GÜNAY: “15 TEMMUZ, CUMHURİYETE YÖNELİK.”

Paylaş
 

CHP’nin 93. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle CHP Mut İlçe Örgütünce düzenlenen törende konuşan CHP Mut İlçe Başkanı Abdurrahman Günay, 15 Temmuz darbe girişimini Cumhuriyete yönelik bir hareket olarak değerlendirdi. Günay, “Cumhuriyetimiz ve CHP, kuruluşundan bugüne Cumhuriyet ile hesaplaşmak isteyenlerin hedefi halindedir. Son zamanlarda yaşananlar ve özellikle 15 Temmuz akşamında yaşanan hain darbe girişiminin Cumhuriyetimizi ortadan kaldırmaya yönelik bir hareket olduğu da ortadadır” dedi.  Son zamanlarda partilerine ve Genel Başkanlarına yönelik saldırıları da şiddetle kınayan İlçe Başkanı Günay, kimden gelirse gelsin bu saldırılara asla boyun eğmeyecekleri mesajını verdi.

CHP 93. YAŞINI KUTLADI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mut İlçe Örgütü, partilerinin kuruluşunun 93. Yıldönümünü kutladı.

CHP’nin 93. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle Hükümet Caddesinde bulunan Atatürk Anıtına, CHP Mut İlçe Başkanı Abdurrahman Günay tarafından çelenk konuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunduğu törene;  CHP İlçe Yönetimi, ADD Mut Şubesi Başkanı Osman Susan, sivil toplum örgütlerinden temsilciler ve partililer katıldı.

Burada basın açıklaması yapan CHP Mut İlçe Başkanı Abdurrahman Günay; partilerinin Ulusal Kurtuluş Savaşının mimarı Anadolu ve Rumeli Müdafa-i Hukuk Cemiyetinin devamı olarak, 9 Eylül 1923’te Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulduğunu belirtti.

CHP DÜNYANIN EN KÖKLÜ ÖRGÜTLENMESİDİR

Atatürk’ün iki büyük eseri olarak Türk halkına armağan ettiği eserlerden birincisinin Türkiye Cumhuriyeti, ikincisinin CHP olduğunu söyleyen Günay, “CHP Türkiye’nin kuruluşunu gerçekleştiren, Dünyanın en köklü, Türkiye’nin ise en eski siyasi örgütlenmesidir” dedi.

CUMHURİYETİN TEMİNATIYIZ

CHP’nin tarihi boyunca tam bağımsızlıktan yana olduğunu, hiçbir döneminde küresel çıkar ilişkilerinin ve emperyalistlerin aracı ve maşası olmadığını vurgulayan Günay, şöyle konuştu: “CHP; Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunu gerçekleştiren parti olarak Cumhuriyetin kuruluş değerlerinin, Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz savunucusu olarak Cumhuriyetimizin teminatı olan bir partidir. Ülkemizin bölünmez bütünlüğünden, ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ ilkesinin hayata geçirilmesinden, tam anlamıyla demokrasinin hayata geçirilmesinden, insana ve emeğe her türlü saygının gösterilmesinden, gelir adaletsizliğinin ortadan kaldırılmasından, özgürlüklerden ve bu anlamda düşünce, din ve vicdan özgürlüğünün güvence altına alınmasından, aklı bilimi esas alarak geleceğe bakmaktan, haksızlığın ortadan kaldırılarak her türlü adaletin sağlanmasından, sosyal hukuk devletinden ve bütün bunlarla birlikte insanın insanca yaşayabileceği uygar bir Türkiye’den yanadır.”

ÇAĞDAŞ TÜRKİYE MÜCADELEMİZ SÜRÜYOR

CHP’nin Türkiye’nin imarında ve demokrasinin yerleşmesinde önemli emekleri olduğunu belirten Günay; geçmişte bu uğurda mücadele veren başta Atatürk olmak üzere, İsmet İnönü ve Kuvayi Milliye ruhuyla Ulusal Kurtuluş Savaşında hayatını ortaya koyan ve Cumhuriyetin bugünlere kadar yaşatılması mücadelesinde şehit düşen partinin değişik kademelerinde almış partilileri saygıyla andı ve Allah’tan rahmet diledi.  Günay, “Bizler de bugün geçmişte bu uğurda mücadele veren CHP’liler gibi partimizin neferleri olarak, Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere emanet ettiği değerlere sahip çıkmaya, aydınlık, çağdaş bir Türkiye mücadelesine aynı azim ve kararlılıkla devam etmekteyiz” şeklinde konuştu.

15 TEMMUZ CUMHURİYETE YÖNELİK

Açıklamasında, 15 Temmuz’daki darbe girişimine değinen Abdurrahman Günay; girişimi Cumhuriyeti ortadan kaldırmaya yönelik bir hareket olarak değerlendirdi. Günay, “Cumhuriyetimiz ve CHP, kuruluşundan bugüne Cumhuriyet ile hesaplaşmak isteyenlerin hedefi halindedir. Son zamanlarda yaşananlar ve özellikle 15 Temmuz akşamında yaşanan hain darbe girişiminin Cumhuriyetimizi ortadan kaldırmaya yönelik bir hareket olduğu da ortadadır” dedi.

CHP’yi ve partilileri tamamen ortadan kaldırmadan Türkiye Cumhuriyeti’ni ortadan kaldırmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini vurgulayan Günay, şöyle konuştu: “Çünkü bizim yolumuz Atatürk ilke ve devrimlerinin yoludur. Mücadelemiz ülkemizin bölünmez bütünlüğünü, ülkemizin tam bağımsızlığını korumak ve bütün bunlarla birlikte milletimizi ve Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatma mücadelesidir.”

SALDIRILARA ASLA BOYUN EĞMEYİZ

Son zamanlarda mücadelelerinden yıldırmak için partilerine ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na haince saldırılar yapıldığını ifade eden Günay, saldırıları şiddetle kınadı. Bu saldırıları yapanlara seslenen CHP İlçe Başkanı Abdurrahman Günay, “Bizler, Anadolu’yu işgal eden emperyalistlere karşı Ulusal Kurtuluş Mücadelesini başarıya ulaştırmış anlayışın ve Anadolu Rumeli Müdafa-i Hukuk Cemiyeti’nin devamı olan partinin neferleriyiz. Nereden ve kimden gelirse gelsin bu tür saldırılara asla boyun eğmeyiz. Her zamanki gibi doğru bildiğimiz yolda onurlu mücadelemizi ve duruşumuzu da azimle sürdürmeye devam edeceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

Yapılan basın açıklamasının ardından, tören sona erdi.

chp93

Mut RengaRenk Haber Servisi

Bu yazı 752 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

YAZAR HAKKINDA

Facebook’ta Bizi Bulun
REKLAMLAR
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Önce tembellik yapabilir ve keyif aldığınız işler ile ilgilenebilirsiniz. Geleceğe yönelik isteklerinizi gerçekleştirmeye yönelik arzularınız artıyor. Duygu ve isteklerinizi sevdiğinize anlatabilir, girişimde bulunmak için yakınlarınızın ve dostlarınızın yardımını isteyebilirsiniz. Yakınlarınız ile haberleşebilir, saygı duyduğunuz büyüklerinizin ziyaretine gidebilirsiniz. Samimi bir ortamda isteklerinizi ortaya koymanız çok daha rahat olacak. Neşeli ve saygılı tavırlarınız ile etkileyici olacaksınız. Eski tecrübelerinizden faydalanacağınız bir dönem.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Bugünden itibaren Güneş sizin burcunuzda parlamaya başlıyor. Bugün doğmuş olanlar kendilerini iyi hissedecek ve keyifli bir gün geçirecekler. Dostlarınız ile birlikte eğlenceli organizasyonlar yapabilirsiniz ve çevre gezilerine çıkabilirsiniz. Sempatik ve neşeli tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile görüşebilirsiniz ve seyahat programları yapabilirsiniz. Kendinizi yenilemenize yardımcı olacak hoş fırsatlar ile karşılaşmanız mümkün. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiler daha sıcak olacak. Aşk hayatınız hareketleniyor.
İKİZLER BURCU YORUMU
Duygusal karmaşa hissedebilirsiniz fakat endişelerinizi sevdiğinize yansıtmasanız iyi olacak. İlişkilerinizle ilgili problemleri çevrenize anlatabilirsiniz ve arkadaşlarınızın desteğini isteyebilirsiniz. Özellikle bilgisine güvendiğiniz kişilerin tavsiyesini dinlemek size iyi gelecek. Duygusal karmaşadan uzaklaşıp yapmanız gereken pratik işlere veya projelerinize odaklanırsanız, kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Aşk konusunda kendinizi şanssız hissedebilirsiniz fakat arkadaşlarınız ve yakın çevreniz ile iletişiminiz güçlü olacak. Duygularınız ve idealleriniz değişiyor.
 
YENGEÇ BURCU YORUMU
Geçmişte yaşadığınız aşkları ve eski sevgiliyi rüyanızda görmüş olarak uyanabilirsiniz. Veya bilinçaltınızın derinliklerinden yükselen unutulmuş istekler ve arzular hissederek güne başlayabilirsiniz. İdeallerinizi gözden geçireceksiniz. Bu arada masallar, efsaneler ve masalsı aşkları anlatan film ve kitaplar dikkatinizi çekecek. Sanatçıların bulunduğu ortamlarda dolaşabilirsiniz ve hayal gücü gerektiren faaliyetlerde bulunabilirsiniz. Sevdikleriniz ile birlikte keyifli organizasyonlar yapabilir, çevre gezilerine çıkabilirsiniz. Hareket halinde olmak sizi rahatlatacak.
 
ASLAN BURCU YORUMU
Dikkatli ve kararlı tavırlarınız ve aynı zamanda birleştirici tutumunuz ile çevrenizde bulunan kişileri etkileyebilir ve dikkat çekici olabilirsiniz. Yaratıcı fikirlerinizden başka kıyafetiniz, tarzınız ve seçimleriniz ile de yaratıcılığınızı ortaya koyacaksınız. Hem çevrenizin, hem de karşı cinsin dikkatini çekeceksiniz. İlginç kişiler ve farklı çevreler ile kuracağınız ilişkiler isteğinizin güçlenmesini sağlayacak ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sizin için hareketli bir dönem... Gelişmeler beklenenden daha yavaş olsa bile istediğiniz yönde oluşuyor.
BAŞAK BURCU YORUMU
Gördüğünüz rüyalar canlı gibi olabilir ve çok etkilenmiş olarak uyanabilirsiniz. Hatta öğlene doğru gündüz rüyaları görebilirsiniz. Hatta öğlene doğru gündüz rüyaları görebilirsiniz. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiyi gözden geçireceksiniz. İdeallerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz. Ancak duygularınızı şimdilik kendinize saklayacaksınız. İyimser ve anlayışlı olan kişilerin yardımını alacaksınız ve böylece kuruntulardan uzaklaşmayı başarabilirsiniz. Eski eşyalarınızı elden geçirebilir ve eskiden dostlarınızı hatırlatan eşyaları düzenleyebilirsiniz. Bu arada eski dostlarınız ile ilgili eski hatıralar zihninizde canlanabilir ve ideallerinizin ve isteklerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün daha derin ve yoğun duygular içinde olacaksınız. Bilinçaltınızı uyandıran olaylar ile karşılaşabilirsiniz ve annenizin yaşadığı olaylardan veya davranışlarından etkilenebilirsiniz. Daha önce dikkatinizi çekmeyen konular artık size çok ilginç gelebilir. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar yaşayabilirsiniz. Veya marjinal ilişkileri konu alan filmler izleyebilir ve kitaplar okuyabilirsiniz. Özgür olmak ve içinizden yükselenleri yapmak için acele etmeyin. Sürprizler sizi değiştirecek ve geleceğe yönelik farklı istekler içine gireceksiniz. Farklı çevreler ve değişik organizasyonlar dikkatinizi çekecek. Yaşam felsefeniz değişebilir.
AKREP BURCU YORUMU
Çevre gezileri, seyahatler ve eğlenceli ortamlar keyfinizi yerine getirecek. İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve yaşam enerjiniz yüksek. Ancak isteklerinizin gerçekleşmesi için gelişmeleri beklemeniz gerekiyor. Bu arada evle ilgili konular veya çocuklar, kardeşler ile ilgili karışıklıklar kafanızı karıştırabilir. Fakat bugün dikkatinizi sizi heyecanlandıran konulara yönelteceksiniz. Güçlü dostlarınız, gücüne güvendiğiniz kişiler ile görüşebilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde önemsediğiniz aile büyükleri ile ilgilenmeniz gerekebilir. Özellikle sorumluluk hissettiğiniz kişiler ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Bazı gelişmeler tarzınızı değiştirmenize neden olabilir.
YAY BURCU YORUMU
Bugün önceden planlanmış bir davete gidebilirsiniz. Eski dostlarınızla karşılaşmak duygularınızın derinleşmesine neden olabilir. Endişelerinizi ve karamsar duygularınızı sevdiğinize ve dostlarınıza yansıtmaktan kaçının. Sevdiğinizin davranışlarını izleyebilir ve meydana gelen değişikliğin nedenlerini çözmeye çalışabilirsiniz. Beklemediğiniz davranışlar ve olaylar karşısında duygularınız karışabilir fakat mantığınız ile hareket ederseniz, sorunları çözebilirsiniz. Bu arada sevdiğinizin sizi anlamadığını düşüneceksiniz ancak o da ihmal edildiğini düşünebilir. Arkadaşlarınıza ayırdığınız zamanın bir kısmını sevdiğinize ayırın ve duygularınızı anlatmayı deneyin.
OĞLAK BURCU YORUMU
İlginç düşünceler ve yaratıcı projeler ile güne başlayabilirsiniz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. İsteklerinizi gerçekleştirmek için alacağınız sorumluluklar sizi zorlayabilir. Ancak sabırlı ve dirayetli davranmayı başarabilirsiniz ve böylece isteklerinizin yaratacağı gerilim ile başa çıkabilirsiniz. Bugün büyüklerinize yardımcı olabilir veya önem verdiğiniz konular ile ilgili çalışmalar yapabilirsiniz. Hareket halinde olmak sizi rahatlatacak. Özellikle size ihtiyacı olan kişilere yardımcı olabilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
Sabah saatlerinde karşılaşacağınız sürprizler sizi heyecanlandıracak ve projelerinizi gözden geçireceksiniz. Kardeşiniz, arkadaşlarınız ve ailenizin genç fertleri ile iletişim kurmak sizi rahatlatacak. Ayrıca hayvanlar ve bitkiler ile ilgilenebilirsiniz. Bahçenizi veya evinizi düzenleyebilir, odanızda değişiklikler yapabilirsiniz. Bugün sevdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve sorumluluklarınızı bir kenara bırakıp kendinizi hafif ve özgür hissetmenizi sağlayan her ne var ise, bunları yapacaksınız. İlginç konular, yaratıcı kişiler ve yeni yerler keşfetmekten keyif alacaksınız.
BALIK BURCU YORUMU
Güne farklı bir heyecan ile başlayabilirsiniz ve önem verdiğiniz her ne var ise, bunlar ile ilgilenebilirsiniz. Tarih, geçmişte yaşanmış olaylar, büyüklerinizin yaşadıkları ve gelenekleri önemseyebilirsiniz. Ancak dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklamanız ve planlı davranmanız gerekiyor. Karşılaştığınız kişiler veya alacağınız haberler hayal gücünüzü uyandırabilir ve eskiden yaşadığınız olayları ve arkadaşlarınızı hatırlayabilirsiniz. Karmaşık düşüncelerden uzaklaşın ve dedikodular ile fazla ilgilenmeyin. Bu arada bazı arkadaşlarınızın size ihtiyacı olabilir. Ayrıca çocuklar ve yakınlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir.