BAŞKAN ŞEKER BASIN BAYRAMINI KUTLADI

Paylaş
 

Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker, 24 Temmuz Basın Bayramını kutladı. Basın Bayramı nedeniyle ilçede görev yapan basın mensuplarını öğle yemeğinde ağırlayan Şeker, “Mut’ta basın emekçileriyle buluşmak, fikir alışverişi yapmak ve dertlerini dinlemek, dertlerimizi anlatmak benim için büyük bir şeref. Öncelikle bu güzel gün kutlu olsun diyorum” dedi. Yemeğe katılan gazetecilerle fikir alışverişinde bulunan ve onların sorularını yanıtlayan Şeker, göreve gelmesinin ardından geçen 3 aylık süreci değerlendirdi ve çeşitli açıklamalarda bulundu.

Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker, göreve seçilmesinin ardından, ilçedeki gazetecilerle ilk buluşmasını 24 Temmuz Basın Bayramında gerçekleştirdi. Türk basınında sansürün kaldırılışının 111. Yıldönümü dolayısıyla kutlanan Basın Bayramında, ilçede görev yapan basın mensuplarını bir restoranda verilen öğle yemeğinde ağırlayan Volkan Şeker, gazetecilerin gününü kutladı.

Başkan Şeker, “Mut’ta basın emekçileriyle buluşmak, fikir alışverişi yapmak ve dertlerini dinlemek, dertlerimizi anlatmak benim için büyük bir şeref. Öncelikle bu güzel gün kutlu olsun diyorum. Basınla beraber bu memlekete hizmet edip, yaptıklarımızı hep beraber anlatıp, doğruyu yazan, cesaretli olan, sadece niyetinde memleket olan bir basın grubu olduğunu düşündüğüm Mut’ta bu işi yapan sizlerle birlikte olmaktan gurur duyuyorum” dedi.

“FEN İŞLERİNDE YOĞUN ÇALIŞIYORUZ”

Yenilen yemeğin ardından yemeğe katılan gazetecilerle fikir alışverişinde bulunan ve onların sorularını yanıtlayan Belediye Başkanı Volkan Şeker, göreve seçildikten bu yana geçen 3 aylık süreci değerlendirdi. Zor bir göreve geldiğini belirten Başkan Seker, “Mut Mersin’in değil, belki de Türkiye’deki en çok köyü olan, en dağlık bölgesi. Yaylası var, yaylanın da yaylası var. Bu sefer insanların da istekleri bitmiyor gibi bakıyorlar, ama hepsinin istekleri haklı istekler. Fen İşleri olarak çok yoğun bir çalışma yaptık. Buna da devam ediyoruz” dedi.

“ASLİ GÖREVİMİZDE İYİ GİDİYORUZ”

Gelir gelmez yaptığı birinci hareketin temizlik işlerini yüzdelik olarak değerlendirmek olduğunu söyleyen Şeker, “Bana göre Mut’taki temizlik olayı kalitesi yüzde 13 ile 15 arası. Tabi bunu kendime göre değerlendiriyorum. Şu anda bunu yüzde 27’lere 30’lara doğru çıkardık. Bu da çok düşük bir oran. Bunda hedef yüzde 75 kaliteyi yakalayabilmek. Fen İşlerinde bana göre mükemmele gidiyoruz. 3 aydır yaylaları yapıyoruz, sel bir bozuyor bir daha yapıyoruz. 3. kez yaptığımız yaylalar var. Asli görev pozisyonunda iyi gittiğimizi düşünüyorum. Onun dışında toplumla içiçeyiz” şeklinde konuştu.

“HAKKANİYETLİ ÇALIŞACAĞIZ”

Belediye Başkanı olmak için hiç siyaset yapmadığının altını çizen Başkan Şeker, şunları söyledi: “Bu devleti milleti gerçekten çok seviyoruz. Sevdiğimiz için de hakkaniyetli bir şekilde çalışma yapacağız. Bunu da hep beraber başaracağız. Herkesin de ciddiye alacağı eleştiriler vardır, çok önemseyeceği eleştiriler vardır, hiç önemsemeyeceğin eleştiriler vardır, hesaba almayacağın eleştiriler vardır. Her yiğidin de bir yoğurt yiyişi var. Herkes kendi kültürüne, geçmişten aldığı terbiyeye, hayata ve memleketine bakış açısına göre bir yol çizer. Bizim de ona göre bir yolumuz var, ama bu memleket için hayırlı işler yapacağız.”

” GELİR-GİDER 1 NİSAN’DAN SONRA BELEDİYENİN SİTESİNDE”

Mut Belediyesinin borcu konusunda sorulan soruya yanıt veren Başkan Şeker, “Ben bu gelir gidere girmeyeceğim. Şöyle bir uygulama yapacağım; 1 Nisandan itibaren belediyemizin sitesinde kasada bulunan para, borçların ne olduğu, aylık gelen para, kesintiler onları yayınlayacağım. Bütün belediyelerde seçimi biri kaybediyor biri kazanır bilboardlara eski borcu yazıyor. Bende ağlayıp sızlayan, böyle bahane üreten bir pozisyonunda olmak istemiyorum. Belediyenin sitesinde zaten her şey şeffaf olacak” dedi.

“ÇARESİZ BİR ORTAM GÖZÜKÜYOR”

Belediyenin maddi durumuyla ilgili bilgiler de veren Şeker, çok da içaçıcı olmayan bir tablo çizdi. Şeker, konuyla ilgili şunları söyledi: “Yapılandırılmış borçlar var. Yapılandırılmanın dışında Emekli Sandığı, Maliye ve Sigortaya olan borçlar, artı esnafa olan borçlar var. Tabi borç herkesin olur. Borç çok önemli değil. Gelirle gideri ayarlayabilirsen borçtan korkmaya gerek yok; ama aylık gelen para 1,7 (milyon), personel gideri sadece 1,5 (milyon) bütün maliyetiyle. 3 aylık çalışmada sadece aylık yakıt giderimiz 200 bin TL. Yani biraz çaresiz bir ortam gözüküyor, ama biz de mücadele ediyoruz. Yoğun bir çalışma sergiliyoruz. Belediyede gelir olarak emlak gelirimiz ve ruhsat, başka bir geliri yok belediyenin. Biz de elimizdeki şartlara gör hep elimizden gelenin en iyisini yapacağız İnşallah.”

Başkan Volkan Şeker’in göreve seçildikten sonra Mut basınıyla bu ilk buluşması, karşılıklı fikir alışverişi ve sohbetin ardından sona erdi.

Mut RengaRenk Haber Servisi

Bu yazı 42 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

YAZAR HAKKINDA

Facebook’ta Bizi Bulun
REKLAMLAR
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Ani değişiklikler ve sürpriz gelişmeler sizi heyecanlandıracak. Özgür kişiler ve değişik davranışlardan etkilenebilirsiniz. Elektrikli aletler, bilgisayar ve cep telefonları ile ilgili hesapta olmayan sorunlar ve karışıklıklar çıkabilir. Bu arada skandal haberler ve skandallar dikkatinizi çekecek. Arkadaşlarınızın, çocuklarınızın veya kardeşlerinizin yaşadığı olaylardan etkilenebilir ve düşüncelerinizi değiştirebilirsiniz. Tartışmalardan uzak durun. İddiacı ve inatçı bir tavır içinde bulunmamaya özen gösterin. Ölüm, ölüm ötesi ve bilinmeyen konuları araştırmak fikirlerinizi tamamen değiştirebilir.
BOĞA BURCU YORUMU
Güne heyecanlı ve keyifli başlayacaksınız. Olaylara bakış açınız değişiyor. Saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve yaşadıklarınıza daha detaylı bakabilirsiniz. Bu arada farkına varacağınız bazı ayrıntılardan çok etkilenebilir ve takılı kalabilirsiniz. Olayları çok fazla büyütmeyin ve farkına vardığınız için kendinizi şanslı hissedin. Zaten düşünceleriniz değişmeye başlıyor. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar hayata bakış açınızı değiştirecek. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiler daha sıcak olacak. Ayrıca parasal konulara yönelik hoş fırsatlar çıkabilir.
İKİZLER BURCU YORUMU
Mantıklı ve kararlı bir tavır içinde olmanız gerektiğini biliyorsunuz. Ruh haliniz değişecek ve bugün olaylara farklı açılardan bakacaksınız. Aniden değişen olaylarla birlikte duygularınız da değişiyor ve hırslı tavırlarınız hem çevrenizi, hem de sevdiklerinizi şaşırtıyor. Gelişmeler beklediğinizden daha farklı olabilir ve geçmişte yaşadıklarınızı gözden geçirebilirsiniz. Alıştığınız davranış biçiminizi değiştirmeyi başarabilirseniz, olaylar sizin istediğiniz yönde gelişebilir. Karşınıza çıkan fırsatları iyi değerlendirmek için çok gayret göstereceksiniz. Gelişmeler ağır olsa bile istediğiniz yönde olacak.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Heyecan ve huzursuzluk hissederek güne başlayacaksınız. Meydana gelen olaylar ile istekleriniz çok farklı olabilir. Duygusal karmaşadan uzaklaşın ve dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Huzursuzluğunuzu çevrenize yansıtmasanız iyi olacak. Sevdiğinize isteklerinizi anlatamadığınızı düşünebilirsiniz veya düşünceleriniz derinleşmiş olabilir. Kendinizi yenilemek ve hayatınızda değişiklik yapmak için kuvvetli arzularınız olabilir. Hırslı ve sert bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Şimdilik gelişmeleri akışına bırakın. Günün ilerleyen saatlerinde duygularınız yoğunlaşacak ve karşılaştığınız olayları sorgulayacaksınız. Seyahatler ve yolculuk projeleri keyfinizi yerine getirebilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Güne heyecanlı ve keyifli başlayacaksınız. Olaylara bakış açınız değişiyor. Saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve yaşadıklarınıza daha detaylı bakabilirsiniz. Bu arada farkına varacağınız bazı ayrıntılardan çok etkilenebilir ve takılı kalabilirsiniz. Olayları çok fazla büyütmeyin ve farkına vardığınız için kendinizi şanslı hissedin. Zaten düşünceleriniz değişmeye başlıyor. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar hayata bakış açınızı değiştirecek. Çocukların davranışlarından etkilenebilir ve yaratıcı çözümler bulabilirsiniz. Daha olumlu ve uzlaştırıcı bir biçimde davranmaya başlıyorsunuz.
BAŞAK BURCU YORUMU
Yabancılarla iş birliği yapmanız mümkün. Tabii çok fazla kritikçi bir tavır içinde bulunmazsanız... Güçlü kişilerin desteğini almak sizi heyecanlandırıyor ancak çok fazla detaycı bir tavır içinde bulunursanız, isteklerinizi gerçekleştirmeniz zor olur... Geleceğe yönelik yeni stratejiler yapabilirsiniz. Bugün önem verdiğiniz kişiler ile görüşebilirsiniz ve büyüklerinizin desteğini alabilirsiniz. Sevdiğiniz ile birlikte dost davetlerine gidebilir, eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. İstekleriniz giderek artıyor. Makul olursanız, isteklerinizi gerçekleştirmeniz mümkün...
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün hem duygusal, hem de zihinsel açıdan karmaşık bir ruh hali içinde olabilirsiniz. Projelerinizi ve isteklerinizi şimdilik kendinize saklayın ve dedikodulardan uzak durmaya özen gösterin. Geleceğe yönelik beklentilerinizi gerçekleştirmeniz mümkün. Fakat endişeler ve kaygılar içine girebilirsiniz ve bunun sonucunda olaylar istemediğiniz bir yönde gelişebilir. Aklınızdan geçenleri düşünmeden söylemeyin. Yanlış anlamalar ve anlaşılmalar olabilir. Saygı duyduğunuz kişilerin iyimser tavırlarından etkileneceksiniz ve siz de olaylara daha iyimser ve yapıcı yönden bakmayı başaracaksınız.
AKREP BURCU YORUMU
Kaygılardan uzaklaşıp bütün dikkatinizi isteklerinize odaklayabileceğiniz bir gün. Özellikle daha önce sizi rahatsız eden ve kafanızı karıştıran sorunları çözebilir ve isteklerinizi gerçekleştirmek için çalışabilirsiniz. Sağlık sorunu olanlar bugün kendisini daha güçlü ve iyi hissedecek. Yaşadığınız olaylara farklı açılardan bakmanıza yardımcı olacak kişilerle karşılaşabilirsiniz. Özellikle çevrenin saygı duyduğu kişilerin önerilerinden etkilenebilir ve bakış açınızı değiştirebilirsiniz. Sevdiğinizin ilgisi ve desteği ile olaylara daha farklı açılardan bakabilirsiniz ve bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz.
YAY BURCU YORUMU
Biraz sakin olun ve daha da önemlisi makul olmak için gayret gösterin. İstekleriniz çok yüksek ve isteklerinizi gerçekleştirmek için hem sevdiğinizi, hem de çevrenizi zorlayabilirsiniz. Fakat daha önemlisi kendinizi çok fazla zorlamasanız iyi olacak. Olayları akışına bırakın. Aslında sözleriniz ve çözümleriniz ile çevrenizin dikkatini çekeceksiniz. Özellikle fikirlerinizi ve tekliflerinizi ilginç bir biçimde sunabilir, ikna edici olabilirsiniz. Fakat isteklerinizin arttığı bir dönem ve beklentilerinizin gerilimini sevdiklerinize yansıtabilirsiniz. İlişkilerinize özen gösterin ve sonradan pişmanlık duyacağınız davranışlarda bulunmaktan kaçının.
OĞLAK BURCU YORUMU
Geçmiş ve geleceğin öngörüsü ile davrandığınız bir dönemdesiniz. Bir taraftan çılgın projeler yapabilir ve bütçenizi aşan girişimlerde bulunmanın hazırlığı içinde olabilirsiniz, öte yandan geçmişte yaşadığınız tecrübelerin ışığında tedbirli olmak gerektiğini düşünebilirsiniz. Ancak içinizden yükselen kuvvetli arzular, tedbiri bir kenara bırakıp karşınıza çıkan fırsatları değerlendirmek için sizi harekete geçmeye zorluyor. Ve bunun sonucunda büyük bir gerilim hissedebilirsiniz. Yaşam felsefeniz ve olaylara bakış açınız değişiyor. Böylece sizi rahatsız eden durumun aslında bir şans olduğunu anlayabilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
Duygusal gerilim hissedebilirsiniz. Sevdiğinize karşı daha anlayışlı ve ilgili olmak için gösterdiğiniz gayret tam tersi sonuçlar verebilir. Fakat üzerinizde baskı duygusu uyandıran her ne var ise, bütün bunlara rağmen yapıcı bir tavır içinde bulunacaksınız. Bazı olaylar beklediğiniz ve düşündüğünüz gibi olmayabilir fakat öte yandan bazı gelişmeler beklentilerinizin bile üzerinde olabilir. Dikkatinizi olmayanlara değil, olanlara yöneltirseniz daha başarılı olacaksınız. Geçmişte yaşananlara takılı kalmayın ve eski sorunları mesele haline getirmeyin. Sadece bir tecrübe olarak değerlendirin ve şimdi yapmanız gereken işlere odaklanın.
BALIK BURCU YORUMU
Kendinizi güçlü hissedecek ve hareketli bir gün geçireceksiniz. Hayal gücünüzü uyandıran olaylardan uzaklaşıp güçlü ve kararlı bir tavır sergileyebilirsiniz. Böylece çevrenizdeki etkileyici kişileri siz etkileyebilirsiniz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için beklediğiniz yardımı alabilirsiniz. Böylece hem kendinizi yenileyecek, hem de girişimde bulunmak için kuvvetli arzular duyacaksınız. İçinizden yükselen farklı arzuları denetlemeyi başarabilirsiniz ve sorumluluklarınızı yerine getirmek için gayret gösterebilirsiniz. Sabırlı ve dirayetli tavırlarınız ile büyüklerinizi ve otoriteyi temsil eden kişileri etkileyeceksiniz.

bahis siteleri

matbet

lotcasino.com

bahismobilodeme.com

domingossport.com

mobilbahisodeme.com

milanobet

deneme bonusu veren siteler

uzmanwin.com

mobil ödeme bahis

tipobet

canliturkcasino.com

betcosport.com

escort istanbul