ÇITLIK 54. DOĞA YÜRÜYÜŞÜNDE

Paylaş
 

Mut Çıtlık Doğa Grubu, 54. doğa yürüyüşü ve gezisini gerçekleştirdi. Çıtlık’ın son durağı, Mut’un Burunköy ve Kravga Mahalleleri oldu.

Belirli aralıklarla Mut çevresine ve Mut dışına doğa yürüyüşleri ve gezileri düzenleyen Mut Çıtlık Doğa Grubu’nun bu ayki programında, ilçenin Burunköy ve Kıravga Mahalleleri gezildi. Çıtlık’ın doğa yürüyüşü ve gezisine, 30 doğasever katıldı.

Burunköy’de bulunan Orman İşletmesine ait deponun yanından doğa yürüyüşüne başlayan grup üyeleri, yeni uyanan ve yaz mevsimine hazırlanan doğada yaklaşık 10 km yürüdü.  Diştaş Mahallesi kırsalında doğa yürüyüşünü sonlandıran grup, burada araçlarına binerek Kıravga Mahallesi’ne ulaştı. Kıravga’da yemeklerini yiyen doğacılar, kısa bir müzikli program gerçekleştirdi. Daha sonra Kıravga’daki balık üretim çiftliğini ve su kaynağını gezen grup üyeleri, mahalle içinde kısa bir yürüyüş gerçekleştirdi. Erik sezonunun başlaması dolayısıyla hareketli günler geçiren Kıravga’da üreticileri de ziyaret eden doğa grubu üyeleri, yaptıkları yürüyüş ve geziyi sonlandırarak, araçlarıyla Mut’a geri döndü.

Doğada, stresten ve gürültüden uzak, çok güzel bir hafta sonu geçirdiklerini belirten Mut Çıtlık Doğa Grubu Başkanı Muslahattin Topal, tüm katılımcılara teşekkür etti. Topal, doğayla içiçe olmak isteyen herkesi, bundan sonraki etkinliklerine beklediklerini sözlerine ekledi.

Doğa yürüyüşü ve gezisine katılanlar ise, çok güzel bir gün geçirdiklerini ve memnun kaldıklarını belirtirlerken, sonraki geziyi iple çektiklerini söylediler.

Mut Çıtlık Doğa Grubu’nun Burunköy-Kıravga’ya yaptığı 54. yürüyüş ve gezisiyle ilgili fotoğraflara, sosyal medyada facebook/MUT ÇITLIK DOĞA GRUBU sayfasından ulaşılabilir.

Mut RengaRenk Haber Servisi

Bu yazı 1386 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın