EMNİYET KEMERİ TAKANA MUT ZEYTİNYAĞI

mut_zeytinyagi
Paylaş
 
Mut’ta “Emniyet kemeri sizi koltuğa değil, hayata bağlar” projesi kapsamında, trafik kurallarına uyan ve emniyet kemeri takan sürücülere Mut zeytinyağı dağıtıldı. Zeytinyağı dağıtımı, denetim yapan trafik polisleri ve projeye destek veren kurum ve kuruluş yetkilileri tarafından yapıldı. Proje kapsamında, 300 şişe Mut zeytinyağı sürücülere hediye edildi.

İlçemizde Mut Kaymakamlığı, Mut Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Mut Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Aydoğanlar Zeytinyağı firması işbirliğiyle, “Emniyet kemeri sizi koltuğa değil, hayata bağlar” projesi kapsamında; yapılan trafik denetimlerinde Mut üzerinden tatil beldelerine seyahat etmekte olan sürücülerden, emniyet kemeri takan ve emniyet kemeri kullanmaya söz verenlere Mut zeytinyağı hediye edildi.

Zeytinyağı dağıtımına, denetim yapan trafik polislerinin yanısıra; İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Mesut Baysaloğlu, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü O. Levent Abaş ve Aydoğanlar Zeytinyağı firması yetkilileri ve kurum amirleri bizzat katıldı.

Yapılan dağıtımda, trafik kurallarına uyan ve emniyet kemeri takan sürücülere teşekkür edildi ve Mut zeytinyağıyla ilgili bilgiler verildi. Proje kapsamında 300 şişe Mut zeytinyağı dağıtıldı.

EMNİYET KEMERİ HAYAT KURTARIR

Projeyle ilgili bilgi veren Mut kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, “Ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının çok yüksek olduğu Türkiye’de ve ilçemizde, bu sorunun çözümü yönünde uygulamaya konulan bir projedir. Proje kapsamında yapılan uygulama ve denetimlerde emniyet kemerinin önemini bir kez daha sürücülere anlatıyoruz” dedi.

Projedeki amaçlarının, ölümlü ve yaralanmalı trafik kaza sayısını azaltmak, emniyet kemeri kullanımını yaygınlaştırmak olduğunu kaydeden Akyüz şunları söyledi: “Özellikle ölümlü kazalarda emniyet kemerinin büyük oranda hayata bağladığını açık ve net bir şekilde gözlemliyoruz. Bu projeyle trafik kurallarına uyulması gerektiğini anlatabilmeyi ve emniyet kemeri takma bilincini aşılamayı hedefledik. Projemiz Mut Kaymakamlığı, Mut Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Mut Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Aydoğanlar Zeytinyağı firması işbirliğiyle gerçekleştirildi. Bu proje aynı zamanda özel sektördeki bir firmanın katkısı ile devlet halk işbirliğiyle hayata geçirilen örnek bir proje olmuştur.”

TADI VE AROMASI İLE MUT ZEYTİNYAĞININ SEKTÖRDE ÖZEL BİR YERİ VAR

Emniyet kemeri takmanın ve trafik kurallarına uymanın önemini bir kez daha sürücülere hatırlatırken aynı zamanda Mut’un bir değeri olan Mut zeytinyağını da tanıtmayı hedeflediklerini söyleyen Kaymakam Akyüz, “Mut ilçesinden % 0,8 olan dünya standardından çok daha düşük düzeyde %0,4 asit içeren sızma zeytinyağı üretilebildiği hususları dikkate alındığında, Mut’un sahip olduğu bu değer ile Türkiye’nin en önemli zeytin ve zeytinyağı merkezi olma potansiyelini taşıdığı görülmektedir. Mut’ta zeytinin elle hasat edildiği, zirai ilaç kullanımının yok denecek düzeyde olduğu, organik zeytin ve zeytinyağı üretimi konusunda firmaların ve tüketicilerin ilgi odağı haline geldiği görülmektedir. Tadı ve aroması ile Mut zeytinyağının sektörde özel bir yeri vardır” şeklinde konuştu.

Sağlıklı yaşam için yurttaşlara zeytinyağı tüketimini, sürücülere de emniyet kemeri takmalarını öneren Kaymakam Akyüz, projeye destek verenlere de teşekkürlerini iletti.

BAŞKANDAN DİĞER FİRMALARA ÇAĞRI

Güzel bir proje gerçekleştirdiklerini belirten Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz ise, ilçedeki diğer zeytinyağı üreticilerine ve ilçeye has ürünler üreten firmalara da çağrıda bulundu. Herkesten bu duyarlılığı beklediklerini söyleyen Yılmaz, gönüllü vatandaşlar çıkması durumunda Belediye ve Kaymakamlık olarak öncülük yapmaya hazır olduklarını ifade etti. Başkan Yılmaz, “Biz onlara öncülük yaparız. İlçemizin ürünlerini tanıtmaya fırsat yakalarız, diye düşünüyorum. İnsanlarımızdan bu duyarlılığı bekliyoruz. İstekliler çoğalırsa biz her zaman hazırız, her ay düzenli olarak bunu yapabiliriz” şeklinde konuştu.

9 EKİM’DE ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI ŞENLİĞİ YAPILACAK

Öte yandan ilçemiz, 9 Ekim’de yapılacak olan Zeytin ve Zeytinyağı Şenliği’ne hazırlanıyor. Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz ve Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, Ekim ayı içerisinde Zeytin ve Zeytinyağı Şenliği yapılacağını kaydettiler. Tarihin 9 Ekim olarak netleştiğini ifade eden Akyüz ve Yılmaz, şenlik için hazırlıkların sürdüğünü bildirdiler.

Renklerin Özgür Sesi / Mut RengaRenk
Bu yazı 704 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

YAZAR HAKKINDA

Facebook’ta Bizi Bulun
REKLAMLAR
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha rahat ve sakin hissedeceksiniz. Gençlik ve güzellik konularına odaklanabilirsiniz. Güzellik ve sağlık amaçlı şifa yöntemlerini uygulayabilirsiniz. Cesur ve atak tavırlarınız ile dikkat çekici olacaksınız. Ancak hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmasanız iyi olacak. Parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir ve sevdiğinizi zorluyor olabilirsiniz. Ayrıca yapabileceğinizden çok daha büyük sorumluluklar almış da olabilirsiniz. Aceleci davranmayın çünkü sürpriz değişiklikler olabilir. Bu arada daha önce almadığınız sorumluluklara şimdi talip olabilirsiniz. Ancak biraz tedbirli davranın ve sevdiklerinizin önerilerini dinleyin. Karşınıza çıkan fırsatları küçümsemeyin.
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz bir yakınınızdan alacağınız teklif sizi heyecanlandıracak. Yeni sorumluluklar alabilirsiniz ve ciddi işler yapmak için harekete geçebilirsiniz. Hatta daha önce yapmış olduğunuz konudan tamamen farklı konular ile ilgilenebilirsiniz. Kazanmak ve başarılı olmak için kuvvetli arzular duyacaksınız ve bu arada kendinizi zorlayacaksınız. Girişimde bulunmadan önce bazı korkularınız uyanabilir. Ancak geleceğe yönelik isteklerinizi gerçekleştirmek için korkularınız ile başa çıkmanız ve bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerekiyor. Bugün önemli kişiler ile görüşebilirsiniz ve yeni atılımlarda bulunabilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde bazı kaygılar ile uyanabilirsiniz. Fakat kendinizi güçlü hissedeceksiniz ve çalışmalarınızı hızlandıracaksınız. Uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz. Bu arada yeni teklifler ile karşılaşmanız mümkün. Ayrıca siz de projelerinizi ortaya koyabilirsiniz. Bu arada konu ile ilgisi olmayan kişilere planlarınızı anlatmayın. Arkadaşlarınız iyi niyetli olsa bile kafanızı karıştırabilirler. Bu arada çocuklar ve iş arkadaşlarınız ile aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkların üzerine gitmeyin. Gün içinde karşılaşacağınız olaylar sizi heyecanlandıracak ve girişimde bulunmak için kuvvetli arzular duyacaksınız.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün duygularınız derin olabilir ve en derin istekleriniz açığa çıkabilir. Heyecan duyacağınız haberler alabilirsiniz ve uzun zamandır beklediğiniz gelişmeler sizin istediğiniz yönde gerçekleşebilir. Fakat hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Kendinizi fazla zorlamayın. Seyahatler, tatil programları ve fizik güç gerektiren konular ile ilgilenebilirsiniz. Cinsel potansiyelinizin yükseldiği bir dönem... Kaçamak aşklar ve heyecan verici maceralar çekici gelebilir. Seyahatler sırasında etkileneceğiniz kişi ile karşılaşmanız mümkün.
ASLAN BURCU YORUMU
Kendinizi güçlü ve iyi hissettiğiniz bir dönemdesiniz. Gelişmeler yavaş olabilir fakat sizin istediğiniz yönde oluşuyor ve bu durum moralinizi yükseltiyor. Eskiden önemsediğiniz konulara daha farklı açılardan bakabilirsiniz ve yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Ev almak, evlenmek, çocuk sahibi olmak veya ortaklık benzeri konular ilginizi çekecek. İlginç kişiler ile iş birliği yapabilirsiniz ve yaratıcı fikirleriniz ile çevrenizi etkileyebilirsiniz. Özgür ve güçlü kişilerin desteğini alacaksınız. Ayrıca farklı çözümleriniz ile çevrenizi etkileyeceksiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
Tuhaf kaygılarınız olabilir... İçinde bulunduğunuz durumu gözden geçireceksiniz. Hem geleceğe yönelik istekleriniz değişmiş olabilir, hem de geçmişte yaşamış olduklarınızı sorgulayabilirsiniz. Özellikle annenizin davranışlarını inceleyebilirsiniz ve ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Artık içinde bulunduğunuz duruma daha farklı bir açıdan bakacaksınız ve düşünceleriniz tamamen değişecek. Eski kararlarınızdan vaz geçebilirsiniz. Bu arada sağlığınıza özen gösterin. Özellikle ilaç kullanırken tedbirli olun. Dikkatinizi dağıtan sorunlardan uzaklaşın ve yakınlarınızı kritik etmekten vazgeçin. Dikkatinizi kendinize yöneltin.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duyguların derinliklerinden sıyrılacaksınız ve bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz... Bu arada parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir. Veya yapabileceğinizden daha büyük sorumluluklar almış olabilirsiniz ve bunun gerilimini hissedebilirsiniz. Kendinizi çok fazla zorlamayın ve şimdilik olayları akışına bırakın. Öfkeli ve sert bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Sağlığınıza özen göstermeniz gereken bir dönemdesiniz. Daha önce ihmal ettiğiniz her ne varsa, şimdi karşınıza çıkabilir. Lakin sağlığınızı ihmal etmeseniz iyi olacak! Beslenmenize ve uykunuza özen göstermeniz gerekiyor.
AKREP BURCU YORUMU
Çevre gezileri, seyahatler ve eğlenceli ortamlar keyfinizi yerine getirecek. İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve yaşam enerjiniz yüksek. Ancak isteklerinizin gerçekleşmesi için gelişmeleri beklemeniz gerekiyor. Bu arada evle ilgili konular veya çocuklar, kardeşler ile ilgili karışıklıklar kafanızı karıştırabilir. Fakat bugün dikkatinizi sizi heyecanlandıran konulara yönelteceksiniz. Güçlü dostlarınız, gücüne güvendiğiniz kişiler ile görüşebilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde önemsediğiniz aile büyükleri ile ilgilenmeniz gerekebilir. Özellikle sorumluluk hissettiğiniz kişiler ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Bazı gelişmeler tarzınızı değiştirmenize neden olabilir.
YAY BURCU YORUMU
Bugün önceden planlanmış bir davete gidebilirsiniz. Eski dostlarınızla karşılaşmak duygularınızın derinleşmesine neden olabilir. Endişelerinizi ve karamsar duygularınızı sevdiğinize ve dostlarınıza yansıtmaktan kaçının. Sevdiğinizin davranışlarını izleyebilir ve meydana gelen değişikliğin nedenlerini çözmeye çalışabilirsiniz. Beklemediğiniz davranışlar ve olaylar karşısında duygularınız karışabilir fakat mantığınız ile hareket ederseniz, sorunları çözebilirsiniz. Bu arada sevdiğinizin sizi anlamadığını düşüneceksiniz ancak o da ihmal edildiğini düşünebilir. Arkadaşlarınıza ayırdığınız zamanın bir kısmını sevdiğinize ayırın ve duygularınızı anlatmayı deneyin.
OĞLAK BURCU YORUMU
Tepkilerinizi denetlemeniz pek kolay değil. Özellikle isteklerinizin yükseldiği bir dönemde sakin ve uyumlu durabilmek zor... Fakat yabancı ortamlar ve farklı mekanlar size çekici gelecek. Ayrıca yeni yerler keşfetmek, keyfinizi yerine getirecek. Bugün açık havada dolaşabilirsiniz veya seyahat hazırlıkları yapabilirsiniz. Yabancı ülkeler veya değişik felsefeye sahip kişiler, ilginizi çekecek. Bu arada sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor. Soğuk algınlığı ve ateşli hastalıklara karşı tedbirli olun. Günün ilerleyen saatlerinde uzaklarda yaşayan ve uzun zamandır görmediğiniz dostlarınız ziyaretinize gelebilir. Veya siz onların ziyaretine gitmek için yolculuk hazırlıkları yapabilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
Duygusal gerilimden uzaklaşıp mantıklı davranacaksınız. Bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Sabırsız ve tahammülsüz olduğunuz konulara yönelik fikirleriniz değişiyor ve buna bağlı olarak duygularınız da değişiyor. İsteklerinizi hoş bir biçimde ortaya koyabilirsiniz ve daha önce önem verdiğiniz her ne var ise, size artık önemli gelmediğini anlayabilirsiniz. Veya en azından kendinizi ve çevrenizi zorlamaktan vazgeçebilirsiniz. İsteklerinizi gerçekleştirmek için eski alışkanlıklarınızı değiştirmeniz mümkün. Ve elbette bu pek kolay değil fakat gelişmeler kendinize olan güveni yükseltecek ve isteklerinizi gerçekleştirmek için harekete geçeceksiniz.
BALIK BURCU YORUMU
Güçlü kişilerin desteğini alabilirsiniz ve arkadaşlarınıza önemsediğiniz konuları anlatabilirsiniz. Ekip çalışmaları ve yapacağınız organizasyonlarda başarılı olmak için büyük bir gayret göstereceksiniz. Çocuklar, kardeşleriniz ve arkadaşlarınıza yardımcı olabilirsiniz. Aynı zamanda sevdikleriniz de sizi destekleyecek ve bugün kendinizi daha farklı hissedeceksiniz. Sevdiğiniz konular ile ilgilenebilirsiniz ve endişelerinizden uzaklaşıp isteklerinizi sempatik bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. İlişkileriniz yeni boyutlar kazanacak ve bu arada karşılaştığınız güçlü kişilerden etkileneceksiniz ve kendinizi yenilemek için harekete geçeceksiniz.