EMNİYET KEMERİ TAKANA MUT ZEYTİNYAĞI

Paylaş
 
Mut’ta “Emniyet kemeri sizi koltuğa değil, hayata bağlar” projesi kapsamında, trafik kurallarına uyan ve emniyet kemeri takan sürücülere Mut zeytinyağı dağıtıldı. Zeytinyağı dağıtımı, denetim yapan trafik polisleri ve projeye destek veren kurum ve kuruluş yetkilileri tarafından yapıldı. Proje kapsamında, 300 şişe Mut zeytinyağı sürücülere hediye edildi.

İlçemizde Mut Kaymakamlığı, Mut Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Mut Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Aydoğanlar Zeytinyağı firması işbirliğiyle, “Emniyet kemeri sizi koltuğa değil, hayata bağlar” projesi kapsamında; yapılan trafik denetimlerinde Mut üzerinden tatil beldelerine seyahat etmekte olan sürücülerden, emniyet kemeri takan ve emniyet kemeri kullanmaya söz verenlere Mut zeytinyağı hediye edildi.

Zeytinyağı dağıtımına, denetim yapan trafik polislerinin yanısıra; İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Mesut Baysaloğlu, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü O. Levent Abaş ve Aydoğanlar Zeytinyağı firması yetkilileri ve kurum amirleri bizzat katıldı.

Yapılan dağıtımda, trafik kurallarına uyan ve emniyet kemeri takan sürücülere teşekkür edildi ve Mut zeytinyağıyla ilgili bilgiler verildi. Proje kapsamında 300 şişe Mut zeytinyağı dağıtıldı.

EMNİYET KEMERİ HAYAT KURTARIR

Projeyle ilgili bilgi veren Mut kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, “Ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının çok yüksek olduğu Türkiye’de ve ilçemizde, bu sorunun çözümü yönünde uygulamaya konulan bir projedir. Proje kapsamında yapılan uygulama ve denetimlerde emniyet kemerinin önemini bir kez daha sürücülere anlatıyoruz” dedi.

Projedeki amaçlarının, ölümlü ve yaralanmalı trafik kaza sayısını azaltmak, emniyet kemeri kullanımını yaygınlaştırmak olduğunu kaydeden Akyüz şunları söyledi: “Özellikle ölümlü kazalarda emniyet kemerinin büyük oranda hayata bağladığını açık ve net bir şekilde gözlemliyoruz. Bu projeyle trafik kurallarına uyulması gerektiğini anlatabilmeyi ve emniyet kemeri takma bilincini aşılamayı hedefledik. Projemiz Mut Kaymakamlığı, Mut Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Mut Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Aydoğanlar Zeytinyağı firması işbirliğiyle gerçekleştirildi. Bu proje aynı zamanda özel sektördeki bir firmanın katkısı ile devlet halk işbirliğiyle hayata geçirilen örnek bir proje olmuştur.”

TADI VE AROMASI İLE MUT ZEYTİNYAĞININ SEKTÖRDE ÖZEL BİR YERİ VAR

Emniyet kemeri takmanın ve trafik kurallarına uymanın önemini bir kez daha sürücülere hatırlatırken aynı zamanda Mut’un bir değeri olan Mut zeytinyağını da tanıtmayı hedeflediklerini söyleyen Kaymakam Akyüz, “Mut ilçesinden % 0,8 olan dünya standardından çok daha düşük düzeyde %0,4 asit içeren sızma zeytinyağı üretilebildiği hususları dikkate alındığında, Mut’un sahip olduğu bu değer ile Türkiye’nin en önemli zeytin ve zeytinyağı merkezi olma potansiyelini taşıdığı görülmektedir. Mut’ta zeytinin elle hasat edildiği, zirai ilaç kullanımının yok denecek düzeyde olduğu, organik zeytin ve zeytinyağı üretimi konusunda firmaların ve tüketicilerin ilgi odağı haline geldiği görülmektedir. Tadı ve aroması ile Mut zeytinyağının sektörde özel bir yeri vardır” şeklinde konuştu.

Sağlıklı yaşam için yurttaşlara zeytinyağı tüketimini, sürücülere de emniyet kemeri takmalarını öneren Kaymakam Akyüz, projeye destek verenlere de teşekkürlerini iletti.

BAŞKANDAN DİĞER FİRMALARA ÇAĞRI

Güzel bir proje gerçekleştirdiklerini belirten Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz ise, ilçedeki diğer zeytinyağı üreticilerine ve ilçeye has ürünler üreten firmalara da çağrıda bulundu. Herkesten bu duyarlılığı beklediklerini söyleyen Yılmaz, gönüllü vatandaşlar çıkması durumunda Belediye ve Kaymakamlık olarak öncülük yapmaya hazır olduklarını ifade etti. Başkan Yılmaz, “Biz onlara öncülük yaparız. İlçemizin ürünlerini tanıtmaya fırsat yakalarız, diye düşünüyorum. İnsanlarımızdan bu duyarlılığı bekliyoruz. İstekliler çoğalırsa biz her zaman hazırız, her ay düzenli olarak bunu yapabiliriz” şeklinde konuştu.

9 EKİM’DE ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI ŞENLİĞİ YAPILACAK

Öte yandan ilçemiz, 9 Ekim’de yapılacak olan Zeytin ve Zeytinyağı Şenliği’ne hazırlanıyor. Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz ve Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, Ekim ayı içerisinde Zeytin ve Zeytinyağı Şenliği yapılacağını kaydettiler. Tarihin 9 Ekim olarak netleştiğini ifade eden Akyüz ve Yılmaz, şenlik için hazırlıkların sürdüğünü bildirdiler.

Renklerin Özgür Sesi / Mut RengaRenk
Bu yazı 865 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

YAZAR HAKKINDA

Facebook’ta Bizi Bulun
REKLAMLAR
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Dostlarınızla haberleşebilir, yakınlarınızın ziyaretine gidebilirsiniz. Sevdikleriniz ve yakın akrabalarınızla ilişkileriniz sıcak olacak. Bu bayram keyfiniz yerinde ve sorunlar ile pek fazla ilgilenmeyeceksiniz. Ayrıca değer verdiğiniz kişilerin sıcak ilgisi ve size özel ilgi göstermelerinden etkileneceksiniz ve kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Ailenin saygı duyulan kişilerini ziyaret edebilirsiniz. Yaşam felsefenizin değiştiğini hissedeceksiniz ve kendinizden memnun olacaksınız. Günün ilerleyen saatlerinde sürpriz misafirleriniz olabilir.
BOĞA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacak ve içinizden yükselen kuvvetli arzularla harekete geçeceksiniz. Yolculuk yapabilir, keyifli organizasyonlara katılabilirsiniz. Sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşacak ve eğlenceli vakit geçireceksiniz. İlişkileriniz yeni boyutlar kazanabilir. Üzerinizde baskı duygusu yaratan konulara farklı açılardan bakabilirsiniz. Önem verdiğiniz kişilerden uzakta olmak isteyebilirsiniz ve bayram boyunca keyifli bir tatil yapabilirsiniz. Şehir dışına gidememiş olanlar ise, dinlenerek geçirmek isteyebilirler fakat beklemediğiniz misafirleriniz olabilir ve eski günleri konuşarak keyifli vakit geçirebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçireceksiniz ve sevdiklerinizin sorunları ile ilgileneceksiniz. Bu arada pek çok işi bir arada yapabilirsiniz. Fakat aceleci bir tavır içinde bulunmasanız iyi olacak. Yoksa yanlış anlamalar ve duygusal gerilimler olabilir. Sabah saatlerinde karşılaştığınız bazı olaylara duygusal tepkiler göstermeniz mümkün. Duygularınızı denetleyin ve kendi inandığınız ve doğru bulduğunuz davranışları çevrenizdeki kişilere kabul ettirmeye çalışmayın. Özellikle sevdiğinize anlayışlı davranmaya özen göstermelisiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bayram sabahına keyifli uyanacak ve yakınlarınız ile haberleşeceksiniz. Daha önce korktuğunuz ve baskı duygusu uyandırmış konulardan tamamen uzaklaştığınızı hissedeceksiniz. Yakınlarınız ile haberleşebilir ve sevdiklerinizin ziyaretine gitmek için çeşitli organizasyonlar yapabilirsiniz. Hareket halinde olmak, keyfinizi yerine getirecek. Bugün kendinizi her zaman olduğundan daha rahat hissedeceksiniz ve sizin yapıcı tavırlarınız çevrenize yansıyacak. İlişkilerinizi daha sıcak hale getirebilirsiniz. Mantıklı ve kararlı tavırlarınız ile hem sevdiğinizi, hem de yakınlarınızı etkileyeceksiniz. Farklı çevreler ve yabancılar ile iletişiminiz güçleniyor.
ASLAN BURCU YORUMU
Güne keyifli ve enerjik başlayacaksınız. İsteklerinizi rahat bir biçimde ortaya koyabilir ve olumlu davranışlarınız ile çevrenizi etkileyebilirsiniz. Sorumluluk hissettiğiniz konu ile ilgili üzerinizdeki baskıdan kurtulacak ve yapıcı bir tavır içine gireceksiniz. Böylece korktuğunuz durumlar ve endişelerinizden uzaklaşacaksınız ve kendinize olan güveniniz yükselecek. Ayrıca sevdiğinizin ilgisi ve yakınlarınızın sıcak davranışları duygularınızı yükseltecek ve kafanızı karıştıran sorunlardan uzaklaşmayı başaracaksınız. Uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınız ve yakınlarınız ziyaretinize gelebilir.
BAŞAK BURCU YORUMU
Hassas ve alıngan olabileceğiniz bir gün. Karşılaştığınız olaylara duygusal tepkiler gösterebilirsiniz. Sorunların üzerine gitmeyin ve özellikle sevdiklerinizi eleştirmekten kaçının. Aslında duygularınızı aklınız ile denetlemeniz mümkün. Yeni tanıştığınız kişiler ve özellikle yabancı ortamlarda bulunmak keyfinizi yerine getirecek. Çevrenizin saygı duyduğu kişilerin size olan ilgisi moralinizi yükseltebilir. Dışarı çıkmak, hareket halinde olmak ve arkadaşlarınız ile birlikte yapacağınız organizasyonlar, karamsar halinizi dağıtmanıza yardımcı olacak.
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün alacağınız ani haberlerden etkilenebilir ve daha farklı düşünmeye başlayabilirsiniz. Uzun zamandır görmediğiniz dostlarınız ziyaretinize gelebilir veya eski arkadaşlarınızla karşılaşabilirsiniz. Alacağınız haberler ve sürpriz karşılaşmalar sizi heyecanlandıracak. Aynı zamanda fikirlerinizi tamamen değiştirecek kişiler ile karşılaşmanız mümkün. Daha yapıcı ve olumlu davranabilirsiniz. Özellikle sevdikleriniz ile aranızdaki ilişkiler daha sıcak olacak. Sevdiğiniz ile birlikte keyifli programlar yapabilirsiniz ve seyahate çıkabilirsiniz.
AKREP BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçireceksiniz ve kendinizden memnun olacaksınız. İsteklerinizi güzel ifade edebilir, etkileyici ve dikkat çekici olabilirsiniz. Gençler ile iletişiminiz güçlü olacak. Çocuklar, kardeşler ve arkadaşlarınız ile aranızdaki ilişkiler daha sıcak olacak. Bugün yakınlarınızın ziyaretine gidebilir, çevre gezilerine çıkabilirsiniz. Seyahatte olanlar bulundukları yerlerde yeni arkadaşlar edinebilir ve keyifli dostluklar kurabilirler. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişki daha sıcak olacak ve isteklerinizi sempatik bir biçimde ortaya koyacaksınız.
YAY BURCU YORUMU
Bugün eski dostlarınızla karşılaşabilir ve ani değişikliklerden etkilenebilirsiniz. Açık havada dolaşmak, ilginç mekanları gezmek ve değişik organizasyonlara katılmak keyfinizi yerine getirecek. Sürpriz karşılaşmalar sizi heyecanlandırabilir ve geçmişte yaşadığınız olayları hatırlayabilirsiniz. Aslında özgürlük ihtiyacınızın uyandığı bir dönemdesiniz ve kendinizi özgür hissettirecek konularla ilgilenmek istiyorsunuz. Beklentilerinizin uyandırdığı gerilimi sevdiklerinize yansıtmayın ve moralinizi yükseltecek konularla ilgilenin. Günün ilerleyen saatlerinde önemsediğiniz kişilerle görüşebilir ve ciddiye aldığınız konularla ilgilenebilirsiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde çeşitli hayalleriniz ve geleceğe yönelik istekleriniz olabilir. Ve güne keyifli başlayacaksınız. İsteğini gerçekleştirmiş kişilerin keyifli halini çevrenize yansıtacaksınız. Sevdiklerinizi ve yakınlarınızı arayabilir, ziyaretine gidebilirsiniz. Ayrıca seyahate çıkmak, çevre gezileri ve eğlenceli organizasyonlara katılabilir, önem verdiğiniz aile büyüklerinin ziyaretine gidebilirsiniz. İsteklerini güzel ifade edecek ve hem çevrenizdeki kişileri etkileyeceksiniz, hem de projeleriniz ile ilgili ön hazırlık yapmış olacaksınız.
KOVA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve baskı duygusu hissettiğiniz konular ile ilgilenmeyeceksiniz. Seyahatler, eğlenceli organizasyonlar ve kalabalık ortamlarda keyifli vakit geçireceksiniz. Uzun zamandır görmediğiniz dostlarınız ile haberleşebilir, onların ziyaretine gidebilirsiniz. Keyifli ve rahat tavırlarınız ile hem sevdiklerinizi rahatlatacaksınız, hem de kendinizi daha enerjik hissedeceksiniz. Özellikle seyahate çıkma fırsatını bulmuş olanlar, yolculuklar sırasında karşılaştıkları kişiler ile dostluk ilişkileri kurabilirler. Fakat hemen samimi olmasanız iyi olacak. Kendinize özel bilgiler aktarırken dikkatli olun. Yanlış anlamalar olabilir.
BALIK BURCU YORUMU
Olaylara bakış açınız değişiyor. Saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve yaşadıklarınıza daha detaylı bakabilirsiniz. Bu arada farkına varacağınız bazı ayrıntılar sizi etkileyebilir ve geçmişte yaşadığınız benzer durumları hatırlayabilirsiniz. Bugün kendinizi daha farklı hissedeceksiniz ve olaylar karşısında sabırlı davranacaksınız. Büyüklerinizin ziyaretine gidebilirsiniz ve eski dostlarınız ile haberleşebilirsiniz. Gelenekler ve çeşitli kültürler hakkında çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz.

bahis siteleri

matbet

lotcasino.com

bahismobilodeme.com

domingossport.com

mobilbahisodeme.com

milanobet

deneme bonusu veren siteler

uzmanwin.com

mobil ödeme bahis

tipobet

canliturkcasino.com

betcosport.com

escort istanbul