanız ve bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerekiyor. Bugün önemli kişiler ile görüşebilirsiniz ve yeni atılımlarda bulunabilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde bazı kaygılar ile uyanabilirsiniz. Fakat kendinizi güçlü hissedeceksiniz ve çalışmalarınızı hızlandıracaksınız. Uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz. Bu arada yeni teklifler ile karşılaşmanız mümkün. Ayrıca siz de projelerinizi ortaya koyabilirsiniz. Bu arada konu ile ilgisi olmayan kişilere planlarınızı anlatmayın. Arkadaşlarınız iyi niyetli olsa bile kafanızı karıştırabilirler. Bu arada çocuklar ve iş arkadaşlarınız ile aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkların üzerine gitmeyin. Gün içinde karşılaşacağınız olaylar sizi heyecanlandıracak ve girişimde bulunmak için kuvvetli arzular duyacaksınız.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün duygularınız derin olabilir ve en derin istekleriniz açığa çıkabilir. Heyecan duyacağınız haberler alabilirsiniz ve uzun zamandır beklediğiniz gelişmeler sizin istediğiniz yönde gerçekleşebilir. Fakat hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Kendinizi fazla zorlamayın. Seyahatler, tatil programları ve fizik güç gerektiren konular ile ilgilenebilirsiniz. Cinsel potansiyelinizin yükseldiği bir dönem... Kaçamak aşklar ve heyecan verici maceralar çekici gelebilir. Seyahatler sırasında etkileneceğiniz kişi ile karşılaşmanız mümkün.
ASLAN BURCU YORUMU
Kendinizi güçlü ve iyi hissettiğiniz bir dönemdesiniz. Gelişmeler yavaş olabilir fakat sizin istediğiniz yönde oluşuyor ve bu durum moralinizi yükseltiyor. Eskiden önemsediğiniz konulara daha farklı açılardan bakabilirsiniz ve yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Ev almak, evlenmek, çocuk sahibi olmak veya ortaklık benzeri konular ilginizi çekecek. İlginç kişiler ile iş birliği yapabilirsiniz ve yaratıcı fikirleriniz ile çevrenizi etkileyebilirsiniz. Özgür ve güçlü kişilerin desteğini alacaksınız. Ayrıca farklı çözümleriniz ile çevrenizi etkileyeceksiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
Tuhaf kaygılarınız olabilir... İçinde bulunduğunuz durumu gözden geçireceksiniz. Hem geleceğe yönelik istekleriniz değişmiş olabilir, hem de geçmişte yaşamış olduklarınızı sorgulayabilirsiniz. Özellikle annenizin davranışlarını inceleyebilirsiniz ve ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Artık içinde bulunduğunuz duruma daha farklı bir açıdan bakacaksınız ve düşünceleriniz tamamen değişecek. Eski kararlarınızdan vaz geçebilirsiniz. Bu arada sağlığınıza özen gösterin. Özellikle ilaç kullanırken tedbirli olun. Dikkatinizi dağıtan sorunlardan uzaklaşın ve yakınlarınızı kritik etmekten vazgeçin. Dikkatinizi kendinize yöneltin.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duyguların derinliklerinden sıyrılacaksınız ve bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz... Bu arada parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir. Veya yapabileceğinizden daha büyük sorumluluklar almış olabilirsiniz ve bunun gerilimini hissedebilirsiniz. Kendinizi çok fazla zorlamayın ve şimdilik olayları akışına bırakın. Öfkeli ve sert bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Sağlığınıza özen göstermeniz gereken bir dönemdesiniz. Daha önce ihmal ettiğiniz her ne varsa, şimdi karşınıza çıkabilir. Lakin sağlığınızı ihmal etmeseniz iyi olacak! Beslenmenize ve uykunuza özen göstermeniz gerekiyor.
AKREP BURCU YORUMU
Çevre gezileri, seyahatler ve eğlenceli ortamlar keyfinizi yerine getirecek. İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve yaşam enerjiniz yüksek. Ancak isteklerinizin gerçekleşmesi için gelişmeleri beklemeniz gerekiyor. Bu arada evle ilgili konular veya çocuklar, kardeşler ile ilgili karışıklıklar kafanızı karıştırabilir. Fakat bugün dikkatinizi sizi heyecanlandıran konulara yönelteceksiniz. Güçlü dostlarınız, gücüne güvendiğiniz kişiler ile görüşebilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde önemsediğiniz aile büyükleri ile ilgilenmeniz gerekebilir. Özellikle sorumluluk hissettiğiniz kişiler ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Bazı gelişmeler tarzınızı değiştirmenize neden olabilir.
YAY BURCU YORUMU
Bugün önceden planlanmış bir davete gidebilirsiniz. Eski dostlarınızla karşılaşmak duygularınızın derinleşmesine neden olabilir. Endişelerinizi ve karamsar duygularınızı sevdiğinize ve dostlarınıza yansıtmaktan kaçının. Sevdiğinizin davranışlarını izleyebilir ve meydana gelen değişikliğin nedenlerini çözmeye çalışabilirsiniz. Beklemediğiniz davranışlar ve olaylar karşısında duygularınız karışabilir fakat mantığınız ile hareket ederseniz, sorunları çözebilirsiniz. Bu arada sevdiğinizin sizi anlamadığını düşüneceksiniz ancak o da ihmal edildiğini düşünebilir. Arkadaşlarınıza ayırdığınız zamanın bir kısmını sevdiğinize ayırın ve duygularınızı anlatmayı deneyin.
OĞLAK BURCU YORUMU
Tepkilerinizi denetlemeniz pek kolay değil. Özellikle isteklerinizin yükseldiği bir dönemde sakin ve uyumlu durabilmek zor... Fakat yabancı ortamlar ve farklı mekanlar size çekici gelecek. Ayrıca yeni yerler keşfetmek, keyfinizi yerine getirecek. Bugün açık havada dolaşabilirsiniz veya seyahat hazırlıkları yapabilirsiniz. Yabancı ülkeler veya değişik felsefeye sahip kişiler, ilginizi çekecek. Bu arada sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor. Soğuk algınlığı ve ateşli hastalıklara karşı tedbirli olun. Günün ilerleyen saatlerinde uzaklarda yaşayan ve uzun zamandır görmediğiniz dostlarınız ziyaretinize gelebilir. Veya siz onların ziyaretine gitmek için yolculuk hazırlıkları yapabilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
Duygusal gerilimden uzaklaşıp mantıklı davranacaksınız. Bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Sabırsız ve tahammülsüz olduğunuz konulara yönelik fikirleriniz değişiyor ve buna bağlı olarak duygularınız da değişiyor. İsteklerinizi hoş bir biçimde ortaya koyabilirsiniz ve daha önce önem verdiğiniz her ne var ise, size artık önemli gelmediğini anlayabilirsiniz. Veya en azından kendinizi ve çevrenizi zorlamaktan vazgeçebilirsiniz. İsteklerinizi gerçekleştirmek için eski alışkanlıklarınızı değiştirmeniz mümkün. Ve elbette bu pek kolay değil fakat gelişmeler kendinize olan güveni yükseltecek ve isteklerinizi gerçekleştirmek için harekete geçeceksiniz.
BALIK BURCU YORUMU
Güçlü kişilerin desteğini alabilirsiniz ve arkadaşlarınıza önemsediğiniz konuları anlatabilirsiniz. Ekip çalışmaları ve yapacağınız organizasyonlarda başarılı olmak için büyük bir gayret göstereceksiniz. Çocuklar, kardeşleriniz ve arkadaşlarınıza yardımcı olabilirsiniz. Aynı zamanda sevdikleriniz de sizi destekleyecek ve bugün kendinizi daha farklı hissedeceksiniz. Sevdiğiniz konular ile ilgilenebilirsiniz ve endişelerinizden uzaklaşıp isteklerinizi sempatik bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. İlişkileriniz yeni boyutlar kazanacak ve bu arada karşılaştığınız güçlü kişilerden etkileneceksiniz ve kendinizi yenilemek için harekete geçeceksiniz.