ADLİ YIL BAŞLADI

Paylaş
 

2019-2020 Adli Yılı başladı. Pazartesi günü başlayan Adli Yıl açılışı için, ilçemizde tören düzenlendi. Adli Yıl açılışı öncesi, ilçemizdeki yargı mensuplarınca Hükümet Caddesindeki Atatürk Anıtına çelenk konuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Atatürk Anıtında düzenlenen tören sonrası Adli Yıl açılışı nedeniyle, Mersin Barosu Mut Temsilciliği tarafından Mut Adliyesinde resepsiyon verildi. Resepsiyona, İlçe Kaymakamı Muammer Köken, protokol üyeleri, ilçemizde görev yapan Hakim, Savcı ve Avukatlardan oluşan yargı mensupları, idari personel ve konuklar katıldı.
Resepsiyonun açılışında konuşan Mersin Barosu Mut Temsilcisi Avukat M. Müfit Seymen, 2019’un yargı bakımından Mut için şanslı bir yıl olacağının göründüğünü ifade etti. Bunun nedenini 2019 yılında görev yapacak genç ve çiçeği burnunda hakim ve savcıların olmasına bağlayan Seymen, “Daha başlamadan, gelir gelmez gerçekten başarılı çalışmalarını, büyük bir fedakarlık içerisinde bu mesleği sevdiklerini gördük. Bundan çok memnunuz” dedi.
Adliyenin ve avukatların sıkıntılarının olduğunu, ama bu sıkıntıları hep beraber aşacaklarını kaydeden Seymen, bu aşamada kendilerine yargının tecellisinde destek olan herkese teşekkürlerini iletti.

“YARGI SIKINTIDA”

Adli yılın başarılı olmasını dileyen Seymen, şunları söyledi: “Yargıtay Başkanımızın konuşmasında dillendirdiği gibi, Yargıtay’da bir milyonun üstünde dosya yıllarca görüşülüp gönderememiş ve Bölge Adliye Mahkemelerinin kuruluşuyla bunun sadece yüzde otuzunu azaltabildiklerini söylemişti. Bu yılki konuşmasını izleyemedim, ama biraz daha azalsa da Mut’taki adliyemizde de biz bunu yaşıyoruz. Her birimizin, avukatlarımızın 5 yıldır, 4 yıldır Yargıtay’dan dönmeyen dosyaları var. Mahkemeler burada karar veriyor aceleyle, ama 4 yılda 5 yılda Yargıtay’dan dosya gelmedi miydi, bunun hiç bir ehemmiyeti kalmıyor. Bölge Adliye Mahkemeleri kuruldu umutlandık. Oradan da 1 yıldır, 2 yıldır dönmeyen dosyalar var. Yani adliye, hem Bölge Adliye’de hem Yargıtay’da ciddi sıkıntı var. Kendi küçük Mut ilçemizde de yerel sıkıntılarımız var.”

“YARGI REFORMUNA İHTİYAÇ VAR”

Ülkemizde yargının bir reforma ihtiyacı olduğunu ve gündemde de bu konunun bulunduğunu ifade eden Seymen, “Yargı reformuyla bir takım yargı sorunlarını halledebileceğimiz inancındayız. Ve bir an önce o yargı reformunun gerçekleştirilmesini bekliyoruz. Bu kadar küçük bir ilçede 40, 50, 60 avukatın ne yapabileceğini, ne kazanabileceğini artık sizlerin takdirine bırakıyoruz. O sıkıntıların da bu yargı reformu içerisinde halledilebileceğini düşünüyoruz ve bekliyoruz” şeklinde konuştu.

“GÖREV VE SORUMLULUKLARIMIZ HASSAS VE ÖNEMLİ”

Resepsiyonda konuşan Mut Cumhuriyet Başsavcısı Zübeyde Yılmaz, “Adaletin tesisi anlamında görev ve sorumluluklarımız oldukça hassas ve önemli. Bu bilinçle geçireceğimiz hayırlı, sağlıklı bir adli yıl temenni ediyorum” dedi.

“ADALET SAĞLAMAK ZORDUR”

Adli Yıl resepsiyonunda konuşan İlçe Kaymakamı Muammer Köken ise, yargı mensuplarının yüklerinin ağır olduğunu belirterek, “Adalet sağlamak zordur. Çünkü birisinin menfaatine olan, öbürünün menfaatine olmadığı için, herkesi memnun etmek adli teşkilatta çok zordur. Ama şu vardır ki; bazı şeyleri zaman bir şekilde çözer, insanların gönlü mutmain olur. Ancak, geciken adalet de adalet değildir, anlayışı her zaman hakimdir. Biz de idare olarak, kolluk kuvvetlerimiz olarak kendilerine her türlü yardımı göstereceğimizi taahhüt ediyoruz” dedi. 
Adli yılın hayırlı olmasını dileyen Kaymakam Köken, “Evet adaletin o simgesinde olduğu gibi, terazinin doğru tartmasını, sizleri vicdanlarınızla beraber bırakıyor, saygılar sunuyorum” diyerek konuşmasını noktaladı.
Yapılan konuşmaların ardından resepsiyon, konuklara ikramlar ve yapılan sohbetlerle sona erdi.

Mut RengaRenk Haber Servisi

Bu yazı 30 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

YAZAR HAKKINDA

Facebook’ta Bizi Bulun
REKLAMLAR
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Ani değişiklikler ve sürpriz gelişmeler sizi heyecanlandıracak. Özgür kişiler ve değişik davranışlardan etkilenebilirsiniz. Elektrikli aletler, bilgisayar ve cep telefonları ile ilgili hesapta olmayan sorunlar ve karışıklıklar çıkabilir. Bu arada skandal haberler ve skandallar dikkatinizi çekecek. Arkadaşlarınızın, çocuklarınızın veya kardeşlerinizin yaşadığı olaylardan etkilenebilir ve düşüncelerinizi değiştirebilirsiniz. Tartışmalardan uzak durun. İddiacı ve inatçı bir tavır içinde bulunmamaya özen gösterin. Ölüm, ölüm ötesi ve bilinmeyen konuları araştırmak fikirlerinizi tamamen değiştirebilir.
BOĞA BURCU YORUMU
Güne heyecanlı ve keyifli başlayacaksınız. Olaylara bakış açınız değişiyor. Saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve yaşadıklarınıza daha detaylı bakabilirsiniz. Bu arada farkına varacağınız bazı ayrıntılardan çok etkilenebilir ve takılı kalabilirsiniz. Olayları çok fazla büyütmeyin ve farkına vardığınız için kendinizi şanslı hissedin. Zaten düşünceleriniz değişmeye başlıyor. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar hayata bakış açınızı değiştirecek. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiler daha sıcak olacak. Ayrıca parasal konulara yönelik hoş fırsatlar çıkabilir.
İKİZLER BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler sizi heyecanlandıracak. Huzursuzluk ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz ancak dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacak ve yaratıcı çözümleriniz ile dikkat çekici olacaksınız. Karamsar konulardan uzaklaşın ve dikkatinizi pratik konulara odaklayın. Ayrıca arkadaşlarınızın ilgisi ve daveti keşfinizi yerine getirecek. Çeşitli organizasyonlara katılabilirsiniz ve projelerinizi etkileyici bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. Üstelik şanslı olduğunuz bir dönemdesiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Yapmak istediğiniz halde bir türlü harekete geçemediğiniz konularla ilgili gelişen olaylar sizi zorlayabilir ve birden fazla işi aynı zamanda yapmak durumunda kalabilirsiniz. Aniden gelişen olaylar kafanızı karıştırabilir ve düşünceleriniz değişebilir. Kardeşler, arkadaşlar ve çocuklar ile ilgili duyduğunuz haberlerden etkilenebilirsiniz. Beklemediğiniz durumlar ve haberler karşısında şaşırabilirsiniz. Duygusal tepkilerinizi denetlemek için gayret gösterin. Aklınızdan geçenleri hemen ortaya koymayın. İddiacı ve inatçı davranışlardan kaçınmalısınız.
ASLAN BURCU YORUMU
Güne heyecanlı ve keyifli başlayacaksınız. Olaylara bakış açınız değişiyor. Saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve yaşadıklarınıza daha detaylı bakabilirsiniz. Bu arada farkına varacağınız bazı ayrıntılardan çok etkilenebilir ve takılı kalabilirsiniz. Olayları çok fazla büyütmeyin ve farkına vardığınız için kendinizi şanslı hissedin. Zaten düşünceleriniz değişmeye başlıyor. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar hayata bakış açınızı değiştirecek. Çocukların davranışlarından etkilenebilir ve yaratıcı çözümler bulabilirsiniz. Daha olumlu ve uzlaştırıcı bir biçimde davranmaya başlıyorsunuz.
BAŞAK BURCU YORUMU
Kendinizi çok farklı hissedeceksiniz. Moraliniz ve kendinize olan güveniniz yüksek. Ancak değer verdiğiniz konularla ilgili duygularınız derinleşmiş olabilir. Fakat kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz ve kritiklerinizden uzaklaşıp dikkatinizi farklı konulara odaklayacaksınız. Gizemli kişiler ve gizlilik gerektiren konular sizi heyecanlandırabilir. Çevre gezilerine çıkabilir, hareketli bir gün geçirebilirsiniz. Uzaklarda yaşayan yakınlarınız ziyaretinize gelebilir veya siz gidebilirsiniz. Bugün yolculuk hazırlıkları yapabilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün alacağınız ani haberlerden etkilenebilir ve daha farklı düşünmeye başlayabilirsiniz. Uzun zamandır görmediğiniz dostlarınız ziyaretinize gelebilir veya eski arkadaşlarınızla karşılaşabilirsiniz. Alacağınız haberler ve sürpriz karşılaşmalar sizi heyecanlandıracak. Aynı zamanda fikirlerinizi tamamen değiştirecek kişiler ile karşılaşmanız mümkün. Çok çeşitli düşünebilirsiniz fakat dikkatinizi tek bir konuya odaklamak için gayret göstermeniz gerekiyor. Aynı anda birden fazla kişiye söz vermeseniz iyi olacak. Yoksa randevular karışabilir. Ayrıca skandallardan uzak durun.
AKREP BURCU YORUMU
Bugün kendinizi güçlü ve iyi hissedeceksiniz. Yoğun duygular ve değişik heyecanlar hissederek güne başlayacaksınız. Seyahat programları yapabilir, hareketli bir gün geçirebilirsiniz. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiler yeni boyutlar kazanacak. İsteklerinizi sempatik bir biçimde ortaya koyabilirsiniz ve geleceğe yönelik yeni atılımlarda bulunabilirsiniz. Bu arada bazı korkularınız uyanabilir. Fakat olaylara farklı açılardan bakabilirsiniz ve böylece korkularınız ile başa çıkabilirsiniz. Üstelik güçlü kişilerin desteğini alacaksınız ve kendinize olan güveniniz artacak.
YAY BURCU YORUMU
Biraz sakin olun ve daha da önemlisi makul olmak için gayret gösterin. İstekleriniz çok yüksek ve isteklerinizi gerçekleştirmek için hem sevdiğinizi, hem de çevrenizi zorlayabilirsiniz. Fakat daha önemlisi kendinizi çok fazla zorlamasanız iyi olacak. Olayları akışına bırakın. Aslında sözleriniz ve çözümleriniz ile çevrenizin dikkatini çekeceksiniz. Özellikle fikirlerinizi ve tekliflerinizi ilginç bir biçimde sunabilir, ikna edici olabilirsiniz. Fakat isteklerinizin arttığı bir dönem ve beklentilerinizin gerilimini sevdiklerinize yansıtabilirsiniz. İlişkilerinize özen gösterin ve sonradan pişmanlık duyacağınız davranışlarda bulunmaktan kaçının.
OĞLAK BURCU YORUMU
Alacağınız bazı haberler kafanızı karıştırabilir ve duygusal tepkiler gösterebilirsiniz. Gereksiz tartışmalardan uzak durun ve aklınıza gelen fikirleri hemen ortaya koymayın. Uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınız ile karşılaşabilir veya onlardan alacağınız haberler, düşüncelerinizi derinleştirebilir. Aklınız yerine sezgileriniz ile hareket ederseniz, daha başarılı olacaksınız. Projelerinizi şimdilik ilgisi olmayan kişilere anlatmayın. Sevdiğiniz sizi destekleyecek. Ayrıca dostlarınızın yardımını isteyebilirsiniz. Üstelik sabırlı ve sakin davranmayı başarabilirsiniz. Şimdilik olayların gelişmesini bekleyin ve sorunların üzerine gitmeyin.
KOVA BURCU YORUMU
Hareketli ve keyifli bir gün geçireceksiniz. Projelerinizi ortaya koyabilir, ikna edici ve etkileyici olabilirsiniz. Dikkatinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve yapmak istediğiniz konu ile ilgili çeşitli araştırmalar yapabilir ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz konular ile ilgilenmeye başlayabilirsiniz. Bu arada alacağınız ilginç teklifler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcı fikirler ortaya çıkacak. Büyük organizasyonlar ve yabancılar ile yapacağınız iş birliği sorumlulukları da beraberinde getirecek.
BALIK BURCU YORUMU
Gördüğünüz rüyaların etkisi ile güne başlayabilir. Bugün kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sabah saatlerinde harekete geçecek ve yapacağınız işlerden keyif alacaksınız. Karşılaşmalar ve meydana gelen olaylar sizi harekete geçirecek. Hayallerinizi gerçekleştirmek için atılımda bulunabilirsiniz. Hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışmalar yapanlar için uygun zaman. Sanatsal faaliyetlerde bulunmak kaygılardan uzaklaşmanıza yardımcı olabilir. Bu arada parasal konulara yönelik bazı kaygılarınız olabilir. Parasal kaygılarınızı sevdiklerinize yansıtmaktan kaçınmalısınız.

bahis siteleri

matbet

lotcasino.com

bahismobilodeme.com

domingossport.com

mobilbahisodeme.com

milanobet

deneme bonusu veren siteler

uzmanwin.com

mobil ödeme bahis

tipobet

canliturkcasino.com

betcosport.com

escort istanbul