logo ms

GÜNAY: “15 TEMMUZ, CUMHURİYETE YÖNELİK.”

Paylaş
 

CHP’nin 93. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle CHP Mut İlçe Örgütünce düzenlenen törende konuşan CHP Mut İlçe Başkanı Abdurrahman Günay, 15 Temmuz darbe girişimini Cumhuriyete yönelik bir hareket olarak değerlendirdi. Günay, “Cumhuriyetimiz ve CHP, kuruluşundan bugüne Cumhuriyet ile hesaplaşmak isteyenlerin hedefi halindedir. Son zamanlarda yaşananlar ve özellikle 15 Temmuz akşamında yaşanan hain darbe girişiminin Cumhuriyetimizi ortadan kaldırmaya yönelik bir hareket olduğu da ortadadır” dedi.  Son zamanlarda partilerine ve Genel Başkanlarına yönelik saldırıları da şiddetle kınayan İlçe Başkanı Günay, kimden gelirse gelsin bu saldırılara asla boyun eğmeyecekleri mesajını verdi.

CHP 93. YAŞINI KUTLADI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mut İlçe Örgütü, partilerinin kuruluşunun 93. Yıldönümünü kutladı.

CHP’nin 93. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle Hükümet Caddesinde bulunan Atatürk Anıtına, CHP Mut İlçe Başkanı Abdurrahman Günay tarafından çelenk konuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunduğu törene;  CHP İlçe Yönetimi, ADD Mut Şubesi Başkanı Osman Susan, sivil toplum örgütlerinden temsilciler ve partililer katıldı.

Burada basın açıklaması yapan CHP Mut İlçe Başkanı Abdurrahman Günay; partilerinin Ulusal Kurtuluş Savaşının mimarı Anadolu ve Rumeli Müdafa-i Hukuk Cemiyetinin devamı olarak, 9 Eylül 1923’te Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulduğunu belirtti.

CHP DÜNYANIN EN KÖKLÜ ÖRGÜTLENMESİDİR

Atatürk’ün iki büyük eseri olarak Türk halkına armağan ettiği eserlerden birincisinin Türkiye Cumhuriyeti, ikincisinin CHP olduğunu söyleyen Günay, “CHP Türkiye’nin kuruluşunu gerçekleştiren, Dünyanın en köklü, Türkiye’nin ise en eski siyasi örgütlenmesidir” dedi.

CUMHURİYETİN TEMİNATIYIZ

CHP’nin tarihi boyunca tam bağımsızlıktan yana olduğunu, hiçbir döneminde küresel çıkar ilişkilerinin ve emperyalistlerin aracı ve maşası olmadığını vurgulayan Günay, şöyle konuştu: “CHP; Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunu gerçekleştiren parti olarak Cumhuriyetin kuruluş değerlerinin, Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz savunucusu olarak Cumhuriyetimizin teminatı olan bir partidir. Ülkemizin bölünmez bütünlüğünden, ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ ilkesinin hayata geçirilmesinden, tam anlamıyla demokrasinin hayata geçirilmesinden, insana ve emeğe her türlü saygının gösterilmesinden, gelir adaletsizliğinin ortadan kaldırılmasından, özgürlüklerden ve bu anlamda düşünce, din ve vicdan özgürlüğünün güvence altına alınmasından, aklı bilimi esas alarak geleceğe bakmaktan, haksızlığın ortadan kaldırılarak her türlü adaletin sağlanmasından, sosyal hukuk devletinden ve bütün bunlarla birlikte insanın insanca yaşayabileceği uygar bir Türkiye’den yanadır.”

ÇAĞDAŞ TÜRKİYE MÜCADELEMİZ SÜRÜYOR

CHP’nin Türkiye’nin imarında ve demokrasinin yerleşmesinde önemli emekleri olduğunu belirten Günay; geçmişte bu uğurda mücadele veren başta Atatürk olmak üzere, İsmet İnönü ve Kuvayi Milliye ruhuyla Ulusal Kurtuluş Savaşında hayatını ortaya koyan ve Cumhuriyetin bugünlere kadar yaşatılması mücadelesinde şehit düşen partinin değişik kademelerinde almış partilileri saygıyla andı ve Allah’tan rahmet diledi.  Günay, “Bizler de bugün geçmişte bu uğurda mücadele veren CHP’liler gibi partimizin neferleri olarak, Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere emanet ettiği değerlere sahip çıkmaya, aydınlık, çağdaş bir Türkiye mücadelesine aynı azim ve kararlılıkla devam etmekteyiz” şeklinde konuştu.

15 TEMMUZ CUMHURİYETE YÖNELİK

Açıklamasında, 15 Temmuz’daki darbe girişimine değinen Abdurrahman Günay; girişimi Cumhuriyeti ortadan kaldırmaya yönelik bir hareket olarak değerlendirdi. Günay, “Cumhuriyetimiz ve CHP, kuruluşundan bugüne Cumhuriyet ile hesaplaşmak isteyenlerin hedefi halindedir. Son zamanlarda yaşananlar ve özellikle 15 Temmuz akşamında yaşanan hain darbe girişiminin Cumhuriyetimizi ortadan kaldırmaya yönelik bir hareket olduğu da ortadadır” dedi.

CHP’yi ve partilileri tamamen ortadan kaldırmadan Türkiye Cumhuriyeti’ni ortadan kaldırmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini vurgulayan Günay, şöyle konuştu: “Çünkü bizim yolumuz Atatürk ilke ve devrimlerinin yoludur. Mücadelemiz ülkemizin bölünmez bütünlüğünü, ülkemizin tam bağımsızlığını korumak ve bütün bunlarla birlikte milletimizi ve Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatma mücadelesidir.”

SALDIRILARA ASLA BOYUN EĞMEYİZ

Son zamanlarda mücadelelerinden yıldırmak için partilerine ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na haince saldırılar yapıldığını ifade eden Günay, saldırıları şiddetle kınadı. Bu saldırıları yapanlara seslenen CHP İlçe Başkanı Abdurrahman Günay, “Bizler, Anadolu’yu işgal eden emperyalistlere karşı Ulusal Kurtuluş Mücadelesini başarıya ulaştırmış anlayışın ve Anadolu Rumeli Müdafa-i Hukuk Cemiyeti’nin devamı olan partinin neferleriyiz. Nereden ve kimden gelirse gelsin bu tür saldırılara asla boyun eğmeyiz. Her zamanki gibi doğru bildiğimiz yolda onurlu mücadelemizi ve duruşumuzu da azimle sürdürmeye devam edeceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

Yapılan basın açıklamasının ardından, tören sona erdi.

chp93

Mut RengaRenk Haber Servisi

Bu yazı 734 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

YAZAR HAKKINDA

Facebook’ta Bizi Bulun
REKLAMLAR
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Bugün yabancılar ile ilişkilerinizde dikkatli olmanız gerekiyor. Daha önce önemsediğiniz kişilere karşı duygularınız değişmiş olabilir ve artık onları saygıya layık bulmayabilirsiniz. Fakat herkesin yaşam felsefesi farklı olabilir ve karşılaştığınız olaylar yaşam felsefenizi gözden geçirmeniz gerektiğine işaret edebilir. Aceleci davranmayın ve güç mücadelesi yapmaktan kaçının. Ayrıca duygusal ve alıngan bir tavır içine girebilirsiniz ve duygusal tepkiler gösterebilirsiniz. Hareket halinde olmak ve özellikle yolculuklar sizi rahatlatabilir. Seyahat imkanı olmayanlar spor yaparak rahatlayabilirler. Bu arada kendinizi çok fazla zorlamayın ve sağlığınıza özen gösterin. Akşam saatlerinde duygunuz değişecek.
BOĞA BURCU YORUMU
Bugün karşılaştığınız olaylar moralinizi yükseltecek ve yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyacaksınız. Güce sahip etkileyici kişiler ile iş birliği yapabilirsiniz veya güçlü kişilerin desteğini alabilirsiniz. Ayrıca yabancılar ile iş yapmak için hoş fırsatlar çıkabilir. Uzlaştırıcı ve yapıcı tavırlarınız ile çevrenizi etkileyeceksiniz ve ekip çalışmalarında başarılı olacaksınız. Akşam saatlerinde alacağınız haberler ve davetler sizi heyecanlandıracak. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiyi gözden geçirebilirsiniz artık ilişkilerinizi daha ciddiye aldığınız bir dönemdesiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Eski bir arkadaşınızdan alacağınız haber sizi heyecanlandıracak. Daha önce haberinizin olmadığı durumlar hakkında duyacaklarınız kafanızı karıştırabilir. Fakat karar vermek veya eski kararlarınızı değiştirmek için acele etmeyin. Bu arada eviniz ile ilgili bazı değiştirici durumlar ortaya çıkmış olabilir veya yakınlarınızın size ihtiyacı olabilir. Karamsar düşüncelerden uzaklaşın ve dedikodular ile fazla ilgilenmeyin. Dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Sevdikleriniz sizi destekliyor. İyimser bir açıdan olaylara yaklaşırsanız, farklı çözümler bulabilirsiniz ve şaşırtıcı olabilirsiniz...
YENGEÇ BURCU YORUMU
Ani değişiklikler olabilir ve duygularınız dalgalanabilir. İlginç kişiler ve değişik çevreler hem dikkatinizi çekecek, hem de rahatsızlık duyacaksınız. Fakat duygular yerine aklınız ile davranabilirsiniz ve böylece karışıklıklar ile başa çıkabilirsiniz. Bugün karşılaştığınız olaylar sizi tedirgin edebilir ve ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Ancak sezgilerinize güvenin ve olayları bir kez daha gözden geçirin. Yeni girişimlerde bulunmak için kuvvetli arzular duyacaksınız. Bu arada eski sevgiliyi ve geçmişte yaşadığınız olayları hatırlayabilirsiniz. Fakat akılcı davranabilir ve duygularınızı denetlemeyi başarabilirsiniz. Sorunların üzerine gitmeyin.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün harekete geçmek için kuvvetli arzular duyacaksınız. Karşınıza çıkan ilginç kişilerin önerilerini değerlendirebilirsiniz ve kendinizi şanslı hissedebilirsiniz. Aynı zamanda isteklerinizi gerçekleştirmek için kendi üzerinizde baskı oluşturduğunuz bir dönemdesiniz ve böylece fırsatları kullanmayı başarabileceksiniz. Önemsediğiniz kişiler ile ilişkilerinizi değiştirmeniz gerekebilir. Önemsenmek istediğiniz bir dönemdesiniz ve ciddiye alınan işler yapabilirsiniz. Fakat tarzınız değişiyor... Daha yapıcı ve olumlu davranacaksınız. Akşama doğru karşılaşacağınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Bilinçaltınızın derinlerinden yükselen arzular uyanabilir.
BAŞAK BURCU YORUMU
Düşünceleriniz karışmış olabilir ve aynı zamanda birden fazla konu ile ilgilenmeniz gerekebilir. Dikkat gerektiren işler yaparken tedbirli olun. Tartışmacı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Aslında bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Sabırsız ve tahammülsüz olabilirsiniz fakat olayları daha farklı açılardan değerlendirebilirsiniz. En azından bugün karşılaştığınız kişiler dikkatinizin yönünü değiştirecek ve istekleriniz ile ilgileneceksiniz. Uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınız ile haberleşebilirsiniz ve birlikte çeşitli organizasyonlar yapabilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Yoğun duygular ile güne başlayacaksınız. Sürprizler olabilir ve bilinçaltınız uyanabilir. Şimdiye kadar farkında olmadığınız yönlerinizi keşfedebilirsiniz. İlginç gelişmelerin meydana geldiği bir dönemdesiniz ve olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Böylece isteklerinizi gözden geçireceksiniz ve beklemediğiniz durumların ortaya çıkması ile birlikte bilinçaltınız uyanacak. Hırslı ve tahammülsüz bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız. Çocukluk günlerinizi ve anneniz ile ilgili duygularınızı gözden geçirebilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde duygularınız değişecek ve karşılaştığınız olaylar keyfinizi yerine getirecek.
AKREP BURCU YORUMU
Duygusal bir karmaşa ve korkularınızı uyandıran durumlar olabilir fakat akılcı bir tavır içinde olacaksınız ve mantıklı davranacaksınız. Sevdiğinizin davranışlarından etkilenebilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Fakat duygularınızı denetlemeyi başaracaksınız ve davranışlarınızı gözden geçireceksiniz. Ancak bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz ve dikkatinizi ideallerinize odaklayacaksınız. Hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Akşama doğru alacağınız haberler ve davetler sizi heyecanlandıracak. Sevdiğiniz ile birlikte çeşitli davet ve organizasyonlara katılabilir, hareketli bir akşam geçirebilirsiniz.
YAY BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve kafanızı karıştıran her ne olursa olsun bugün daha istekli ve heyecanlı olacaksınız. Tuhaf rüyalar görmüş olabilirsiniz ancak güne başladığınız zaman olaylara farklı açılardan bakacaksınız. Hareketli bir gün geçirebilirsiniz ve uzun zamandır ilgilenmediğiniz konulara ilgi duyabilirsiniz. Farklı çevreler ve ilginç kişiler ile birlikte olmak keyfinizi yerine getiriyor. Böylece sizi rahatsız eden düşüncelerden uzaklaşacaksınız ve sorunlarınıza farklı çözümler arayacaksınız. Günün ilerleyen saatlerinde alacağınız teklifler sizi heyecanlandırabilir.
OĞLAK BURCU YORUMU
Hayaller ve idealler sizi heyecanlandıracak. Bugün duygularınızı denetlemeniz pek kolay olmayabilir. Beklentilerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve sabırsızlık hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Aslında geleceğe yönelik beklentilerinizi gerçekleştireceğinize olan inancınız giderek yükseliyor. Böylece ani heyecan uyandıran olaylar karşısında serinkanlı davranabilirsiniz ve kendinizi gözden geçirebilirsiniz. Olaylar karşısındaki tutumunuzun değişmiş olduğunu anlamak sizi memnun edecek. Tabii kendinizi duygulara kaptırmazsanız...
KOVA BURCU YORUMU
Yapmanız gereken olağan işler ile ilgileneceksiniz ve çalışmalarınızı bildiğiniz gibi sürdüreceksiniz. Akşama doğru ilginç fikirler uyanabilir ve eski projelerinizi hatırlayabilirsiniz. Hem eski bilgiyi, hem de yeni teknoloji ile geliştirilen ürünler ilginizi çekecek ve çeşitli araştırmalar yapacaksınız. Bu arada sizden daha farklı bilgiye sahip kişiler ile karşılaşabilirsiniz veya bu tip kişiler ile ilgili bazı haberler alabilirsiniz. Özellikle akşama doğru karşılaşacağınız kişiler alacağınız haberler düşüncelerinizin derinleşmesine neden olabilir. Ayrıca eviniz, yakınlarınız ve arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir.
BALIK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi farklı hissedeceksiniz. Karmaşık düşüncelerden uzaklaşacaksınız ve dikkatinizi kendinize yönelteceksiniz. İsteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Yakınlarınızın size ihtiyacı olabilir ve yapmanız gereken işler artmış olabilir. Aynı zamanda birden fazla işi yapmaya çalışabilirsiniz ve bunun yorgunluğunu hissedebilirsiniz. Ancak bugün kendinizi iyi hissedeceksiniz ve yeni atılımlarda bulunmak için çeşitli araştırmalar yapacaksınız. Ayrıca sorumluluklarınızı yerine getirmek için daha fazla çalışmanız gerekebilir. Düşünceleriniz ve olaylara bakış açınız değişiyor. Böylece sizi rahatsız eden olaylar karşısında disiplinli ve sabırlı davranmayı başaracaksınız.