logo ms

EMNİYET KEMERİ TAKANA MUT ZEYTİNYAĞI

Paylaş
 
Mut’ta “Emniyet kemeri sizi koltuğa değil, hayata bağlar” projesi kapsamında, trafik kurallarına uyan ve emniyet kemeri takan sürücülere Mut zeytinyağı dağıtıldı. Zeytinyağı dağıtımı, denetim yapan trafik polisleri ve projeye destek veren kurum ve kuruluş yetkilileri tarafından yapıldı. Proje kapsamında, 300 şişe Mut zeytinyağı sürücülere hediye edildi.

İlçemizde Mut Kaymakamlığı, Mut Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Mut Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Aydoğanlar Zeytinyağı firması işbirliğiyle, “Emniyet kemeri sizi koltuğa değil, hayata bağlar” projesi kapsamında; yapılan trafik denetimlerinde Mut üzerinden tatil beldelerine seyahat etmekte olan sürücülerden, emniyet kemeri takan ve emniyet kemeri kullanmaya söz verenlere Mut zeytinyağı hediye edildi.

Zeytinyağı dağıtımına, denetim yapan trafik polislerinin yanısıra; İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Mesut Baysaloğlu, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü O. Levent Abaş ve Aydoğanlar Zeytinyağı firması yetkilileri ve kurum amirleri bizzat katıldı.

Yapılan dağıtımda, trafik kurallarına uyan ve emniyet kemeri takan sürücülere teşekkür edildi ve Mut zeytinyağıyla ilgili bilgiler verildi. Proje kapsamında 300 şişe Mut zeytinyağı dağıtıldı.

EMNİYET KEMERİ HAYAT KURTARIR

Projeyle ilgili bilgi veren Mut kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, “Ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının çok yüksek olduğu Türkiye’de ve ilçemizde, bu sorunun çözümü yönünde uygulamaya konulan bir projedir. Proje kapsamında yapılan uygulama ve denetimlerde emniyet kemerinin önemini bir kez daha sürücülere anlatıyoruz” dedi.

Projedeki amaçlarının, ölümlü ve yaralanmalı trafik kaza sayısını azaltmak, emniyet kemeri kullanımını yaygınlaştırmak olduğunu kaydeden Akyüz şunları söyledi: “Özellikle ölümlü kazalarda emniyet kemerinin büyük oranda hayata bağladığını açık ve net bir şekilde gözlemliyoruz. Bu projeyle trafik kurallarına uyulması gerektiğini anlatabilmeyi ve emniyet kemeri takma bilincini aşılamayı hedefledik. Projemiz Mut Kaymakamlığı, Mut Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Mut Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Aydoğanlar Zeytinyağı firması işbirliğiyle gerçekleştirildi. Bu proje aynı zamanda özel sektördeki bir firmanın katkısı ile devlet halk işbirliğiyle hayata geçirilen örnek bir proje olmuştur.”

TADI VE AROMASI İLE MUT ZEYTİNYAĞININ SEKTÖRDE ÖZEL BİR YERİ VAR

Emniyet kemeri takmanın ve trafik kurallarına uymanın önemini bir kez daha sürücülere hatırlatırken aynı zamanda Mut’un bir değeri olan Mut zeytinyağını da tanıtmayı hedeflediklerini söyleyen Kaymakam Akyüz, “Mut ilçesinden % 0,8 olan dünya standardından çok daha düşük düzeyde %0,4 asit içeren sızma zeytinyağı üretilebildiği hususları dikkate alındığında, Mut’un sahip olduğu bu değer ile Türkiye’nin en önemli zeytin ve zeytinyağı merkezi olma potansiyelini taşıdığı görülmektedir. Mut’ta zeytinin elle hasat edildiği, zirai ilaç kullanımının yok denecek düzeyde olduğu, organik zeytin ve zeytinyağı üretimi konusunda firmaların ve tüketicilerin ilgi odağı haline geldiği görülmektedir. Tadı ve aroması ile Mut zeytinyağının sektörde özel bir yeri vardır” şeklinde konuştu.

Sağlıklı yaşam için yurttaşlara zeytinyağı tüketimini, sürücülere de emniyet kemeri takmalarını öneren Kaymakam Akyüz, projeye destek verenlere de teşekkürlerini iletti.

BAŞKANDAN DİĞER FİRMALARA ÇAĞRI

Güzel bir proje gerçekleştirdiklerini belirten Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz ise, ilçedeki diğer zeytinyağı üreticilerine ve ilçeye has ürünler üreten firmalara da çağrıda bulundu. Herkesten bu duyarlılığı beklediklerini söyleyen Yılmaz, gönüllü vatandaşlar çıkması durumunda Belediye ve Kaymakamlık olarak öncülük yapmaya hazır olduklarını ifade etti. Başkan Yılmaz, “Biz onlara öncülük yaparız. İlçemizin ürünlerini tanıtmaya fırsat yakalarız, diye düşünüyorum. İnsanlarımızdan bu duyarlılığı bekliyoruz. İstekliler çoğalırsa biz her zaman hazırız, her ay düzenli olarak bunu yapabiliriz” şeklinde konuştu.

9 EKİM’DE ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI ŞENLİĞİ YAPILACAK

Öte yandan ilçemiz, 9 Ekim’de yapılacak olan Zeytin ve Zeytinyağı Şenliği’ne hazırlanıyor. Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz ve Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, Ekim ayı içerisinde Zeytin ve Zeytinyağı Şenliği yapılacağını kaydettiler. Tarihin 9 Ekim olarak netleştiğini ifade eden Akyüz ve Yılmaz, şenlik için hazırlıkların sürdüğünü bildirdiler.

Renklerin Özgür Sesi / Mut RengaRenk
Bu yazı 807 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

YAZAR HAKKINDA

Facebook’ta Bizi Bulun
REKLAMLAR
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Bugün yabancılar ile ilişkilerinizde dikkatli olmanız gerekiyor. Daha önce önemsediğiniz kişilere karşı duygularınız değişmiş olabilir ve artık onları saygıya layık bulmayabilirsiniz. Fakat herkesin yaşam felsefesi farklı olabilir ve karşılaştığınız olaylar yaşam felsefenizi gözden geçirmeniz gerektiğine işaret edebilir. Aceleci davranmayın ve güç mücadelesi yapmaktan kaçının. Ayrıca duygusal ve alıngan bir tavır içine girebilirsiniz ve duygusal tepkiler gösterebilirsiniz. Hareket halinde olmak ve özellikle yolculuklar sizi rahatlatabilir. Seyahat imkanı olmayanlar spor yaparak rahatlayabilirler. Bu arada kendinizi çok fazla zorlamayın ve sağlığınıza özen gösterin. Akşam saatlerinde duygunuz değişecek.
BOĞA BURCU YORUMU
Bugün karşılaştığınız olaylar moralinizi yükseltecek ve yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyacaksınız. Güce sahip etkileyici kişiler ile iş birliği yapabilirsiniz veya güçlü kişilerin desteğini alabilirsiniz. Ayrıca yabancılar ile iş yapmak için hoş fırsatlar çıkabilir. Uzlaştırıcı ve yapıcı tavırlarınız ile çevrenizi etkileyeceksiniz ve ekip çalışmalarında başarılı olacaksınız. Akşam saatlerinde alacağınız haberler ve davetler sizi heyecanlandıracak. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiyi gözden geçirebilirsiniz artık ilişkilerinizi daha ciddiye aldığınız bir dönemdesiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Eski bir arkadaşınızdan alacağınız haber sizi heyecanlandıracak. Daha önce haberinizin olmadığı durumlar hakkında duyacaklarınız kafanızı karıştırabilir. Fakat karar vermek veya eski kararlarınızı değiştirmek için acele etmeyin. Bu arada eviniz ile ilgili bazı değiştirici durumlar ortaya çıkmış olabilir veya yakınlarınızın size ihtiyacı olabilir. Karamsar düşüncelerden uzaklaşın ve dedikodular ile fazla ilgilenmeyin. Dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Sevdikleriniz sizi destekliyor. İyimser bir açıdan olaylara yaklaşırsanız, farklı çözümler bulabilirsiniz ve şaşırtıcı olabilirsiniz...
YENGEÇ BURCU YORUMU
Ani değişiklikler olabilir ve duygularınız dalgalanabilir. İlginç kişiler ve değişik çevreler hem dikkatinizi çekecek, hem de rahatsızlık duyacaksınız. Fakat duygular yerine aklınız ile davranabilirsiniz ve böylece karışıklıklar ile başa çıkabilirsiniz. Bugün karşılaştığınız olaylar sizi tedirgin edebilir ve ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Ancak sezgilerinize güvenin ve olayları bir kez daha gözden geçirin. Yeni girişimlerde bulunmak için kuvvetli arzular duyacaksınız. Bu arada eski sevgiliyi ve geçmişte yaşadığınız olayları hatırlayabilirsiniz. Fakat akılcı davranabilir ve duygularınızı denetlemeyi başarabilirsiniz. Sorunların üzerine gitmeyin.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün harekete geçmek için kuvvetli arzular duyacaksınız. Karşınıza çıkan ilginç kişilerin önerilerini değerlendirebilirsiniz ve kendinizi şanslı hissedebilirsiniz. Aynı zamanda isteklerinizi gerçekleştirmek için kendi üzerinizde baskı oluşturduğunuz bir dönemdesiniz ve böylece fırsatları kullanmayı başarabileceksiniz. Önemsediğiniz kişiler ile ilişkilerinizi değiştirmeniz gerekebilir. Önemsenmek istediğiniz bir dönemdesiniz ve ciddiye alınan işler yapabilirsiniz. Fakat tarzınız değişiyor... Daha yapıcı ve olumlu davranacaksınız. Akşama doğru karşılaşacağınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Bilinçaltınızın derinlerinden yükselen arzular uyanabilir.
BAŞAK BURCU YORUMU
Düşünceleriniz karışmış olabilir ve aynı zamanda birden fazla konu ile ilgilenmeniz gerekebilir. Dikkat gerektiren işler yaparken tedbirli olun. Tartışmacı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Aslında bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Sabırsız ve tahammülsüz olabilirsiniz fakat olayları daha farklı açılardan değerlendirebilirsiniz. En azından bugün karşılaştığınız kişiler dikkatinizin yönünü değiştirecek ve istekleriniz ile ilgileneceksiniz. Uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınız ile haberleşebilirsiniz ve birlikte çeşitli organizasyonlar yapabilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Yoğun duygular ile güne başlayacaksınız. Sürprizler olabilir ve bilinçaltınız uyanabilir. Şimdiye kadar farkında olmadığınız yönlerinizi keşfedebilirsiniz. İlginç gelişmelerin meydana geldiği bir dönemdesiniz ve olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Böylece isteklerinizi gözden geçireceksiniz ve beklemediğiniz durumların ortaya çıkması ile birlikte bilinçaltınız uyanacak. Hırslı ve tahammülsüz bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız. Çocukluk günlerinizi ve anneniz ile ilgili duygularınızı gözden geçirebilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde duygularınız değişecek ve karşılaştığınız olaylar keyfinizi yerine getirecek.
AKREP BURCU YORUMU
Duygusal bir karmaşa ve korkularınızı uyandıran durumlar olabilir fakat akılcı bir tavır içinde olacaksınız ve mantıklı davranacaksınız. Sevdiğinizin davranışlarından etkilenebilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Fakat duygularınızı denetlemeyi başaracaksınız ve davranışlarınızı gözden geçireceksiniz. Ancak bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz ve dikkatinizi ideallerinize odaklayacaksınız. Hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Akşama doğru alacağınız haberler ve davetler sizi heyecanlandıracak. Sevdiğiniz ile birlikte çeşitli davet ve organizasyonlara katılabilir, hareketli bir akşam geçirebilirsiniz.
YAY BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve kafanızı karıştıran her ne olursa olsun bugün daha istekli ve heyecanlı olacaksınız. Tuhaf rüyalar görmüş olabilirsiniz ancak güne başladığınız zaman olaylara farklı açılardan bakacaksınız. Hareketli bir gün geçirebilirsiniz ve uzun zamandır ilgilenmediğiniz konulara ilgi duyabilirsiniz. Farklı çevreler ve ilginç kişiler ile birlikte olmak keyfinizi yerine getiriyor. Böylece sizi rahatsız eden düşüncelerden uzaklaşacaksınız ve sorunlarınıza farklı çözümler arayacaksınız. Günün ilerleyen saatlerinde alacağınız teklifler sizi heyecanlandırabilir.
OĞLAK BURCU YORUMU
Hayaller ve idealler sizi heyecanlandıracak. Bugün duygularınızı denetlemeniz pek kolay olmayabilir. Beklentilerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve sabırsızlık hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Aslında geleceğe yönelik beklentilerinizi gerçekleştireceğinize olan inancınız giderek yükseliyor. Böylece ani heyecan uyandıran olaylar karşısında serinkanlı davranabilirsiniz ve kendinizi gözden geçirebilirsiniz. Olaylar karşısındaki tutumunuzun değişmiş olduğunu anlamak sizi memnun edecek. Tabii kendinizi duygulara kaptırmazsanız...
KOVA BURCU YORUMU
Yapmanız gereken olağan işler ile ilgileneceksiniz ve çalışmalarınızı bildiğiniz gibi sürdüreceksiniz. Akşama doğru ilginç fikirler uyanabilir ve eski projelerinizi hatırlayabilirsiniz. Hem eski bilgiyi, hem de yeni teknoloji ile geliştirilen ürünler ilginizi çekecek ve çeşitli araştırmalar yapacaksınız. Bu arada sizden daha farklı bilgiye sahip kişiler ile karşılaşabilirsiniz veya bu tip kişiler ile ilgili bazı haberler alabilirsiniz. Özellikle akşama doğru karşılaşacağınız kişiler alacağınız haberler düşüncelerinizin derinleşmesine neden olabilir. Ayrıca eviniz, yakınlarınız ve arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir.
BALIK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi farklı hissedeceksiniz. Karmaşık düşüncelerden uzaklaşacaksınız ve dikkatinizi kendinize yönelteceksiniz. İsteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Yakınlarınızın size ihtiyacı olabilir ve yapmanız gereken işler artmış olabilir. Aynı zamanda birden fazla işi yapmaya çalışabilirsiniz ve bunun yorgunluğunu hissedebilirsiniz. Ancak bugün kendinizi iyi hissedeceksiniz ve yeni atılımlarda bulunmak için çeşitli araştırmalar yapacaksınız. Ayrıca sorumluluklarınızı yerine getirmek için daha fazla çalışmanız gerekebilir. Düşünceleriniz ve olaylara bakış açınız değişiyor. Böylece sizi rahatsız eden olaylar karşısında disiplinli ve sabırlı davranmayı başaracaksınız.