BELEDİYE ARAÇ FİLOSUNU GENİŞLETİYOR

Paylaş
 

Mut Belediyesi araç filosunu genişletmeye devam ediyor. Belediyenin araç filosuna, 6 yeni araç daha katıldı. Yeni katılan araçlarla beraber, 2015 yılında Belediyenin araçlara ödediği miktar; 1 milyon 46 bin TL’ye yükseldi.

Mut Belediyesi’ne yeni kazandırılan araçlar; Karacaoğlan Çınaraltı Parkı önünde düzenlenen törenle, kurban kesilip, dualar eşliğinde hizmete sokuldu.

Burada konuşan Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, daha önce Büyükşehir Belediye Başkanı’nca Büyükşehir’de hizmet etmek üzere 80 aracın ilçeye kazandırıldığını belirterek; Mut Belediyesi olarak da ellerindeki araç filosunda çalışamaz hale gelen ve miadını doldurmuş araçları yenileme kararı aldıklarını söyledi. Yılmaz, “Bu kadar icranın ve sıkıntının arasında biz, 2015 yılında ilçemize Mut Belediyesi olarak 6 tane sıfır araç aldık” dedi.

Başkan Yılmaz yeni alınan araçlarla ilgili verdiği bilgilerde şunları söyledi: “Bunun 2 tanesi traktör, bedeli 94 bin. 1 adet Ford Transit Kamyonet, bedeli 50 bin TL. 2015 yılında toplam araçlara verdiğimiz para, 1 milyon 46 bin lira. Aldığımız bu 3 kamyonun ikisi çift çeker, yani dört çeker dedikleri, istedikleri araziye gidebilen araçlar. 1 tanesi de normal kamyon.”

Araç filosunu yenilemeye devam edeceklerini belirten Yılmaz, şu anda ilçede en büyük sıkıntıyı çöp kamyonlarında çektiklerini belirtti. Bununla ilgili 2 tane aracı Bakanlıktan istediklerini söyleyen Yılmaz, “6 aydır 2 aracı henüz teslim almadık. İnşallah siyaset yapmazlar, inşallah ilçeler arasında belediyeler arasında kardeşliği bozmazlar; Bakanlık bize gönderir. Gönderdiği zaman araç düzenlememizi tamamlamış olacağız. Yine ilerleyen dönemlerde greyder gibi bazı büyük araçlarda da yenileme yapacağız” şeklinde konuştu.

bld yeni arac2

Mut RengaRenk Haber Servisi

Bu yazı 965 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın