DOĞANCI TEPESİ PARKINA 15 TEMMUZ İSMİ

Paylaş
 

Mut Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısında, Doğancı Tepesinde yapımı devam eden parka, “15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı” ismi verilmesi kararlaştırıldı.

Mut Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısı, Belediye Başkanı Nebi Yılmaz başkanlığında yapıldı. Belediye Sinema ve Toplantı Salonunda gerçekleştirilen meclis toplantısında, gündemde yer alan konular ve meclise havaleli evraklar görüşüldü.

MTSO KÜTÜPHANENİN YERİNE TALİP

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün Doğancı Mahallesinde bulunan mevcut kütüphane ve öğrenci yurdu olarak kullanılan iki eski binanın geri kazanımı ile ilgili müzekkeresinde, Mut Ticaret ve Sanayi Odasının (MTSO) kütüphanenin yerine talip olduğu ve belediye ile ortaklaşa kullanılabilecek şekilde bina yapmak isteği dile getirildi.

Başkan Yılmaz konuyla ilgili olarak; “Kütüphanenin olduğu bölgede küçük bir alan kamulaştırması söz konusu. İmar durumu dört kat. Ticaret ve Sanayi Odamız buraya idari bir bina yapmak istiyor. Kütüphane bizim vazgeçilmezimiz. Ön değerlendirmede ilk katı kütüphane ikinci katı son sistem ve odamızla ortak kullanabileceğimiz meclis ve toplantı salonu, üst iki katta da odamız idari yapısı teşekkülü şeklinde. Konunun değerlendirilmesini takdirlerinize sunuyorum” dedi. Konu, bütün komisyonlara havale edildi.

BORÇ 14 MİLYON

Belediye Başkanlığı tarafından belediyeye ait Mut İş Ltd. Şti’ne araç alınması için meclise sunulan müzekkere hakkında bilgi veren Başkan Yılmaz; “Bildiğiniz gibi 30,4 Milyon TL borcun 20,9 Milyon TL’sini ödedik. Biz dönemimizde 2 Milyon TL işçi maaşı ve 1 Milyon TL de kamyon alımı için kredi kullandık. Mevcut borç durumu 14 Milyon TL. Konuyu sizlerle paylaşarak her şeyi birlikte düşünerek hareket etmek istiyoruz. Bildiğiniz gibi belediyemizin makam aracı yok. Şirketimize sıfır araç almak da istemiyoruz. Maliyeti düşürmek ve şirketimizden kiralayarak belediyemiz emrinde bir araç almak için sizden yetki istiyoruz. Eğer izin verirseniz aracı alacağız, izin vermezseniz almayacağız” dedi.

Meclis, Mut İş Ltd. Şirketine en fazla 200 bin TL borçlanmak kaydıyla araç alınmasını kabul etti.

DOĞANCI TEPESİ PARKI, 15 TEMMUZ PARKI OLDU

Toplantıda, Doğancı Tepesi’ne yapılan parka Belediye Meclisi tarafından “15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı” isminin verilmesi kabul edildi.

260 KM ASFALT TAMAMLANDI

Meclis gündemindeki diğer konuların görüşülüp tamamlanmasının ardından yakın dönemdeki çalışmalar hakkında meclis üyelerine bilgilendirme yapan Başkan Nebi YILMAZ; “Bu yıl Büyükşehir Belediyemiz 260 km asfalt çalışmasını tamamladı. Yılbaşına kadar 300 km’yi bulur. Hedefimiz 400 km idi. Kalan 100 km’yi gelecek yıl tamamlayacağız. Yine büyükşehir belediyemiz ilçemizde 96 bin metreküp sıcak asfalt çalışması yapacak. Bu da yaklaşık 37 km’ye tekabül ediyor” şeklinde konuştu. Yılmaz, meclis üyelerinden bu çalışmalara katkı verilmesini ve alt yapı sorunu olmayan yerlere dökülecek olan asfalt için hep birlikle düşünülmesini istedi.

MOTOKROS ALANI YAPILACAK

 Geçtiğimiz meclis toplantısında satın alma kararı alınan Organize Sanayi Bölgesinin karşısındaki hazineye ait alanda, drift ve motokros alanı çalışması yapacaklarını ifade eden Başkan Yılmaz, şöyle konuştu: “İlçemizi tanıtmak ve farklı spor alanlarında gelişme kaydetmek için çalışma yapıyoruz. Alanımız müsait. Önce motokrosçular için daha sonra arabalar için alan düzenlemesi yapmayı planlıyoruz.”

Başkan Yılmaz’ın, belediyenin çalışmaları ve planladığı diğer konular hakkındaki verdiği bilgiler sonrası, Meclis Toplantısı sona erdi.

Mut RengaRenk Haber Merkezi

Bu yazı 661 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

YAZAR HAKKINDA

Facebook’ta Bizi Bulun
REKLAMLAR
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Heyecanlı ve istekli olacaksınız. Bakımlı ve güzel görünmek için kendinize özen göstereceksiniz ve çevrenizdeki kişileri etkileyeceksiniz. Moraliniz ve kendinize olan güveniniz giderek yükseliyor. Bugün söylemek istediklerinizi sempatik bir biçimde ortaya koyabilirsiniz ve ikna edici olabilirsiniz. İletişim ve haberleşme trafiğinizin hareketli olacağı bir gün. Grup çalışmaları yapabilirsiniz ve yapacağınız organizasyonlarda başarılı olabilirsiniz. Olumlu ve anlayışlı tavırlarınız ile hem karşı cinsin dikkatini çekeceksiniz, hem de hoş fırsatlar ile karşılaşacaksınız. Şansınızı iyi değerlendirmek için gayret gösterin.
BOĞA BURCU YORUMU
Bugün duygusal yoğunluğunuzun azaldığını hissedeceksiniz ve dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacaksınız. İdeallerinizi gözden geçirebilirsiniz ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışmalar yapabilirsiniz. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran durumlar ile başa çıkabilirsiniz. Özellikle saygı duyduğunuz kişilerin olumlu ve anlayışlı tavırlarından etkileneceksiniz ve siz de iyimser açıdan olayları değerlendireceksiniz. Böylece zorlukların içinde fırsatların doğduğunu anlayabilirsiniz. Şanssızlık gibi görünen olayları şansa dönüştürebilirsiniz. Kariyer yapmak veya sosyal statüsünü yükseltmek isteyenler bazı fırsatlar ile karşılaşabilirler.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ile güne başlayacaksınız ve isteklerinizi gözden geçireceksiniz. Bu arada tuhaf rüyalar görebilirsiniz ve duygularınız derinleşebilir. Rüyalarınızı fazla önemsemeyin. Kayıplar ve kazançlar aynı zamanda ortaya çıkabilir. Kayıplar yerine kazançlara odaklanırsanız, başarılı olacaksınız. Hanım arkadaş ve yakınlarınız sizi destekleyecek. Ayrıca sevdiğinizin ilgisi moralinizi yükseltecek. Bu arada karşılaştığınız olaylar ve kişiler hayal gücünüzü harekete geçirebilir. Ancak şüpheci bir tavır içinde bulunmaktan kaçının ve endişelerinizi çevrenize yansıtmayın. Aslında hayal gücünüzü yapıcı ve yaratıcı yönde kullanabilirsiniz
YENGEÇ BURCU YORUMU
Kendinizden daha güçlü kişileri karşınıza almayın ve güç mücadelesi yapmaktan kaçının. Bugün ilham ve sezgileriniz yükseliyor. Gördüğünüz rüyaları önemseyin. Mesaj veren rüyalar görebilirsiniz. Ayrıca niyet ederek uyuduğunuz zaman rüyanızda niyetinizi görmeniz de mümkün. Aldığınız sorumluluklar ile başa çıkmanız zor olabilir veya parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir. Gelişmeler beklediğinizden daha farklı olabilir ve bunun gerilimini hissedebilirsiniz. Ancak geriliminizi sevdiklerinize yansıtmasanız iyi olacak. Sorunları büyütmekten kaçının ve harcamalarınıza özen gösterin.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün kendinizi güçlü hissedeceksiniz. Kendinize olan güveninizi yükselten gelişmeler meydana gelecek. Ekip çalışmalarında başarılı olabilirsiniz. Ayrıca isteklerinizi güzel ifade edebilirsiniz ve ikna edici olabilirsiniz. Girdiğiniz ortamlarda tüm dikkati üzerinize çekebilirsiniz. Bugün çekiciliğiniz üzerinizde... Hem kıyafetiniz ve duruşunuz ile etkileyeceksiniz, hem de fikirleriniz ve anlayışlı tavırlarınız ile karşı cinsi etkileyeceksiniz. İstekleriniz büyük olabilir fakat sempatik ve neşeli tavırlarınız etkileyici olacak.
BAŞAK BURCU YORUMU
Duygusal ve heyecanlı olabilirsiniz. Karşılaştığınız olaylar ve alacağınız haberler duygusal karmaşa yaşamanıza neden olabilir. İsteklerinizi ortaya koymak için aceleci davranmayın. Yanlış anlamalar olabilir. Bugün dikkat gerektiren konulara yönelik çalışmalar yaparken tedbirli olmanız gerekiyor. Yakınlarınızın size ihtiyacı olabilir ve karşılaştığınız olaylar kafanızı karıştırabilir. İsteklerinizi ortaya koymanız pek kolay olmayacak. Çünkü çok fazla kritik edebilirsiniz ve düşünceleriniz bilincinizin derinliklerine inebilir. Geçmişte yaşadıklarınızı hatırlatan durumlar ile karşılaşabilirsiniz ve idealleriniz tamamen değişebilir.
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler keyfinizi yerine getirecek. İletişim ve haberleşme trafiğinizin hareketli olacağı bir dönemdesiniz. Dikkatiniz yüksek olacak. Böylece duygularınızı aklınız ile denetlemeyi başaracaksınız. Projelerinizi gerçekleştirmek için büyük bir gayret içine girebilirsiniz. Bu arada güç mücadelesi yapmasanız iyi olacak. Sabırsız ve tahammülsüz bir tavır içinde bulunmaktan kaçının ve duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelecek. Ani değişiklikler olabilir.
AKREP BURCU YORUMU
Parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir ve yapabileceğinizden daha büyük beklentiler içinde olabilirsiniz. Fakat bugün kendinizi daha güçlü ve iyi hissedeceksiniz. Sabahın erken saatlerinde hayal gücünüzü uyandıran gelişmeler olabilir. İdeallerinizi gözden geçirebilirsiniz ve yakınlarınız ile ilişkileriniz yeni boyutlar kazanabilir. Bugün korkularınızdan uzaklaşacaksınız ve dikkatinizi ideallerinize odaklayacaksınız. Sizi destekleyen güçlü dostlarınızın desteğini alabilirsiniz. İsteklerinizin değiştiği bir dönemdesiniz ve önemli işler yapmak istiyorsunuz. Saygın çevreler sizi destekleyecek ve kendinizi önemli biri olarak hissedeceksiniz.
YAY BURCU YORUMU
İlginç rüyalar görmüş olabilirsiniz ve düşünceleriniz derinleşmiş olabilir. Ancak fikirleriniz değişiyor. Farklı projeleriniz olabilir ve yakınlarınızın düşüncelerinden etkilenebilirsiniz. Ancak duygusal karmaşa uyandıran konulardan uzaklaşıp olaylara farklı açılardan bakabilirsiniz. Seyahat etmek ve farklı çevrelerde bulunmak duygularınızın derinleşmesine neden olabilir. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar, yepyeni düşünceler uyandırabilir. Bu arada tartışmalardan uzak durmanız gerekiyor. Çünkü yanlış anlamalar meydana gelebilir. İddiacı ve tartışmacı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının.
OĞLAK BURCU YORUMU
Yatırım yapmak isteyebilirsiniz. Ancak karşılaştığınız olaylar fikirlerinizi değiştirmenize neden olabilir. İsteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzularınız var. Etkileyici kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve yeni atılımlarda bulunmak için harekete geçebilirsiniz. Şimdiye kadar aklınıza gelmeyen konular şimdi size ilginç gelebilir. İsteklerinizi gerçekleştirmek için sabırlı olmanız gerekiyor. Bu arada parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir veya bazı karışıklıklar ile başa çıkmanız gerekebilir. Kendinizi fazla zorlamayın ve sevdiklerinize karşı anlayışlı davranın.
KOVA BURCU YORUMU
Özgür olmak için kuvvetli arzular duyacaksınız ve sizi özgürleştireceğini düşündüğünüz projeler yapacaksınız. Fikirlerinizi arkadaşlarınıza anlatabilirsiniz ve isteklerinizi heyecanlı bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. Bu arada en derin duygularınız ve istekleriniz uyanabilir ve bazı duygularınızı gizlemek isteyebilirsiniz ancak karşılaştığınız olaylar ve kişiler isteklerinizi ortaya koymanıza neden olacak. Aslında fikirlerinizi hoş bir biçimde ortaya koyabilirsiniz ve etkileyici olabilirsiniz. Bu arada sürprizler olabilir ve eski isteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyabilirsiniz.
BALIK BURCU YORUMU
Güne farklı bir heyecan ile başlayabilirsiniz ve önem verdiğiniz her ne var ise, bunlar ile ilgilenebilirsiniz. Tarih, geçmişte yaşanmış olaylar, büyüklerinizin yaşadıkları ve gelenekleri önemseyebilirsiniz. Ancak dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklamanız ve planlı davranmanız gerekiyor. Karşılaştığınız kişiler veya alacağınız haberler hayal gücünüzü uyandırabilir ve eskiden yaşadığınız olayları ve arkadaşlarınızı hatırlayabilirsiniz. Karmaşık düşüncelerden uzaklaşın ve dedikodular ile fazla ilgilenmeyin. Bu arada bazı arkadaşlarınızın size ihtiyacı olabilir. Ayrıca çocuklar ve yakınlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir.