ADLİ YIL BAŞLADI

Paylaş
 

2019-2020 Adli Yılı başladı. Pazartesi günü başlayan Adli Yıl açılışı için, ilçemizde tören düzenlendi. Adli Yıl açılışı öncesi, ilçemizdeki yargı mensuplarınca Hükümet Caddesindeki Atatürk Anıtına çelenk konuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Atatürk Anıtında düzenlenen tören sonrası Adli Yıl açılışı nedeniyle, Mersin Barosu Mut Temsilciliği tarafından Mut Adliyesinde resepsiyon verildi. Resepsiyona, İlçe Kaymakamı Muammer Köken, protokol üyeleri, ilçemizde görev yapan Hakim, Savcı ve Avukatlardan oluşan yargı mensupları, idari personel ve konuklar katıldı.
Resepsiyonun açılışında konuşan Mersin Barosu Mut Temsilcisi Avukat M. Müfit Seymen, 2019’un yargı bakımından Mut için şanslı bir yıl olacağının göründüğünü ifade etti. Bunun nedenini 2019 yılında görev yapacak genç ve çiçeği burnunda hakim ve savcıların olmasına bağlayan Seymen, “Daha başlamadan, gelir gelmez gerçekten başarılı çalışmalarını, büyük bir fedakarlık içerisinde bu mesleği sevdiklerini gördük. Bundan çok memnunuz” dedi.
Adliyenin ve avukatların sıkıntılarının olduğunu, ama bu sıkıntıları hep beraber aşacaklarını kaydeden Seymen, bu aşamada kendilerine yargının tecellisinde destek olan herkese teşekkürlerini iletti.

“YARGI SIKINTIDA”

Adli yılın başarılı olmasını dileyen Seymen, şunları söyledi: “Yargıtay Başkanımızın konuşmasında dillendirdiği gibi, Yargıtay’da bir milyonun üstünde dosya yıllarca görüşülüp gönderememiş ve Bölge Adliye Mahkemelerinin kuruluşuyla bunun sadece yüzde otuzunu azaltabildiklerini söylemişti. Bu yılki konuşmasını izleyemedim, ama biraz daha azalsa da Mut’taki adliyemizde de biz bunu yaşıyoruz. Her birimizin, avukatlarımızın 5 yıldır, 4 yıldır Yargıtay’dan dönmeyen dosyaları var. Mahkemeler burada karar veriyor aceleyle, ama 4 yılda 5 yılda Yargıtay’dan dosya gelmedi miydi, bunun hiç bir ehemmiyeti kalmıyor. Bölge Adliye Mahkemeleri kuruldu umutlandık. Oradan da 1 yıldır, 2 yıldır dönmeyen dosyalar var. Yani adliye, hem Bölge Adliye’de hem Yargıtay’da ciddi sıkıntı var. Kendi küçük Mut ilçemizde de yerel sıkıntılarımız var.”

“YARGI REFORMUNA İHTİYAÇ VAR”

Ülkemizde yargının bir reforma ihtiyacı olduğunu ve gündemde de bu konunun bulunduğunu ifade eden Seymen, “Yargı reformuyla bir takım yargı sorunlarını halledebileceğimiz inancındayız. Ve bir an önce o yargı reformunun gerçekleştirilmesini bekliyoruz. Bu kadar küçük bir ilçede 40, 50, 60 avukatın ne yapabileceğini, ne kazanabileceğini artık sizlerin takdirine bırakıyoruz. O sıkıntıların da bu yargı reformu içerisinde halledilebileceğini düşünüyoruz ve bekliyoruz” şeklinde konuştu.

“GÖREV VE SORUMLULUKLARIMIZ HASSAS VE ÖNEMLİ”

Resepsiyonda konuşan Mut Cumhuriyet Başsavcısı Zübeyde Yılmaz, “Adaletin tesisi anlamında görev ve sorumluluklarımız oldukça hassas ve önemli. Bu bilinçle geçireceğimiz hayırlı, sağlıklı bir adli yıl temenni ediyorum” dedi.

“ADALET SAĞLAMAK ZORDUR”

Adli Yıl resepsiyonunda konuşan İlçe Kaymakamı Muammer Köken ise, yargı mensuplarının yüklerinin ağır olduğunu belirterek, “Adalet sağlamak zordur. Çünkü birisinin menfaatine olan, öbürünün menfaatine olmadığı için, herkesi memnun etmek adli teşkilatta çok zordur. Ama şu vardır ki; bazı şeyleri zaman bir şekilde çözer, insanların gönlü mutmain olur. Ancak, geciken adalet de adalet değildir, anlayışı her zaman hakimdir. Biz de idare olarak, kolluk kuvvetlerimiz olarak kendilerine her türlü yardımı göstereceğimizi taahhüt ediyoruz” dedi. 
Adli yılın hayırlı olmasını dileyen Kaymakam Köken, “Evet adaletin o simgesinde olduğu gibi, terazinin doğru tartmasını, sizleri vicdanlarınızla beraber bırakıyor, saygılar sunuyorum” diyerek konuşmasını noktaladı.
Yapılan konuşmaların ardından resepsiyon, konuklara ikramlar ve yapılan sohbetlerle sona erdi.

Mut RengaRenk Haber Servisi

Bu yazı 61 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

YAZAR HAKKINDA

Facebook’ta Bizi Bulun
REKLAMLAR
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Eski dostlarınızı hatırlayabilirsiniz ve eskiden isteyip de ortaya konulmamış arzular yükselebilir. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkinin derinleştiğini hissedeceksiniz fakat sevdiğinizin sizi anlamadığını düşünebilirsiniz. Bu arada sizin de sevdiğinize karşı daha ilgili davranmanız gerekiyor. Sevgiye olan ihtiyacınızın arttığı bir dönemdesiniz ve sevdiğinizi fazla zorlamasınız iyi olacak. Aslında yapıcı ve kararlı davranacaksınız. Canlılığınız ve enerjiniz ile çevrenizi etkileyeceksiniz ve özellikle karşı cinsin dikkatini çekeceksiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
Bugün iletişim araçları ile ilgili bazı karışıklıklar olabilir ve davetsiz misafirler ile ilgilenmeniz gerekebilir. Eski dostlarınız ile karşılaşabilirsiniz ve geçmiş günleri konuşarak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bu arada duyacağınız bazı haberler fikirlerinizin tamamen değişmesine neden olabilir. Yapmanız gereken önemli işleri ve özellikle verdiğiniz sözleri unutmasanız iyi olacak. Ev veya iş yerinizde yeni düzenlemeler yapmanız gerekebilir. Ancak tadilat ve onarım gerektiren işler yaparken dikkatinizi yükseltin ve aceleci davranmayın. Aslında enerjiniz ve iyimser tavırlarınız ile hem karşı cinsin, hem de güçlü kişileri etkileyeceksiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Uzun zamandır yapmanız gerektiği halde ertelediğiniz konular şimdi karşınıza çıkabilir ve şimdi mecburen sonuçlandıracaksınız veya yeni düzenlemeler yapacaksınız. Eski arkadaşlarınız ile ilgili alacağınız haberlerden etkilenebilirsiniz ve düşünceleriniz derinleşebilir. Olaylara bakış açınız değişiyor. Çünkü siz değişiyorsunuz ve bu değişimden memnun olacaksınız. Daha özgür ve yaratıcı olduğunuzun farkına varabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Bu arada harcamalarınıza özen gösterin ve bütçenizi aşan harcamalardan kaçının.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Kalabalıklar, çeşitli organizasyonlar ve yabancıların bulunduğu ortamlar keyfinizi yerine getiriyor. Farklı organizasyonlar ve değişik kültürlerin yaşam biçimleri ilginizi çekecek. Değişik görüşlerden faydalanabilir ve daha iyimser bir tavır içine girebilirsiniz. Kendinizi şanslı hissedeceksiniz ve karşınıza çıkan fırsatları iyi değerlendirmek için gayret göstereceksiniz. Yabancılarla ilişkilerinizin yoğun olacağı bir dönemdesiniz. Kariyer yapmak ve sosyal statünüzü yükseltmek için kuvvetli arzular duyacaksınız. Ancak isteklerinizi gerçekleştirmek için çalışmanız gerekiyor.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün kendinizi yorgun ve isteksiz hissetmeniz mümkün. Aslında enerji fazlanızı boşaltacak bir alan bulmanız gerekiyor. Spor yapabilirsiniz ve fizik güç gerektiren işler yaparak rahatlayabilirsiniz. Bu arada sağlığınıza özen gösterin ve hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Olaylar karşısında sabırsız ve öfkeli bir tavır içinde bulunmanız mümkün. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik gerilim tarzınızı değiştirmeye zorlayan durumlar ortaya çıkabilir. Bugün duygularınızı denetleyin ve kendinizi fazla zorlamayın. Tabii çevrenizi de zorlamasanız iyi olacak.
BAŞAK BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçireceksiniz. Beklemediğiniz misafirler ve size ihtiyacı olan yakınlarınızla ilgilenmeniz gerekebilir ve bunun sonucunda yaptığınız planlar değişmiş olabilir. Fakat iddiacı ve eleştirici bir tavır içinde olsanız bile artık daha iyimser ve anlayışlı davranmayı başarabilirsiniz. Kariyer yapmak ve sosyal statüsünü yükseltmek isteyenler için uygun fırsatların çıktığı bir dönem... Konusunda uzman olan kişiler, saygı duyulan büyükler sizi destekleyecek ve saygın çevrelere girmenize yardımcı olacak.
TERAZİ BURCU YORUMU
Yapıcı ve enerjik tavırlarınızla çevrenizin dikkatini çekeceksiniz. İsteklerinizi rahat bir biçimde ortaya koyabilir, ilişkilerinizi daha sıcak hale getirebilirsiniz. Önem verdiğiniz konuları sevdiğinize anlatabilirsiniz. Hareket halinde olmak ve sosyal faaliyetlerin içinde yer almak sizi memnun edecek. Aynı zamanda çeşitli teklifler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için her zaman olduğundan daha fazla gayret gösterebilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde alacağınız haberler ve davetler sizi heyecanlandıracak. Yakınlarınızın ziyaretine gidebilirsiniz.
AKREP BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabileceğiniz bir gün. Ayrıca hayallerinizi gerçekleştirmek için bilgisine güvendiğiniz kişilere danışabilir ve onların desteğini alabilirsiniz. Baskı yaratan ve sizi zorlayan durumlar olabilir. Ancak yakınlarınızın sorunlarını çözmek için yeni fırsatlar çıkabilir ve olaylara daha farklı açılardan bakabilirsiniz. Parasal sorunlarınız olabilir fakat yeni gelişmeler olacak ve kazanç sağlayacağınız fırsatlar karşınıza çıkacak.
YAY BURCU YORUMU
Dostlarınız ile ilişkileriniz giderek güçleniyor. Moraliniz ve kendinize olan güveninizin yükseldiği bir dönemdesiniz. İyimser ve yapıcı haliniz dış görünümünüze yansıyacak ve çevrenizdeki kişiler sizin enerjinizden etkilenecek. İlişkileriniz yeni boyutlar kazanacak. Bugün kendinizi güçlü ve iyi hissedeceksiniz. Geleceğe yönelik yeni projeler yapabilirsiniz. Bu arada alacağınız teklifler sizi şaşırtabilir ve heyecanlandırabilir. Değişik organizasyonlar ve seyahat programları yapabilirsiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Eski dostlarınız ve unuttuğunuz yakınlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Bu arada eski projeleriniz de gündeme gelebilir. İsteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzularınız var ve aceleci olabilirsiniz. Ancak gelişmeleri bekleyecek kadar sabırlı davranmayı başaracaksınız. Bu arada aklınızdan geçenleri hemen söylemeyin. Yanlış anlamalar ve anlaşılmalar olabilir. Özellikle duyduklarınızın doğruluğunu araştırmadan tepki göstermeyin. Kış hazırlığı içinde olabilirsiniz ve eşyalarınızı yeniden düzenleyebilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
Bugün karşılaştığınız bazı olaylardan ve duyduğunuz haberlerden etkilenebilirsiniz. Alıngan ve duygusal bir tavır içinde bulunmamaya özen gösterin. Büyüklerinizin sağlığı veya önemsediğiniz kişilerin ihtiyaçları ile yakından ilgilenmeniz gerekebilir. Mecbur kalarak yaptığınız işlerin baskısını hissedebilirsiniz. Bazı gelişmeler beklediğiniz gibi olmayabilir ve isteklerinizin zorlayıcı etkisi ile gerilim hissedebilirsiniz. Özellikle parasal konulara yönelik ihtiyaçlarınız artmış olabilir. Fakat sevdiklerinizin ilgisi sizi rahatlatacak.
BALIK BURCU YORUMU
Bugün karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandıracak ve gizli istekleriniz ortaya çıkacak Yapıcı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Olaylara farklı açılardan bakabilirsiniz ve daha önce sorun olarak algıladığınız durumun fırsata dönüştüğünü anlayabilirsiniz. İsteklerinizi gerçekleştirmek için sabırlı ve sakin davranmayı başaracaksınız. Uzlaştırıcı ve birleştirici bir tavır içinde olabilirsiniz ve farklı çevrelerden gelen kişileri bir araya getirebilirsiniz. Gelişmeler yavaş olsa bile beklediğiniz ve istediğiniz yönde oluşacak.

istanbul escort mersin escort ankara escort escort istanbul istanbul eskort turk porno indir porno indir turk porno istanbul escort beylikdüzü escort samsun escort izmit escort mersin escort antalya escort gaziantep escort malatya escort maltepe escort ortaköy escort şişli escort etiler escort kadıköy escort bakırköy escort

bahis siteleri

ataköy escort

bahis siteleri

matbet

lotcasino.com

bahismobilodeme.com

domingossport.com

mobilbahisodeme.com

milanobet

deneme bonusu veren siteler

uzmanwin.com

mobil ödeme bahis

tipobet

canliturkcasino.com

betcosport.com

escort istanbul