DOĞANCI TEPESİ PARKINA 15 TEMMUZ İSMİ

Paylaş
 

Mut Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısında, Doğancı Tepesinde yapımı devam eden parka, “15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı” ismi verilmesi kararlaştırıldı.

Mut Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısı, Belediye Başkanı Nebi Yılmaz başkanlığında yapıldı. Belediye Sinema ve Toplantı Salonunda gerçekleştirilen meclis toplantısında, gündemde yer alan konular ve meclise havaleli evraklar görüşüldü.

MTSO KÜTÜPHANENİN YERİNE TALİP

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün Doğancı Mahallesinde bulunan mevcut kütüphane ve öğrenci yurdu olarak kullanılan iki eski binanın geri kazanımı ile ilgili müzekkeresinde, Mut Ticaret ve Sanayi Odasının (MTSO) kütüphanenin yerine talip olduğu ve belediye ile ortaklaşa kullanılabilecek şekilde bina yapmak isteği dile getirildi.

Başkan Yılmaz konuyla ilgili olarak; “Kütüphanenin olduğu bölgede küçük bir alan kamulaştırması söz konusu. İmar durumu dört kat. Ticaret ve Sanayi Odamız buraya idari bir bina yapmak istiyor. Kütüphane bizim vazgeçilmezimiz. Ön değerlendirmede ilk katı kütüphane ikinci katı son sistem ve odamızla ortak kullanabileceğimiz meclis ve toplantı salonu, üst iki katta da odamız idari yapısı teşekkülü şeklinde. Konunun değerlendirilmesini takdirlerinize sunuyorum” dedi. Konu, bütün komisyonlara havale edildi.

BORÇ 14 MİLYON

Belediye Başkanlığı tarafından belediyeye ait Mut İş Ltd. Şti’ne araç alınması için meclise sunulan müzekkere hakkında bilgi veren Başkan Yılmaz; “Bildiğiniz gibi 30,4 Milyon TL borcun 20,9 Milyon TL’sini ödedik. Biz dönemimizde 2 Milyon TL işçi maaşı ve 1 Milyon TL de kamyon alımı için kredi kullandık. Mevcut borç durumu 14 Milyon TL. Konuyu sizlerle paylaşarak her şeyi birlikte düşünerek hareket etmek istiyoruz. Bildiğiniz gibi belediyemizin makam aracı yok. Şirketimize sıfır araç almak da istemiyoruz. Maliyeti düşürmek ve şirketimizden kiralayarak belediyemiz emrinde bir araç almak için sizden yetki istiyoruz. Eğer izin verirseniz aracı alacağız, izin vermezseniz almayacağız” dedi.

Meclis, Mut İş Ltd. Şirketine en fazla 200 bin TL borçlanmak kaydıyla araç alınmasını kabul etti.

DOĞANCI TEPESİ PARKI, 15 TEMMUZ PARKI OLDU

Toplantıda, Doğancı Tepesi’ne yapılan parka Belediye Meclisi tarafından “15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı” isminin verilmesi kabul edildi.

260 KM ASFALT TAMAMLANDI

Meclis gündemindeki diğer konuların görüşülüp tamamlanmasının ardından yakın dönemdeki çalışmalar hakkında meclis üyelerine bilgilendirme yapan Başkan Nebi YILMAZ; “Bu yıl Büyükşehir Belediyemiz 260 km asfalt çalışmasını tamamladı. Yılbaşına kadar 300 km’yi bulur. Hedefimiz 400 km idi. Kalan 100 km’yi gelecek yıl tamamlayacağız. Yine büyükşehir belediyemiz ilçemizde 96 bin metreküp sıcak asfalt çalışması yapacak. Bu da yaklaşık 37 km’ye tekabül ediyor” şeklinde konuştu. Yılmaz, meclis üyelerinden bu çalışmalara katkı verilmesini ve alt yapı sorunu olmayan yerlere dökülecek olan asfalt için hep birlikle düşünülmesini istedi.

MOTOKROS ALANI YAPILACAK

 Geçtiğimiz meclis toplantısında satın alma kararı alınan Organize Sanayi Bölgesinin karşısındaki hazineye ait alanda, drift ve motokros alanı çalışması yapacaklarını ifade eden Başkan Yılmaz, şöyle konuştu: “İlçemizi tanıtmak ve farklı spor alanlarında gelişme kaydetmek için çalışma yapıyoruz. Alanımız müsait. Önce motokrosçular için daha sonra arabalar için alan düzenlemesi yapmayı planlıyoruz.”

Başkan Yılmaz’ın, belediyenin çalışmaları ve planladığı diğer konular hakkındaki verdiği bilgiler sonrası, Meclis Toplantısı sona erdi.

Mut RengaRenk Haber Merkezi

Bu yazı 749 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

YAZAR HAKKINDA

Facebook’ta Bizi Bulun
REKLAMLAR
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
İlişkilerinizi, eskiden sevdiğiniz kişileri ve geçmişte yaşadığınız güzel günleri düşüneceksiniz. Çılgınlık yapmak ve özgür yaşamak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Fakat derinden etkileyici ve değiştirici olayların etkisi ile tarzınız değişiyor ve siz de kendinizin farkında olmadan değişiyorsunuz. Ancak bu durumdan rahatsızlık duyabilirsiniz. İçinizden yükselen farklı isteklerin zorlayıcı etkisi ile başa çıkmanız zor olsa bile iyimser kişilerin önerilerine kulak verseniz iyi olacak. Özellikle size yardımcı olmaya çalışan kişileri yanlış yorumlamayın ve fırsatları iyi değerlendirmek için gayret gösterin.
BOĞA BURCU YORUMU
Aniden ortaya çıkan gelişmeler düşüncelerinizi etkileyebilir ve değiştirebilir. Fakat duygularınızı ortaya koyarken aceleci davranmayın. Zaten sabahın erken saatlerindeki yoğun duygularınız ile birlikte ortaya çıkan korkularınız ile başa çıkmanız gerekecek. Fakat cesur ve güçlü bir tavır içinde bulunacaksınız. Sabırlı bir kararlılık göstermeyi başaracak ve sevdiklerinizin desteğini alacaksınız. İsteklerinizi ortaya koymadan önce tekrar gözden geçirebilirsiniz ve önem verdiğiniz kişilerin dikkatini çekecek ciddi konulara odaklanacaksınız. Sizin için hareketli bir gün ve enerjiniz giderek yükseliyor.
İKİZLER BURCU YORUMU
İhtiyaçlarınızın artmış olması sizi harekete geçirebilir ancak isteklerinize uygun bir tavır içinde olmanız gerekiyor. Kendinizi isteksiz ve halsiz hissedebilirsiniz. Yaşam enerjinizi yükseltmek için gayret gösterin. Hareket halinde olmak ve ilginç kişiler ile tanışmak, yaşam enerjinizi uyandırabilir ve harekete geçebilirsiniz. Ayrıca kısa yolculuklar ve küçük organizasyonlar yapabilirsiniz ve farklı ortamlarda bulunabilirsiniz. Böylece hayal gücünüzün oyunlarından uzaklaşıp dikkatinizi yapmanız gereken konulara odaklayabilirsiniz. Bu arada isteklerinizin gerçekleşebileceğine dair inancınızı yükseltmeniz gerekiyor.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Olayları doğru değerlendirmek için gayret gösteriyorsunuz, fakat sert bir tavır içinde bulunabilirsiniz. Daha makul ve sevgiyle davranmak için gayret gösterin. İstekleriniz ile ilgili beklentileriniz büyük olabilir ve radikal değişiklikler yapmanız gerekebilir. Aslında kendinizi yenilemeniz mümkün. Fakat mevcut durumu korumaya çalışırken aynı zamanda radikal değişiklikler yapamazsınız. En iyisi olayları akışına bırakın ve kendinizi fazla zorlamayın. Günün ilerleyen saatlerinde arkadaşlarınız ile haberleşeceksiniz ve girişimde bulunmak için harekete geçeceksiniz. İlişkilerinize özen göstermeniz gerekiyor.
ASLAN BURCU YORUMU
Hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışmalar yapanlar için verimli bir zaman. Bu arada eski fikirleriniz değişebilir ve projelerinizi gözden geçirebilirsiniz. Hatta yepyeni fikirler uyanabilir ve yaratıcılığınızı ortaya koyabileceğiniz gelişmeler olabilir. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran her ne var ise, bugünden itibaren daha yapıcı bir düşünce içine girecek ve ilginç çözümleriniz ile çevrenizi şaşırtacaksınız. İletişim araçları ve yeni teknolojiye ilgi duyabilirsiniz ve çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz. Özellikle yeni öğreneceğiniz bilgiler aracılığı ile kendinizi keşfetmeniz mümkün.
BAŞAK BURCU YORUMU
Sabah saatlerindeki yoğunluğunuz öğlene doğru azalacak ve dikkatinizi kendinize yönelteceksiniz. Yakınlarınızla ilgilenecek, çocuklar, kardeşler ve arkadaşlarınıza yardımcı olacaksınız. Eviniz veya iş yeriniz ile ilgilenebilir, bazı değişiklikler yapmak için harekete geçebilirsiniz. Bu arada alacağınız bazı haberler hayal gücünüzü uyandırabilir ve kuruntu sayılabilecek fikirler zihninizde oynaşabilir. Sizin düşündüğünüzden daha farklı düşünen kişiler ile tartışmaktan kaçının. Günün ilerleyen saatlerinde sevdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve isteklerinizi hoş bir biçimde ortaya koyacaksınız. Kafanız karışık olsa bile ilişkileriniz daha sıcak olacak.
TERAZİ BURCU YORUMU
Yapmış olduğunuz projeleri uygulamak için çok farklı yöntemler deneyebilirsiniz ve teknolojinin sunduğu yenilikleri kullanabilirsiniz. Ancak hırslı ve çok büyük beklentiler içinde bulunmamaya özen göstermeniz gerekiyor. Duygusal karmaşa içinde olabilirsiniz fakat zihinsel açıdan daha pratik ve mantıklı davranacağınız bir döneme giriyorsunuz. Böylece aklınız ile duygularınızı denetlemeyi başarabilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde duygularınız derinleşebilir ve ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevgiye olan ihtiyacınız artıyor ve sevdiğinizin sizi ihmal ettiği duygusu içinde olabilirsiniz. Ancak sizin de sevdiğinize karşı daha ilgili ve anlayışlı davranmanız gerekiyor. Bugün geriliminizi çevrenize yansıtmaktan kaçının.
AKREP BURCU YORUMU
Seyahatler, yabancılar ve farklı çevreler ilginizi çekiyor. Kariyer yapmak için bulunduğunuz girişimlerde başarılı olacaksınız. Bugün dostlarınız ile görüşebilir, sevdiklerinizin yardımını isteyebilirsiniz. Bir arkadaşınızın tanıştıracağı kişi ile aranızda derin bir bağ oluşabilir. Geleceğe yönelik isteklerinizi gerçekleştirmek için daha kuvvetli arzular duyacaksınız. Bu arada yatırım araçları ile ilgilenebilirsiniz ve kariyerinize odaklanabilirsiniz. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiler yeni boyutlar kazanacak ve olaylara daha farklı açılardan bakmayı başaracaksınız. İsteklerinizi gerçekleştireceğinize olan inancınız yüksek ve böylece karşınıza çıkan sorunlar ile başa çıkmanız mümkün.
YAY BURCU YORUMU
Dikkatinizi kendinize yönelteceksiniz fakat karmaşık düşüncelerden uzak durmanız gerekiyor. Özellikle eskiden inandığınız ve bildiğiniz gerçekler değişebilir ve kaygı duyabilirsiniz. İnancınızı sarsan kişilerden ve olaylardan uzak durun ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Eski arkadaşlarınızı ve unutulmuş sevgiliyi hatırlatan kişiler ile karşılaşabilirsiniz veya duyduğunuz bir müzik veya izlediğiniz bir film ile geçmişte kalmış düşünceleriniz uyanabilir. Günün ilerleyen saatlerinde duygularınız değişecek ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız. Harcamalarınıza özen göstermeniz gerekiyor.
OĞLAK BURCU YORUMU
İlginç bir gün geçirecek ve etkileneceğiniz kişilerle karşılaşacaksınız. Bu arada sizin gözünüzde saygınlığını yitiren kişiler ile görüşmeniz gerekebilir. Davranışlarınıza özen gösterin. Hırslı ve arzulu bir tavır içinde olabilirsiniz. Beklentilerinizin yaratacağı gerilimi sevdiklerinize yansıtmamaya özen gösterin. Aslında çok hoş fırsatların karşınıza çıktığı bir dönemdesiniz. Farklı çevreler ve ilginç kişiler dikkatinizi çekecek. Günün ilerleyen saatlerinde yeni girişimlerde bulunmak için harekete geçebilirsiniz. Bu arada güç mücadelesinden uzak durun. Aslında yaşam felsefenizi değiştirmeye zorlayan durumların meydana geldiği bir süreç ve bakış açısını değiştirmeyi başaranlar kazançlı çıkacak.
KOVA BURCU YORUMU
Sürprizlerden keyif alacak ve ilginç bir gün geçireceksiniz. Gün içinde meydana gelen olaylar isteklerinizi belirlemenize yardımcı olacak. Özellikle yaratıcı potansiyeli yüksek kişiler ilginizi çekecek. Teknolojinin en son geliştirdiği ürünlerle ilgilenebilirsiniz. Hatta yeni girişimlerde bulunmak için harekete geçebilirsiniz. Seyahatler ve değişik organizasyonlar ilginizi çekecek. İsteklerinizi gerçekleştirmek için sabırlı olmanız gerekiyor. Önemsediğiniz kişilerin davranışlarından etkilenmeniz mümkün. Ancak üzerinizde baskı duygusu yaratan kişilerin davranışlarını daha olumlu bir biçimde yorumlayabilir ve kendi menfaatleriniz ile ilgilenebilirsiniz.
BALIK BURCU YORUMU
Yoğun duygularla güne başlayacak ve olayları her zaman olduğundan daha farklı değerlendireceksiniz. Bakış açınız değişiyor ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyacaksınız. Güçlü dostlarınız ile görüşebilirsiniz. Ayrıca etkileyici kişiler ile dostluk ilişkileri kurabilir, iş birliği yapabilirsiniz. Yatırım yapmak için harekete geçmeniz mümkün. Alım, satım ve yatırıma yönelik girişimde bulunabilirsiniz. Üstelik karşınıza hoş fırsatlar çıkacak ve heyecanlanacaksınız. Bu arada hayallerin dağıtıcı etkisinden uzak durmalısınız. Aslında hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz fakat dikkatinizi belirli bir konuya odaklamanız zor olabilir.

buy Instagram comments

bahis siteleri

bahis siteleri

matbet

lotcasino.com

bahismobilodeme.com

domingossport.com

mobilbahisodeme.com

milanobet

deneme bonusu veren siteler

uzmanwin.com

mobil ödeme bahis

tipobet

canliturkcasino.com

betcosport.com

escort istanbul