ÇÖKEN ASFALT KAZAYA DAVETİYE ÇIKARIYOR

Paylaş
 

Mut’un Gazi İlkokulu Caddesi üzerinde bulunan ve bir kısmı çöken asfalt yol, kazaya davetiye çıkarıyor. Çöken asfaltın durumunu gören yurttaşlar ve mahalle sakinleri, herhangi bir tehlikeli olay yaşanmadan yolun yapılmasını istiyor.

İlçemizde Pınarbaşı Mahallesi’nde Gazi İlkokulu Caddesi üzerinde bulunan asfalt yolun bir kısmı; yağan yağmur, elverişsiz hava koşulları ve zemininin gevşek olmasından dolayı çöktü. Çöken asfalt yolda, çukurlar ve hendekler oluştu. Özellikle akşam saatlerinde, kötü yolu farketmeyen hızlı sürücülerin; yolun bu bölümüne girmesiyle birlikte direksiyon hakimiyetini kaybetme riski bulunuyor. Sürücüler için tehlike oluşturan asfaltta, herhangi bir uyarı ve işaret levhası da bulunmuyor.

Çöken asfalt yolun durumunu gören sürücüler ve mahalle sakinleri, yolun adeta kazaya davetiye çıkardığını düşünüyor. Yurttaşlar, “Gazi İlkokulu Caddesi’ndeki bu yolda yolun bir kısmı çökmüş, çukurlar ve hendekler oluşmuş durumda. Bu yol, kazaya adeta davetiye çıkarıyor. Burada her an için kaza olabilir; ölümlere ve yaralanmalara sebebiyet verebilir. Buraya önlem alınmalı” dediler.

Sürücüler için tehlike arzeden yolun yapılmasını isteyen yurttaşlar, yetkilileri göreve davet etti.


gazi yol2

Mut RengaRenk Haber Servisi

Bu yazı 1085 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın