FESİH KRİZİ AŞILDI

Paylaş
 

2018 Yılı Bütçesinin kabul edilmemesiyle ‘Fesholma’ kriziyle karşı karşıya kalan Mut Belediye Meclisi; olağanüstü gündemle yaptığı toplantıda, 2018 Yılı Bütçesini onaylayarak fesihten kurtuldu. Oldukça gergin geçen ve sert tartışmaların yaşandığı toplantıda; Mut Belediyesi 2018 Yılı Bütçesi, 38 milyon TL olarak oy çokluğuyla kabul edildi.

Mut Belediye Meclisi, 2017 Kasım ayı olağan toplantısında 2018 Yılı Bütçesini reddetmesi üzerine, bugün (16.11.2017) olağanüstü toplandı.

Toplantının açılışında konuşan Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, “Eğer geçen ki gibi bütçeye ret verildiği takdirde, hem Bakanlığa hem Danıştay’a kararı bildirmek zorundayız. Ve bu karar doğrultusunda meclisin tamamı fesholur. Kalan sürede herhangi bir seçim olmuyor, Belediye Başkanı, idaredeki memurlarıyla beraber tamamlıyor” diyerek, Belediye Meclisinin fesholabileceği uyarısında bulundu.

Konuşmanın ardından Mut Belediye Meclisi Olağanüstü Toplantısında, Performans Planı ve 2018 Yılı Bütçesi yeniden görüşüldü. Oldukça gergin geçen bütçe görüşmelerinde, özellikle finansal borçlanma konusunda sert tartışmalar yaşandı.

Görüşmelerin tamamlanmasının ardından, oylamaya geçildi. Yapılan oylamada, bütçe oy çokluğuyla kabul edildi. Buna göre Mut Belediyesi 2018 Yılı Bütçesi, 38 milyon TL olarak meclisten geçti.

Bütçenin hayırlı olmasını dileyen Başkan Yılmaz, “Mut halkının beklemediği kadar sıkıntılı bir meclis atlattık” şeklinde konuştu.

Mut RengaRenk Haber Servisi

Bu yazı 835 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın