BU GURUR HEPİMİZİN!

Paylaş
 

19 Ağustos 2013.

Mut RengaRenk için çok önemli bir tarih.

Gazetemizin ilk çıktığı, yayın yaşamımıza adım attığımız tarih. Bizim için çok mutlu bir gün. Yazılı yayınla başlayıp, internet üzerinden sürdürmeye devam ettiğimiz gazetemizin kuruluş tarihi.

20 Mart 2016.

Mut RengaRenk için bir başka önemli tarih olacak.

Göğsümüzü kabartan, kendimize pay çıkaracağımız, gururlanacağımız, bizi çok mutlu eden bir tarih olacak.

19 Ağustos 2013’de attığımız tohumun; filizlenip, yeşerdiğini gördüğümüz, meyvesini alacağımız bir tarih.

***

Bir hafta sonra; Mut’umuzun öz değerlerinden, çağımızın Karacaoğlan’ı, Türkü Dede lakaplı, ünü yurt çapını aşmış Halk Ozanımız Musa Eroğlu’nun, kaidesine yerleştirilen yontusunun (heykelinin) açılışı yapılacak.

***

Büyük bir heyecanla çıkardığımız ilk sayımızı anımsayanlar bilir. İlk sayımızın sürmanşetinde özel bir haberle, daha doğrusu bir kampanyayla, okurlarımıza merhaba, demiştik.

“MUSA EROĞLU SAĞLIĞINDA BİR ANITLA TAÇLANDIRILMALIDIR!”

Genel Yayın Yönetmenimiz İbrahim Arı’nın önerisiyle başlattığımız, Gazetemiz Sahibi Mehmet Gürbüz ve gazetemizin de sonuna kadar sahiplendiği bir kampanya.

Zaman zaman eleştirilmemize rağmen, vazgeçmediğimiz bir kampanya.

Kampanyamızda kullandığımız bu sloganı, yazılı basında 21 sayı süren gazetemizin her sayısında ısrarla sürdürdük, hiç vazgeçmedik.

Bu süreçte, hemşehrimiz Türk Halk Müziği Sanatçısı Musa Eroğlu’da, gazetemizi ziyaret ederek memnuniyetini ifade etmişti.

19 Ağustos 2013 – 20 Mart 2016.

Aradan yaklaşık 3 yıl geçmiş.

Ve kampanyamız gerçekleşmiş, yaşam bulmuş, sonuç vermiş.

Mutluyuz, gururluyuz, sevinçliyiz, heyecanlıyız…

***

Evet…

Mut Belediyesi, Nebi Yılmaz başkanlığında, gazetemiz için de ayrı bir öneme sahip bir hizmete imza atıyor.

Mut’umuzun öz değerlerinden olan, Türk Halk Müziğinin yaşayan en önemli isimlerinden Musa Eroğlu’nu sağlığında; Meydan Mahallesindeki Spor Kompleksine meclis kararıyla verdiği ‘Musa Eroğlu Sevgi Parkı’ ismi ve parkın içine diktiği yontuyla ölümsüzleştirecek.

Yapımı tamamlanan ve kendi adını taşıyan parkın içinde kaidesine yerleştirilen Musa Eroğlu yontusu, 20 Mart’ta açılacak.

***

El emeği göz nuru eser, Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Doç. Dr. Mutluhan Taş (Bölüm Başkanı) Koordinatörlüğünde, Yontucu (heykeltıraş) Mehmet Aksoy (Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Doktora Programı Öğrencisi) ve Salim Kaptanoğlu tarafından yapıldı.

Musa Eroğlu’nun ana ocağı memleketine dikilen yontu, 3 metre yüksekliğinde bulunuyor. Mut Belediyesi tarafından yaptırılan heykelin sağ elinde usta sanatçının bağlaması, sol elinde ise barış güvercini yer alıyor.

Mut halkının katılımıyla gerçekleştirilecek yontunun açılış töreninde; Musa Eroğlu ve sanatçı dostları Güler Duman, Latif Doğan ve Yüksel Didikoğlu halk konserlerinde sahneye çıkacak. Törende ayrıca, O Ses Türkiye yarışmacıları Savaş Korkmaz ve Özgür Şahinsoy ikilisi de sahne alacak.

Karacaoğlan diyarı ilçemizin tanıtımı ve reklamı açısından bulunmaz bir fırsat olanağı sunacak olan Musa Eroğlu Sevgi Parkı ve Musa Eroğlu yontusunun açılışı için; ulusal ve yerel birçok medya kuruluşu, televizyon kanalı ve gazetenin ilçemize gelmesi bekleniyor.

Musa Eroğlu kendi adı verilen park ve yontusuyla ilgili olarak, “Şahsım adına onur ve gurur verici bir şey. Adımın sevgi ile yanyana kullanılması, beni daha da mutlu etti” diyerek duygularını dile getirdi.

***

Bu arada unutmadan geçmememiz gerekiyor.

Açılış töreninde ayrıca, yine aynı park içine yapılan, Mut tarihi için çok önemli bir yere sahip Mut Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti kurucularının yer aldığı Mut Kuvay-i Milliye Anıtı da açılacak.

***

Bu hizmetleri yaşama geçiren Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz şahsında; bu işi sahiplenen, destek veren, katkı sunan, emek veren, yontuyu yapan, yaptıran ve ortaya çıkmasını sağlayan bütün herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

***

Evet…

Böyle bir olaya önayak olabildiysek, fikren de olsa katkıda bulunabildiysek ne mutlu bize.

***

“BU GURUR HEPİMİZİN!”

sevgi parkı1

sevgi parkı3

sevgi parkı2

kuvayi milliye anıtı

Mut RengaRenk Yayın Kurulu

Bu yazı 1740 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

YAZAR HAKKINDA

Facebook’ta Bizi Bulun
REKLAMLAR
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Heyecanlı ve istekli olacaksınız. Bakımlı ve güzel görünmek için kendinize özen göstereceksiniz ve çevrenizdeki kişileri etkileyeceksiniz. Moraliniz ve kendinize olan güveniniz giderek yükseliyor. Bugün söylemek istediklerinizi sempatik bir biçimde ortaya koyabilirsiniz ve ikna edici olabilirsiniz. İletişim ve haberleşme trafiğinizin hareketli olacağı bir gün. Grup çalışmaları yapabilirsiniz ve yapacağınız organizasyonlarda başarılı olabilirsiniz. Olumlu ve anlayışlı tavırlarınız ile hem karşı cinsin dikkatini çekeceksiniz, hem de hoş fırsatlar ile karşılaşacaksınız. Şansınızı iyi değerlendirmek için gayret gösterin.
BOĞA BURCU YORUMU
Bugün duygusal yoğunluğunuzun azaldığını hissedeceksiniz ve dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacaksınız. İdeallerinizi gözden geçirebilirsiniz ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışmalar yapabilirsiniz. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran durumlar ile başa çıkabilirsiniz. Özellikle saygı duyduğunuz kişilerin olumlu ve anlayışlı tavırlarından etkileneceksiniz ve siz de iyimser açıdan olayları değerlendireceksiniz. Böylece zorlukların içinde fırsatların doğduğunu anlayabilirsiniz. Şanssızlık gibi görünen olayları şansa dönüştürebilirsiniz. Kariyer yapmak veya sosyal statüsünü yükseltmek isteyenler bazı fırsatlar ile karşılaşabilirler.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ile güne başlayacaksınız ve isteklerinizi gözden geçireceksiniz. Bu arada tuhaf rüyalar görebilirsiniz ve duygularınız derinleşebilir. Rüyalarınızı fazla önemsemeyin. Kayıplar ve kazançlar aynı zamanda ortaya çıkabilir. Kayıplar yerine kazançlara odaklanırsanız, başarılı olacaksınız. Hanım arkadaş ve yakınlarınız sizi destekleyecek. Ayrıca sevdiğinizin ilgisi moralinizi yükseltecek. Bu arada karşılaştığınız olaylar ve kişiler hayal gücünüzü harekete geçirebilir. Ancak şüpheci bir tavır içinde bulunmaktan kaçının ve endişelerinizi çevrenize yansıtmayın. Aslında hayal gücünüzü yapıcı ve yaratıcı yönde kullanabilirsiniz
YENGEÇ BURCU YORUMU
Kendinizden daha güçlü kişileri karşınıza almayın ve güç mücadelesi yapmaktan kaçının. Bugün ilham ve sezgileriniz yükseliyor. Gördüğünüz rüyaları önemseyin. Mesaj veren rüyalar görebilirsiniz. Ayrıca niyet ederek uyuduğunuz zaman rüyanızda niyetinizi görmeniz de mümkün. Aldığınız sorumluluklar ile başa çıkmanız zor olabilir veya parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir. Gelişmeler beklediğinizden daha farklı olabilir ve bunun gerilimini hissedebilirsiniz. Ancak geriliminizi sevdiklerinize yansıtmasanız iyi olacak. Sorunları büyütmekten kaçının ve harcamalarınıza özen gösterin.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün kendinizi güçlü hissedeceksiniz. Kendinize olan güveninizi yükselten gelişmeler meydana gelecek. Ekip çalışmalarında başarılı olabilirsiniz. Ayrıca isteklerinizi güzel ifade edebilirsiniz ve ikna edici olabilirsiniz. Girdiğiniz ortamlarda tüm dikkati üzerinize çekebilirsiniz. Bugün çekiciliğiniz üzerinizde... Hem kıyafetiniz ve duruşunuz ile etkileyeceksiniz, hem de fikirleriniz ve anlayışlı tavırlarınız ile karşı cinsi etkileyeceksiniz. İstekleriniz büyük olabilir fakat sempatik ve neşeli tavırlarınız etkileyici olacak.
BAŞAK BURCU YORUMU
Duygusal ve heyecanlı olabilirsiniz. Karşılaştığınız olaylar ve alacağınız haberler duygusal karmaşa yaşamanıza neden olabilir. İsteklerinizi ortaya koymak için aceleci davranmayın. Yanlış anlamalar olabilir. Bugün dikkat gerektiren konulara yönelik çalışmalar yaparken tedbirli olmanız gerekiyor. Yakınlarınızın size ihtiyacı olabilir ve karşılaştığınız olaylar kafanızı karıştırabilir. İsteklerinizi ortaya koymanız pek kolay olmayacak. Çünkü çok fazla kritik edebilirsiniz ve düşünceleriniz bilincinizin derinliklerine inebilir. Geçmişte yaşadıklarınızı hatırlatan durumlar ile karşılaşabilirsiniz ve idealleriniz tamamen değişebilir.
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler keyfinizi yerine getirecek. İletişim ve haberleşme trafiğinizin hareketli olacağı bir dönemdesiniz. Dikkatiniz yüksek olacak. Böylece duygularınızı aklınız ile denetlemeyi başaracaksınız. Projelerinizi gerçekleştirmek için büyük bir gayret içine girebilirsiniz. Bu arada güç mücadelesi yapmasanız iyi olacak. Sabırsız ve tahammülsüz bir tavır içinde bulunmaktan kaçının ve duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelecek. Ani değişiklikler olabilir.
AKREP BURCU YORUMU
Parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir ve yapabileceğinizden daha büyük beklentiler içinde olabilirsiniz. Fakat bugün kendinizi daha güçlü ve iyi hissedeceksiniz. Sabahın erken saatlerinde hayal gücünüzü uyandıran gelişmeler olabilir. İdeallerinizi gözden geçirebilirsiniz ve yakınlarınız ile ilişkileriniz yeni boyutlar kazanabilir. Bugün korkularınızdan uzaklaşacaksınız ve dikkatinizi ideallerinize odaklayacaksınız. Sizi destekleyen güçlü dostlarınızın desteğini alabilirsiniz. İsteklerinizin değiştiği bir dönemdesiniz ve önemli işler yapmak istiyorsunuz. Saygın çevreler sizi destekleyecek ve kendinizi önemli biri olarak hissedeceksiniz.
YAY BURCU YORUMU
İlginç rüyalar görmüş olabilirsiniz ve düşünceleriniz derinleşmiş olabilir. Ancak fikirleriniz değişiyor. Farklı projeleriniz olabilir ve yakınlarınızın düşüncelerinden etkilenebilirsiniz. Ancak duygusal karmaşa uyandıran konulardan uzaklaşıp olaylara farklı açılardan bakabilirsiniz. Seyahat etmek ve farklı çevrelerde bulunmak duygularınızın derinleşmesine neden olabilir. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar, yepyeni düşünceler uyandırabilir. Bu arada tartışmalardan uzak durmanız gerekiyor. Çünkü yanlış anlamalar meydana gelebilir. İddiacı ve tartışmacı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının.
OĞLAK BURCU YORUMU
Yatırım yapmak isteyebilirsiniz. Ancak karşılaştığınız olaylar fikirlerinizi değiştirmenize neden olabilir. İsteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzularınız var. Etkileyici kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve yeni atılımlarda bulunmak için harekete geçebilirsiniz. Şimdiye kadar aklınıza gelmeyen konular şimdi size ilginç gelebilir. İsteklerinizi gerçekleştirmek için sabırlı olmanız gerekiyor. Bu arada parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir veya bazı karışıklıklar ile başa çıkmanız gerekebilir. Kendinizi fazla zorlamayın ve sevdiklerinize karşı anlayışlı davranın.
KOVA BURCU YORUMU
Özgür olmak için kuvvetli arzular duyacaksınız ve sizi özgürleştireceğini düşündüğünüz projeler yapacaksınız. Fikirlerinizi arkadaşlarınıza anlatabilirsiniz ve isteklerinizi heyecanlı bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. Bu arada en derin duygularınız ve istekleriniz uyanabilir ve bazı duygularınızı gizlemek isteyebilirsiniz ancak karşılaştığınız olaylar ve kişiler isteklerinizi ortaya koymanıza neden olacak. Aslında fikirlerinizi hoş bir biçimde ortaya koyabilirsiniz ve etkileyici olabilirsiniz. Bu arada sürprizler olabilir ve eski isteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyabilirsiniz.
BALIK BURCU YORUMU
Güne farklı bir heyecan ile başlayabilirsiniz ve önem verdiğiniz her ne var ise, bunlar ile ilgilenebilirsiniz. Tarih, geçmişte yaşanmış olaylar, büyüklerinizin yaşadıkları ve gelenekleri önemseyebilirsiniz. Ancak dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklamanız ve planlı davranmanız gerekiyor. Karşılaştığınız kişiler veya alacağınız haberler hayal gücünüzü uyandırabilir ve eskiden yaşadığınız olayları ve arkadaşlarınızı hatırlayabilirsiniz. Karmaşık düşüncelerden uzaklaşın ve dedikodular ile fazla ilgilenmeyin. Bu arada bazı arkadaşlarınızın size ihtiyacı olabilir. Ayrıca çocuklar ve yakınlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir.