GÜNAY: “15 TEMMUZ, CUMHURİYETE YÖNELİK.”

Paylaş
 

CHP’nin 93. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle CHP Mut İlçe Örgütünce düzenlenen törende konuşan CHP Mut İlçe Başkanı Abdurrahman Günay, 15 Temmuz darbe girişimini Cumhuriyete yönelik bir hareket olarak değerlendirdi. Günay, “Cumhuriyetimiz ve CHP, kuruluşundan bugüne Cumhuriyet ile hesaplaşmak isteyenlerin hedefi halindedir. Son zamanlarda yaşananlar ve özellikle 15 Temmuz akşamında yaşanan hain darbe girişiminin Cumhuriyetimizi ortadan kaldırmaya yönelik bir hareket olduğu da ortadadır” dedi.  Son zamanlarda partilerine ve Genel Başkanlarına yönelik saldırıları da şiddetle kınayan İlçe Başkanı Günay, kimden gelirse gelsin bu saldırılara asla boyun eğmeyecekleri mesajını verdi.

CHP 93. YAŞINI KUTLADI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mut İlçe Örgütü, partilerinin kuruluşunun 93. Yıldönümünü kutladı.

CHP’nin 93. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle Hükümet Caddesinde bulunan Atatürk Anıtına, CHP Mut İlçe Başkanı Abdurrahman Günay tarafından çelenk konuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunduğu törene;  CHP İlçe Yönetimi, ADD Mut Şubesi Başkanı Osman Susan, sivil toplum örgütlerinden temsilciler ve partililer katıldı.

Burada basın açıklaması yapan CHP Mut İlçe Başkanı Abdurrahman Günay; partilerinin Ulusal Kurtuluş Savaşının mimarı Anadolu ve Rumeli Müdafa-i Hukuk Cemiyetinin devamı olarak, 9 Eylül 1923’te Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulduğunu belirtti.

CHP DÜNYANIN EN KÖKLÜ ÖRGÜTLENMESİDİR

Atatürk’ün iki büyük eseri olarak Türk halkına armağan ettiği eserlerden birincisinin Türkiye Cumhuriyeti, ikincisinin CHP olduğunu söyleyen Günay, “CHP Türkiye’nin kuruluşunu gerçekleştiren, Dünyanın en köklü, Türkiye’nin ise en eski siyasi örgütlenmesidir” dedi.

CUMHURİYETİN TEMİNATIYIZ

CHP’nin tarihi boyunca tam bağımsızlıktan yana olduğunu, hiçbir döneminde küresel çıkar ilişkilerinin ve emperyalistlerin aracı ve maşası olmadığını vurgulayan Günay, şöyle konuştu: “CHP; Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunu gerçekleştiren parti olarak Cumhuriyetin kuruluş değerlerinin, Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz savunucusu olarak Cumhuriyetimizin teminatı olan bir partidir. Ülkemizin bölünmez bütünlüğünden, ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ ilkesinin hayata geçirilmesinden, tam anlamıyla demokrasinin hayata geçirilmesinden, insana ve emeğe her türlü saygının gösterilmesinden, gelir adaletsizliğinin ortadan kaldırılmasından, özgürlüklerden ve bu anlamda düşünce, din ve vicdan özgürlüğünün güvence altına alınmasından, aklı bilimi esas alarak geleceğe bakmaktan, haksızlığın ortadan kaldırılarak her türlü adaletin sağlanmasından, sosyal hukuk devletinden ve bütün bunlarla birlikte insanın insanca yaşayabileceği uygar bir Türkiye’den yanadır.”

ÇAĞDAŞ TÜRKİYE MÜCADELEMİZ SÜRÜYOR

CHP’nin Türkiye’nin imarında ve demokrasinin yerleşmesinde önemli emekleri olduğunu belirten Günay; geçmişte bu uğurda mücadele veren başta Atatürk olmak üzere, İsmet İnönü ve Kuvayi Milliye ruhuyla Ulusal Kurtuluş Savaşında hayatını ortaya koyan ve Cumhuriyetin bugünlere kadar yaşatılması mücadelesinde şehit düşen partinin değişik kademelerinde almış partilileri saygıyla andı ve Allah’tan rahmet diledi.  Günay, “Bizler de bugün geçmişte bu uğurda mücadele veren CHP’liler gibi partimizin neferleri olarak, Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere emanet ettiği değerlere sahip çıkmaya, aydınlık, çağdaş bir Türkiye mücadelesine aynı azim ve kararlılıkla devam etmekteyiz” şeklinde konuştu.

15 TEMMUZ CUMHURİYETE YÖNELİK

Açıklamasında, 15 Temmuz’daki darbe girişimine değinen Abdurrahman Günay; girişimi Cumhuriyeti ortadan kaldırmaya yönelik bir hareket olarak değerlendirdi. Günay, “Cumhuriyetimiz ve CHP, kuruluşundan bugüne Cumhuriyet ile hesaplaşmak isteyenlerin hedefi halindedir. Son zamanlarda yaşananlar ve özellikle 15 Temmuz akşamında yaşanan hain darbe girişiminin Cumhuriyetimizi ortadan kaldırmaya yönelik bir hareket olduğu da ortadadır” dedi.

CHP’yi ve partilileri tamamen ortadan kaldırmadan Türkiye Cumhuriyeti’ni ortadan kaldırmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini vurgulayan Günay, şöyle konuştu: “Çünkü bizim yolumuz Atatürk ilke ve devrimlerinin yoludur. Mücadelemiz ülkemizin bölünmez bütünlüğünü, ülkemizin tam bağımsızlığını korumak ve bütün bunlarla birlikte milletimizi ve Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatma mücadelesidir.”

SALDIRILARA ASLA BOYUN EĞMEYİZ

Son zamanlarda mücadelelerinden yıldırmak için partilerine ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na haince saldırılar yapıldığını ifade eden Günay, saldırıları şiddetle kınadı. Bu saldırıları yapanlara seslenen CHP İlçe Başkanı Abdurrahman Günay, “Bizler, Anadolu’yu işgal eden emperyalistlere karşı Ulusal Kurtuluş Mücadelesini başarıya ulaştırmış anlayışın ve Anadolu Rumeli Müdafa-i Hukuk Cemiyeti’nin devamı olan partinin neferleriyiz. Nereden ve kimden gelirse gelsin bu tür saldırılara asla boyun eğmeyiz. Her zamanki gibi doğru bildiğimiz yolda onurlu mücadelemizi ve duruşumuzu da azimle sürdürmeye devam edeceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

Yapılan basın açıklamasının ardından, tören sona erdi.

chp93

Mut RengaRenk Haber Servisi

Bu yazı 816 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

YAZAR HAKKINDA

Facebook’ta Bizi Bulun
REKLAMLAR
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Ani değişiklikler, sürpriz gelişmeler ve nedeni anlaşılamayan durumlar karşısında gerilim hissetmiş olabilirsiniz fakat bugün kendinizden memnun olacaksınız ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız. Bu arada bazı isteklerinizi değiştirmeniz gerekebilir. Dostlarınız ile aranızdaki ilişkileri gözden geçirdiğiniz bir dönemdesiniz. Aslında genel olarak ilişkilerinizi sorgulayabilir ve istekleriniz ile ortaya çıkan durumun ne kadar farklı olduğunu düşünebilirsiniz. Hak, hukuk arayışı içine girebilir ve size haksızlık edildiğini düşünebilirsiniz. Şimdiye kadar farkında olmadığınız ayrıntılar dikkatinizi çekecek.
BOĞA BURCU YORUMU
Parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir ve maddi baskılar hissedebilirsiniz. Fakat şanslı olduğunuz bir dönemdesiniz ve karşınıza çıkan fırsatları değerlendirmeyi başarabilirsiniz. Daha önce istemediğiniz veya itibar etmediğiniz konulara şimdi daha farklı açılardan bakabilirsiniz ve böylece şanssızlık olarak gördüğünüz durum şansa dönüşebilir. Meydana gelen olaylar alışkanlıklarınızı değiştirmeniz için sizi zorluyor. Buna karşılık direnç göstermek yerine isteklerinizi gerçekleştirmek için gayret gösterirseniz, başarılı olacaksınız. Akşama doğru hayal gücünüz uyanacak ve duygularınız yoğunlaşacak.
İKİZLER BURCU YORUMU
İletişim trafiğinde ortaya çıkan bazı karışıklıklar dikkatinizi dağıtabilir ve önemli bazı evrakları unutabilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve unutulmuş konuların gündeme gelmesi ile birlikte hızlı çözümler üretebilirsiniz. Bugün sizin için hareketli geçecek. Pek çok işi aynı anda yapmaya çalışabilirsiniz ve yarım bıraktığınız işlerinizi tamamlamak için gayret gösterebilirsiniz. Sizi zorlayan olaylar ve kişiler aracılığı ile kendinizi dönüştürmeyi başaracaksınız ve uyguladığınız sistemi değiştirmeye başlayacaksınız. Bu arada yakınlarınız ile aranızdaki iletişim yeni boyutlar kazanacak.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Gerçekleştirmek istediğiniz her ne varsa, rüyanızda gerçekleştirmiş olarak uyanabilirsiniz. Sabah saatlerinde sürpriz olarak değerlendireceğiniz durumlar ile karşılaşmanız mümkün. İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve sabırsızlık hissedebilirsiniz. Yapabileceğinizden daha büyük sorumluluklar almaktan kaçının ve özellikle güçlü kişileri karşınıza alacak davranışlarda bulunmayın. Aslında hoş fırsatlar ile karşılaştığınız bir dönemdesiniz ancak fırsatları iyi değerlendirebilmek için bakış açınızı değiştirmeniz gerekiyor. Fakat sabırlı davranabilirsiniz ve böylece duygularınızı denetlemeyi başarabilirsiniz.
ASLAN BURCU YORUMU
İlginç gelişmelerle karşılaştığınız bir dönem. Bugün alacağınız haberler bilinçaltınızı uyandıracak ve eski günlerin özlemini duyacaksınız. Eski günleri anarken kendi davranışlarınızı hatırlayacak ve o zamandan bugüne kadar ne kadar değişmiş olduğunuzu anlayacaksınız. Şimdiye kadar ilgilenmediğiniz konulara ilgi duyabilir, yaratıcılık gerektiren alanlara yönelebilirsiniz. Yaşam enerjiniz yükseliyor ve girişimde bulunmak için kuvvetli arzular duymaya başlıyorsunuz. Bu arada gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir ve fikirleriniz değişebilir. Fakat düşüncelerinizi etkileyici bir biçimde ortaya koyacaksınız ve ikna edici olacaksınız.
BAŞAK BURCU YORUMU
Sanki gerçekmiş gibi göreceğiniz rüyaların etkisi ile uyanabilir ve güne farklı bir enerji hissederek başlayabilirsiniz. Bilinçaltınızın derinlerinden yükselen kaygılar düşüncelerinizin dağılmasına neden olabilir. Dikkat gerektiren işler yaparken tedbirli olun. Ayrıca duyduğunuz haberlerin doğruluğunu araştırmalısınız. Bu arada küçük el aletleri ve iletişim cihazları ile ilgili ufak tefek sorunlar çıkabilir. Aradığınız belgeler yerinde olmayabilir ve bu arada daha önce kaybettiğinizi düşündüğünüz eşyalarınızı bulabilirsiniz. Bugün yakınlarınızın sorunları ile ilgilenebilir, eviniz veya iş yerinizde bazı düzenlemeler yapabilirsiniz. Böylece kafanızı karıştıran fikirleri de düzenlemiş olursunuz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygularınızın dalgalanacağı bir gün... Aniden gelişen olaylar karşısında tepkilerinizi denetlemeniz zor olabilir. Marjinal kişiler ve beklenmedik durumlar sizi rahatsız edebilir. Güç mücadelesi yapmasanız iyi olacak. Meydana gelen olaylar karşısında radikal değişiklikler yapmanız gerekebilir. Bu arada çok büyük istekleriniz olabilir ve olabileceklerden daha fazlasını bekleyebilirsiniz. Bugün karşılaştığınız olaylar ilişkilerinizi sorgulamanıza neden olabilir. Kendinizi haklı bulduğunuz konuyu bir kez daha gözden geçirin ve duygular yerine mantığınız ile hareket edin. İlişkilere bakış açınız değişiyor.
