CHP Mersin Milletvekilleri: “İktidara yürüyoruz”

Paylaş
 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekilleri Ali Mahir Başarır, Cengiz Gökçel ve Alpay Antmen, CHP Mut İlçe Örgütünü ziyaret etti. Geçtiğimiz günlerde ilçe kongresini gerçekleştiren ve yeni seçilen CHP Mut İlçe Başkanı Hayati Bağçalı ve yönetimine hayırlı olsun dileklerini ileten milletvekilleri; gündeme ilişkin açıklamalar yaptı ve partililerin sorunlarını, isteklerini dinledi. Milletvekilleri, konuşmalarının ortak noktasında, CHP’nin iktidara yürüdüğünü belirttiler. Ziyarette, CHP Silifke İlçe Başkanı Bünyamin Uçar da yer aldı.

BAĞÇALI, “GENÇLİĞE HİZMET EDECEĞİZ”

Parti binası önünde gerçekleşen ve çok sayıda partilinin katıldığı ziyarette konuşan CHP Mut İlçe Başkanı Bağçalı, önümüzdeki dönem gerçekleşecek genel ve yerel seçimlerde, açan çiçekleri meyveye dönüştürüp toplayacaklarını söyledi. Bağçalı: “Onun için hedefimiz güçlü bir şekilde biz olarak yola çıkmak ve biz olarak başarıyı sağlamak. Biz yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla yola çıkarken önce gençlik, dedik ve gençliğe hizmet edeceğiz. Partimize hizmet etmiş büyüklerimizin tecrübeleriyle, gençlerimizin heyecanını birleştirip, Mut’ta önümüzdeki dönem partimizin bayrağını, T.C. bayrağının bir nebze altına olacak şekilde, birinci parti haline getirmek için yola çıktık ve bunu da başaracağımızdan eminim. Yönetim Kurulu adına sizlere de söz veriyorum” dedi.

BAŞARIR. “GENÇLER İŞSİZ OLDUĞUNDAN EVLENEMİYOR”

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır yaptığı konuşmada, çok önemli bir dönemde ilçe kongrelerini yaptıklarını belirterek, hayırlı olması temennisinde bulundu. Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğini belirten Başarır, Cumhurbaşkanı’nın gençlerin geç evlenmesiyle ilgili açıklamasını eleştirdi. Başarır,  “Gündemdeki konu; sayın Cumhurbaşkanı çıktı, bu gençler çok geç evleniyor. Sayın Cumhurbaşkanı, neden gençler çok geç evleniyor? Keyfinden! Bu çocukların işi var, kızların çeyizi var, damatlar hangi mobilyayı alacağını şaşırıyor. Beyaz eşyayı ne alalım kararsızlar. Evlenemiyorlar sayın Cumhurbaşkanı. Allah sana akıl versin. Bir ülkenin 30 yaş altı gençlerinin yüzde 30’u işsiz. 20 bin KHK borcuyla üniversiteden mezun olacak, atanamayacak, iş bulamayacak; bir de evlenmediğini sorgulayacaksın. Sen herkesi Bilal gibi, Albayrak gibi görüyorsun. Onlara göre hava hoş. İşte bakın böyle bir Cumhurbaşkanı. Türkiye’de dış borç 500 milyar dolar. İhracat ithalat farkı, 17 yılda 1 trilyon 100 milyar dolar. Sarayımızın bütçesi, örtülü ödemesi 1 milyar doların üzerinde. Gençler niye evlenmiyor? Eee bekara boşamak kolay değil mi?” dedi.

Başarır, ülke gündemiyle ilgili açıklamalarının devamında şunları söyledi: “Sizce Türkiye’de hukuk var mı, adalet var mı? Kongrede söyledik, Zaman Gazetesi’nin önünden geçenler, Bank Asya’dan para çekenler tutuklandı. Ama Bülent Arınç’ın damadı özgür, ama Hüseyin Gülerce özgür bu ülkede. Çocuklarımız kredi burs borcundan dolayı, borç bulmak kredi çekmek zorunda kalırken; Cengiz İnşaat’ın milyarlarca liralık vergi borcunu siliyorsun. Adalet mi var bu ülkede? Dış politika Suriye’de geldiğimiz durum ortada, Libya ortada. Mısır’la kötüyüz, Lübnan’la kötüyüz. Kötüyüz, kötüyüz. Şimdi bunu tartışmaya açıyor. Gerçekten ülkenin durumu çok kötü. Türkiye’nin yüzde 10’u Türkiye’nin zenginliklerinin yüzde 82’sini kullanıyor. Ortadoğu’dan gerideyiz. İşte ilçe başkanımızla birlikte hakça, adilce bir düzen için, namuslu bir düzen için, şerefli onurlu insanların yönetimde olacağı bir düzen için iktidara doğru yürüyoruz. Çok yakın bir zamanda genelden sonra yerel iktidarı da alacağız ve haksızlığın, hukuksuzluğun, zorbalığın, yolsuzluğun hesabını soracağız.”

GÖKÇEL: “MERSİN AFET BÖLGESİ OLSUN”

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel de yaptığı konuşmada, geçtiğimiz günlerde Mersin bölgesinde aşırı yağışla birlikte yaşanan sel felaketini gündeme getirdi. Olaydan duyduğu üzüntüyü, geçmiş olsun ve başsağlığı dileklerini ileten Gökçel, CHP’li 3 milletvekili olarak Mersin’in afet bölgesi ilan edilmesi için önerge verdiklerini söyledi.  Doğal afetlerde en mağdur olan kesimin tarım kesimi olduğunu, köylü ve çiftçi kesimi olduğunu belirten Gökçel, “Maalesef bölgemizde hasar fazla. Biz Cumhuriyet Halk Partili 3 milletvekili olarak, Mersin’in afet bölgesi ilan edilmesi konusunda parlamentoya önerge verdik. Kısmet olursa pazartesi günü, diğer Mersin Milletvekilleriyle bir araya gelerek, Mersin’in bir afet bölgesi ilan edilmesi konusunda çalışma yapıp, afet bölgesi ilan ettirmeyi düşünüyoruz. Bu zararlarına ancak ilimize aktarılacak ek kaynaklarla ortadan kaldırılacağını, bu afet kapsamında çiftçilerimizin borçlarının faizsiz ertelenebileceğini, nakdi ve yani yardımlarda daha kolay gelebileceği düşüncesiyle biz bu teklifi verdik” şeklinde konuştu. Gökçel, burada iktidar partisinin tutumunun çok önemli olduğunun da altını çizdi.

ANTMEN: “CHP İKTİDARA GELECEK”

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen ise konuşmasında, 2019’da Genel Başkanlarının verdiği sözü anımsatarak şunları söyledi: “Martın sonu bahar, dedi ve bunu toplam 254 belediyede gerçekleştirdik. Şimdi size Cumhuriyet Halk Partisi bir söz veriyor; ama bu sözü size güvenerek söylüyoruz. Yani güvendiğimiz dağlar sizlersiniz. Cumhuriyet Halk Partisi, cumhuriyete, demokrasiye, laikliğe inanan, demokrasi gücüyle birlikte Türkiye’de iktidara gelecektir. Sözümüz söz. Mahalle mahalle, köy köy, esnaf esnaf gezerek anlatacağız. Bize oy vermeyenlere anlatacağız. Milliyetçiliği, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kıbrıs’ın Beş Parmak dağlarına yazdığını anlatacağız. Halkçılığı anlatacağız. Cumhuriyetçiliği, laikliği, altı oku anlatacak; emperyalizme karşı olduğumuzu anlatacağız. Halkımızın gönüllerinde taht kuracağız. Bize oy vermeyen vermeyebilir, önemli değil; ama önemli olan gidip kalbine dokunalım, anlatalım. Halkımız yapacağını bilir. Halkımız akıllıdır, zekidir, gözünü budaktan esirgemez. Halkımız AKP’yi de yolcu edecek ve bunu da sizler başaracaksınız. Hepimiz Mustafa Kemal’in askeriyiz, ona layık olacağız.”

PARTİLİLER: “SORUNLARIMIZI MECLİSE TAŞIYIN”

Milletvekillerinin konuşmalarının ardından söz alan CHP Mut Belediye Meclis Üyesi Mehmet Yıldız, tarımsal üretimde kullanılan elektriğin pahalı olduğundan dert yanarken; CHP İlçe Yönetiminden Muzaffer Arslan ise Mut Devlet Hastanesindeki eksiklikleri gündeme getirdi. Yıldız ve Arslan, milletvekillerinden konuyu TBMM’ye taşımalarını ve sorunların çözülmesini istedi. Son olarak söz alan Mut Halkçı Liselilerden bir genç, gençler olarak yaptıkları çalışmalarda destek istedi. Milletvekilleri ise dile getirilen konularla ilgili çalışma yapacaklarını ve konunun takipçisi olacakları sözünü verdiler.

CHP Mersin Milletvekilleri, CHP İlçe Örgütüne gerçekleştirdikleri ziyaret sonrası ilçeden ayrıldılar.

Mut RengaRenk Haber Servisi

Bu yazı 657 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

YAZAR HAKKINDA

Facebook’ta Bizi Bulun
REKLAMLAR
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
izmir escort
istanbul escort türbanlı escort şişli escort bağcılar escort halkalı escort esenler escort bakırköy escort mecidiyeköy escort fatih escort kayaşehir escort

istanbul escort

Ortahisar escort Soma escort Menşete escort Siverek escort Göksun escort Piraziz escort Zile escort Yıldızeli escort Tosmur escort Marmaraereğlisi escort Lapseki escort Ünye escort Karesi escort Vakfıbekir escort Turgutlu escort Milas escort Suruç escort Pazarcık escort Tirebolu escort Zara escort
Malatya mutlu son Aydın mutlu son Gaziantep mutlu son Tekirdağ mutlu son Afyon mutlu son Çorum mutlu son Elazığ mutlu son Konya mutlu son Kütahya mutlu son Manisa mutlu son Ordu mutlu son Sakarya mutlu son Sivas mutlu son Tokat mutlu son Yozgat mutlu son Amasya escort Konyaaltı escort
Adapazarı Escort Adapazarı Escort Adapazarı Escort Adapazarı Escort Sakarya Escort Bayan Escort Kayseri Xyz Forum

aydın escort muğla escort samsun escort kütahya escort elazığ escort