DOKUZ CANLI GÜLDÜRDÜ

Paylaş
 

Mut Halk Eğitim Merkezi tiyatro kursiyerleri, “Dokuz Canlı” isimli oyunu sahneye koydu. Tayfun Türkili’nin yazdığı, Serkan Tokgöz’ün yönettiği polisiye komedi oyun; büyük beğeni kazandı ve izleyenleri kahkahaya boğdu.

Mut Halk Eğitim Merkezi’nce açılan tiyatro eğitimine katılan kursiyerler, Usta Öğretici Serkan Tokgöz yönetmenliğinde 6,5 ay süren çalışmalarını hazırladıkları tiyatro oyunuyla sergilediler.

Tayfun Türkili’nin yazdığı “Dokuz Canlı” isimli polisiye komedi oyun, Mut Halk Eğitim Merkezi Salonunda sahneye kondu. “Mut’asyon Tiyatro Topluluğu” olarak sahnelenen ve 3 gün boyunca Mutlu tiyatroseverlerin beğenisine sunulan oyun, izleyenlerden yoğun ilgi gördü ve beğeni kazandı.

2 perdelik oyun sonunda konuşan Usta Öğretici ve Oyun Yönetmeni Serkan Tokgöz, ilçede tiyatro şenliği yaşandığını söyledi.  Mut halkına dertlerini, üzüntülerini unutturacak, yaklaşık 2,5 saatlik bir kahkaha şöleni yaşattıklarını belirten Tokgöz, “Dokuz Canlı isimli polisiye güldürümüzü seyretmeye gelen değerli tiyatroseverleri oyun sonunda ayakta alkış tutarken görmek, 6,5 ay süren yoğun çalışmamızın en güzel karşılığıydı. Tiyatronun seyircisiz hiçbir anlamı olmadığını çok iyi bilen bir ekip olarak, bizleri 3 gün boyunca yalnız bırakmayan seyircilerimize kucak dolusu teşekkür ediyoruz” dedi.

Tayfun Türkili’nin “Dokuz Canlı” adlı eserinden sahneye uyarlanan oyunda, Mutlu tiyatro kursiyerleri; Osman Sarı, Nursel Uysal, Kübra Babak, Serkan Serin, Emrah Bozkurt, Can Ar, Veli Kaçar, Niyazi Yaşar ve Cem Kayahan Kaya rol aldı.

İzleyenleri gülmekten kırıp geçiren ve kahkahaya boğan oyun; orta yaşlı, Mutlu çapkın Faruk etrafında dönüyor. Faruk, sevgilisi Mine’ye kavuşmak ve onunla evlenebilmek için, karısı Güzide’yi öldürme planları yapar. Oyunda, karısını öldürmek için birçok girişimde bulunan Faruk’un her seferinde başarısız olması ve bunun etrafında gelişen olaylar komik bir dille anlatılıyor.

dokuz canlı2

Mut RengaRenk Haber Servisi

Bu yazı 1261 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın