BU GURUR HEPİMİZİN!

Paylaş
 

19 Ağustos 2013.

Mut RengaRenk için çok önemli bir tarih.

Gazetemizin ilk çıktığı, yayın yaşamımıza adım attığımız tarih. Bizim için çok mutlu bir gün. Yazılı yayınla başlayıp, internet üzerinden sürdürmeye devam ettiğimiz gazetemizin kuruluş tarihi.

20 Mart 2016.

Mut RengaRenk için bir başka önemli tarih olacak.

Göğsümüzü kabartan, kendimize pay çıkaracağımız, gururlanacağımız, bizi çok mutlu eden bir tarih olacak.

19 Ağustos 2013’de attığımız tohumun; filizlenip, yeşerdiğini gördüğümüz, meyvesini alacağımız bir tarih.

***

Bir hafta sonra; Mut’umuzun öz değerlerinden, çağımızın Karacaoğlan’ı, Türkü Dede lakaplı, ünü yurt çapını aşmış Halk Ozanımız Musa Eroğlu’nun, kaidesine yerleştirilen yontusunun (heykelinin) açılışı yapılacak.

***

Büyük bir heyecanla çıkardığımız ilk sayımızı anımsayanlar bilir. İlk sayımızın sürmanşetinde özel bir haberle, daha doğrusu bir kampanyayla, okurlarımıza merhaba, demiştik.

“MUSA EROĞLU SAĞLIĞINDA BİR ANITLA TAÇLANDIRILMALIDIR!”

Genel Yayın Yönetmenimiz İbrahim Arı’nın önerisiyle başlattığımız, Gazetemiz Sahibi Mehmet Gürbüz ve gazetemizin de sonuna kadar sahiplendiği bir kampanya.

Zaman zaman eleştirilmemize rağmen, vazgeçmediğimiz bir kampanya.

Kampanyamızda kullandığımız bu sloganı, yazılı basında 21 sayı süren gazetemizin her sayısında ısrarla sürdürdük, hiç vazgeçmedik.

Bu süreçte, hemşehrimiz Türk Halk Müziği Sanatçısı Musa Eroğlu’da, gazetemizi ziyaret ederek memnuniyetini ifade etmişti.

19 Ağustos 2013 – 20 Mart 2016.

Aradan yaklaşık 3 yıl geçmiş.

Ve kampanyamız gerçekleşmiş, yaşam bulmuş, sonuç vermiş.

Mutluyuz, gururluyuz, sevinçliyiz, heyecanlıyız…

***

Evet…

Mut Belediyesi, Nebi Yılmaz başkanlığında, gazetemiz için de ayrı bir öneme sahip bir hizmete imza atıyor.

Mut’umuzun öz değerlerinden olan, Türk Halk Müziğinin yaşayan en önemli isimlerinden Musa Eroğlu’nu sağlığında; Meydan Mahallesindeki Spor Kompleksine meclis kararıyla verdiği ‘Musa Eroğlu Sevgi Parkı’ ismi ve parkın içine diktiği yontuyla ölümsüzleştirecek.

Yapımı tamamlanan ve kendi adını taşıyan parkın içinde kaidesine yerleştirilen Musa Eroğlu yontusu, 20 Mart’ta açılacak.

***

El emeği göz nuru eser, Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Doç. Dr. Mutluhan Taş (Bölüm Başkanı) Koordinatörlüğünde, Yontucu (heykeltıraş) Mehmet Aksoy (Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Doktora Programı Öğrencisi) ve Salim Kaptanoğlu tarafından yapıldı.

Musa Eroğlu’nun ana ocağı memleketine dikilen yontu, 3 metre yüksekliğinde bulunuyor. Mut Belediyesi tarafından yaptırılan heykelin sağ elinde usta sanatçının bağlaması, sol elinde ise barış güvercini yer alıyor.

Mut halkının katılımıyla gerçekleştirilecek yontunun açılış töreninde; Musa Eroğlu ve sanatçı dostları Güler Duman, Latif Doğan ve Yüksel Didikoğlu halk konserlerinde sahneye çıkacak. Törende ayrıca, O Ses Türkiye yarışmacıları Savaş Korkmaz ve Özgür Şahinsoy ikilisi de sahne alacak.

Karacaoğlan diyarı ilçemizin tanıtımı ve reklamı açısından bulunmaz bir fırsat olanağı sunacak olan Musa Eroğlu Sevgi Parkı ve Musa Eroğlu yontusunun açılışı için; ulusal ve yerel birçok medya kuruluşu, televizyon kanalı ve gazetenin ilçemize gelmesi bekleniyor.

Musa Eroğlu kendi adı verilen park ve yontusuyla ilgili olarak, “Şahsım adına onur ve gurur verici bir şey. Adımın sevgi ile yanyana kullanılması, beni daha da mutlu etti” diyerek duygularını dile getirdi.

***

Bu arada unutmadan geçmememiz gerekiyor.

Açılış töreninde ayrıca, yine aynı park içine yapılan, Mut tarihi için çok önemli bir yere sahip Mut Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti kurucularının yer aldığı Mut Kuvay-i Milliye Anıtı da açılacak.

***

Bu hizmetleri yaşama geçiren Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz şahsında; bu işi sahiplenen, destek veren, katkı sunan, emek veren, yontuyu yapan, yaptıran ve ortaya çıkmasını sağlayan bütün herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

***

Evet…

Böyle bir olaya önayak olabildiysek, fikren de olsa katkıda bulunabildiysek ne mutlu bize.

***

“BU GURUR HEPİMİZİN!”

sevgi parkı1

sevgi parkı3

sevgi parkı2

kuvayi milliye anıtı

Mut RengaRenk Yayın Kurulu

Bu yazı 1802 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

YAZAR HAKKINDA

Facebook’ta Bizi Bulun
REKLAMLAR
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Dostlarınızla haberleşebilir, yakınlarınızın ziyaretine gidebilirsiniz. Sevdikleriniz ve yakın akrabalarınızla ilişkileriniz sıcak olacak. Bu bayram keyfiniz yerinde ve sorunlar ile pek fazla ilgilenmeyeceksiniz. Ayrıca değer verdiğiniz kişilerin sıcak ilgisi ve size özel ilgi göstermelerinden etkileneceksiniz ve kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Ailenin saygı duyulan kişilerini ziyaret edebilirsiniz. Yaşam felsefenizin değiştiğini hissedeceksiniz ve kendinizden memnun olacaksınız. Günün ilerleyen saatlerinde sürpriz misafirleriniz olabilir.
BOĞA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacak ve içinizden yükselen kuvvetli arzularla harekete geçeceksiniz. Yolculuk yapabilir, keyifli organizasyonlara katılabilirsiniz. Sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşacak ve eğlenceli vakit geçireceksiniz. İlişkileriniz yeni boyutlar kazanabilir. Üzerinizde baskı duygusu yaratan konulara farklı açılardan bakabilirsiniz. Önem verdiğiniz kişilerden uzakta olmak isteyebilirsiniz ve bayram boyunca keyifli bir tatil yapabilirsiniz. Şehir dışına gidememiş olanlar ise, dinlenerek geçirmek isteyebilirler fakat beklemediğiniz misafirleriniz olabilir ve eski günleri konuşarak keyifli vakit geçirebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçireceksiniz ve sevdiklerinizin sorunları ile ilgileneceksiniz. Bu arada pek çok işi bir arada yapabilirsiniz. Fakat aceleci bir tavır içinde bulunmasanız iyi olacak. Yoksa yanlış anlamalar ve duygusal gerilimler olabilir. Sabah saatlerinde karşılaştığınız bazı olaylara duygusal tepkiler göstermeniz mümkün. Duygularınızı denetleyin ve kendi inandığınız ve doğru bulduğunuz davranışları çevrenizdeki kişilere kabul ettirmeye çalışmayın. Özellikle sevdiğinize anlayışlı davranmaya özen göstermelisiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bayram sabahına keyifli uyanacak ve yakınlarınız ile haberleşeceksiniz. Daha önce korktuğunuz ve baskı duygusu uyandırmış konulardan tamamen uzaklaştığınızı hissedeceksiniz. Yakınlarınız ile haberleşebilir ve sevdiklerinizin ziyaretine gitmek için çeşitli organizasyonlar yapabilirsiniz. Hareket halinde olmak, keyfinizi yerine getirecek. Bugün kendinizi her zaman olduğundan daha rahat hissedeceksiniz ve sizin yapıcı tavırlarınız çevrenize yansıyacak. İlişkilerinizi daha sıcak hale getirebilirsiniz. Mantıklı ve kararlı tavırlarınız ile hem sevdiğinizi, hem de yakınlarınızı etkileyeceksiniz. Farklı çevreler ve yabancılar ile iletişiminiz güçleniyor.
ASLAN BURCU YORUMU
Güne keyifli ve enerjik başlayacaksınız. İsteklerinizi rahat bir biçimde ortaya koyabilir ve olumlu davranışlarınız ile çevrenizi etkileyebilirsiniz. Sorumluluk hissettiğiniz konu ile ilgili üzerinizdeki baskıdan kurtulacak ve yapıcı bir tavır içine gireceksiniz. Böylece korktuğunuz durumlar ve endişelerinizden uzaklaşacaksınız ve kendinize olan güveniniz yükselecek. Ayrıca sevdiğinizin ilgisi ve yakınlarınızın sıcak davranışları duygularınızı yükseltecek ve kafanızı karıştıran sorunlardan uzaklaşmayı başaracaksınız. Uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınız ve yakınlarınız ziyaretinize gelebilir.
BAŞAK BURCU YORUMU
Hassas ve alıngan olabileceğiniz bir gün. Karşılaştığınız olaylara duygusal tepkiler gösterebilirsiniz. Sorunların üzerine gitmeyin ve özellikle sevdiklerinizi eleştirmekten kaçının. Aslında duygularınızı aklınız ile denetlemeniz mümkün. Yeni tanıştığınız kişiler ve özellikle yabancı ortamlarda bulunmak keyfinizi yerine getirecek. Çevrenizin saygı duyduğu kişilerin size olan ilgisi moralinizi yükseltebilir. Dışarı çıkmak, hareket halinde olmak ve arkadaşlarınız ile birlikte yapacağınız organizasyonlar, karamsar halinizi dağıtmanıza yardımcı olacak.
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün alacağınız ani haberlerden etkilenebilir ve daha farklı düşünmeye başlayabilirsiniz. Uzun zamandır görmediğiniz dostlarınız ziyaretinize gelebilir veya eski arkadaşlarınızla karşılaşabilirsiniz. Alacağınız haberler ve sürpriz karşılaşmalar sizi heyecanlandıracak. Aynı zamanda fikirlerinizi tamamen değiştirecek kişiler ile karşılaşmanız mümkün. Daha yapıcı ve olumlu davranabilirsiniz. Özellikle sevdikleriniz ile aranızdaki ilişkiler daha sıcak olacak. Sevdiğiniz ile birlikte keyifli programlar yapabilirsiniz ve seyahate çıkabilirsiniz.
AKREP BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçireceksiniz ve kendinizden memnun olacaksınız. İsteklerinizi güzel ifade edebilir, etkileyici ve dikkat çekici olabilirsiniz. Gençler ile iletişiminiz güçlü olacak. Çocuklar, kardeşler ve arkadaşlarınız ile aranızdaki ilişkiler daha sıcak olacak. Bugün yakınlarınızın ziyaretine gidebilir, çevre gezilerine çıkabilirsiniz. Seyahatte olanlar bulundukları yerlerde yeni arkadaşlar edinebilir ve keyifli dostluklar kurabilirler. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişki daha sıcak olacak ve isteklerinizi sempatik bir biçimde ortaya koyacaksınız.
YAY BURCU YORUMU
Bugün eski dostlarınızla karşılaşabilir ve ani değişikliklerden etkilenebilirsiniz. Açık havada dolaşmak, ilginç mekanları gezmek ve değişik organizasyonlara katılmak keyfinizi yerine getirecek. Sürpriz karşılaşmalar sizi heyecanlandırabilir ve geçmişte yaşadığınız olayları hatırlayabilirsiniz. Aslında özgürlük ihtiyacınızın uyandığı bir dönemdesiniz ve kendinizi özgür hissettirecek konularla ilgilenmek istiyorsunuz. Beklentilerinizin uyandırdığı gerilimi sevdiklerinize yansıtmayın ve moralinizi yükseltecek konularla ilgilenin. Günün ilerleyen saatlerinde önemsediğiniz kişilerle görüşebilir ve ciddiye aldığınız konularla ilgilenebilirsiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde çeşitli hayalleriniz ve geleceğe yönelik istekleriniz olabilir. Ve güne keyifli başlayacaksınız. İsteğini gerçekleştirmiş kişilerin keyifli halini çevrenize yansıtacaksınız. Sevdiklerinizi ve yakınlarınızı arayabilir, ziyaretine gidebilirsiniz. Ayrıca seyahate çıkmak, çevre gezileri ve eğlenceli organizasyonlara katılabilir, önem verdiğiniz aile büyüklerinin ziyaretine gidebilirsiniz. İsteklerini güzel ifade edecek ve hem çevrenizdeki kişileri etkileyeceksiniz, hem de projeleriniz ile ilgili ön hazırlık yapmış olacaksınız.
KOVA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve baskı duygusu hissettiğiniz konular ile ilgilenmeyeceksiniz. Seyahatler, eğlenceli organizasyonlar ve kalabalık ortamlarda keyifli vakit geçireceksiniz. Uzun zamandır görmediğiniz dostlarınız ile haberleşebilir, onların ziyaretine gidebilirsiniz. Keyifli ve rahat tavırlarınız ile hem sevdiklerinizi rahatlatacaksınız, hem de kendinizi daha enerjik hissedeceksiniz. Özellikle seyahate çıkma fırsatını bulmuş olanlar, yolculuklar sırasında karşılaştıkları kişiler ile dostluk ilişkileri kurabilirler. Fakat hemen samimi olmasanız iyi olacak. Kendinize özel bilgiler aktarırken dikkatli olun. Yanlış anlamalar olabilir.
BALIK BURCU YORUMU
Olaylara bakış açınız değişiyor. Saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve yaşadıklarınıza daha detaylı bakabilirsiniz. Bu arada farkına varacağınız bazı ayrıntılar sizi etkileyebilir ve geçmişte yaşadığınız benzer durumları hatırlayabilirsiniz. Bugün kendinizi daha farklı hissedeceksiniz ve olaylar karşısında sabırlı davranacaksınız. Büyüklerinizin ziyaretine gidebilirsiniz ve eski dostlarınız ile haberleşebilirsiniz. Gelenekler ve çeşitli kültürler hakkında çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz.

bahis siteleri

matbet

lotcasino.com

bahismobilodeme.com

domingossport.com

mobilbahisodeme.com

milanobet

deneme bonusu veren siteler

uzmanwin.com

mobil ödeme bahis

tipobet

canliturkcasino.com

betcosport.com

escort istanbul