logo ms

BAŞKAN YILMAZ: “SANDIKTA ÇÖZEMEDİĞİNİ BAŞKA YÖNTEMLERLE ÇÖZMEK HADDİNE DEĞİL!”

Paylaş
 

Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, ülkemizde 15 Temmuz’da gerçekleşen başarısız darbe girişimini kınadı. Mut Belediyesinin düzenlediği kahvaltıda muhtarlarla bir araya gelen Başkan Yılmaz, yaptığı konuşmada; “Mühür elindeyken, sandık önündeyken çözemediğin işi başka yöntemlerle çözmek haddine değil” dedi. Bu olayların bir daha yaşanmamasını temenni eden Yılmaz; olaylarda yaşamını yitiren Demokrasi Şehitlerine rahmet, hastalara şifa ve Türk Milletine sabır diledi.   

MUHTARLARA KAHVALTI

Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, mahalle muhtarlarıyla kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Musa Eroğlu Sevgi Parkı içinde bulunan kafeteryada düzenlenen kahvaltıya; ilçedeki mahalle muhtarları ve aileleri, belediye birim amirleri ve personeli ile basın mensupları katıldı.

“YAPILANMA SÜRECİNİ GERİDE BIRAKTIK.”

Birlikte yapılan kahvaltının ardından konuşma yapan Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, ilçenin sorunlarını daha sık konuşacak ortamları oluşturmaları gerektiğini söyledi. Büyükşehir yasasıyla birlikte hizmet alanlarının genişlediğini, bir yapılanma süreci geçirdiklerini belirten Yılmaz; hala köylerde ayağı yere basmayan hareketlerin ve sorunların mevcut olduğunu söyledi. Büyükşehir yasasının uygulayıcıları olarak, normal belediye başkanlarının dışında hareket ettiklerini ve bazı konularda çok geç kaldıklarını söyleyen Başkan Yılmaz, “Büyükşehir yasası ve yapılanma sürecini geride bıraktık. Biz Burhanettin Başkanımla beraber 4 – 5 aydır hem ayağımızı yere sağlam basıyoruz, hem de bu ilçede Cumhuriyet tarihinden bu yana birikmiş işleri artık bir sıraya koyarak son hızla çözmeye çalışıyoruz. Belediyecilikte eğer parayı çarçur etmeden, kötü emellerde kullanmadan ya da gerçekten ekibinle beraber ekonomik işlerde ekonomik şekilde kullandığın zaman belediyecilikte para çok. Biz bunu 4,5 – 5 – 6 aydır özellikle hem yaşıyoruz, hem yürüdüğümüz zaman kendimize güven veren ve samimi olarak bu ilçenin temel taşlarını sizlerle beraber çözeceğimiz sorunlara parmak basıyoruz” dedi.

“EN DEĞER VERDİĞİM GRUP MUHTARLAR.”

Belediyecilikte bütün yaşam alanında hizmet etmek zorunda olduklarını kaydeden Başkan Yılmaz, muhtarlara bakış açısını paylaştı. Yılmaz şöyle konuştu: “Muhtar arkadaşlara o köyün valisi, kaymakamı, garnizon komutanı, belediye başkanı olarak baktım. Hiçbir zaman, yapısı, karakteri, siyaseti ne olursa olsun, o köyün baş bileni, en güvenilir adamı olarak baktım. Ama zaman zaman benim acemiliğim, zaman zaman karşıdaki arkadaşımın bazılarının art niyeti, uyuşmadığımız dönemler oldu. Ya da bizi yanlış yönlendirdiği dönemler oldu. Ama her ne olursa olsun kişiliği, karakteri, siyaseti ne olursa olsun, her zaman toplumda en fazla değer verdiğim insan grubu muhtardır.”

Bugüne kadar muhtarlara yeterli ilgiyi gösteremediklerini belirten Yılmaz; bundan sonra ekibiyle beraber hep sahada olacaklarını, 62 bin 400 insanla tek tek sohbet edip, bu ilçede bir şeyleri değiştirmeye çalışacaklarını ifade etti.

“25 YILDA YAPILANI 5 YILDA YAPAMAZSAM ADIMI DEĞİŞTİRİRİM.”

Konuşmasında iddialı açıklamalarda da bulunan Başkan Yılmaz, ilçede 25 yılda yapılan hizmetleri 5 yılda yapamazsa adını değiştireceğini söyledi. Yılmaz, “Mut Belediyesinde veya Büyükşehir Belediyesinde yeni yasayla beraber bu ilçede 25 yıllık hizmeti, biz 5 senede yapamadığımız müddetçe ben adımı değiştireceğim. 25 yılda yapılmış hizmetleri bütün alanlarda 5 yılın içinde onun toplamı kadar yapamadıktan sonra samimi söylüyorum ekibimle beraber bana saygı duymayın. Hangi alanda tutarsanız tutun, biz bu ilçede 25 yılda verilen hizmeti 5 yılda Allah’ın izniyle yapacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi. Başkan Yılmaz, bunu merak eden, incelemek ve öğrenmek isteyenlere belediye arşivlerinin açık olduğunu dile getirdi.

Mut Belediyesi olarak yaptıkları ve yapacakları çalışmalar hakkında muhtarlara bilgi veren Başkan Yılmaz; muhtarlardan önümüzdeki yılların plan ve programlarını yapmalarını ve kendilerine iletmelerini istedi. Yılmaz, sorunların tek tek çözüleceğini söyledi.

“HİZMETTEN ÇOK DEDİKODU KONUŞULUYOR.”

Bazı şikayetlerini de dile getiren Başkan Yılmaz, ilçede dedikodu konuşulduğundan yakındı. Yılmaz, “Benim ilçemde diğer ilçelerden farklı dedikodular var. Bazı ilçelerde hizmet konuşuluyor, bazı ilçelerde proje konuşuluyor; ama benim ilçemde dedikodu konuşuluyor. Onun için lütfen bu ilçenin kabuğunu kırıp hangi başkan döneminde olursa olsun, hangi ekip döneminde olursa olsun, bu toplumun önünü açacak projelerin konuşma dönemi geliyor arkadaşlar. Onun için biz bu kabuğu kıracağız. Zaman zaman zora düşsek de, zaman zaman birileri üzerimizden siyaset yapsa da, insanlarımızı siyasi partisini bir kenara koyup ilçe sevdasında birleştirmek zorundayız. Başka yolu yok. Kalkınmanın, büyümenin, kucaklaşmanın başka yolu yok. Bu ilçede partileri sandıktan sandığa çıkaracağız. Diğer zaman kucaklaşmak zorunda olacağız. Onun için biz bu yola baş koyduk” dedi.

“DARBE GİRİŞİMİNİ KINIYORUM.”

Konuşmasının sonunda ülke gündemine de değinen Başkan Yılmaz, 15 Temmuz’da gerçekleşen başarısız darbe girişimini kınadı. Yılmaz konuyla ilgili şunları söyledi: “İnsanı hatalı seçebiliriz, hükümeti hatalı seçebiliriz, Cumhurbaşkanını hatalı seçebiliriz; ama sandığa kadar sabretmekten başka, hiç kimsenin bir çaresi yok. Hiçbir yöntem de yok arkadaşlar. Onun için bu olayları yürekten kınıyorum. Yani mühür elindeyken sandık önündeyken çözemediğin işi, başka yöntemlerle çözmek haddine değil. Sandık sandıkta sorulur. Sandıktan çıkan insan, bir dahaki sandıkta gidinceye kadar demokrasinin en güzel, en temiz, en seçilmiş adamıdır. Dolayısıyla bu tür olayları kınıyoruz ve bir daha ülkemizde böyle bir şeyin yaşanmasını İnşallah görmeyiz, nasip olmaz. Bu olaylardan dolayı gerek demokrasi şehitlerimize, gerek güvenlik güçlerimize, şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum, hastalara şifalar diliyorum ve Türk Milletine de sabır diliyorum.”

Belediye Başkanı Nebi Yılmaz’ın konuşmasının ardından söz alan bazı muhtarlar sorunlarını, görüş ve önerilerini dile getirdi.

Muhtarlarla yapılan kahvaltılı toplantı, yapılan sohbet ve karşılıklı görüş alışverişinin ardından sona erdi.

belediye muhtar kahvaltı Mut RengaRenk Haber Servisi

Bu yazı 605 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

YAZAR HAKKINDA

Facebook’ta Bizi Bulun
REKLAMLAR
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Yeni başlangıçların hazırlığı içindesiniz. Huzursuz ve gergin olsanız bile yaşam enerjiniz yükseliyor ve kararlarınızı uygulamak için kuvvetli arzular duyacaksınız. Hanım arkadaşlarınız ve yakınlarınızla aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkları gözden geçirebilir ve davranışlarınızı değiştirebilirsiniz. Yapıcı ve çözümleyici olursanız, isteklerinizi gerçekleştirmeniz mümkün olacak. Bu arada eski istekleriniz değişebilir. Uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz ve seyahat programları yapabilirsiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
Biraz gergin ve isteksiz olabilirsiniz fakat sabah saatlerinde yapmanız gereken işleri planlayacak ve uygulayacaksınız. Yeni atılımlarda bulunmak isteyenler 5 Eylül ve sonrasını bekleseler iyi olur. Bu arada yapabileceklerinizden daha büyük beklentiler içine girmekten kaçının. İsteklerinizi gerçekleştirmek için çok fazla gayret göstermeniz gerekiyor. Sert ve zorlayıcı bir tavır içinde bulunmayın. Hem kendinizi, hem de çevrenizi zorlamasanız iyi olacak. Bu arada parasal harcamalarınıza özen göstermeniz gerekiyor.
İKİZLER BURCU YORUMU
Bugün harekete geçmek için kuvvetli arzular duyacaksınız. Yeni atılımlarda bulunmak isteyenler şimdilik hazırlık içinde olabilir. Hem parasal konulara yönelik, hem de aşk açısından verimli bir dönem... İsteklerinizi sempatik bir biçimde ortaya koyabilir, kararlı ve yapıcı tavırlarınızla hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyebilirsiniz. Yapmak istediğiniz konuları sevdiğinize anlatabilir, onun desteğini alabilirsiniz. Sevdiğinizin ilgisi ve sıcak davranışları moralinizi yükseltecek ve kendinize olan güveniniz artacak. Bu arada dikkat gerektiren işler yaparken tedbirli olun.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün farklı duygular içine girebilirsiniz. Yapılması gereken işleri sabah yapın ve sonraya bırakmayın. Öğlene doğru haliniz değişecek. Duygusal gerilim ve huzursuzluk hissedebilirsiniz. Ani gelişen olaylar yüzünden rahatsızlık duysanız bile akılcı bir tavır içinde olacaksınız. Bu arada sevdiklerinizin yaşadığı olaylardan etkilenebilirsiniz. Sevdiğinizin sizi anlamadığını düşünebilirsiniz ancak sizin de ona karşı daha ilgili davranmanız gerekiyor. İsteklerinizin değiştiği bir dönemdesiniz... Farklı kültürler, yabancılar ve değişik çevrelerde bulunmak istiyorsunuz ve hayat görüşünüz değişiyor.
ASLAN BURCU YORUMU
Güne huzursuzluk hissi ile başlayabilirsiniz fakat yaşam enerjinizin yükseldiğini hissedeceksiniz. Gelenekçi ve tutucu çevrelerden rahatsız olabilirsiniz fakat bugün duygu ve düşüncelerinizi kendinize saklamayı başarabilirsiniz. Böylece baskı duygusu hissettiğiniz duruma daha farklı açılardan bakabilirsiniz. İsteklerinizi gerçekleştirmek için eski davranışlarınızı değiştirmeniz gerekiyor ve şimdi tam zamanı... İsteklerinizi gerçekleştirmek için irade ve kuvvetinizi sergileyeceksiniz fakat çok fazla zorlamayın ve karamsar duygulardan uzaklaşın.
BAŞAK BURCU YORUMU
Düşünceleriniz derinleşmiş olabilir ve bazı endişeleriniz olabilir ancak bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Karışıklıklar olsa bile iyimser kişilerin olumlu davranışlarından etkilenebilirsiniz ve olaylara daha farklı açılardan bakabilirsiniz. Saygı duyduğunuz ve önem verdiğiniz kişilere danışabilirsiniz ve beklediğiniz yardımı alabilirsiniz. Aslında şanslı olduğunuz bir dönemdesiniz. Bazı karışıklıklar olabilir veya zorluklar ile başa çıkmanız gerekebilir fakat hem büyüklerinizin desteğini alacaksınız, hem de isteklerinizi gerçekleştirebilmek için sabırlı davranmayı başaracaksınız. Sezgileriniz yanıltıcı olabilir, duyduğunuz haberlerin doğruluğunu araştırmadan karar vermeyin.
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün ilkbaharın başlangıcı... Daha doğrusu akşam saat 19:57_de Güneş Koç Burcuna geçecek (İstanbul_ a göre) ve yeni bir zaman başlayacak. Bol ışıklı bir dönemin başlangıcı bu sene gün batımında gerçekleşiyor ve bu durum size çok uygun. Gün içinde geleceğe yönelik isteklerinizi belirleyin ve istediğiniz her ne var ise, niyet edin. Ve bu niyet ile akşam için keyifli organizasyonlar yapın. İsteklerinize ulaşmak için doğanın uyanışını işaret eden bu zamanı iyi değerlendirin. Ve niyet ile bütünleşen keyif, isteklerinizin gerçekleşmesini sağlayacak. Tabii bu arada isteklerinize özen göstermelisiniz. Yani kendinizden fazla olanı isterseniz, onunla da karşılaşırsınız... Sonuçlarına katlanamayacağınız isteklerde bulunmayın.
AKREP BURCU YORUMU
Güne yoğun duygular ile başlayabilirsiniz. Anneniz, çocukluk günleriniz ve aile kavramı duygularınızı harekete geçirecek. Kendinizi zorladığınız ve gerçekleştirmek için üzerinde çalıştığınız konu ile ilgili gelişmeler istediğiniz gibi olmayabilir fakat umutlarınız yüksek olacak. Bugün arkadaşlarınız ile haberleşebilirsiniz ve çeşitli davetler alabilirsiniz. Bugün ilkbahar ekinoksu ve baharın ilk günü ile birlikte sizin de canlılığınız yükseliyor. Eğlenceli organizasyonlara katılabilir, hareketli ve eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Duygularınızı aklınız ile denetlemeyi başarabilirsiniz.
YAY BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler önce hayal gücünüzü uyandıracak. Tuhaf hayaller kurabilirsiniz. Kendinizi hayallere kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken konulara odaklayın. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile yaratıcı çözümler bulabilirsiniz. Parasal konulara yönelik ihtiyaçlarınız artmış olabilir. Projelerinizi gerçekleştirmek için olaylara bakış açınızı değiştirmeniz gerekebilir veya işleriniz ile ilgili bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir. Aslında davranışlarınızı ve olaylara bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirseniz, sorunları çözmeniz kolay olacak.
OĞLAK BURCU YORUMU
Güne heyecanlı başlayacaksınız ve hareketli bir gün geçireceksiniz. Karşılaştığınız bazı olayları sürpriz olarak değerlendirebilirsiniz fakat aklınız ile hareket edeceksiniz ve olayları her zaman olduğundan daha farklı değerlendireceksiniz. En azından gizli niyetlerinizi kendinize saklayabilirsiniz. İsteklerinizi belirlemeniz pek kolay olmasa bile geleceğe yönelik beklentilerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzularınız var. Ayrıca gelenekleri daha fazla önemsediğiniz bir dönemdesiniz. Aslında içinizden çılgınca istekler yükselebilir ve beklenmedik maceralara atılmaya hazır olabilirsiniz fakat sabırlı davranacaksınız. Bugün sürpriz davetler alabilirsiniz ve ilginç organizasyonlara katılabilirsiniz. İlkbahar ekinoksunu törenler ile kutlayabilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
Derin ve yoğun duygular ile güne başlayabilirsiniz. Baskı duygusu yaratan konuları daha başka bir açıdan değerlendirecek duruma gelebilirsiniz. Özgür ve ilginç kişiler ile karşılaşacaksınız ve onların hayata bakış açısından etkileneceksiniz. Böylece kendinizi ve içinde bulunduğunuz durumu tekrar gözden geçirebilirsiniz. Bugün ilkbahar ekinoksu ve bugünden itibaren kendinize olan güveniniz artabilir. Zaten yaşam enerjinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve çevrenizdeki kişiler ile daha fazla ilgilenebilirsiniz. Hareket halinde olmak keyfinizi yerine getirecek. Bugün dışarı çıkın ve ilkbaharı kutlayın..
BALIK BURCU YORUMU
Mistik konular, sanatsal faaliyetler ve hayal gücü gerektiren alanlara yönelik çalışmalar yapanlar için verimli bir gün. Özellikle öğlene doğru hayal gücünüz yükselecek. Aynı zamanda sezgileriniz de uyanacak. Bu arada gizemli kişiler dikkatinizi çekebilir ancak fikirlerinizi ortaya koymadan önce iyi araştırmanız gerekiyor. İlaçlar ve kimyasallar ile ilgisi olan kişiler için hareketli bir dönem. Bu arada dikkatinizi yükseltmeniz gerekiyor. Özellikle dikkat gerektiren işler yapıyorsanız, hayaller dikkatinizi dağıtabilir ve bunun sonucunda yanılgılar ve kayıplar ortaya çıkabilir. Fakat daha önce kaybettiğinizi de bulmanız mümkün. Bugün unutulmuş veya yarım kalmış işlerinizi tamamlamak için harekete geçebilirsiniz.