AKREP BURCU YORUMU
Kendinize olan güveniniz giderek artıyor ve yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyacaksınız. Hayal gücünüz yükseliyor ve isteklerinizi gerçekleştirmek için her zaman olduğundan daha gayretli olacaksınız. Bu arada isteklerinizi gerçekleştirmenize engel olan kişiler olabilir veya bazı büyüklerinizin davranışları üzerinizde baskı duygusu yaratabilir. Ancak sabırlı ve kararlı davranacağınız bir dönemdesiniz. Çalışmanız ile kazancınızı karşılaştırabilirsiniz. Ancak moralinizin yükseldiği bir dönemdesiniz. Akşam saatlerinde karşılaşacağınız olaylar hayal gücünüzü uyandıracak ve heyecan duyacağınız gelişmeler meydana gelecek. Duygularınızı denetleyin. Kayıp ve kazançları tartabilirsiniz.
YAY BURCU YORUMU
Canlılığınızın arttığını hissedeceksiniz ve güne keyifli başlayacaksınız. Uzaklarda yaşayan dostlarınız ile haberleşebilir, yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Gün içinde alacağınız teklifler ve karşılaştığınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yeni girişimlerde bulunmak için kuvvetli arzular duyacaksınız. Günün ilerleyen saatlerinde duygularınız değişebilir ve akşam saatlerinde hayal gücünüz uyanabilir. Ancak endişeleriniz başladığı gibi sönecek ve dikkatinizi kendinize yönelteceksiniz. Projelerinizi gözden geçirebilirsiniz ve fikirlerinizi arkadaşlarınıza anlatabilirsiniz. Bu arada yepyeni idealleriniz olabilir.
OĞLAK BURCU YORUMU
Duygularınızın dalgalandığı bir gün... Eski isteklerinizi hatırlayabilirsiniz ve sevdikleriniz ile aranızdaki ilişkileri gözden geçirebilirsiniz. Hak, hukuk, adalet gibi kavramlar ile ilgili duygularınız derinleşiyor ve bakış açınız değişiyor. Daha doğrusu meydana gelen olaylar sizin bakış açınızı değiştirebilir ve daha önce dikkat etmediğiniz detaylar ile ilgilenebilirsiniz. Bu arada eski dostlarınız ve ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Ayrıca parasal konulara yönelik bakış açınız değişebilir. Günün erken saatlerinde duygularınız derin ve yoğun olacak. Fakat akşama doğru halin değişecek ve dikkatinizi kendinize yönelteceksiniz. Sanatsal faaliyetlerde bulunabilir ve sanatçılar ile tanışabilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
Yaratıcılığınızın uyandığı bir dönemdesiniz. İsteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyacaksınız. Gelişmeler sizi heyecanlandırıyor. İlginç teklifler alabilirsiniz veya yaratıcılığınızı ortaya koyabileceğiniz projeler yapabilirsiniz. Ciddiye aldığınız kişiler ve konular ile ilgili kendinizi ispat etmek için büyük gayret göstereceksiniz. Yeni atılımlarda bulunmak için çok hevesli olabilirsiniz ancak yapmak istediğiniz her ne ise konu hakkında araştırma yapmanız daha iyi... Hatta istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz ve projelerinizi geliştirebilirsiniz. Bugün bazı engeller ile karşılaşsanız bile yeni atılımlarda bulunabilirsiniz.
BALIK BURCU YORUMU
Duygularınızın dalgalandığı bir gün... Anneniz, eviniz veya önem verdiğiniz kişiler ile ilgili isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Bu arada evraklar ve faturalar ile ilgili bazı karışıklıklar olabilir. Dikkatinizi yükseltin ve tartışmalardan uzak durun. Yapmanız gereken işleri planlamanız gerekiyor. Dikkatinizi dağıtan misafirleriniz olabilir veya size ihtiyacı olan yakınlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Projelerinizi uygulamaya başlamadan önce ilgisi olmayan kişilere anlatmasanız iyi olacak. Günün ilerleyen saatlerinde büyükleriniz ile haberleşebilirsiniz ve önemsediğiniz kişilerin takdir ve desteğini alabilirsiniz.

buy Instagram comments

bahis siteleri

bahis siteleri

matbet

lotcasino.com

bahismobilodeme.com

domingossport.com

mobilbahisodeme.com

milanobet

deneme bonusu veren siteler

uzmanwin.com

mobil ödeme bahis

tipobet

canliturkcasino.com

betcosport.com

escort istanbul