DOĞANCI TEPESİ PARKINA 15 TEMMUZ İSMİ

eylül 2016 meclis
Paylaş
 

Mut Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısında, Doğancı Tepesinde yapımı devam eden parka, “15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı” ismi verilmesi kararlaştırıldı.

Mut Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısı, Belediye Başkanı Nebi Yılmaz başkanlığında yapıldı. Belediye Sinema ve Toplantı Salonunda gerçekleştirilen meclis toplantısında, gündemde yer alan konular ve meclise havaleli evraklar görüşüldü.

MTSO KÜTÜPHANENİN YERİNE TALİP

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün Doğancı Mahallesinde bulunan mevcut kütüphane ve öğrenci yurdu olarak kullanılan iki eski binanın geri kazanımı ile ilgili müzekkeresinde, Mut Ticaret ve Sanayi Odasının (MTSO) kütüphanenin yerine talip olduğu ve belediye ile ortaklaşa kullanılabilecek şekilde bina yapmak isteği dile getirildi.

Başkan Yılmaz konuyla ilgili olarak; “Kütüphanenin olduğu bölgede küçük bir alan kamulaştırması söz konusu. İmar durumu dört kat. Ticaret ve Sanayi Odamız buraya idari bir bina yapmak istiyor. Kütüphane bizim vazgeçilmezimiz. Ön değerlendirmede ilk katı kütüphane ikinci katı son sistem ve odamızla ortak kullanabileceğimiz meclis ve toplantı salonu, üst iki katta da odamız idari yapısı teşekkülü şeklinde. Konunun değerlendirilmesini takdirlerinize sunuyorum” dedi. Konu, bütün komisyonlara havale edildi.

BORÇ 14 MİLYON

Belediye Başkanlığı tarafından belediyeye ait Mut İş Ltd. Şti’ne araç alınması için meclise sunulan müzekkere hakkında bilgi veren Başkan Yılmaz; “Bildiğiniz gibi 30,4 Milyon TL borcun 20,9 Milyon TL’sini ödedik. Biz dönemimizde 2 Milyon TL işçi maaşı ve 1 Milyon TL de kamyon alımı için kredi kullandık. Mevcut borç durumu 14 Milyon TL. Konuyu sizlerle paylaşarak her şeyi birlikte düşünerek hareket etmek istiyoruz. Bildiğiniz gibi belediyemizin makam aracı yok. Şirketimize sıfır araç almak da istemiyoruz. Maliyeti düşürmek ve şirketimizden kiralayarak belediyemiz emrinde bir araç almak için sizden yetki istiyoruz. Eğer izin verirseniz aracı alacağız, izin vermezseniz almayacağız” dedi.

Meclis, Mut İş Ltd. Şirketine en fazla 200 bin TL borçlanmak kaydıyla araç alınmasını kabul etti.

DOĞANCI TEPESİ PARKI, 15 TEMMUZ PARKI OLDU

Toplantıda, Doğancı Tepesi’ne yapılan parka Belediye Meclisi tarafından “15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı” isminin verilmesi kabul edildi.

260 KM ASFALT TAMAMLANDI

Meclis gündemindeki diğer konuların görüşülüp tamamlanmasının ardından yakın dönemdeki çalışmalar hakkında meclis üyelerine bilgilendirme yapan Başkan Nebi YILMAZ; “Bu yıl Büyükşehir Belediyemiz 260 km asfalt çalışmasını tamamladı. Yılbaşına kadar 300 km’yi bulur. Hedefimiz 400 km idi. Kalan 100 km’yi gelecek yıl tamamlayacağız. Yine büyükşehir belediyemiz ilçemizde 96 bin metreküp sıcak asfalt çalışması yapacak. Bu da yaklaşık 37 km’ye tekabül ediyor” şeklinde konuştu. Yılmaz, meclis üyelerinden bu çalışmalara katkı verilmesini ve alt yapı sorunu olmayan yerlere dökülecek olan asfalt için hep birlikle düşünülmesini istedi.

MOTOKROS ALANI YAPILACAK

 Geçtiğimiz meclis toplantısında satın alma kararı alınan Organize Sanayi Bölgesinin karşısındaki hazineye ait alanda, drift ve motokros alanı çalışması yapacaklarını ifade eden Başkan Yılmaz, şöyle konuştu: “İlçemizi tanıtmak ve farklı spor alanlarında gelişme kaydetmek için çalışma yapıyoruz. Alanımız müsait. Önce motokrosçular için daha sonra arabalar için alan düzenlemesi yapmayı planlıyoruz.”

Başkan Yılmaz’ın, belediyenin çalışmaları ve planladığı diğer konular hakkındaki verdiği bilgiler sonrası, Meclis Toplantısı sona erdi.

Mut RengaRenk Haber Merkezi

Bu yazı 501 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

YAZAR HAKKINDA

Facebook’ta Bizi Bulun
REKLAMLAR
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler sizi heyecanlandıracak ve geçmiş günleri hatırlayacaksınız. Çeşitli davetlere gidebilir, sinema, tiyatro ve eğlence yerlerinde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Açık havada dolaşmak, alışveriş yapmak, mağaza gezmek ve değişik organizasyonlar ile ilgilenmekten keyif alacaksınız. Dolaştığınız yerlerde eski arkadaşlarınıza tesadüf edebilir, geçmiş günleri konuşarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Akşama doğru sabırsız bir gerilim hissedebilirsiniz fakat eğlenceli organizasyonlara katılacaksınız ve böylece geriliminiz dağılacak ve kendinizi iyi hissedeceksiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
Bugünden itibaren Güneş sizin burcunuzda parlamaya başlıyor. Bugün doğmuş olanlar kendilerini iyi hissedecek ve keyifli bir gün geçirecekler. Dostlarınız ile birlikte eğlenceli organizasyonlar yapabilirsiniz ve çevre gezilerine çıkabilirsiniz. Sempatik ve neşeli tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile görüşebilirsiniz ve seyahat programları yapabilirsiniz. Kendinizi yenilemenize yardımcı olacak hoş fırsatlar ile karşılaşmanız mümkün. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiler daha sıcak olacak. Aşk hayatınız hareketleniyor.
İKİZLER BURCU YORUMU
Kardeş, çocuklar, arkadaşlar ve yakınlarınız ile ilgilenebilirsiniz. Çeşitli davet ve toplantılara gidebilir, büyük organizasyonlar içinde yer alabilirsiniz. Bugün karşılaştığınız kişiler ve olaylar duygularınızın yoğunlaşmasına neden olacak. Ancak duygularınızı aklınız ile denetlemeyi başaracaksınız ve fikirlerinizi etkileyici bir biçimde ortaya koyacaksınız. Dikkatli ve kararlı tavrınız ile çevrenizdeki kişileri etkileyebilirsiniz ve katılacağınız organizasyonlarda keyifli vakit geçireceksiniz. Sevdiklerinizin ilgisi ve arkadaşlarınızın desteği moralinizi ve kendinize olan güveninizi yükseltiyor.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün duygularınız derin olabilir ve en derin istekleriniz açığa çıkabilir. Heyecan duyacağınız haberler alabilirsiniz ve uzun zamandır beklediğiniz gelişmeler sizin istediğiniz yönde gerçekleşebilir. Fakat hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Kendinizi fazla zorlamayın. Seyahatler, tatil programları ve fizik güç gerektiren konular ile ilgilenebilirsiniz. Cinsel potansiyelinizin yükseldiği bir dönem... Kaçamak aşklar ve heyecan verici maceralar çekici gelebilir. Seyahatler sırasında etkileneceğiniz kişi ile karşılaşmanız mümkün.
ASLAN BURCU YORUMU
Dikkatli ve kararlı tavırlarınız ve aynı zamanda birleştirici tutumunuz ile çevrenizde bulunan kişileri etkileyebilir ve dikkat çekici olabilirsiniz. Yaratıcı fikirlerinizden başka kıyafetiniz, tarzınız ve seçimleriniz ile de yaratıcılığınızı ortaya koyacaksınız. Hem çevrenizin, hem de karşı cinsin dikkatini çekeceksiniz. İlginç kişiler ve farklı çevreler ile kuracağınız ilişkiler isteğinizin güçlenmesini sağlayacak ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sizin için hareketli bir dönem... Gelişmeler beklenenden daha yavaş olsa bile istediğiniz yönde oluşuyor.
BAŞAK BURCU YORUMU
Gördüğünüz rüyalar canlı gibi olabilir ve çok etkilenmiş olarak uyanabilirsiniz. Hatta öğlene doğru gündüz rüyaları görebilirsiniz. Hatta öğlene doğru gündüz rüyaları görebilirsiniz. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiyi gözden geçireceksiniz. İdeallerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz. Ancak duygularınızı şimdilik kendinize saklayacaksınız. İyimser ve anlayışlı olan kişilerin yardımını alacaksınız ve böylece kuruntulardan uzaklaşmayı başarabilirsiniz. Eski eşyalarınızı elden geçirebilir ve eskiden dostlarınızı hatırlatan eşyaları düzenleyebilirsiniz. Bu arada eski dostlarınız ile ilgili eski hatıralar zihninizde canlanabilir ve ideallerinizin ve isteklerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün daha derin ve yoğun duygular içinde olacaksınız. Bilinçaltınızı uyandıran olaylar ile karşılaşabilirsiniz ve annenizin yaşadığı olaylardan veya davranışlarından etkilenebilirsiniz. Daha önce dikkatinizi çekmeyen konular artık size çok ilginç gelebilir. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar yaşayabilirsiniz. Veya marjinal ilişkileri konu alan filmler izleyebilir ve kitaplar okuyabilirsiniz. Özgür olmak ve içinizden yükselenleri yapmak için acele etmeyin. Sürprizler sizi değiştirecek ve geleceğe yönelik farklı istekler içine gireceksiniz. Farklı çevreler ve değişik organizasyonlar dikkatinizi çekecek. Yaşam felsefeniz değişebilir.
AKREP BURCU YORUMU
Çevre gezileri, seyahatler ve eğlenceli ortamlar keyfinizi yerine getirecek. İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve yaşam enerjiniz yüksek. Ancak isteklerinizin gerçekleşmesi için gelişmeleri beklemeniz gerekiyor. Bu arada evle ilgili konular veya çocuklar, kardeşler ile ilgili karışıklıklar kafanızı karıştırabilir. Fakat bugün dikkatinizi sizi heyecanlandıran konulara yönelteceksiniz. Güçlü dostlarınız, gücüne güvendiğiniz kişiler ile görüşebilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde önemsediğiniz aile büyükleri ile ilgilenmeniz gerekebilir. Özellikle sorumluluk hissettiğiniz kişiler ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Bazı gelişmeler tarzınızı değiştirmenize neden olabilir.
YAY BURCU YORUMU
Bugün önceden planlanmış bir davete gidebilirsiniz. Eski dostlarınızla karşılaşmak duygularınızın derinleşmesine neden olabilir. Endişelerinizi ve karamsar duygularınızı sevdiğinize ve dostlarınıza yansıtmaktan kaçının. Sevdiğinizin davranışlarını izleyebilir ve meydana gelen değişikliğin nedenlerini çözmeye çalışabilirsiniz. Beklemediğiniz davranışlar ve olaylar karşısında duygularınız karışabilir fakat mantığınız ile hareket ederseniz, sorunları çözebilirsiniz. Bu arada sevdiğinizin sizi anlamadığını düşüneceksiniz ancak o da ihmal edildiğini düşünebilir. Arkadaşlarınıza ayırdığınız zamanın bir kısmını sevdiğinize ayırın ve duygularınızı anlatmayı deneyin.
OĞLAK BURCU YORUMU
Duygusal ve hassas olacağınız bir gün. Sürprizlerden rahatsızlık duyabilirsiniz veya karşılaştığınız değişikliklere sert tepkiler gösterebilirsiniz. Güç mücadelesi yapmaktan kaçının. Ayrıca olayları çok fazla sorgulamasanız iyi olacak. Özellikle isteklerinizi ortaya koymak için daha farklı yöntemler deneyebilirsiniz ve bu arada stratejinizi yenileyebilirsiniz. Aslında kendinizi yenilemek ve güçlü olmak için kuvvetli arzular duyuyorsunuz ancak sabırlı olmanız gerekiyor. Kendinizi çok fazla zorlamayın. Tabii çevrenizde bulunan kişileri de zorlamasanız iyi olacak. Bu arada parasal konulara yönelik ihtiyaçlarınız artmış olabilir ve isteklerinizi gerçekleştirmek için sabırlı davranabilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
Sabah saatlerinde karşılaşacağınız sürprizler sizi heyecanlandıracak ve projelerinizi gözden geçireceksiniz. Kardeşiniz, arkadaşlarınız ve ailenizin genç fertleri ile iletişim kurmak sizi rahatlatacak. Ayrıca hayvanlar ve bitkiler ile ilgilenebilirsiniz. Bahçenizi veya evinizi düzenleyebilir, odanızda değişiklikler yapabilirsiniz. Bugün sevdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve sorumluluklarınızı bir kenara bırakıp kendinizi hafif ve özgür hissetmenizi sağlayan her ne var ise, bunları yapacaksınız. İlginç konular, yaratıcı kişiler ve yeni yerler keşfetmekten keyif alacaksınız.
BALIK BURCU YORUMU
Güçlü kişilerin desteğini alabilirsiniz ve arkadaşlarınıza önemsediğiniz konuları anlatabilirsiniz. Ekip çalışmaları ve yapacağınız organizasyonlarda başarılı olmak için büyük bir gayret göstereceksiniz. Çocuklar, kardeşleriniz ve arkadaşlarınıza yardımcı olabilirsiniz. Aynı zamanda sevdikleriniz de sizi destekleyecek ve bugün kendinizi daha farklı hissedeceksiniz. Sevdiğiniz konular ile ilgilenebilirsiniz ve endişelerinizden uzaklaşıp isteklerinizi sempatik bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. İlişkileriniz yeni boyutlar kazanacak ve bu arada karşılaştığınız güçlü kişilerden etkileneceksiniz ve kendinizi yenilemek için harekete geçeceksiniz.