BAŞKAN YILMAZ: “SANDIKTA ÇÖZEMEDİĞİNİ BAŞKA YÖNTEMLERLE ÇÖZMEK HADDİNE DEĞİL!”

muhtar kahvaltı
Paylaş
 

Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, ülkemizde 15 Temmuz’da gerçekleşen başarısız darbe girişimini kınadı. Mut Belediyesinin düzenlediği kahvaltıda muhtarlarla bir araya gelen Başkan Yılmaz, yaptığı konuşmada; “Mühür elindeyken, sandık önündeyken çözemediğin işi başka yöntemlerle çözmek haddine değil” dedi. Bu olayların bir daha yaşanmamasını temenni eden Yılmaz; olaylarda yaşamını yitiren Demokrasi Şehitlerine rahmet, hastalara şifa ve Türk Milletine sabır diledi.   

MUHTARLARA KAHVALTI

Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, mahalle muhtarlarıyla kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Musa Eroğlu Sevgi Parkı içinde bulunan kafeteryada düzenlenen kahvaltıya; ilçedeki mahalle muhtarları ve aileleri, belediye birim amirleri ve personeli ile basın mensupları katıldı.

“YAPILANMA SÜRECİNİ GERİDE BIRAKTIK.”

Birlikte yapılan kahvaltının ardından konuşma yapan Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, ilçenin sorunlarını daha sık konuşacak ortamları oluşturmaları gerektiğini söyledi. Büyükşehir yasasıyla birlikte hizmet alanlarının genişlediğini, bir yapılanma süreci geçirdiklerini belirten Yılmaz; hala köylerde ayağı yere basmayan hareketlerin ve sorunların mevcut olduğunu söyledi. Büyükşehir yasasının uygulayıcıları olarak, normal belediye başkanlarının dışında hareket ettiklerini ve bazı konularda çok geç kaldıklarını söyleyen Başkan Yılmaz, “Büyükşehir yasası ve yapılanma sürecini geride bıraktık. Biz Burhanettin Başkanımla beraber 4 – 5 aydır hem ayağımızı yere sağlam basıyoruz, hem de bu ilçede Cumhuriyet tarihinden bu yana birikmiş işleri artık bir sıraya koyarak son hızla çözmeye çalışıyoruz. Belediyecilikte eğer parayı çarçur etmeden, kötü emellerde kullanmadan ya da gerçekten ekibinle beraber ekonomik işlerde ekonomik şekilde kullandığın zaman belediyecilikte para çok. Biz bunu 4,5 – 5 – 6 aydır özellikle hem yaşıyoruz, hem yürüdüğümüz zaman kendimize güven veren ve samimi olarak bu ilçenin temel taşlarını sizlerle beraber çözeceğimiz sorunlara parmak basıyoruz” dedi.

“EN DEĞER VERDİĞİM GRUP MUHTARLAR.”

Belediyecilikte bütün yaşam alanında hizmet etmek zorunda olduklarını kaydeden Başkan Yılmaz, muhtarlara bakış açısını paylaştı. Yılmaz şöyle konuştu: “Muhtar arkadaşlara o köyün valisi, kaymakamı, garnizon komutanı, belediye başkanı olarak baktım. Hiçbir zaman, yapısı, karakteri, siyaseti ne olursa olsun, o köyün baş bileni, en güvenilir adamı olarak baktım. Ama zaman zaman benim acemiliğim, zaman zaman karşıdaki arkadaşımın bazılarının art niyeti, uyuşmadığımız dönemler oldu. Ya da bizi yanlış yönlendirdiği dönemler oldu. Ama her ne olursa olsun kişiliği, karakteri, siyaseti ne olursa olsun, her zaman toplumda en fazla değer verdiğim insan grubu muhtardır.”

Bugüne kadar muhtarlara yeterli ilgiyi gösteremediklerini belirten Yılmaz; bundan sonra ekibiyle beraber hep sahada olacaklarını, 62 bin 400 insanla tek tek sohbet edip, bu ilçede bir şeyleri değiştirmeye çalışacaklarını ifade etti.

“25 YILDA YAPILANI 5 YILDA YAPAMAZSAM ADIMI DEĞİŞTİRİRİM.”

Konuşmasında iddialı açıklamalarda da bulunan Başkan Yılmaz, ilçede 25 yılda yapılan hizmetleri 5 yılda yapamazsa adını değiştireceğini söyledi. Yılmaz, “Mut Belediyesinde veya Büyükşehir Belediyesinde yeni yasayla beraber bu ilçede 25 yıllık hizmeti, biz 5 senede yapamadığımız müddetçe ben adımı değiştireceğim. 25 yılda yapılmış hizmetleri bütün alanlarda 5 yılın içinde onun toplamı kadar yapamadıktan sonra samimi söylüyorum ekibimle beraber bana saygı duymayın. Hangi alanda tutarsanız tutun, biz bu ilçede 25 yılda verilen hizmeti 5 yılda Allah’ın izniyle yapacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi. Başkan Yılmaz, bunu merak eden, incelemek ve öğrenmek isteyenlere belediye arşivlerinin açık olduğunu dile getirdi.

Mut Belediyesi olarak yaptıkları ve yapacakları çalışmalar hakkında muhtarlara bilgi veren Başkan Yılmaz; muhtarlardan önümüzdeki yılların plan ve programlarını yapmalarını ve kendilerine iletmelerini istedi. Yılmaz, sorunların tek tek çözüleceğini söyledi.

“HİZMETTEN ÇOK DEDİKODU KONUŞULUYOR.”

Bazı şikayetlerini de dile getiren Başkan Yılmaz, ilçede dedikodu konuşulduğundan yakındı. Yılmaz, “Benim ilçemde diğer ilçelerden farklı dedikodular var. Bazı ilçelerde hizmet konuşuluyor, bazı ilçelerde proje konuşuluyor; ama benim ilçemde dedikodu konuşuluyor. Onun için lütfen bu ilçenin kabuğunu kırıp hangi başkan döneminde olursa olsun, hangi ekip döneminde olursa olsun, bu toplumun önünü açacak projelerin konuşma dönemi geliyor arkadaşlar. Onun için biz bu kabuğu kıracağız. Zaman zaman zora düşsek de, zaman zaman birileri üzerimizden siyaset yapsa da, insanlarımızı siyasi partisini bir kenara koyup ilçe sevdasında birleştirmek zorundayız. Başka yolu yok. Kalkınmanın, büyümenin, kucaklaşmanın başka yolu yok. Bu ilçede partileri sandıktan sandığa çıkaracağız. Diğer zaman kucaklaşmak zorunda olacağız. Onun için biz bu yola baş koyduk” dedi.

“DARBE GİRİŞİMİNİ KINIYORUM.”

Konuşmasının sonunda ülke gündemine de değinen Başkan Yılmaz, 15 Temmuz’da gerçekleşen başarısız darbe girişimini kınadı. Yılmaz konuyla ilgili şunları söyledi: “İnsanı hatalı seçebiliriz, hükümeti hatalı seçebiliriz, Cumhurbaşkanını hatalı seçebiliriz; ama sandığa kadar sabretmekten başka, hiç kimsenin bir çaresi yok. Hiçbir yöntem de yok arkadaşlar. Onun için bu olayları yürekten kınıyorum. Yani mühür elindeyken sandık önündeyken çözemediğin işi, başka yöntemlerle çözmek haddine değil. Sandık sandıkta sorulur. Sandıktan çıkan insan, bir dahaki sandıkta gidinceye kadar demokrasinin en güzel, en temiz, en seçilmiş adamıdır. Dolayısıyla bu tür olayları kınıyoruz ve bir daha ülkemizde böyle bir şeyin yaşanmasını İnşallah görmeyiz, nasip olmaz. Bu olaylardan dolayı gerek demokrasi şehitlerimize, gerek güvenlik güçlerimize, şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum, hastalara şifalar diliyorum ve Türk Milletine de sabır diliyorum.”

Belediye Başkanı Nebi Yılmaz’ın konuşmasının ardından söz alan bazı muhtarlar sorunlarını, görüş ve önerilerini dile getirdi.

Muhtarlarla yapılan kahvaltılı toplantı, yapılan sohbet ve karşılıklı görüş alışverişinin ardından sona erdi.

belediye muhtar kahvaltı Mut RengaRenk Haber Servisi

Bu yazı 519 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

YAZAR HAKKINDA

Facebook’ta Bizi Bulun
REKLAMLAR
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha rahat ve sakin hissedeceksiniz. Gençlik ve güzellik konularına odaklanabilirsiniz. Güzellik ve sağlık amaçlı şifa yöntemlerini uygulayabilirsiniz. Cesur ve atak tavırlarınız ile dikkat çekici olacaksınız. Ancak hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmasanız iyi olacak. Parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir ve sevdiğinizi zorluyor olabilirsiniz. Ayrıca yapabileceğinizden çok daha büyük sorumluluklar almış da olabilirsiniz. Aceleci davranmayın çünkü sürpriz değişiklikler olabilir. Bu arada daha önce almadığınız sorumluluklara şimdi talip olabilirsiniz. Ancak biraz tedbirli davranın ve sevdiklerinizin önerilerini dinleyin. Karşınıza çıkan fırsatları küçümsemeyin.
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz bir yakınınızdan alacağınız teklif sizi heyecanlandıracak. Yeni sorumluluklar alabilirsiniz ve ciddi işler yapmak için harekete geçebilirsiniz. Hatta daha önce yapmış olduğunuz konudan tamamen farklı konular ile ilgilenebilirsiniz. Kazanmak ve başarılı olmak için kuvvetli arzular duyacaksınız ve bu arada kendinizi zorlayacaksınız. Girişimde bulunmadan önce bazı korkularınız uyanabilir. Ancak geleceğe yönelik isteklerinizi gerçekleştirmek için korkularınız ile başa çıkmanız ve bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerekiyor. Bugün önemli kişiler ile görüşebilirsiniz ve yeni atılımlarda bulunabilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde bazı kaygılar ile uyanabilirsiniz. Fakat kendinizi güçlü hissedeceksiniz ve çalışmalarınızı hızlandıracaksınız. Uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz. Bu arada yeni teklifler ile karşılaşmanız mümkün. Ayrıca siz de projelerinizi ortaya koyabilirsiniz. Bu arada konu ile ilgisi olmayan kişilere planlarınızı anlatmayın. Arkadaşlarınız iyi niyetli olsa bile kafanızı karıştırabilirler. Bu arada çocuklar ve iş arkadaşlarınız ile aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkların üzerine gitmeyin. Gün içinde karşılaşacağınız olaylar sizi heyecanlandıracak ve girişimde bulunmak için kuvvetli arzular duyacaksınız.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün duygularınız derin olabilir ve en derin istekleriniz açığa çıkabilir. Heyecan duyacağınız haberler alabilirsiniz ve uzun zamandır beklediğiniz gelişmeler sizin istediğiniz yönde gerçekleşebilir. Fakat hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Kendinizi fazla zorlamayın. Seyahatler, tatil programları ve fizik güç gerektiren konular ile ilgilenebilirsiniz. Cinsel potansiyelinizin yükseldiği bir dönem... Kaçamak aşklar ve heyecan verici maceralar çekici gelebilir. Seyahatler sırasında etkileneceğiniz kişi ile karşılaşmanız mümkün.
ASLAN BURCU YORUMU
Kendinizi güçlü ve iyi hissettiğiniz bir dönemdesiniz. Gelişmeler yavaş olabilir fakat sizin istediğiniz yönde oluşuyor ve bu durum moralinizi yükseltiyor. Eskiden önemsediğiniz konulara daha farklı açılardan bakabilirsiniz ve yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Ev almak, evlenmek, çocuk sahibi olmak veya ortaklık benzeri konular ilginizi çekecek. İlginç kişiler ile iş birliği yapabilirsiniz ve yaratıcı fikirleriniz ile çevrenizi etkileyebilirsiniz. Özgür ve güçlü kişilerin desteğini alacaksınız. Ayrıca farklı çözümleriniz ile çevrenizi etkileyeceksiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
Tuhaf kaygılarınız olabilir... İçinde bulunduğunuz durumu gözden geçireceksiniz. Hem geleceğe yönelik istekleriniz değişmiş olabilir, hem de geçmişte yaşamış olduklarınızı sorgulayabilirsiniz. Özellikle annenizin davranışlarını inceleyebilirsiniz ve ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Artık içinde bulunduğunuz duruma daha farklı bir açıdan bakacaksınız ve düşünceleriniz tamamen değişecek. Eski kararlarınızdan vaz geçebilirsiniz. Bu arada sağlığınıza özen gösterin. Özellikle ilaç kullanırken tedbirli olun. Dikkatinizi dağıtan sorunlardan uzaklaşın ve yakınlarınızı kritik etmekten vazgeçin. Dikkatinizi kendinize yöneltin.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duyguların derinliklerinden sıyrılacaksınız ve bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz... Bu arada parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir. Veya yapabileceğinizden daha büyük sorumluluklar almış olabilirsiniz ve bunun gerilimini hissedebilirsiniz. Kendinizi çok fazla zorlamayın ve şimdilik olayları akışına bırakın. Öfkeli ve sert bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Sağlığınıza özen göstermeniz gereken bir dönemdesiniz. Daha önce ihmal ettiğiniz her ne varsa, şimdi karşınıza çıkabilir. Lakin sağlığınızı ihmal etmeseniz iyi olacak! Beslenmenize ve uykunuza özen göstermeniz gerekiyor.
AKREP BURCU YORUMU
Çevre gezileri, seyahatler ve eğlenceli ortamlar keyfinizi yerine getirecek. İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve yaşam enerjiniz yüksek. Ancak isteklerinizin gerçekleşmesi için gelişmeleri beklemeniz gerekiyor. Bu arada evle ilgili konular veya çocuklar, kardeşler ile ilgili karışıklıklar kafanızı karıştırabilir. Fakat bugün dikkatinizi sizi heyecanlandıran konulara yönelteceksiniz. Güçlü dostlarınız, gücüne güvendiğiniz kişiler ile görüşebilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde önemsediğiniz aile büyükleri ile ilgilenmeniz gerekebilir. Özellikle sorumluluk hissettiğiniz kişiler ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Bazı gelişmeler tarzınızı değiştirmenize neden olabilir.
YAY BURCU YORUMU
Bugün önceden planlanmış bir davete gidebilirsiniz. Eski dostlarınızla karşılaşmak duygularınızın derinleşmesine neden olabilir. Endişelerinizi ve karamsar duygularınızı sevdiğinize ve dostlarınıza yansıtmaktan kaçının. Sevdiğinizin davranışlarını izleyebilir ve meydana gelen değişikliğin nedenlerini çözmeye çalışabilirsiniz. Beklemediğiniz davranışlar ve olaylar karşısında duygularınız karışabilir fakat mantığınız ile hareket ederseniz, sorunları çözebilirsiniz. Bu arada sevdiğinizin sizi anlamadığını düşüneceksiniz ancak o da ihmal edildiğini düşünebilir. Arkadaşlarınıza ayırdığınız zamanın bir kısmını sevdiğinize ayırın ve duygularınızı anlatmayı deneyin.
OĞLAK BURCU YORUMU
Tepkilerinizi denetlemeniz pek kolay değil. Özellikle isteklerinizin yükseldiği bir dönemde sakin ve uyumlu durabilmek zor... Fakat yabancı ortamlar ve farklı mekanlar size çekici gelecek. Ayrıca yeni yerler keşfetmek, keyfinizi yerine getirecek. Bugün açık havada dolaşabilirsiniz veya seyahat hazırlıkları yapabilirsiniz. Yabancı ülkeler veya değişik felsefeye sahip kişiler, ilginizi çekecek. Bu arada sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor. Soğuk algınlığı ve ateşli hastalıklara karşı tedbirli olun. Günün ilerleyen saatlerinde uzaklarda yaşayan ve uzun zamandır görmediğiniz dostlarınız ziyaretinize gelebilir. Veya siz onların ziyaretine gitmek için yolculuk hazırlıkları yapabilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
Duygusal gerilimden uzaklaşıp mantıklı davranacaksınız. Bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Sabırsız ve tahammülsüz olduğunuz konulara yönelik fikirleriniz değişiyor ve buna bağlı olarak duygularınız da değişiyor. İsteklerinizi hoş bir biçimde ortaya koyabilirsiniz ve daha önce önem verdiğiniz her ne var ise, size artık önemli gelmediğini anlayabilirsiniz. Veya en azından kendinizi ve çevrenizi zorlamaktan vazgeçebilirsiniz. İsteklerinizi gerçekleştirmek için eski alışkanlıklarınızı değiştirmeniz mümkün. Ve elbette bu pek kolay değil fakat gelişmeler kendinize olan güveni yükseltecek ve isteklerinizi gerçekleştirmek için harekete geçeceksiniz.
BALIK BURCU YORUMU
Güçlü kişilerin desteğini alabilirsiniz ve arkadaşlarınıza önemsediğiniz konuları anlatabilirsiniz. Ekip çalışmaları ve yapacağınız organizasyonlarda başarılı olmak için büyük bir gayret göstereceksiniz. Çocuklar, kardeşleriniz ve arkadaşlarınıza yardımcı olabilirsiniz. Aynı zamanda sevdikleriniz de sizi destekleyecek ve bugün kendinizi daha farklı hissedeceksiniz. Sevdiğiniz konular ile ilgilenebilirsiniz ve endişelerinizden uzaklaşıp isteklerinizi sempatik bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. İlişkileriniz yeni boyutlar kazanacak ve bu arada karşılaştığınız güçlü kişilerden etkileneceksiniz ve kendinizi yenilemek için harekete geçeceksiniz.