logo ms

BU GURUR HEPİMİZİN!

Paylaş
 

19 Ağustos 2013.

Mut RengaRenk için çok önemli bir tarih.

Gazetemizin ilk çıktığı, yayın yaşamımıza adım attığımız tarih. Bizim için çok mutlu bir gün. Yazılı yayınla başlayıp, internet üzerinden sürdürmeye devam ettiğimiz gazetemizin kuruluş tarihi.

20 Mart 2016.

Mut RengaRenk için bir başka önemli tarih olacak.

Göğsümüzü kabartan, kendimize pay çıkaracağımız, gururlanacağımız, bizi çok mutlu eden bir tarih olacak.

19 Ağustos 2013’de attığımız tohumun; filizlenip, yeşerdiğini gördüğümüz, meyvesini alacağımız bir tarih.

***

Bir hafta sonra; Mut’umuzun öz değerlerinden, çağımızın Karacaoğlan’ı, Türkü Dede lakaplı, ünü yurt çapını aşmış Halk Ozanımız Musa Eroğlu’nun, kaidesine yerleştirilen yontusunun (heykelinin) açılışı yapılacak.

***

Büyük bir heyecanla çıkardığımız ilk sayımızı anımsayanlar bilir. İlk sayımızın sürmanşetinde özel bir haberle, daha doğrusu bir kampanyayla, okurlarımıza merhaba, demiştik.

“MUSA EROĞLU SAĞLIĞINDA BİR ANITLA TAÇLANDIRILMALIDIR!”

Genel Yayın Yönetmenimiz İbrahim Arı’nın önerisiyle başlattığımız, Gazetemiz Sahibi Mehmet Gürbüz ve gazetemizin de sonuna kadar sahiplendiği bir kampanya.

Zaman zaman eleştirilmemize rağmen, vazgeçmediğimiz bir kampanya.

Kampanyamızda kullandığımız bu sloganı, yazılı basında 21 sayı süren gazetemizin her sayısında ısrarla sürdürdük, hiç vazgeçmedik.

Bu süreçte, hemşehrimiz Türk Halk Müziği Sanatçısı Musa Eroğlu’da, gazetemizi ziyaret ederek memnuniyetini ifade etmişti.

19 Ağustos 2013 – 20 Mart 2016.

Aradan yaklaşık 3 yıl geçmiş.

Ve kampanyamız gerçekleşmiş, yaşam bulmuş, sonuç vermiş.

Mutluyuz, gururluyuz, sevinçliyiz, heyecanlıyız…

***

Evet…

Mut Belediyesi, Nebi Yılmaz başkanlığında, gazetemiz için de ayrı bir öneme sahip bir hizmete imza atıyor.

Mut’umuzun öz değerlerinden olan, Türk Halk Müziğinin yaşayan en önemli isimlerinden Musa Eroğlu’nu sağlığında; Meydan Mahallesindeki Spor Kompleksine meclis kararıyla verdiği ‘Musa Eroğlu Sevgi Parkı’ ismi ve parkın içine diktiği yontuyla ölümsüzleştirecek.

Yapımı tamamlanan ve kendi adını taşıyan parkın içinde kaidesine yerleştirilen Musa Eroğlu yontusu, 20 Mart’ta açılacak.

***

El emeği göz nuru eser, Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Doç. Dr. Mutluhan Taş (Bölüm Başkanı) Koordinatörlüğünde, Yontucu (heykeltıraş) Mehmet Aksoy (Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Doktora Programı Öğrencisi) ve Salim Kaptanoğlu tarafından yapıldı.

Musa Eroğlu’nun ana ocağı memleketine dikilen yontu, 3 metre yüksekliğinde bulunuyor. Mut Belediyesi tarafından yaptırılan heykelin sağ elinde usta sanatçının bağlaması, sol elinde ise barış güvercini yer alıyor.

Mut halkının katılımıyla gerçekleştirilecek yontunun açılış töreninde; Musa Eroğlu ve sanatçı dostları Güler Duman, Latif Doğan ve Yüksel Didikoğlu halk konserlerinde sahneye çıkacak. Törende ayrıca, O Ses Türkiye yarışmacıları Savaş Korkmaz ve Özgür Şahinsoy ikilisi de sahne alacak.

Karacaoğlan diyarı ilçemizin tanıtımı ve reklamı açısından bulunmaz bir fırsat olanağı sunacak olan Musa Eroğlu Sevgi Parkı ve Musa Eroğlu yontusunun açılışı için; ulusal ve yerel birçok medya kuruluşu, televizyon kanalı ve gazetenin ilçemize gelmesi bekleniyor.

Musa Eroğlu kendi adı verilen park ve yontusuyla ilgili olarak, “Şahsım adına onur ve gurur verici bir şey. Adımın sevgi ile yanyana kullanılması, beni daha da mutlu etti” diyerek duygularını dile getirdi.

***

Bu arada unutmadan geçmememiz gerekiyor.

Açılış töreninde ayrıca, yine aynı park içine yapılan, Mut tarihi için çok önemli bir yere sahip Mut Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti kurucularının yer aldığı Mut Kuvay-i Milliye Anıtı da açılacak.

***

Bu hizmetleri yaşama geçiren Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz şahsında; bu işi sahiplenen, destek veren, katkı sunan, emek veren, yontuyu yapan, yaptıran ve ortaya çıkmasını sağlayan bütün herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

***

Evet…

Böyle bir olaya önayak olabildiysek, fikren de olsa katkıda bulunabildiysek ne mutlu bize.

***

“BU GURUR HEPİMİZİN!”

sevgi parkı1

sevgi parkı3

sevgi parkı2

kuvayi milliye anıtı

Mut RengaRenk Yayın Kurulu

Bu yazı 1709 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

YAZAR HAKKINDA

Facebook’ta Bizi Bulun
REKLAMLAR
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Bugün yabancılar ile ilişkilerinizde dikkatli olmanız gerekiyor. Daha önce önemsediğiniz kişilere karşı duygularınız değişmiş olabilir ve artık onları saygıya layık bulmayabilirsiniz. Fakat herkesin yaşam felsefesi farklı olabilir ve karşılaştığınız olaylar yaşam felsefenizi gözden geçirmeniz gerektiğine işaret edebilir. Aceleci davranmayın ve güç mücadelesi yapmaktan kaçının. Ayrıca duygusal ve alıngan bir tavır içine girebilirsiniz ve duygusal tepkiler gösterebilirsiniz. Hareket halinde olmak ve özellikle yolculuklar sizi rahatlatabilir. Seyahat imkanı olmayanlar spor yaparak rahatlayabilirler. Bu arada kendinizi çok fazla zorlamayın ve sağlığınıza özen gösterin. Akşam saatlerinde duygunuz değişecek.
BOĞA BURCU YORUMU
Bugün karşılaştığınız olaylar moralinizi yükseltecek ve yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyacaksınız. Güce sahip etkileyici kişiler ile iş birliği yapabilirsiniz veya güçlü kişilerin desteğini alabilirsiniz. Ayrıca yabancılar ile iş yapmak için hoş fırsatlar çıkabilir. Uzlaştırıcı ve yapıcı tavırlarınız ile çevrenizi etkileyeceksiniz ve ekip çalışmalarında başarılı olacaksınız. Akşam saatlerinde alacağınız haberler ve davetler sizi heyecanlandıracak. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiyi gözden geçirebilirsiniz artık ilişkilerinizi daha ciddiye aldığınız bir dönemdesiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Eski bir arkadaşınızdan alacağınız haber sizi heyecanlandıracak. Daha önce haberinizin olmadığı durumlar hakkında duyacaklarınız kafanızı karıştırabilir. Fakat karar vermek veya eski kararlarınızı değiştirmek için acele etmeyin. Bu arada eviniz ile ilgili bazı değiştirici durumlar ortaya çıkmış olabilir veya yakınlarınızın size ihtiyacı olabilir. Karamsar düşüncelerden uzaklaşın ve dedikodular ile fazla ilgilenmeyin. Dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Sevdikleriniz sizi destekliyor. İyimser bir açıdan olaylara yaklaşırsanız, farklı çözümler bulabilirsiniz ve şaşırtıcı olabilirsiniz...
YENGEÇ BURCU YORUMU
Ani değişiklikler olabilir ve duygularınız dalgalanabilir. İlginç kişiler ve değişik çevreler hem dikkatinizi çekecek, hem de rahatsızlık duyacaksınız. Fakat duygular yerine aklınız ile davranabilirsiniz ve böylece karışıklıklar ile başa çıkabilirsiniz. Bugün karşılaştığınız olaylar sizi tedirgin edebilir ve ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Ancak sezgilerinize güvenin ve olayları bir kez daha gözden geçirin. Yeni girişimlerde bulunmak için kuvvetli arzular duyacaksınız. Bu arada eski sevgiliyi ve geçmişte yaşadığınız olayları hatırlayabilirsiniz. Fakat akılcı davranabilir ve duygularınızı denetlemeyi başarabilirsiniz. Sorunların üzerine gitmeyin.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün harekete geçmek için kuvvetli arzular duyacaksınız. Karşınıza çıkan ilginç kişilerin önerilerini değerlendirebilirsiniz ve kendinizi şanslı hissedebilirsiniz. Aynı zamanda isteklerinizi gerçekleştirmek için kendi üzerinizde baskı oluşturduğunuz bir dönemdesiniz ve böylece fırsatları kullanmayı başarabileceksiniz. Önemsediğiniz kişiler ile ilişkilerinizi değiştirmeniz gerekebilir. Önemsenmek istediğiniz bir dönemdesiniz ve ciddiye alınan işler yapabilirsiniz. Fakat tarzınız değişiyor... Daha yapıcı ve olumlu davranacaksınız. Akşama doğru karşılaşacağınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Bilinçaltınızın derinlerinden yükselen arzular uyanabilir.
BAŞAK BURCU YORUMU
Düşünceleriniz karışmış olabilir ve aynı zamanda birden fazla konu ile ilgilenmeniz gerekebilir. Dikkat gerektiren işler yaparken tedbirli olun. Tartışmacı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Aslında bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Sabırsız ve tahammülsüz olabilirsiniz fakat olayları daha farklı açılardan değerlendirebilirsiniz. En azından bugün karşılaştığınız kişiler dikkatinizin yönünü değiştirecek ve istekleriniz ile ilgileneceksiniz. Uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınız ile haberleşebilirsiniz ve birlikte çeşitli organizasyonlar yapabilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Yoğun duygular ile güne başlayacaksınız. Sürprizler olabilir ve bilinçaltınız uyanabilir. Şimdiye kadar farkında olmadığınız yönlerinizi keşfedebilirsiniz. İlginç gelişmelerin meydana geldiği bir dönemdesiniz ve olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Böylece isteklerinizi gözden geçireceksiniz ve beklemediğiniz durumların ortaya çıkması ile birlikte bilinçaltınız uyanacak. Hırslı ve tahammülsüz bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız. Çocukluk günlerinizi ve anneniz ile ilgili duygularınızı gözden geçirebilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde duygularınız değişecek ve karşılaştığınız olaylar keyfinizi yerine getirecek.
AKREP BURCU YORUMU
Duygusal bir karmaşa ve korkularınızı uyandıran durumlar olabilir fakat akılcı bir tavır içinde olacaksınız ve mantıklı davranacaksınız. Sevdiğinizin davranışlarından etkilenebilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Fakat duygularınızı denetlemeyi başaracaksınız ve davranışlarınızı gözden geçireceksiniz. Ancak bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz ve dikkatinizi ideallerinize odaklayacaksınız. Hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Akşama doğru alacağınız haberler ve davetler sizi heyecanlandıracak. Sevdiğiniz ile birlikte çeşitli davet ve organizasyonlara katılabilir, hareketli bir akşam geçirebilirsiniz.
YAY BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve kafanızı karıştıran her ne olursa olsun bugün daha istekli ve heyecanlı olacaksınız. Tuhaf rüyalar görmüş olabilirsiniz ancak güne başladığınız zaman olaylara farklı açılardan bakacaksınız. Hareketli bir gün geçirebilirsiniz ve uzun zamandır ilgilenmediğiniz konulara ilgi duyabilirsiniz. Farklı çevreler ve ilginç kişiler ile birlikte olmak keyfinizi yerine getiriyor. Böylece sizi rahatsız eden düşüncelerden uzaklaşacaksınız ve sorunlarınıza farklı çözümler arayacaksınız. Günün ilerleyen saatlerinde alacağınız teklifler sizi heyecanlandırabilir.
OĞLAK BURCU YORUMU
Hayaller ve idealler sizi heyecanlandıracak. Bugün duygularınızı denetlemeniz pek kolay olmayabilir. Beklentilerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve sabırsızlık hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Aslında geleceğe yönelik beklentilerinizi gerçekleştireceğinize olan inancınız giderek yükseliyor. Böylece ani heyecan uyandıran olaylar karşısında serinkanlı davranabilirsiniz ve kendinizi gözden geçirebilirsiniz. Olaylar karşısındaki tutumunuzun değişmiş olduğunu anlamak sizi memnun edecek. Tabii kendinizi duygulara kaptırmazsanız...
KOVA BURCU YORUMU
Yapmanız gereken olağan işler ile ilgileneceksiniz ve çalışmalarınızı bildiğiniz gibi sürdüreceksiniz. Akşama doğru ilginç fikirler uyanabilir ve eski projelerinizi hatırlayabilirsiniz. Hem eski bilgiyi, hem de yeni teknoloji ile geliştirilen ürünler ilginizi çekecek ve çeşitli araştırmalar yapacaksınız. Bu arada sizden daha farklı bilgiye sahip kişiler ile karşılaşabilirsiniz veya bu tip kişiler ile ilgili bazı haberler alabilirsiniz. Özellikle akşama doğru karşılaşacağınız kişiler alacağınız haberler düşüncelerinizin derinleşmesine neden olabilir. Ayrıca eviniz, yakınlarınız ve arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir.
BALIK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi farklı hissedeceksiniz. Karmaşık düşüncelerden uzaklaşacaksınız ve dikkatinizi kendinize yönelteceksiniz. İsteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Yakınlarınızın size ihtiyacı olabilir ve yapmanız gereken işler artmış olabilir. Aynı zamanda birden fazla işi yapmaya çalışabilirsiniz ve bunun yorgunluğunu hissedebilirsiniz. Ancak bugün kendinizi iyi hissedeceksiniz ve yeni atılımlarda bulunmak için çeşitli araştırmalar yapacaksınız. Ayrıca sorumluluklarınızı yerine getirmek için daha fazla çalışmanız gerekebilir. Düşünceleriniz ve olaylara bakış açınız değişiyor. Böylece sizi rahatsız eden olaylar karşısında disiplinli ve sabırlı davranmayı başaracaksınız.